משקיעים מוסדיים מפנים את תשומת ליבם למימון מבוזר

מדוע אנו רואים כעת עניין מוסדי ברור במרחב ההולך וגדל של מימון מבוזר שיעלה אותו לשלב הבא.

מאמר הדעה הזה של ג’יי האו, מנכ”ל OKEx, היה פורסם במקור על Cointelegraph.

תחום הפיננסים המבוזר גדל בהתמדה והחל לראות את פירות עבודתו. אבל אמנם יש הרבה הייפ סביב פרויקטים ויישומים של DeFi, במיוחד במהלך ביטקוין (BTC). חוסר תנודתיות לא אופייני, יש עוד דרך ארוכה לעבור. 

הטכנולוגיה עדיין בשלבים המוקדמים שלה, אך גם כשנושאים של שמישות, מדרגיות, יכולת פעולה הדדית וחוסר בהירות רגולטורית ממשיכים להכעיס את החלל, ההבטחה של DeFi אינה ניתנת להכחשה, ואי אפשר להתעלם מהערך שלה..

הצמיחה הבלתי ניתן לעצירה של DeFi בשנת 2020

עד כה, 2020 לא הייתה השנים הטובות ביותר עבור רבים, אבל DeFi בהחלט הגיע לעצמו על ידי התרחבות אקספוננציאלית. זה עבר אבן דרך מרכזית בפברואר, כאשר המצטבר ערך האסימונים הנעולים ביישומי DeFi שהושג יותר ממיליארד דולר. למרות ירידה מסוימת לעומת מכירה בחודש מרץ שנשפכה לכל השווקים, המספר הזה התאושש כבר ביוני. היום זה עומד במחיר של 2.52 מיליארד דולר.

בין כמה מהפרוטוקולים העיקריים שמניעים צמיחה זו ניתן למנות את רשת האורקל המבוזרת Chainlink, שלה יש אסימון התפוצץ ביותר מ -1,000% השנה. פרוטוקולי ההלוואות רואים גם כמה מהמשכים הכי גדולים, עם מתחם המהווה 28% מסך הערך הנעול ו- MakerDAO בעקבות לא הרחק מאחור. התופעה החדשה של “חקלאות תשואה” הציגה בפני המשקיעים וסוחרי הצפנה הזדמנויות להשיג רווחים.

גידול תשואות, המכונה גם כריית נזילות, הוא מנגנון תמריץ חשוב בו משתמשים פרוטוקולי DeFi כדי למשוך נזילות. הם עושים זאת על ידי הנפקת אסימוני ממשל, כגון מטבע המתחם, COMP, המעניקים זכויות ממשל למחזיקים המביאים נזילות נחוצה לרשת..

כל הפעולה הזו הציבה את אסימוני DeFi בין נכסי הקריפטו המניבים את הביצועים הטובים ביותר השנה. בנוסף לצמיחה המדהימה של COMP לאחר כניסתה לשוק ולעלייה הבלתי ניתן לעצירה של ה- LINK של Chainlink ב -90 הימים האחרונים, אסימונים אחרים של DeFi כמו Aave (LEND) ובנקור (BNT) צפו בעלות של מעל 300%.

שום כסף חכם לא יכול להתעלם מצמיחה כוכבית כזו במרחב DeFi, שעדיין נשלט בעיקר על ידי משקיעים קמעונאיים. עם זאת, היא זכתה למתיחה רצינית בקרב משקיעים מוסדיים – למרות שהתשתית עדיין לא מוכנה לגמרי. בואו נסתכל על כמה דוגמאות.

עליית העניין המוסדי בדפי

על פי א סקר שנערך לאחרונה על ידי Fidelity Management Asset Management, 80% מהמוסדות הנסקרים מוצאים כעת השקעה בנכסים דיגיטליים מושכת. זהו מספר נכבד ושינוי ענק בהשוואה לפני שנתיים בלבד, כאשר רבים הניפו ביטקוין ושאר מטבעות קריפטוגרפיים כהונאות.

מעבר להשקעה בנכסים דיגיטליים ידועים, כמה חברות השקעות מסורתיות מרכזיות הפנו את האינטרס שלהם כלפי DeFi בכדי לסייע בפיתוח החלל. ה הברית של שיקגו דה-פי, לדוגמא, כולל כמה מחברות המסחר, התיווך וההשקעות המובילות. יוזמה זו נוצרה כדי לתמוך בסטארט-אפים מבטיחים של DeFi עם כספים, משאבים, ביצוע שוק ושירותים אחרים.

אנחנו מדברים על שחקני בהמות כמו TD Ameritrade, Arca ו- CMT Digital. כל החברות המעורבות דחקו הן בפיתוח החלל והן בהסדרתו. אך בעוד שהרגולציה נותרה לא ברורה בהחלט במרחב מבוזר ורב-שיפוט זה, המשקיעים עודדו מאוד על ידי פעולה מטעם רשות ניירות ערך בארצות הברית. לגבי מניית ארקה בבורסת ניו יורק החודש.

תעודת סל ביטקוין עשויה להמשיך להיות תפוח אדמה חם, אך ביולי הקרוב, SEC אישרה קרן מבוססת Ethereum. לאחר כמעט 20 חודשי דחיפה להחלטה, ארקה מעבדות החלה למכור מניות בקרן האוצר האמריקאית שלה בארקה ב- 6 ביולי לאחר שקיבלה רשמית “הודעה על יעילות”.

המניות הדיגיטליות של ארקה, שאושרו על ידי SEC, מיוצגות על ידי ArCoins ונסחרות בבלוקצ’יין את’ריום. זהו ציון דרך מרכזי עבור הענף כולו, שכן הוא מייצג את הפעם הראשונה בה ה- SEC מאפשרת לקרן הכוללת אסימונים קריפטוגרפיים להיכנס לשווקי ההשקעות – וזה צעד עצום בכיוון הנכון לאיחוד מימון מסורתי עם השקעה בנכסים דיגיטליים..

התחזית החיובית לקראת אתריום 2.0

בעוד שנפח המסחר של ביטקוין הגיע לשפל של חצי שנה, הריבית של כמה שחקנים מרכזיים ממשיכה לפנות לאת’ריום. חברת ההשקעות הקריפטו הגדולה בעולם, אפור, הודיעה לאחרונה שהיא מגדילה את משקלו של ביטקוין ואתר (ETH) בקרן ההשקעות הדיגיטלית הגדולה שלה.

האחזקה הגדולה של הקרן כמובן נותרה עדיין ביטקוין בקילומטר של מדינה; בין מרץ ליוני, אחוז ה- BTC שהוחזק בקרן שלה עלה מ- 81% ל- 81.5%. עם זאת, גם השקלול של את’ריום בגווני אפור עלה משמעותית מ -9.6% ל -11.7% ברבעון השני.

כל העניין המוסדי הזה באת’ר הוא חיובי ביותר לקהילה לפני כן את’ריום 2.0, ואנחנו שמחים להיות בקדמת הגל הגדול הבא של אימוץ הקריפטו שבסופו של דבר ייקח נכסים מהעולם האמיתי לבלוקצ’יין ובסופו של דבר יאפשר ללא בנקים סיכוי לגשת לשירותים פיננסיים. לא רק שאנחנו מציגים אסימונים גדולים של DeFi כולל LINK, Maker (MKR) ו- COMP, אלא שאנחנו גם נמנים עם המאמתים הראשונים ברשת המבחנים של טופז, רשת המבחנים של Ethereum עבור Ethereum 2.0.

אנו מרחיבים ללא הרף את טביעת הרגל שלנו בתחום DeFi עם תכונות הלוואת לקוחות ללקוחות, רשימות אסימון ממשלתיות של DeFi ושרשרת ציבורית משלנו, OKChain, המאפשרת לבנות שורה של אפליקציות DeFi בקנה מידה מסחרי גדול..

אנו מודעים לאתגרים סביב חלל DeFi ומבינים את הצעדים שעדין לעשות. אך העניין המוסדי המוגבר באזור המתהווה עדיין סימן טוב לכך שדה-פי ימשיך להתרחב, ו- OKEx נרגשים להיות בחזית המהפכה הבאה של הקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner