מעבר למחיר של ביטקוין: היסודות מראים צמיחה בולטת בין חצאים

ביטקוין (BTC) אינו דומה לשום נכס אחר בעולם כשמדובר הייפ מקטב, המלצות ידוענים, סיקור תקשורתי, אתגרים רגולטוריים ו ביצועים בעשור האחרון. זה אמנם נותר נושא שנדון מאוד במשך שנים, אך תשומת הלב שהוא זוכה אליו גוברת תמיד לקראת אירועים מרכזיים, כמו למשל בשבוע שעבר. מחצית.

מדד לוויסות עצמי המובנה בקוד של ביטקוין, תגמול הבלוק “מחצית” מקטין את קצב הפליטה של ​​ביטקוין חדש בחצי בערך כל ארבע שנים. האירוע השלישי כזה התרחש בסביבות השעה 19:23 UTC ב -11 במאי 2020.

המחצית כאבן דרך בסיסית

למרות שמנהיגי תעשייה רבים מאמינים כי ביטקוין והטכנולוגיה הבסיסית שלו יכולים לשנות את העולם, יש, בקרב הקהילה, קיבעון למחיר של הנכס הדיגיטלי. זה, בתורו, מניע ספקולציות והתנודתיות בה ביטקוין נודע.

יעדי ומחירים תחזיתיים לטווח קצר, הערך האמיתי של ביטקוין, מומחים לִטעוֹן, טמון ביכולתו להחזיק ולהעביר ערך ברחבי העולם בצורה גמישה, שקופה ואמינה. ערכו נובע גם ממחסור מובנה, שהוא תוצאה של אספקה ​​מוגבלת וקצב פליטה מאט באופן קבוע.

לשם כך, הפחתה היא אבן דרך מהותית משמעותית, המפחיתה את קצב הפליטה ומגדילה את המחסור בביטקוין, שההשפעה שלו מוערכת באנליסט. יישום PlanB של מודל המלאי-לזרום.

בעוד שחצי אירועים היה נרחב מדובר ובדק את ההשפעה שלהם על מחיר הביטקוין ו תחזיות עתידיות, סקירה של יסודות המטבע הדיגיטלי המוביל בין שתי המחצית האחרונה יכולה להציג נקודת מבט רחבה יותר של צמיחתו לאורך זמן.

העניין הגלובלי בביטקוין ראה צמיחה של x8

במהלך העשור האחרון, ביטקוין הגיח מהאינטרנט האפל כדי להרגיש את נוכחותו בקנה מידה עולמי. על פי נתוני Google Trends, העניין בביטקוין המשיך לגדול לאורך זמן, עם פסגות ספורדיות המסמנות עליות מחירים משמעותיות, כמו זו בדצמבר 2017.

ריבית ביטקוין מגמות גוגלריבוי מונחי חיפוש בביטקוין לאורך זמן. מָקוֹר: מגמות גוגל

מאז המחצית הקודמת שלו, ב- 9 ביולי 2016, העניין בביטקוין עלה כמעט פי 8. זה אמנם לא מדד קונקרטי מבחינת צמיחה, אבל זה מעיד על קבלה והכרה הולכת וגוברת למטבע הדיגיטלי ברחבי העולם.

מספר כתובות היתרה שאינן אפס הגיע ל -30 מיליון

לאור האופי האנונימי של ארנקי הביטקוין (והקלות שבהם ניתן ליצור אותם), כמעט בלתי אפשרי לדעת את המספר המדויק של “המשתמשים” הקיימים בביטקוין במובן המסורתי של המונח. עם זאת, אחד המדדים האלטרנטיביים הקרובים ביותר שיש לנו הוא מספר כתובות ה- BTC לאיזון.

מספר זה מציין כתובות שאינן ריקות ומחזיקות לפחות סאטושי אחד, היחידה הקטנה ביותר של ביטקוין (0.00000001 BTC).

כפי שמוצג בתרשים למטה, בזמן המחצית השנייה, המספר הכולל של כתובות שאינן אפס עמד על כ- 9 מיליון. מאז הוא גדל יותר משלוש פעמים לחצות 30 מיליון.


סהמספר כתובות BTC שאינן אפסות. מָקוֹר: צמת הזכוכית

למרות שנתון זה אינו משקף משתמשים ייחודיים, הוא מעיד על עלייה ניכרת במספרם מאז המחצית האחרונה.

כתובות פעולות יומיות יותר מהוכפלו

מדד נוסף וממוקד יותר בשרשרת המשקף את השימוש בביטקוין, הוא מספר הכתובות הפעילות היומיומיות.

מספר זה מציין כתובות ייחודיות הפעילות ברשת כשולחים או מקבלים והוא מדד לתועלת הרשת וכתוצאה מכך לערכה.

ארנקים btc פעיליםכתובות פעולות יומיות של ביטקוין. מָקוֹר: מסרי

כפי שמוצג בתרשים לעיל, מספר הכתובות הפעילות היומיות הוכפל ביותר מבין שתי המחציות האחרונות. זה עמד על 434,000 בזמן המחצית השנייה והיה כמעט מיליון בזמן השלישי.

בהשוואה לשיאה של 1.29 מיליון בדצמבר 2017, מספר הכתובות הפעילות היומיות ברשת ירד רק ב -22% ב -11 במאי, למרות שהפרש המחירים היה גדול מ -50 אחוזים..

עם זאת, חשוב לציין כי מספר זה בדרך כלל מגיע לשיא סביב אירועי מפתח ותנועות שוק, כמו החצי. הצמיחה שלו יציבה הרבה יותר ביום יום, כפי שמצוין בגרסת סולם היומני של התרשים שלהלן.

תרשים יומן ארנקים פעיל של btcכתובות פעולות יומיות של ביטקוין בסולם יומני. מָקוֹר: מסרי

ספירת עסקאות עולה על 70%

כל בלוק חדש שנוסף לבלוקצ’יין ביטקוין כולל עסקאות בין משתמשים – מספר העסקאות המוצלחות ברשת בהשוואה לתקופות יכול לייצג צמיחה בשימוש ובכלי השירות..

בהתאם לתרשים שלהלן, ביום המחצית השנייה, המספר הכולל של עסקאות מוצלחות עמד על 182,000. מספר זה גדל בלמעלה מ -70% והגיע ל -312,000 באירוע השלישי בשבוע שעבר.

ספירת txn יומית בביטקויןספירת עסקאות יומית ברשת הביטקוין. מָקוֹר: מסרי

היקף עסקאות מעל 1.5 מיליארד דולר ליום

בהשוואה למדד ספירת העסקאות שנצפה לעיל, מדד הנפח מציין את הערך הכולל (בדולר ארה”ב) של עסקאות בבלוקצ’יין ביטקוין ביום נתון.

ככל שהנפח גבוה יותר, כך מועבר ערך רב יותר באמצעות ביטקוין, מה שהופך את זה למדד אמין לצמיחה והערכה של הרשת לאורך זמן.

נפח עסקה יומי של btcנפח עסקאות ביטקוין (דולר). מָקוֹר: Blockchain.com

אמנם היקף העסקה הכולל עמד על 142 מיליון דולר בזמן המחצית השנייה, אך הוא הגיע לשליש לשווי של 1.69 מיליארד דולר, ומסמן גידול של מעל 1,095 אחוזים..

הרשת עלתה ב- 7,874%

הליבה של כל רשת בלוקצ’יין, כולל ביטקוין, היא האבטחה והאי-משתנות שלה, ומבטיחים רשומות עסקות אמינות ובלתי ניתנות לשינוי.

Hashrate הביטקוין מייצג את כוח המחשוב המוקצה לרשת ויש לו קשר ישיר לאבטחתו.

ככל שההיסטרה גבוהה יותר, כך יקר יותר לתקוף את הבלוקצ’יין (ראה 51 אחוז התקפה) ולשנות חסימות ועסקאות חדשות.

רשת הביטקויןHashrate של ביטקוין. מָקוֹר: מסרי

ההיסטרה של הביטקוין צמחה משמעותית בין שתי המחציות האחרונות, מ -1.58 מיליון תרשיש לשנייה (TH / s) ב -9 ביולי 2016, ל -126 מיליון TH / s ב -11 במאי 2020 – עלייה של מעל 7,874 אחוזים.

עם ההיסטרה הנוכחית, התיאורטית עלות תקיפה רשת הביטקוין היא יותר מ 344,000 $ לשעה, לעומת 11,500 $ לשעה ו 6,454 $ לשעה עבור מזומן ביטקוין (BCH) ו Bitcoin SV (BSV) בהתאמה.

הגידול בהאסטראט (והביטחון שהוא מקנה) מציג את הביטקוין כשיטת תשלום חלופית אמינה להעברות בשווי גדול.

צמיחה ברשת מנצחת את הערכת המחירים

לפי חשבונות רבים, “ערך אמיתי” של BTC נמצא בפונקציונליות שלו, שהיא תלויה ברשת בה היא פועלת. הרשת של ביטקוין היא הסיבה לכך שהיא המטבע הדיגיטלי המוביל ונשארה ככזו, למרות הכנסת נכסים ואסימונים דיגיטליים משופרים ומתקדמים טכנולוגית.

מלבד הפופולריות של ביטקוין, המדדים המודגשים לעיל הם מדדים לצמיחה, תועלת וביטחון של רשת ביטקוין. תכונות אלה הן קריטיות לקיומו ושרידותו – לקביעה אם לטווח הארוך לביטקוין יש סיכוי ממשי לאימוץ עולמי. נתונים אלו משקפים אמנם דרגות שונות של צמיחה לאורך זמן, בין אם הם מצדיקים הערכת מחיר מסוימת במונחים של מטבעות אחרים (כמו דולר ארה”ב) הוא דיון אחר..

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, תכונות מעמיקות וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map