סין ממשיכה לשלוט בנוף הקריפטו האסייתי

סקירה שבועית של חדשות הבלוקצ’יין ומטבעות קריפטוגרפיים מסין והונג קונג – China Market Watch

תמונת שוק השוק בסין

זה היה שבוע מלא אירועים עבור תעשיית הבלוקצ’יין הסינית והמטבעות הקריפטוגרפיים.

דו”ח עדכני של ספק המחקר מסרי מציין שסין ממשיכה לשלוט בנוף הקריפטוגרפי באסיה. המדינה שמרה על הדומיננטיות שלה בשיעור החשיפה של הביטקוין, שכן ה- Blockchain הלאומי של סין, BSN, חשף את תוכניותיה לשלב מטבעות דיגיטליים של הבנקים המרכזיים ברשת התשלומים של המטבע הדיגיטלי המוצע. בינתיים, ממשלת סין המשיכה לאמץ את טכנולוגיית הבלוקצ’יין. איגוד ניירות ערך בסין השיק בלוקצ’יין משלה כדי להאיץ את הדיגיטציה של תעשיית ניירות הערך.

הנה כל מה שאולי פספסת לגבי הסיפורים הללו ועוד במהדורת השבוע של שוק השוק של סין מבית OKEx Insights.

סין ממשיכה לשלוט בנוף הקריפטו האסייתי

סין נותרה המובילה בנוף הקריפטוגרפי באסיה, על פי דו”ח שפורסם לאחרונה ממסרי.

הדומיננטיות של הקריפטו בסין באה לידי ביטוי בהתפלגות קצב החשיש של כריית הביטקוין. האומה שלטה ב -65% מכלל חשיפי הביטקוין – בהשוואה לארצות הברית ורוסיה.

מסירות מפתח

  • הדומיננטיות של כריית הביטקוין בסין הובילה לפריחה של חברות כרייה. ביטמיין, כנען ואבנג הם בין החד-קרן המובילים הקשורים לקריפטו באסיה, עם הערכת ערך משולבת של 17 מיליארד דולר..
  • למרות הדומיננטיות בשוק, ממשלת סין ממשיכה לאסור סחר בקריפטוגרפים, פגעה בפלטפורמות הלוואות עמית לעמית והידקה את פיקוח ההון..

סין שלטה בשיעור החודשי הממוצע של שיעור החשיש הכולל של ביטקוין באפריל 2020 (הנתונים האחרונים שמספק מדד צריכת החשמל של קיימברידג ‘ביטקוין). מָקוֹר: מרכז קיימברידג ‘למימון אלטרנטיבי

BSN מתכננת רשת תשלומים במטבע דיגיטלי

רשת השירות מבוססת הבלוקצ’יין גילה תוכניתה לבנות רשת תשלומים במטבע דיגיטלי. גרסת הבטא של הרשת צפויה להיות מושקת במחצית השנייה של 2021.

לפי BSN, רשת התשלומים תושק במלואה בעוד חמש שנים. החברה עובדת עם כמה בנקים בינלאומיים לתמיכה במטבעות דיגיטליים של בנקים מרכזיים ומטבעות מטבעות.

מסירות מפתח

  • כדי לתמוך ב- CBDC במדינות שונות, BSN מרחיבה את צמתיה העירוניים הציבוריים בסין ובחו”ל. ה- PCN הבינלאומי של BSN מסתכם בכ- 50 ותומך במדינות המפותחות ביותר.
  • למרות החזון של BSN לתמוך ב- CBDC שונים, רוב הבנקים המרכזיים יכולים להנפיק רק מזומנים פיזיים. מחקר של קרן המטבע הבינלאומית גילה שכמעט 80% מהבנקים המרכזיים בעולם אינם רשאים ליצור מטבע דיגיטלי באופן חוקי או שהמסגרות החוקיות של מדינות מולדתן נותרו לא ברורות..

איגוד ניירות ערך בסין משיק בלוקצ’יין

איגוד ניירות ערך בסין הוכרז השקת בלוקצ’יין משלה להאצת הדיגיטציה של תעשיית ניירות הערך בסין.

האיגוד עלה על שש חברות ניירות ערך סיניים כצמתים, כולל Haitong Securities (600837.SH), Guotai Junan Securities (601211.SH) ו- China Merchants Securities (600999.SH).

מסירות מפתח

  • לאחר השקת הבלוקצ’יין, ה- SAC שותפה עם הוועדה הרגולטורית לניירות ערך הסינית להקמת סטנדרטיזציה של בלוקצ’יין לתעשיית ניירות הערך. שני הצדדים יפתחו סטנדרטים לממשל ברשת ולפריסת יישומים מבוזרים.
  • הדיווח על מסמכים אלקטרוניים לבנקים להשקעה הוא מקרה השימוש הראשון בבלוקצ’יין SAC. בהתאחדות מאמינים כי הבלוקצ’יין שלה מסייע לייעל את תהליך הציות לבנקים להשקעות.

שווקים מסורתיים: מדד האנג סנג עלה השבוע ב -6%

שוקי המניות בסין צנחו השבוע בצניעות. נכון למועד כתיבת שורות אלה, שנגחאי SE Composite ו- CSI 300 נסחרות כיום ב -3,583 ו -5,476 – עם הפסדים שבועיים של 0.43% ו- 1.82% בהתאמה. בהונג קונג מדד האנג סנג עלה ב -6.12% ועומד כיום על 29,963.

מדד האנג סנג עלה השבוע ב -6.12%. מקור: כלכלת מסחר, Investing.com

לא סוחר של OKEx? למד כיצד להתחיל לסחור!

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים, מחקר מקורי & אוצר חדשות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner