סקירה כללית על חילופי אפשרויות ביטקוין

אפשרות היא חוזה בין קונה ומוכר כאשר לרוכש החוזה יש את הזכות, אך לא את החובה, לבצע עסקאות במחיר פיצוי ספציפי במועד מסוים (תפוגה).

הביקוש בשוק לאופציות נוטה לגדול עם התנודתיות הגואה, כלומר ככל שהתנודתיות גבוהה יותר, כך האופציה להתקשרות או למכר יקרה יותר. כפי שמוצג להלן, למרות שהתנודתיות של ביטקוין פחתה בהדרגה מאז 2012, היא עדיין גבוהה בהרבה מרוב המכשירים הפיננסיים האחרים. יש ביקוש עצום לאופציות ביטקוין בשוק.

המודל המרכזי של תמחור אופציות הוא מודל Black-Scholes (המכונה מודל BS). ניתן לראות מנוסחת המודל כי פרמיית האופציה היא פונקציה הגדלה מונוטונית לגבי התנודתיות. בתנאי שמחיר המטרה, מחיר המימוש, הריבית וזמן התפוגה אינם משתנים, פרמיית האופציה נקבעת על ידי תנודתיות. ככל שהתנודתיות עולה, פרמיית האופציה עולה.

תחת הנחת היסוד של הפסד קבוע כפרמיית אופציה, האפשרות מספקת למשתמשים מוצר עם הפסדים מוגבלים ותשואות בלתי מוגבלות. הרווחיות של המשתמשים באופציות תלויה בהבנת מגמות התנודתיות: אפשרויות קנייה כאשר התנודתיות נמוכה, ואופציות מכירה כאשר התנודתיות גבוהה.

ניתן לחלק את התנודתיות לתנודתיות מרומזת ולתנודתיות ממומשת. תנודתיות מרומזת מחושבת על פי פרמיית האופציה, ואילו תנודתיות ממומשת מחושבת על סמך המחיר ההיסטורי. הראשון הוא התנודתיות הצפויה בשוק ובעל ראיית ראייה מסוימת.

ככלל, ככל שהתקופה ארוכה יותר, כך הסבירות לתנודתיות גבוהה יותר של האופציה גבוהה יותר, כך שככל שתקופה ארוכה יותר של האופציה, כך המחיר יהיה גבוה יותר. כאשר התנודתיות המרומזת דומה לתנודתיות הממומשת, בדרך כלל רואים בפרמיית האופציה ערך סביר על סמך קריטריונים היסטוריים; כאשר הראשון הוא גבוה בהרבה, המשמעות היא כי התנודתיות המרומזת הנוכחית הוערכה יתר על המידה, דבר התורם למכירת אופציות; אחרת, תורם לרכישת אופציות.

מנתוני Skew עולה כי מאז 26.9.2018, כמעט שליש מהזמן התנודתיות הממומשת גדולה יותר מהתנודתיות המרומזת, שהיא הטעם ברכישת האופציות, ובזמן הנותר, כך התנודתיות המרומזת מעדיפה אפשרויות מכירה.

ההשלכות הלא ברורות הנגרמות על ידי אירועים עתידיים יסייעו לקידום התנודתיות המשתמעת. חציית הביטקוין הקרובה ואירועים גיאופוליטיים שונים עשויים להביא את הביטקוין לתקופת תנודתיות גבוהה מרומזת חדשה בשנת 2020, מה שמאפשר גם קידום מוצרי אופציות להחלפה..

ניתוח של חילופי אפשרויות רגילות

נכון לעכשיו, בורסות האופציות המרכזיות כוללות בעיקר את OKEx, Deribit, LedgerX, Binance JEX, CME, FTX ו- Bakkt. ביניהם, חוזי Bakkt ו- CME מכפיל חוזים גדול יותר והם נוטים למשתמשים מוסדיים; OKEx, Deribit, LedgerX, Binance JEX ו- FTX לעומת זאת ידידותיים יותר למשתמשים כלליים. ראוי להזכיר כי מנגנוני בקרת הסיכונים של OKEx ושל דריביט הינם שלמים יותר, אשר יכולים למנוע פירוק מאולץ מיותר הנגרם על ידי מחירים קיצוניים ולהקדיש תשומת לב רבה יותר להגנה על אינטרסים של המשקיעים.

ערכנו ניתוח תעבורת אתרים בחמש מרכזיות, למעט Bakkt ו- CME. המידע הבסיסי מוצג להלן.

מבחינת הביקורים, מתוך חמש הבורסות, OKEx היווה את השיעור הגבוה ביותר והגיע ל 39.56%, ואחריו Deribit, FTX, LedgerX ו- ​​Binance JEX. אך לאחרונה, FTX עלתה על דריבית.

מבחינת תפוצה גיאוגרפית של משתמשים, המשתמשים בחמש המרכזיות הללו מרוכזים בעיקר בסין, ארצות הברית, רוסיה, בריטניה וצרפת. ביניהם OKEx דורגה במקום הראשון בסין, ברוסיה ובצרפת.

מבחינת ערוצי התנועה, התנועה של חמשת המרכזיות מגיעה בעיקר מחיפושים ישירים של המשתמשים בדומיינים, ואחריהם חיפושים אחר מילות מפתח דרך מנועי החיפוש. זה מראה כי לחמש הבורסות מודעות גבוהה יותר למותג.

בנוסף, למדנו גם את המשתמשים החוצים את חמשת המרכזיות הללו. ‘קהלי השוואה’ מצביע על כך שכאשר משתמשים מבקרים באחד התחומים, הם מבקרים גם בתחומים אחרים באותו יום. אינדיקטור זה משקף בעיקר את התחרות העזה בין הבורסות. מצאנו כי כרגע רק המשתמשים ב- Deribit ו- LedgerX חופפים, ומגיעים עד 24.80%.

מנקודת המבט של זרימת הביטקוין, רק OKEx ו- Deribit חופפים. לסיכום, ניתן לראות כי שוק האופציות הוא עדיין שוק אוקיינוס ​​כחול ורמת התחרות אינה גבוהה במיוחד. יש עדיין מקום רב לחילופי חילופים אחרים להיכנס.

נכון לעכשיו, הבורסות TOP5 בהיקף המסחר באופציות ביטקוין הן דרביט, OKEx, CME, LedgerX ובקקט..

ביניהם דרביט תופסת 95.42% משוק אופציות הביטקוין, ובמקום השני OKEx מהווה רק 3.38%. מרגע השקת המוצר, Deribit השיקה מוצרי אופציות באוגוסט 2016, ו- OKEx הושקה רק בדצמבר 2019. לדרבית יש יתרון חזק של המפתח הראשון..

עם זאת, ניתן לראות מנתוני שוק החוזים העתידיים שביטמקס, שהשיקה את מוצר החוזים העתידיים מוקדם יותר, תמיד תפסה את החלק הגדול ביותר בהיקף המסחר בחוזים עתידיים, אך לאחרונה עקפה אותה OKEx. מנקודת מבט זו, ל- OKEx יש איום גדול יותר על חלקה של דריבית בשוק האופציות.

מהנתונים לעיל אנו יכולים לדעת כי ישנן שתי בורסות בלבד שתופסות 3% מנתח השוק של האופציות, דריביט ו- OKEx. שתי הבורסות הללו יכולות לייצג את כל נפח המסחר באופציות הביטקוין. כפי שניתן לראות מהאיור שלהלן, היקף העסקאות האחרון באופציות הביטקוין הגיע ליותר מ -150 מיליון, והריבית הגלויה הגיעה גם לשיא חדש בשנה האחרונה. שוק אופציות הביטקוין נמצא בתקופה של צמיחה מהירה.

אם מסתכלים על התפלגות תאריכי התפוגה של הריבית הפתוחה, המשתמשים מרוכזים יותר בחוזי אופציה רבעוניים. מנקודת המבט של שוק האופציות המסורתי, בדרך כלל אופציות שבועיות אטרקטיביות יותר עבור משקיעים קמעונאיים ספקולטיביים סביב פרסומי נתונים כלכליים והודעות רווחים; אופציות רבעוניות בדרך כלל אטרקטיביות יותר עבור מנהלי קרנות ומשקיעים מוסדיים שרגילים לאזן מחדש את התיקים ביום האחרון של הרבעון. מנקודת מבט זו, שוק האופציות הנוכחי עדיין מורכב בעיקר ממשתמשים מוסדיים, ומשקיעים קמעונאיים עדיין צריכים להגדיל את השקעתם בחינוך.

סיכום שוק האופציות של ביטקוין ו- Outlook

נכון לעכשיו, שוק האופציות של ביטקוין מורכב מארבעה מחנות. חילופי אפשרויות דרוביט הובילו עם יתרונות ראשונים וריכוז גבוה יותר; בורסות שהוקמו בראשות OKEx ובינאנס; משתמשים מוסדיים בראשות Bakkt ו- CME; ובורסות חדשניות מתפתחות בהובלת FTX, המהוות יחד את שוק האופציות של הביטקוין. כשוק אופציות של מטבעות קריפטו שעדיין ירוק, מוצרי אופציות נוספים בוודאי ייכנסו לשוק בעתיד.

מבחינת הסיכויים העתידיים, בעוד שהתפתחות שוק האופציות של ביטקוין מתקרבת למודל שוק האופציות המסורתי, היא תיצור גם מוצרי אופציות מגוונים יותר על בסיס המאפיינים של שוק הקריפטו עצמו..

אופציות בינאריות

האופציה הבינארית פשוטה יותר ועלות חינוך המשתמשים נמוכה. משתמשים באופציות קריפטו בינאריות מרוכזים בעיקר במוצרי חיזוי, כגון Augur, Gnosis, BetMoose, Predictious וכו ‘. שיתוף פעולה איתם הוא דרך נהדרת לחילופי חינוך, למשוך ולהדריך משתמשים..

אפשרות לחדור

באופציות בין-בנקאיות, משתמשים קונים אופציות להתקשרות ולמכר באותו מחיר שביתה בו זמנית. הם לא צריכים לשפוט אם זה יעלה או ייפול. כל עוד הנכס רחוק ממחיר השביתה, הם יכולים להשיג רווחים.

אפשרות אינדקס

אפשרויות אינדקס מורכבות ממטבעות מיינסטרים ושווי בינוני או שווי שוק קטן, מה שיכול להפחית את סיכוני הפעולה של המשתמש.

אפשרויות פיננסיות

על בסיס אפשרויות סחורות יפותחו אופציות פיננסיות מבוססות ביטקוין, כגון אופציות המבוססות על שער הפיקדון הקבוע של ביטקוין, שער החליפין של היציבות, ואופציות של אופציות וכו ‘..

אפשרויות OTC

הם אפשרויות OTC הניתנות להתאמה אישית. משתמשים יכולים להתאים אישית את האפשרויות בהן הם רוצים לסחור בהתאם לצרכים שלהם, כגון קביעת יעד האופציה, שיחה או הצעה, מחיר שביתה, זמן תפוגת האופציה, כמות וכיוון המסחר וכו ‘כדי לענות על הצרכים המגוונים של משתמשים שונים..

עקוב אחר OKEx ב:

https://twitter.com/OKEx

https://www.facebook.com/okexofficial/

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://t.me/OKExOfficial_English

https://www.reddit.com/r/OKEx/

https://www.instagram.com/okex_exchange

סטמיט: https://steemit.com/@okex-official

אתר: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner