מדוע בורסות ביטקוין בונות בלוקצ’יין משלהן

בורסות ביטקוין בונות רשתות בלוקצ’יין משלהן לבניית חפיר ולהגדלת נתח שוק. (צילום: Chesnot / Getty Images) תמונות GETTY

ב -17 באפריל פרסמה מפעילת חילופי המטבעות קריפטו Binance נייר לבן המתאר את פעולתו הפנימית של בלוקצ’יין חוזה חכם חדש, שנה לאחר ההשקה הראשונית של רשת הבלוקצ’יין המקורית שלו (BC). החברה מסרה כי הבלוקצ’יין החדש, המכונה Binance Chain Binance (BSC), יעבוד כשכבת חוזה חכמה במקביל לרשת הקיימת..

“פתרון חדשני זה מביא לרשת בינאנס את יכולת הפעולה ההדדית והתכנות של מכונת הווירטואלית של Ethereum (EVM). הן שרשרת Binance והן Binance Smart Chain יאפשרו העברות ותקשורת אחרת הודות לתמיכה המקומית של יכולת פעולה הדדית “, כתבו הבורסה בפוסט בבלוג..

למרות הבורסה שהתעקשה כי BSC לא מתוכננת להתחרות באת’רום, שהיא כיום פלטפורמת החוזים החכמה הגדולה ביותר, על פלטפורמת החוזים החכמה החדשה של Binance להיות בעלת ביצועים עדיפים על אתריום באזורים מסוימים, כולל עסקאות מהירות וזולות יותר, כך עולה מהספר הלבן..

הנייר הלבן האחרון של Binance בתחום פיתוח הבלוקצ’יין הוא רק ההכרזות הדומות של חילופי ביטקוין.

היום ב: קריפטו & בלוקצ’יין

מאז שהשיקה Binance את הבלוקצ’יין המקורי שלה באפריל 2019, לפחות שלוש בורסות מרכזיות מובילות אחרות של נכסים דיגיטליים הודיעו כי הן מפתחות רשת בלוקצ’יין..

בחודש פברואר הודיעה OKEx כי הבלוקצ’יין משלה OKChain ממשיך למצב בדיקה. בורסת הקריפטו המבוססת על מלטה חשפה לראשונה כי היא מפתחת בלוקצ’יין, יחד עם בורסה מבוזרת (DEX) שנבנתה למעלה, במרץ 2020.

“OKChain היא רשת ציבורית מסחרית שפותחה על ידי OKEx באופן עצמאי, והיא כבר קוד פתוח של 100% לספק מערכת אקולוגית יעילה, בחינם וללא גבולות עם ערך מוסף לכל השותפים האקולוגיים שלנו”, אמר ג’יי האו, מנכ”ל OKEx. “הטכנולוגיה הרשתית” OpenDEX “מאפשרת לנו לדחוף את החזון שלנו של” Alliance Chain Chain Alliance “כדי להקל על ההתפתחות המהותית של תעשיית הבלוקצ’יין. “

בחודש מרץ הודיע ​​הובי גם כי הבלוקצ’יין שלה נכנס למצב בדיקה, כמעט שנתיים מאז בורסת הביטקוין שבסיסה בסינגפור גילה מתכנן לפתח בלוקצ’יין מקומי. Bithumb, שבסיסה בדרום קוריאה, מפתחת גם בלוקצ’יין משלה, על פי הודעה יצא לאור בנובמבר 2019.

חלק ממשתתפי תעשיית הקריפטו רואים במגמה המתהווה איום על ביזור, המהווה מאפיין של רשתות בלוקצ’יין ציבוריות..

עובר לבנות נתח שוק ונתח שוק

הבורסות הן בין הזוכות הגדולות בפופולריות הגוברת של מטבעות קריפטו. הם ממלאים תפקיד חשוב כשער לעולם הקריפטו, ורבים מהם בנו ממנו עסקים של מיליוני דולרים..

מטבע החליפין מבוסס ארצות הברית Coinbase על פי הדיווחים הייתה תחזית הכנסות של כמעט 1.3 מיליארד דולר בשנת 2018. במקום אחר, אתר חדשות הקריפטו The Block, מְשׁוֹעָר כי בינאנס הגיע לרווח מצטבר של מיליארד דולר, נכון ל -30 בספטמבר 2019. אתר החדשות הגיע לנתון זה בהתבסס על מבנה הרכישה האסימוניים של החברה..

בבסיסה, המגמה המתעוררת של פלטפורמות בלוקצ’יין שנבנו בבורסה היא מהלך של בורסות לאחד את עמדותיהן כמובילות בתעשייה ובדרך כלשהי לבנות חפיר סביב עסקיהן. זו השקפת הקונצנזוס של פרשני מטבעות קריפטוגרפיה ובלוקצ’יין.


על ידי פיתוח בלוקצ’יין משלהם, חילופי קריפטו יוכלו להגדיל את נתח השוק שלהם ולפעול בצורה יעילה יותר, על פי קן מיסומה, CMO מקוראס, פלטפורמת חוזים חכמה המתיימרת לתת לצרכנים ולעסקים את החופש לקבוע את רמת הפרטיות של עסקאות.

“בורסות נכסים דיגיטליים מנסות למשוך כמה שיותר סוחרים על מנת להגדיל את בסיס המשתמשים שלהן, המהווה גורם מרכזי ברווחיהן”, אמר מיסומה. “פיתוח בלוקצ’יין מאפשר לבורסה לקבל יותר גמישות מנקודת מבט של שמישות ומסחר ללא צורך במפעיל ריכוזי.”

הוגו רנודין, מנכ”ל LGO, בורסת קריפטו מוסדית שבסיסה באירופה נגעה כיצד קיום בלוקצ’יין יכול לעזור לבורסות להתייעל..

“מבחינה תפעולית, מדובר בחיסכון משמעותי בעלויות, שכן ניתן לבצע אוטומציה של הרבה פעולות ותנועות קרנות – פיקדונות, משיכות או התנחלויות באמצעות חוזים חכמים”, אמר. “ומכיוון שבלוקצ’יין בורסה מוריד את עלויות הרישום הכוללות עבור מטבע קריפטוגרפי שהונפק הרשת, אפשר לטעון שהוא מאפשר לבורסות לרשום עוד ועוד נכסים בעלות נמוכה יותר.”

ככל שמרחב הבלוקצ’יין והמטבעות ממשיכים להתפתח, יונפקו מספר גדל והולך של נכסים דיגיטליים. ההשפעה הנובעת מכך שיש יותר נכסי קריפטו היא שעסקי ניהול הבורסה ייהנו מדרישות גבוהות יותר.

לפני שהבורסות החלו לבנות בלוקצ’יין משלהן, פרויקטים חדשים מנפיקים נכסים דיגיטליים באמצעות בלוקצ’יין ציבורי כמו את’ריום. פרויקטים אלה מבקשים לרשום את הנכסים הדיגיטליים שלהם או אסימונים בבורסות שונות. לבעלי אסימונים וסוחרים יש את הגמישות לסחור באסימונים אלה בבורסות שונות בהן הם רשומים. גמישות זו, לעומת זאת, פירושה כי הבורסות עומדות בפני סיכון מתמיד לאבד את בסיס המשתמשים שלהן למתחרים, מה שעלול להוביל להידלדלות בהכנסות..

בנוסף לתחרות מבורסות ריכוזיות אחרות, המסחר המבוזר בהתהוות מהווה איום הולך וגובר.

על ידי פיתוח בלוקצ’יין מקורי, שאליו הוא מזמין פרויקטים להנפקת נכסים דיגיטליים, סביר להניח כי בורסה תשמור על מחזורי מסחר – מה שקובע קריטי בשורה העליונה שלהם..

ובכל זאת, העקרונות שעליהם בורסות הצפנה בונות את הבורסות שלהם נבדלים, והם עשויים להצביע על אזורי הענף שכל אחד מהם רוצה להיות הרלוונטי ביותר..

בורסות ביטקוין רוצות להגן על העסקים הרווחיים שלהן על ידי בניית בלוקצ’יין מקומי … [+] 2018 CHESNOT

שרשרת בינאנס היא הימור על עתידן של חילופי הקריפטו

בעוד שפיתוח של בלוקצ’יין חכם ייעודי מהווה הזדמנות לה להתחרות באת’רום, נראה כי Binance מתמקד בהגדלת נתח השוק שלה בשוק חילופי הקריפטו..

העיתון הלבן של BSC חוזר ומדגיש כי ה- DEX של החברה הוא “המוקד העיקרי” של הבלוקצ’יין המקורי שלה, אינדיקציה לכך שפיתוח פלטפורמת חוזה חכמה היא דווקא להגדיל את ה- DEX מכל דבר אחר..

“הריכוז במתן הנפקת נכס דיגיטלי ונוף למקום מסחר מביא גם למגבלות. התכונה המבוקשת ביותר של רשת Binance היא הרחבה הניתנת לתכנות, או פשוט החוזה החכם ופונקציות המכונה הווירטואלית. מנפיקים ובעלי נכסים דיגיטליים מתקשים להוסיף תכונות מבוזרות חדשות לנכסים שלהם או להציג כל סוג של ממשל ופעילויות קהילתיות “, נכתב בספר הלבן של BSC..

אינדיקציה נוספת לכך ש- Binance מהמרת על עתיד הבורסות היא ההשקה של Binance Cloud בפברואר – פתרון ענן ספציפי לבורסה. באמצעותה, החברה מציעה לכל אחד ואחת את היכולת להשיק בורסת קריפטו הממנפת את תשתית הבורסה שהוקמה כבר בחברה. מנכ”ל צ’אנגפנג ג’או, המכונה בחלל הצפנה CZ, הערכות ששירותי הענן יהפכו למקור ההכנסות של החברה בעוד חמש שנים. נזילות היא אחת ההבטחות של פתרון הענן, הבטחה שאולי מבוטחת על ידי היתרון לשמירת נפח בבעלות בלוקצ’יין..

OKChain מהמר על מימון מבוזר

בעקבות עקבותיה של בינאנס להעביר את הפעילות לאי ידידותי להצפנה, מלט OKEx, ככל הנראה, משחקת דופלנגנגר לבינאנס. עם זאת, OKEx מתעקש כי מאמצי הבלוקצ’יין שלה אינם חיקוי.

“OKChain לא משכפל את Binance,” אמר דובר OKEx. “לבלוקצ’יין שלנו יש חזונות ומיקום שונים לחלוטין משרשרת בינאנס ואנחנו עובדים על מוצרים שונים.”

החזון עם OKChain הוא להניע את הצמיחה של יישומים מסחריים מבוזרים, במיוחד לקראת הכללה פיננסית.

“אנו מאמינים כי מימון מבוזר הוא המפתח להכללה פיננסית ולחופש פיננסי לכל. לכן ייחלנו לשחרר את כוחו של DeFi. ” אמר האו בפוסט בבלוג שהכריז על השקת רשת הרשת. “OKChain הוא אבן דרך ענקית עבורנו, כלומר כעת אנו מסוגלים לספק מערכת אקולוגית פתוחה, בעלות נמוכה ואוטונומית לכולם ליהנות מהיתרונות שבלוקצ’יין ומביזור מביא.”

איך הבורסה מתכננת להשתמש ברשת הבלוקצ’יין שלה כדי לשחק בחלל DeFi, עדיין לא ברור.

לעת עתה, OKEx ממשיכה להתייחס ברצינות לעסקי החליפין שלה, לאחר שאמרה ש- DEX יהיה היישום הראשון לארוחת צהריים ב- OKChain. בהשוואה ל- Binance, אשר “בונה רשת משלה ויוצרת את יישום DEX, אנו בונים תשתית פיננסית ו- OKEx DEX היא רק אחת מהיישומים ב- OKChain”, הוסיף דובר OKEx..

OKEx אומר שזה יאפשר למשתמשים ליצור ולהתאים אישית את ה- DEX שלהם ב- OKChain.

בנוסף, OKChain תומך בפריסת חוזים חכמים מהקופסה, בהשוואה לבינאנס, שרק הודיעה על פיתוח רשת נפרדת לחוזים חכמים..

הואובי רוצה ללכוד מוסדות פיננסיים מסורתיים

בעוד שחילופי מטבעות קריפטוגרפיים אחרים נמנעו מהרגולטורים, הואובי החליט לבנות מערכת יחסים עם ממשלת סין. בדצמבר האחרון, חובי הוכרז שהיא הצטרפה לברית בלוקצ’יין בראשות הממשלה. הבורסה מעוניינת להעמיק את קשריה עם הרגולטורים, ובהמשך לארגונים פיננסיים, על ידי הפיכת ציות למרכזית בפיתוח הבלוקצ’יין המקורי שלה..

"DeFi הפך לאחד היישומים המבטיחים ביותר של טכנולוגיית הבלוקצ’יין, אך עתידה מחייב את שני הצדדים – הרגולטורים והעסקים – לעבוד יחד בכדי לקבוע את הסטנדרטים וההנחיות של הכלכלה המבוזרת החדשה.," אמרה סיארה סאן, סמנכ”לית עסקים עולמיים בקבוצת Huobi. "עם רשת Huobi, אנו רוצים לספק את המסגרת המבוזרת המאפשרת שיתוף פעולה תעשייתי, דבר קריטי לאימוץ הנרחב של DeFi."

רשת Huobi תאפשר לרגולטורים לקחת חלק ברשת בתור מאמתים באמצעות תכונת צומת רגולטורית. זה עשוי להיראות מוכר לחסידי עדכוני הרגולציה הקשורים לבלוקצ’יין בארה”ב. בשנה שעברה פרסם בנק הפדרל ריזרב בבוסטון נייר לבן בו פירט מושגים ל”צומת פיקוח “למעקב רגולטורי ברשת..

מכנה משותף: ערך סמלי מקומי

בזמן שמוקמות חוסמי בורסות כדי לטפל בחלקים שונים של שטח הבלוקצ’יין, הם כולם נהנים מעלייה בערך האסימון המקורי שלהם אם ההימורים שלהם משתלמים..

ראשית, אסימונים להחלפה, ששימשו במקור לתשלום דמי מסחר ורישום, עוברים כעת למטבעות שמניעים בלוקצ’יין שלם. זה מרחיב את השימושיות, ואולי גם את הערך שלה עבור אסימונים אלה.

למעשה, זה יכול לתת לחברות שמאחורי כל רשת בלוקצ’יין דחיפה לשווי, סבור מנכ”ל מעבדות SKALE ג’ק אוהולרן..

“מכפילי שווי להחלפות בתשלומים נמוכים משמעותית ממכפילים על נכסי הצפנה, שאינם מדללים בהשוואה להון העצמי”, אמר אוהולרן, שהסטארט-אפ שלו בונה פתרון מדרגי עבור את’ריום. “כדוגמה פשוטה, אם בורסה מרוויחה עמלות של 100 מיליון דולר בשנה, הם עשויים לקבל מכפיל של פי 5-7 בערך, כלומר הם שווים 500-700 מיליון דולר מנקודת מבט של הון..

“אם הם משחררים אסימון שמשמש לתשלום עבור עמלות, אסימון זה עשוי להיות שווה מיליארדים רבים מנקודת מבט מדוללת לחלוטין עם אותה הכנסה.”

פעמון אזעקה לביזור

לא ברור כמה חילופי כוח מפעילים ברשתות הבלוקצ’יין המקומיות שלהם וזה מעלה שאלות עד כמה רשתות אלה מבוזרות. “חסרון אחד עיקרי הוא שרשומות חסימות שנבנו בדרך כלל אינן מבוזרות באמת, וביזור הוא אחד ההיבטים החשובים ביותר בטכנולוגיית הבלוקצ’יין, אמר מיסומה..

לאחר שחרורו של הנייר הלבן החכם Binance Chain, טום שוגנסי מדלפי דיגיטל, חברת מחקר נכסי קריפטו הדהדה חששות דומים בראיון שנערך עם Cointelegraph. “רשתות ריכוזיות מפספסות את העניין, בכל פעם. העניין הוא לא להציע עסקאות זולות יותר, כל אחד יכול לעשות זאת באמצעות שירותי האינטרנט של אמזון, אלא לטפח אתוס מונחה קהילה של בונים שנהנים לעבוד יחד ללא מנדט נגזר מרכזי. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map