סקירה מעמיקה: מה מעורר את הגל החדש של הייפ של סטאבלקוין?

בתוך שישה חודשים בלבד, הרעיון של מטבעות מטבעות השתנה זה עתה

הגל השני של שיגעון ה- stablecoin יצא לשוק בתחילת 2019, אך ה- stablecoin היום כבר שונה ממה שהיה בשנה שעברה.

I. מה הם מטבעות שכבות?

מטבע מטבע הוא מטבע המוצמד למטבע פיאט, בדרך כלל הדולר האמריקני, כדי לשמור על ערך יציב. מכיוון ששערי החליפין של מטבעות פיאט יציבים יחסית ופחות תנודתי, מטבעות מטבעות חשמל מאפשרים שימוש מעשי במטבעות קריפטוגרפיים בחיי היומיום..

II. מדוע אנו זקוקים למטלות אור? מה הערך שלהם?

זו שאלה חשובה מאוד, אך לעיתים נדירות מטופלת.

1. Stablecoin הוא שער להשקעה בנכסים דיגיטליים

מאז המחצית השנייה של 2017, כמה מדינות וערים החלו להגביל או אפילו לאסור עסקאות נכסים דיגיטליים על ידי הגבלת ערוצי התשלום לבורסות בבנקים, כדי להגביל את כניסת מטבעות הפיאט לשוק הקריפטו. באותה תקופה נאלצו לסגור הרבה בורסות בסין, אך היו סוחרים חדשים וקרנות חדשות שרצו להיכנס לשוק. הבחירה היחידה שלהם נותרה המסחר ב- OTC, והם החלו לסחור ישירות דרך קבוצות Telegram ו- WeChat. עם זאת, הם נאלצו לשאת בסיכונים משמעותיים למסחר בערוצים ללא פיקוח ובורסות שלא הוקמו. כדי להקל על הטרחה והסיכונים שלהם, הפכו מטבעות נייר שמוצמדים למטבעות פיאטיים, כמו USDT (1 USDT: 1 USD), שער אידיאלי עבור המשקיעים להשתמש בשוק הנכסים הדיגיטליים..

2. מטבעות מטבעות מציעים מאגר ערך טוב להשקעה בנכסים דיגיטליים

מחירי הנכסים הדיגיטליים נתונים לתנודתיות גבוהה יחסית, במיוחד כאשר השוק חווה ירידה. אם סוחרים לא מוכנים לקחת את הסיכון של תנודתיות מחירים או מזומנים, או כאשר הבורסות אינן תומכות בצמדי מסחר בפיאט, נראה כי המסחר עם מטבעות מטבעות הוא האופציה היחידה שלהם..

מטבעות הנשים החמים ביותר שהיו תחת אור הזרקורים בשנה שעברה נועדו לפתור את נושא המסחר בנכסים דיגיטליים. מטבע יציב טוב צריך שיהיה לו מנגנון יציבות אמין כדי להבטיח שמחירו לא יחווה תנודתיות יתרה. זה גם צריך להיות בעל השפעה בקרב קהילות ההשקעות ההמוניות. זה צריך להיות נגיש מאוד ובשותפות עם בורסות שונות המציעות מספר טוב של זוגות מסחר של stablecoin למשקיעים לסחור.

ביסודו, מטבעות יציבות בימים הראשונים היו מוצר שפותח במהירות כדי לענות על הביקוש למסחר בנכסים דיגיטליים, כמו גם כדי לפתור את המחלוקות סביב תקנות המסחר בפיאט. ככל שמחירי המטבעות הקריפטוגרפיים תנודדו יותר, כך מטבעות הכוכבים בעלי ערך רב יותר. אנו מצפים שכאשר כל המדינות יבטלו את מגבלותיהן על מסחר בפיאט, מטבעות הנשים יאבדו מערכם.

3. Stablecoin הוא כלי נוח להסדרת תשלומים בזמן אמת

מטבעות הנשים של ג’יי פי מורגן ובנק מיזואו ביפן הם דוגמאות טובות.


Blockchain אפשרה שיפור משמעותי במערכות הסדר תשלומים, בעיקר בתשלום בין גופים. מטבעות היציבה שפותחו על ידי שני הבנקים הללו הם למעשה רשתות הפשרה של בלוקצ’יין, שיגדלו בערכן כאשר יותר מוסדות פיננסיים ולקוחות יצטרפו לרשת. מטבעות מטבע יכול להיחשב כמו “חשבונות קבלת בנק” בבלוקצ’יין בין-בנקאי.

4. מטבעות מטבעות הינם מטבעות גלובאליים מבוזרים ונכסי מקום מבטחים

בואו נחזור ליסודות: הביטקוין נוצר כמטבע שאינו ממלכתי המאפשר תחרות חופשית.

בהשוואה למערכת המוניטרית כיום, צורת מטבע שקופה ויציבה כמו ביטקוין, יכולה להיות נכס מקלט חדש לאנשים בוונצואלה ובזימבבואה שנאלצים להתמודד עם היפר-אינפלציה ומחדלי חובות ריבוניים..

זה אולי נראה בלתי אפשרי לעת עתה מכיוון שמחיר הביטקוין אינו יציב – לא ניתן להשתמש בנכס תנודתי כחנות ערך וגם לא כנכס מקלט בטוח..

אבל זה רק עניין של זמן שהביטקוין יבריק.

ניתן לחזות שכאשר ערך הביטקוין יהיה משמעותי וכאשר חיכוך השוק שלו יהיה נמוך, הוא יהפוך למטבע יציב. רק ביטקוין, במקום מטבעות מטבעות, יכול ליצור סוג חדש של “אשראי” ולממש את ערך ההשקעה של הנכס.

ערך הליבה של stablecoin הועבר בהדרגה מהקלה בהשקעה בנכסים דיגיטליים להסדרת תשלומים. Stablecoin 2.0 מסמן את הפיכתה של תעשיית הבלוקצ’יין מספקולציות ליצירת ערך.

III. מודלים שונים של מטלות היציבה

בשנה האחרונה כששחקני התעשייה קפצו לרכבת ההייפ של stablecoin, אנליסטים רבים ניסו לסווג מטבעות stablecoining, בדרך כלל לשלושה סוגים: ביטחונות פיאטיים, ביטחוניים בהצפנה ומבוטחים אלגוריתמים. עם זאת, קטגוריות מסוג זה מעורפלות למדי, במיוחד עבור האחרון.

אם נסתכל מקרוב על הפרוטוקול של כל מטבע ישראלי, נוכל למצוא בקלות שההיגיון שעומד מאחוריו הוא פשוט – כל מטבעות ההשקעה דומים מאוד למטבעות הפיאט שנוצרו תחת המערכת המוניטרית הבינלאומית..

המערכת המוניטרית הבינלאומית הנוכחית מפותחת מתקן הזהב. עם זאת, במהלך מלחמת העולם הראשונה, כאשר המדינות במלחמה הדפיסו כסף שלא ניתן לפדיון והגבילו את היבוא והייצוא של זהב כדי להבטיח תקציב צבאי, תקן הזהב כבר לא יכול היה לקיים. עד לאחר מלחמת העולם השנייה, ממשלת ארה”ב הציגה את תקן החלפת הזהב על ידי הצמדת דולר ארה”ב לערך הזהב. למרבה הצער, עם עלייתו של משבר הדולר האמריקני בשנת 1976, קרסה מערכת ברטון וודס, וסימנה את סופה של מערכת תקן הזהב וגם תחילתו של שלב צף חופשי..

ללא מערכת ליצירת כספים מבוטחים, המדינות החלו לקבוע מדיניות פיסקלית שונה וסדרה של בקרות על אספקת כסף לייצוב שווי המטבעות שלהן. (על מנת להגביר את הצמיחה הכלכלית, רוב הממשלות קובעות מדיניות לניהול אינפלציה ופיחות מטבע. “לייצב” את ערך המטבע פירושו לשמור על קצב אינפלציה מתוכנן). בדרך כלל, יציבותו של מטבע נקבעת בעיקר על ידי כוח הקנייה בפועל, בעוד שער החליפין הבינלאומי שלו ייחשב גם כנקודת התייחסות.

אנחנו יכולים פשוט לחלק מטבעות נייר לשני סוגים עיקריים. האחת היא הנפקת ביטחונות נכסים, שחולקת דמיון רב עם תקן הזהב – שמירת זהב להנפקת כסף בשווי שווה ערך. ניתן לסווג עוד יותר את ההנפקה המובטחת לנכסים לבטחונות פיאטיים או לביטחונות מטבעות קריפטוגרפיים.

 • מטבעות יציבות כגון USDT, TrueUSD, GUSD ו- PAX מבוטחים.
 • מטבעות יציבות כגון BitUSD ו- DAI מבוטחים במטבעות קריפטוגרפיים.

הסוג העיקרי הנוסף הוא הנפקת “חיקוי בנק מרכזי”, שמטבעו אינו מוצמד לשום נכס אחר. על מנת לייצב את ערך המטבע, על מנפיקו לאמוד את הביקוש בשוק ולנהל את היצע המטבע באופן דינמי. אמצעי הניהול כוללים רכישה חוזרת של אגרות חוב, התאמת ריבית ופעילות בשוק הפתוח.

 • חיקוי מודל הרכישה החוזרת של האג”ח: Basecoin
 • חיקוי מודל הריבית המשתנה: NuBits
 • חיקוי מודל הפעילות בשוק הפתוח: רזרב, טרה

למרות שערך הליבה של המטבע הוא לשמור על מחיר יציב יחסית (בעיקר כנגד מטבעות פיאט), יש למודלים הנוכחיים של הנפקת המיינסטרים חסרונות ופגמים משלהם:

 • הנושא העיקרי של המודל המובטח לפיאט הוא ההסתמכות על אמינותה של חברת ההנפקה – כיצד נוכל להבטיח לחברה עתודה מספקת לפיאט, לא להנפיק יתר, ולא לברוח עם כסף.
 • המודל המובטח לקריפטו מוגבל על ידי תנודתיות הנכסים המובטחים. מודל זה בקושי יכול להצליח כרגע ללא שוק קריפטוגרפי בוגר ומפותח.
 • עבור הרכישה החוזרת של אגרות החוב ומודלי החיקוי של הריבית המשתנה, האתגר הגדול ביותר נובע מנפילת שווי המטבעות. המנפיקים חייבים למנוע ממשקיעים מכירה קצרה לטווח הארוך בהאטה בשוק או שלא לרכוש את איגרות החוב שלהם עם המטבע, ולהגדיל את הרזרבה שלהם. הבעיה היא שריבית איגרות החוב והחיסכון שלהם אינן בעלות ערך מהותי וחולקות את אותה שבריריות עם מערכת stablecoin..
 • למודל הפעילות בשוק הפתוח, קשה מאוד למנפיק להבטיח עתודה נאותה למט”ח. במילים אחרות, יתכן שלחברת ההנפקה אין מספיק כספים כדי להחזיר כמות עצומה של מטבע יציב מהשוק המשני..

IV. השוואה בין הדגמים

1. לפי הפרוטוקולים הבסיסיים

מטבעות מטבעות כמו רזרב וטרה מייצבים את מחיריהם על ידי קנייה / מכירה של המטבעות בשוק הפתוח. עם זאת, גישה זו נחשבת לפחות מעשית וקשה מאוד להגדלה ולפתח בטווח הארוך. במילים פשוטות, כיצד הרזרבה וההכנסות של פלטפורמת מסחר אלקטרוני או קרן השקעות יכולות להתאים לכוח הקנייה של שוק הסטאבלקוין העולמי? מטבעות מסוג זה עשויים לעבוד רק בשווקים קטנים או אזוריים.

מטבעות חשמליים כמו BaseCoin ו- NuBits מייצגים את המודלים “רכישה חוזרת של אגרות חוב” ו”ריבית משתנה “, העומדים בפני הקושי הקשה ביותר בעיצוב המוצר בהשוואה לפרוטוקולים אחרים. הפרוטוקול נמצא עדיין בחיתוליו ויש בו מקום גדול לשיפור. למרבה הצער, NuBits כבר נכשלה בגלל הפגם הבלתי ניתן לשחזור בעיצובו.

מטבעות מטבע שמאחורי מטבעות מטבעות כמו BitUSD ו- DAI מושפעים מאוד מתנודתיות שוק תקופתית ובשלות שוק המטבעות. בשלב הנוכחי, שוק הקריפטו עדיין לא מפותח לחלוטין. יציבות המחירים של הנכסים המובטחים עדיין אינה רצויה. כמו כן, למשקיעים רבים של מטבעות קריפטו בשוק אין תחושה ויכולת ארביטראז ‘.

בהשוואה, מטבעות יציבה מגובים באמצעות פיאט כמו USDT, GUSE, TrueUSD ו- PAX מפעילים פרוטוקול פשוט בהרבה, אך הם גם הופכים את המודל הפרקטי ביותר עד כה..

2. לפי המחירים ההיסטוריים

מבחינת יציבות המחירים, הכוכבים המגובים על ידי פיאט ביצעו את הביצועים הטובים ביותר בקרב כל מכוניות היציבה. לוקח >סטייה של 5% כסטנדרט, היחס של PAX לסטיית מחירים מהטווח הנורמלי ב -153 הימים האחרונים הוא 1.96%; היחס של TrueUSD ב -358 הימים האחרונים הוא גם 1.96%; היחס של USDT ב -1458 הימים האחרונים הוא 4.05%; בעוד שהיחס של GUSD ב -144 הימים האחרונים הוא 9.72%.

בינתיים, יציבות המחירים הגרועה ביותר עומדת על גיבוי מטבעות מטבעות קריפטוגרפיים. היחס של DAI הוא 8.67% ב -427 הימים האחרונים; היחס של BitUSD הוא 68.9% ב -1579 הימים האחרונים.

השוק של NuBits האלגוריתמי, החולק את הבנק המרכזי בפרוטוקול ההנפקה הדומה, כבר התרסק ללא סימנים לחזור בזמן הקרוב..

V. ניתוח הסיכוי למוצרי משטחים

1. מטבעות פחונים מבוטחים הם עדיין המיינסטרים.

בשנתיים הקרובות צפוי פריחה של מטבעות מבוטחים עם פיאט. זה ידרוש מנפיקים אמינים יותר, מערכת ביקורת טובה יותר ומסגרת רגולטורית בוגרת יותר.

בעוד 3 עד 5 שנים, מטבעות היציבות “חיקוי הבנק המרכזי” מבוטחים על נכסי בלוקצ’יין יראו צמיחה נוספת, המונעת על ידי התבגרות שוק הנכסים הדיגיטליים והמשקיעים..

בעתיד, כאשר השוק הדיגיטלי יבשיל, ניתן לחזות שבסופו של דבר הביטקוין יתפתח למטבע יציב.

2. מטבעות פיאט דיגיטליים ומטבעות יציבים עדיין אינם תחרותיים

אם מטבעות נוחות מיועדים לספק את הצורך במסחר בנכסים דיגיטליים, כל עוד הרגולציה על מסחר פיאט-אסימונים ברחבי העולם תישאר צמודה, עדיין יש ערך השוק שלהם..

כאשר בנק משמש את הבנק ככלי להסדר תשלומים, הוא הופך ל”מטבע פיאט דיגיטלי “. במקרה זה, מה שמגבה את המטבע הוא לא בנק מרכזי, בדרך כלל הרשות הכספית הגבוהה ביותר במדינה, אלא האשראי של בנק מסחרי. הנחת היסוד היא שעל הבנק להיות מספיק קרן כדי לגבות את ההנפקה.

3. מטבעות ההשקעה של ג’יי.פי מורגן ובנק מיזוהו הם למעשה כלים להסדר תשלומים, אך הם אבני היסוד לבניית מערכת אקולוגית..

מטבע JPM של JP מורגן מוצמד ל -1: 1 על ידי הדולר האמריקני ויופץ בין הבנק ללקוחות המוסדיים שלו. מטבע J, שהומצא על ידי בנק Mizuho, ​​ניתן למימוש 1: 1 עבור ין יפני אחד ויכול לשמש את הצרכנים הכלליים להסדרת תשלומים קמעונאיים.

ללקוחות, בשני המטבעות הקריפטוגרפיים אין שום הבדל משמעותי מהכנסת שטרות הדולר שלהם לבנק וראיית נתוני היתרה שלהם עולים. עם זאת, עבור הבנקים, הם יוכלו לנצל את רשת “The-trade-is-the-settlement” מבוססת הבלוקצ’יין, שתצמח בערכה ככל שהרשת תתרחב. כחלוצי סוג זה של “stablecoin”, הם ייהנו מיתרון ראשון במעלה מול עמיתיהם בעתיד.

אחרון חביב, השאלה היא אם צמיחתם של מטבעות היציבות מסמלת את התקופה כביכול Cryptocurrency 2.0. המאמר נועד להבהיר שתי נקודות חשובות:

 1. ה- stablecoin אינו מייצג תקופת Cryptocurrency 2.0. במקום זאת, זה בסך הכל סניף שפותח על פי התקנות בשוק ההשקעות בבלוקצ’יין. עם זאת, הוא משקף את המטרה ששוק הנכסים הדיגיטליים מייחל לה – ביטקוין “יציב”.
 2. אימוץ ענקי הבנק של ה- stablecoin פירושו התקדמות רבה ליישום הבלוקצ’יין, מכיוון שהוא לקח את הטכנולוגיה מהשקעה בנכסים דיגיטליים להתיישבות פיננסית בעולם האמיתי..

עד כה, שטבעות ההנפקה שהונפקו על ידי ענקיות הבנק ניתנות לפדיון במלואן עבור מטבעות הפיאט המוצמדים ללא כל בעיה של יצירת מטבע. בעתיד, על ידי אימוץ על ידי ענקיות פיננסיות ברחבי העולם כדי להעלות את היעילות של הסדר התשלומים במעלה ובזרם, הפוטנציאל הממלא עשוי לשחק תפקיד גדול יותר במהפכת הבלוקצ’יין..

אזהרת סיכונים: סחר בנכסים דיגיטליים כרוך בסיכון משמעותי ויכול לגרום לאובדן ההון המושקע שלך. עליך לוודא שאתה מבין היטב את הסיכון הכרוך ולקחת בחשבון את רמת הניסיון שלך, את יעדי ההשקעה ולבקש ייעוץ פיננסי עצמאי במידת הצורך.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map