הבחירות לנשיאות ארה”ב מפנות זרקור לשווקי חיזוי מבוזרים

OKEx Insights ‘DeFi Digest הוא בחינה שבועית של ענף הפיננסים המבוזר.

תמונת מצב של שוק ה- DeFi

שוק הפיננסים המבוזר חזר השבוע כשהערך הכולל הנעול במוצרי DeFi עלה מ -11.04 מיליארד דולר ל -12.01 מיליארד דולר..

Uniswap שמרה על מעמדה כמובילת השוק עם נתח שוק של 24% מסך ערך הדולר הנעול. בבורסה המבוזרת היה גם מאגר הנזילות הגדול ביותר אך הפחית את הדומיננטיות של נפח המסחר מ -65% ל -44%..

מחזור המסחר השבועי הממוצע של DEX ירד השבוע ב -115%. עם זאת, הסיבה לכך היא שנפח המסחר עיוות בשבוע שעבר בעקבות הפריצה ל- Harvest Finance.

בתחום ההלוואות המבוזרות, מתחם המשיך להוביל עם נתח שוק של 54%.

הערך הכולל הנעול ב- DeFi עלה ב -8.8% בעוד שמחזור המסחר של DEX ירד. מקורות: דופק דפי ו דבנק

בעיקר, שווקי חיזוי הצפנה תפסו השבוע את מרכז הבמה בתחום DeFi על רקע הבחירות המתמשכות לנשיאות בארצות הברית. שוקי החיזוי המבוזרים Augur ו- Polymarket רשמו מחזורי שיא של 8.5 מיליון דולר ו 8.6 מיליון דולר, בהתאמה.

בנוסף ל- DPM, המשתתפים בקריפטו גם הימרו על הבחירות בצורה של חוזים עתידיים – כמו טראמפ 2020 על חילופי מטבעות מטבעות FTX.

אסימונים לבחירות בארה”ב חוו תנודות פרועות במחירי ובמחזורי המסחר כאשר הקולות המשיכו להיספר. מָקוֹר: CoinGecko

שווקי חיזוי מרכזיים לעומת מבוזרים

בשוק מנבא אנשים מהמרים על תוצאת האירועים העתידיים.

לפני הופעתה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין, שווקי החיזוי רוכזו והתמודדו עם מספר מגבלות. כלומר, שווקי חיזוי מרכזיים כפופים לתקנות מקומיות ומנוהלים על ידי מפעילי פלטפורמות. זה מונע ממשתמשים ליצור שווקים משלהם. בנוסף, לעתים קרובות משתמשים צריכים לשלם דמי מסחר ודמי משיכה עבור ההימורים שלהם.

טכנולוגיית הבלוקצ’יין הובילה לעלייתם של שוקי ניבוי מבוזרים. בהשוואה למחיר לאלף הופעות, DPM עמיד יותר בצנזורה. DPM מופעל על ידי חוזים חכמים ולא ניתן לסגור אותו באופן שרירותי. משתמשים יכולים להתאים אישית את השווקים שלהם, והם נמצאים בחזקת הכספים שלהם.


גילוי מחירים בשווקי חיזוי מבוזרים

בשוק חיזוי מבוזר משקיעים מהמרים ומקבלים אסימונים המייצגים את כל התוצאות האפשריות. המחיר של כל אסימון מייצג את ההסתברות לתוצאת האירוע והוא נקבע על פי דינמיקת ההיצע והביקוש. למשל, בפולימארק "האם טראמפ ינצח בבחירות לנשיאות ארה”ב בשנת 2020" שוק התחזיות, "כן" מחיר האסימון הוא 0.69 דולר, כלומר 69% ממשתתפי השוק מצפים שטראמפ ינצח בבחירות לנשיאות. (הערת העורך: אחוז זה מהווה דוגמה וכל הנתונים הבאים השתנו ככל הנראה מאז כתיבת שורות אלה).

למרות שמפעילי הפלטפורמה מכריזים על תוצאות האירוע במחיר לאלף הופעות, אין שחקנים שמכריזים על תוצאות האירוע עבור DPM. לכן, DPMs משתמשים לעתים קרובות באורקלים כדי להזין מידע בעולם האמיתי לחוזים חכמים ולאמת את תוצאת האירוע. כדי לשפר את דיוק המידע, חלק מה- DPM מספקים גם תמריצים לקהילה. למשל, שוק החיזוי המבוזר אוג’ר מאמץ מערכת רזולוציה קהילתית תמריצה – אנשים שהתחזקו על התוצאה המדויקת זוכים לתגמולים נוספים, אשר, בתורם, מעודדים דיווח כנה..

שוק הבחירות לנשיאות ארה”ב ונבואות

הבחירות לנשיאות ארה”ב היו תחרות צוואר-צוואר בין דונלד טראמפ הרפובליקני לדמוקרט ג’ו ביידן. הבחירות הביאו את תשומת ליבם של שווקי החיזוי כאשר אנשים היו מעוניינים להמר על התוצאה והביעו את עמדותיהם בסקרים שונים. ניתן להבחין כי בעוד שהסקר שלפני הבחירות בשוקים ריכוזיים העדיף את הדמוקרטים, נראה היה כי אלה שנמצאים ב- DPM מעדיפים רפובליקנים.

התוצאות לפני הבחירות בשוק התקשורת המרכזי ובשוק החיזוי המבוזר התבדלו. מָקוֹר: CNN, סייר חיזויים, תובנות OKEx

על פי סניפי המיינסטרים, כמו CNN והניו יורק טיימס, לבידן הייתה תמיכה רבה יותר מטראמפ בשלב מסוים בכ -10%. הטבלאות הופנו בשווקי החיזוי המבוזרים. למשל, המשתתפים ב- Catnip.exchange תמכו בטראמפ בהשוואה לביידן בהפרש של 8% בזמן כתיבת שורות אלה. יתרה מכך, 69% ממשתתפי פולימארקט העדיפו את טראמפ בבחירות לנשיאות.

יוצר האתריום ויטליק בוטרין ציין את ההבדלים העצומים בין מודלים סטטיסטיים לשווקי חיזוי, ו מוּצָע שלושה הסברים אפשריים:

  • שווקי חיזוי משלבים אפשרות להתערבות בחירות מוגברת ולדיכוי הבוחרים.
  • קשה לגשת לשווקי חיזוי עבור מומחים סטטיסטיים ופוליטיים.
  • מומחים לא יכולים לזהות את המצביעים המפתיעים בעד טראמפ.

מהתבוננותו של בוטרין, הוא האמין שווקי חיזוי הוכיחו את עצמם כמדויקים יותר ממודלים סטטיסטיים בבחירות לנשיאות ארה”ב.

DPMs רחוקים מאימוץ המוני

בעוד שאנשי DPM צברו לאחרונה כוח עקב הבחירות לנשיאות ארה”ב, זמני רזולוציה ארוכים ועקומות למידה תלולות הם חלק מהמכשולים העיקריים שמונעים מה- DPM להגיע לאימוץ רחב יותר..

לפלטפורמות חיזוי מרכזיות, כמו הימורים מקוונים והחלפות נגזרים, יש זמני רזולוציה כמעט מיידיות. לשם השוואה, ל- DPM יש זמני רזולוציה איטיים, בגלל התהליכים הגוזלים זמן הכרוך במערכות החלטות המונים. פרוטוקולי DPM ניסו להאיץ את תהליך הרזולוציה, למשל – עם השקת הגרסה השנייה שלה, Augur קיצרה את זמן הרזולוציה משבעה ימים לסביבות 24 שעות.

נקודת הכאב העיקרית האחרת עבור DPM היא עקומת לימוד תלולה למשתמשים. עבור משתמשים שאינם קריפטו, DPM אינם נוחים וקלים לשימוש – במיוחד בהשוואה לפלטפורמות חיזוי מסורתיות. משתמשים צריכים ללמוד כיצד להמיר מטבעות פיאט למטבעות קריפטוגרפיים, להוריד ארנק מטבעות קריפטוגרפיים ולהקים חשבונות בבורסות מטבעות קריפטו. עקומת הלמידה של DPM יכולה להיות גבוהה אפילו עבור משתמשי קריפטו מנוסים מכיוון שזה יכול להיות מסובך ליצור שוק תקף ולהבין את המנגנונים שמאחורי אורקלי בלוקצ’יין. ממשקי המשתמש המסכנים והבלתי סטנדרטיים ב- DPM הקיימים מרסנים עוד יותר את כניסתם של משתמשי הצפנה וגם לא הצפנה..

האם מצביע על העתיד?

בעוד DPMs עדיין נמצאים בשלב המתהווה שלהם, נראה כי הטכנולוגיה הבסיסית – טכנולוגיית הבלוקצ’יין – זוכה לחיזוק אימוץ בעקבות הבחירות לנשיאות ארה”ב. סוכנות הידיעות AP הייתה הוֹצָאָה לְאוֹר תוצאות הצבעה נכנסות לבחירות לנשיאות ארה”ב על גבי רשתות ה- Ethereum ו- EOS. משתמשים יכולים לגשת לתוצאות ההצבעה ב- Etherscan ו- Bloks.io.

הבחירות לנשיאות ארה”ב היו שנויות במחלוקת, ויש הטוענים שיש הונאה. טענות אלה מצביעות על חוסר שקיפות בבחירות – וטכנולוגיית הבלוקצ’יין יכולה להיות הפיתרון, על אי-שינויו ויכולתו לעקוב אחר שיאי ההצבעה..

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים, מחקר מקורי & אוצר חדשות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map