מדוע שיעורי ריבית כמעט אפסים עבור ביטקוין

מגיפת ה- COVID-19 עוררה את אחת מהשפל הכלכלי העולמי הקשה ביותר מזה עשרות שנים.

קובעי המדיניות ברחבי העולם נקטו צעדים נרחבים בכדי להכיל ולהגביל את הנזק הכלכלי מהתפרצות הוויראלית. צעדים אלה כוללים הורדת ריביות לרמות נמוכות במיוחד ויישום תוכניות לרכישת נכסים בשווי טריליוני דולרים.

בעוד שפעולות מסוג זה צפויות לנפח עוד יותר את מחירי הנכסים ברחבי העולם, מה המשמעות של נכסי קריפטו כמו ביטקוין (BTC)?

שיעורי הפד יישארו נמוכים במיוחד עד 2022 לפחות

אי-ודאות כלכלית בהובלת COVID דחפה את הפדרל ריזרב של ארצות הברית לקפוץ שוב על העגלה של הצעת ריביות כמעט אפסיות. שתי הורדות ריבית לא מתוכננות בחודש מרץ צמצמו סך של 150 נקודות בסיס והפכו את טווח היעד לשיעור בין 0% –0.25%.

המהלכים ראו כי הפד מצטרף לעמיתיהם בבריטניה, באיחוד האירופי וביפן כחלק מפעולה מתואמת גלובלית לריפוי ההשפעה הכלכלית השלילית ממצב נגיף העטרה..

פקידי הפדרל ריזרב גם סיפקו את תחזית הריבית שלהם בישיבת המדיניות ביוני. העלילה הנקודה האחרונה מראה כי 15 משתתפים בוועדת השוק הפתוח הפדרלי – ועדת הפד המופקדת על פיקוח על פעולות השוק הפתוח – לא צפו כי מערכת הבנקאות המרכזית בארה”ב תעלה את הריבית לפני 2022. בינתיים, רק שני פקידים ציפו שהיא תגדיל את הריבית. שיעורי 2022.

עלילה נקודתית הממחישה כי שיעורי כמעט אפס צפויים להישאר עד 2022. מקור: בלומברג

יתר על כן, יו”ר הפד ג’רום פאוול אמר בישיבת המדיניות ביוני הַצהָרָה:

"הוועדה מצפה לשמור על טווח יעד זה עד שתהיה בטוחה שהכלכלה עברה את האירועים האחרונים ונמצאת בדרך להשיג את יעדיה המקסימליים לתעסוקה ויציבות מחירים. “

מצב חוסר העבודה בארה”ב עשוי לגבש את המקרה של שיעורי כמעט אפס בשנתיים הקרובות. כאשר שיעור האבטלה במאי עומד על 13.3%, שהוא מעט נמוך מ- שיא השיא של 14.7% באפריל, השווקים המסורתיים לא ציפו שהמספר יחזור לרמות טרום COVID בקרוב. שוק העבודה הנוכחי עדיין רחוק מאוד מהיעד של הפד לקיים את המשק "בדרך להשיג את העסקתה המרבית," על פי הצהרת המדיניות של יוני.

המאזן של הפד הוא בכדור פורח

נוסף על הריבית הנמוכה במיוחד, חידוש תוכנית רכישת הנכסים של הפדרל ריזרב הוא חלק מרכזי נוסף בחבילה הכוללת שנועדה לתמוך בשווקים הפיננסיים – ולא קשה להבחין בייאושו של הבנק המרכזי האמריקני להשתמש ביתרתו. ככלי הכספי החדש שלה לספק נזילות:

  • ב- 15 במרץ הפדרל ריזרב הוכרז כי היא תתחייב לרכישת ניירות ערך ממשלתיים של לפחות 500 מיליארד דולר ולפחות 200 מיליארד דולר בניירות ערך מגובים משכנתא.
  • ב- 23 במרץ פד עָשׂוּי התוכנית הייתה פתוחה ואמרה כי היא “תרכוש את הסכומים הדרושים לתמיכה בתפקוד חלק של השוק והעברה יעילה של מדיניות מוניטרית לתנאים פיננסיים רחבים יותר ולכלכלה.”
  • ב -15 ביוני הבנק המרכזי באופן בלתי צפוי אמר היא תתחיל לקנות אג”ח קונצרניות באמצעות מתקן האשראי התאגידי של השוק המשני – כלי ייעודו המיוחד של הפד לתמיכה בשוק האג”ח התאגידי בתגובה ל- COVID-19 – במטרה להגביר את נזילות השוק ואת האשראי הזמין למעסיקים גדולים..

עם סבב רכישות הנכסים החדש, מאזן הפד עלה מרמות ה- COVID לפני 4.1 מיליון דולר ליותר מ- 7.1 מיליון דולר באמצע יוני..

המאזן של הפד ממשיך לכדור פורח. מקור: בלומברג


ביטקוין עשוי ליהנות מההתערבות של הבנק המרכזי

שיעורי הריבית עשויים להישאר ברמות כמעט אפסות בעתיד הקרוב, ומחירי הנכסים צפויים להיות מוגברים על ידי תוכניות רכישת נכסים לא רק מהפדרל ריזרב האמריקני אלא גם מבנקים מרכזיים גדולים אחרים. זה עשוי להועיל לנכסי הצפנה, כגון ביטקוין, בדרכים מרובות.

מחירים של נכסי כדור שלג

כאשר כסף חדש ממשיך להזרים למערכת, זה דוחף את המשקיעים לחפש נכסים עם תשואות גבוהות יותר במקום פשוט להחזיק מזומנים. זאת בגלל העובדה שהגידול באספקת הכסף מוריד את הערך במטבע ומפחית את כוח הקנייה.

היסטוריות מניות וזהב היו חלק מהנהנות מהנראטיבים המקלים הללו – ונכסי קריפטו כמו ביטקוין יכולים להיות עוד נכס להרוויח מכך..

אינפלציה לעומת דפלציה

בניגוד למטבעות פיאט, שהבנקים המרכזיים יכולים להדפיס לפי רצונם, היצע הביטקוין סופי. מגבלת אספקה ​​זו מעניקה לקריפטוגרפיה בראש ובראשונה נכס אנטי אינפלציוני שאין למטבעות פיאט. זה הופך את BTC לדומים יותר לסחורות כמו זהב.

יתר על כן, הרשת של ביטקוין מבוזרת ומציעה הגנה רבה יותר למשתמשים בה.

תכונות אלה, בחלקן, מחזקות את הנרטיב החנות-ערך של ביטקוין – ופעולות לאחר COVID מבנקים מרכזיים גלובליים עשויות רק לחזק הצעה זו..

CBDC מאשרים שהביטקוין בדרך הנכונה

המטבעות הדיגיטליים של הבנק המרכזי, הידועים בכינויו CBDC, הפכו למילת מפתח מרכזית לא רק בקרב צופי הבלוקצ’יין והצפנה אלא גם בעולם הפיננסים המסורתי בחודשים האחרונים.

סין עוברת על המצערת בכל הנוגע ליצירת CBDC משלה – שההשקה שלה היא על פי הדיווחים באופק. בינתיים, מדינות אחרות ובנקים מרכזיים שיחקו.

הן הפתיחות הגוברת והן שינוי הגישה מקובעי המדיניות מצביעים על נוף ידידותי יותר לבלוקצ’יין – כזה שבו הביטקוין זורח כחלופה מבוזרת ל- CBDC, שמשתתפים בטכנולוגיה הבסיסית שלו..

הנרטיב של הביטקוין יעוצב על ידי כלכלה לאחר COVID

בתקופה בה גל שני אפשרי של מגפת ה- COVID-19 מאיים על כל התאוששות כלכלית, הבנקים המרכזיים ברחבי העולם – כולל הפדרל ריזרב האמריקני – צפויים לשמור על הנרטיבים והמדיניות הקלים שלהם לתקופה ממושכת. זה יכול להיות אחד הגורמים הבסיסיים החשובים ביותר שמעצבים את הנרטיב עבור שוק הנכסים הדיגיטליים הרחב יותר בפרספקטיבה לטווח הבינוני והארוך..

בעוד שהשווקים הפיננסיים יצפו כי ארה”ב תשמור על שיעורי ריבית כמעט אפסיים בשנתיים הקרובות, גם ציפיות אלה תמיד נתונות לשינויים. מכיוון שכך, גם צופי המאקרו וגם סוחרי הביטקוין ימשיכו לשים לב מקרוב להתפתחויות האחרונות של COVID-19 ולהתאוששות הכלכלה האמיתית..

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, תכונות מעמיקות וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map