כורי הביטקוין הגדולים מראים אופטימיות לקראת המחצית: מבט מעמיק

עם הפחתה של פחות משבוע, כורי הביטקוין (BTC) נמצאים באור הזרקורים. האופי התחרותי של העסק שלהם ותפקידם בתחזוקת רשת הביטקוין גורמים לכך שהחצייה משפיעה ישירות על פעילותם. 

OKEx פנתה לכורי ובריכות הביטקוין בכדי לקבל את נקודת המבט שלהם על המחצית וההשלכות שלה על המערכת האקולוגית כולה..

חסום פרס בפרספקטיבה

כורים תומכים ברשת הביטקוין בכך שהם משמשים כמבקרים, מאמתים עסקאות ושומרים על ספר החשבונות. כורים מתמרצים באמצעות עמלות עסקה ותגמול החסימה כביכול, שהוא מספר הביטקוין שנוצר – או “ממוקש” – ומוענק על כל אימות מוצלח של חסימות..

תגמול החסימה הוא גם הדרך היחידה להיכנס למחזור ביטקוין חדש והוא אמור להימשך עד לכריית כל 21 מיליון. עם זאת, קצב פליטה זה אינו נשאר קבוע ומווסת באמצעות לַחסוֹם גמול חצוי, מנגנון מובנה המפחית את התגמול ב -50% לאחר כל 210,000 בלוקים (מתרחש בערך כל ארבע שנים).

סה”כ ביטקוין שמסתובב לאורך זמן. מָקוֹר: Blockchain.com

נכון לעכשיו, תגמול החסימה עומד על 12.5 ביטקוין חדשים (כ- 115,000 $ לפי שווי שוק נוכחי) ועבר שתי מחציות – הראשון בנובמבר 2012 והשני ביולי 2016.

המחצית השלישית צפויה להתקיים בסביבות 12 במאי 2020, ותגמול תגמול החסימה מ 12.5 ל 6.25 BTC (בסביבות 57,500 $ בזמן העיתונות).

כריית ביטקוין היא עסק תחרותי

לפי הערכת השווי הנוכחית של 115,000 דולר, תגמול החסימה של ביטקוין מהווה מניע פיננסי חזק עבור כורים להצטרף ולתמוך ברשת. מעובד חסימה חדשה כל עשר דקות, מה שמביא ליצירת 1,800 BTC חדש או ערך של 16.56 מיליון דולר מדי יום.

עם זאת, מכיוון שרק גוף כרייה אחד יכול לדרוש תגמול חסום אחד, יש תחרות נוקשה ומירוץ לקראת פריסת חומרה חזקה יותר ויותר להשוואה גבוהה יותר. כוח גיבוב. תחרות זו אילצה את קהילת הכרייה להתפתח עם השנים, ועברה מתומכים מוקדמים וחובבי קריפטו לחברות גדולות ו בריכות הפעלת חוות כרייה עם האחרונה ב כורי מעגל משולב ספציפי ליישום (ASIC).

רשת הביטקוין, בתורם, מגיבה לקצב החשיש הגואה הזה בכך שהיא מגדילה את הקושי בכריית בלוקים חדשים, ובכך שומרת על שלמות הפנקס ולא מאפשרת לאף גורם יש שליטה מוחלטת בבלוקצ’יין..

קושי ברשת הביטקוין מאז הקמתו בסולם לוגריתמי – מקור: Blockchain.com

כורים מדברים על החצי

OKEx פנתה למובילי תעשיית כריית הביטקוין בכדי לקבל את נקודת מבטם על המחצית הקרובה והשפעתה על העסק כמו גם על הרשת..


עליית מחירי הביטקוין ועונת השיטפונות הסינית יכולים להקל על מצוקת הכורים

ג’יאנג ג’ואואר, מנכ”ל BTC.TOP, אחת מבין 10 בריכות הכרייה הראשונות של ביטקוין, חלקה השקפה שורית לטווח הארוך על המחצית ומאמינה שעליית מחיר ה- BTC יכולה לקזז את הרווחים שאבדו לחצי תגמול:

“אני חושב שהמחצית תוביל לעליית מחיר הביטקוין. בשתי המחצית הקודמת ראינו עלייה איטית במחיר לפני החציון, והמחיר החל לנסוק לאחר המחצית … בעוד שהחצי יוריד את רווחי הכורים במחצית, זה עלול לגרום גם לעליית מחיר הביטקוין.."

הוא ציין עוד את תחילת עונת השיטפונות הצפויה בסין, שבדרך כלל גורמת לייצור חשמל זול יותר כחיובי עבור כורים מתקשים..

“בתקופות של עונת השיטפונות, חשבונות החשמל נופלים, ומקזזים במידה רבה את מחצית התפוקה. במהלך עונת השיטפונות, מחיר השוק של החשמל יכול לרדת ב -40% “, אמר.

כורים קטנים יותר יסתובבו

מרשל לונג, כורה של ביטקוין מוקדם, מנהל בימים אלה חוות כרייה בקנדה ועובד על הקמת מתקן חדש בארצות הברית. לדעתו, כורים שהתכוננו למחצית מראש לא יושפעו ממנה הרבה, בעוד שקטנים ככל הנראה “יסתובבו בכריית ספקולציות או באסימונים שוליים.."

מבחינת הרשת, לונג מאמין שקצב החשיש יעלה משמעותית לקראת החצי. לאחר החציון, הוא מצפה שמחיר הביטקוין יירד בשלב מוקדם, ואחריו קצב החשיש, ואז טיפוס איטי חזרה לשיא של כל הזמנים..

משתתפים חדשים יכולים ליהנות מארבע השנים הבאות

אלחנדרו דה לה טורה, סמנכ”ל פולין, בריכת כריית ביטקוין משלושה הראשונים, שיתפה את נקודת המבט שלו הפרסום האחרון. לדבריו, “כאשר ASICS חדשים ויעילים יותר יעלו לרשת בחודשים הקרובים והכורים הקיימים ימצאו מחירי חשמל נמוכים יותר, כורים מהדור הישן יימחקו בהכרח”.

עם זאת, הוא מוסיף שהמחצית נותנת לכורים חדשים “הזדמנות להיכנס לסביבה יציבה יותר בהתחשב ביעילות של 7 ננומטר. & שבבים של 5 ננומטר יישארו ככל הנראה רווחיים בארבע השנים הבאות או יותר. “

מחיר הביטקוין לא יירד נמוך מדי

קווין הואנג, מייסד שותף של ולאראש מאמין שמחירי הביטקוין לא יירדו נמוך מאוד לאחר החצייה ורק כורים הפועלים בטווח של 80W-100W עשויים להיסגר..

הוא ציין גם את הירידה הצפויה בעלויות האנרגיה בעקבות עונת השיטפונות הסינית, והוסיף כי:

“בטווח הארוך, אין ספק שכוח המחשוב של הרשת כולה יגדל, אך לאחר המחצית, כאשר הדור הוותיק יותר של אסדות הכרייה ייכבה, קצב החשיש יירד לזמן מה, ואני מעריך שהוא ליפול לטווח 80e-90e. “

המחצית תניע את הענף קדימה

אלינה יאו, ראש בריכת OKEx, אחת מבריכות הכרייה הגדולות המגובות בבורסה, נותר אופטימי ומצטט את המגמות ההיסטוריות:

“כל הפסד שנגרם כתוצאה מהפחתת תגמולי הבלוק מתוגמל כמעט תמיד על ידי עליית מחיר הביטקוין והסנטימנט השורי שמגיע עם התכווצות בקצב הצמיחה באספקת הכסף.” 

מבחינת הטיפול בתרחיש הנוכחי, היא שיתפה כיצד OKEx Pool תמיד מעודדת כורים לחפש חומרה מתקדמת וחשמל זול יותר לצד ניהול תזרים מזומנים חיובי..

למרות שהיא מסכימה שכורים קטנים יותר יתומחרו מהשוק לאחר החצייה, היא מאמינה שהדבר רק יגביר את התחרותיות בשוק ויניע את השחקנים הקיימים לקראת שיטות עסקיות יעילות יותר..

פירוק ההשפעה של החצוי

בהתחשב בכך שרשת הביטקוין, הכורים שלה, תגמולי החסימה והמחיר של BTC קשורים זה בזה באופן בלתי נפרד, יש לחצי השפעה רחבה על הגורמים המודגשים להלן..

רווחיות מופחתת

הרווחים של כורי הביטקוין תלויים בקושי הרשת, הכנסות הכרייה והעלויות הנלוות.

קושי ברשת מכתיב השקעה הונית בחומרה, בעוד שהרווחים מוגבלים על ידי ערך הביטקוין שנכרה בניכוי עלויות חשמל ותפעול.

הכנסות הכורים (תגמולים חסומים ודמי עסקה) משתנות עם מחיר ה- BTC. מָקוֹר: Blockchain.com

מכיוון שהכנסות הכורים קשורות ישירות לערכו של ביטקוין, כפי שמוצג בתרשים לעיל, המחצית היא אירוע משמעותי מכיוון שהיא מפחיתה באופן מיידי את הכנסות הכורים ב -50%, בתנאי שכל השאר יישאר קבוע..

לחץ להפסקת חומרה ישנה יותר

בהתאם לצריכת החשמל ולתפוקת הכוח, יש לכל כורה חומרה עלות הפסקה, הנמצאת בלחץ מכיוון שהתגמול יורד בחצי והרווחיות יורדת. כורים שיכולים להרשות לעצמם לעיתים קרובות מתחילים לבטל את דרכם בחומרה ישנה יותר לפני המחצית.

עלייה קצרת טווח בקושי ברשת שהובילה לחצי

ככל שהמחצית מתקרבת, כורים נוקטים עמדה אחרונה במינם ומשליכים את כל כוח הגיבוב העומד לרשותם כדי לנסות ולתבוע כמה שיותר מתגמולי הגוש לפני החציון. זה באופן טבעי גורם לזינוק קצר טווח בקושי ברשת (זהו כמעט בכל הזמנים כרגע), אשר יתקן את עצמו בהתאמה שלאחר החצייה.

כורים קטנים נכנעים, כורים גדולים הולכים וגדלים

כאשר שוליים מתדלדלים (או נמחקים לחלוטין) ונדרשים שדרוגי חומרה, כורים קטנים ופחות יעילים יכניבו לאחר החציבה, או ייסגרו לחלוטין או יעברו לכריית מטבעות הוכחה אחרים לעבודה..

בינתיים, כורים גדולים רק יגדלו וישלחו על פרופורציות גדולות יותר מכוח הגיבוב של הרשת, ויעלו חששות ריכוזיים.

שדרוגים טכנולוגיים כדי להאיץ

עם כל איטרציה חדשה, יצרניות הטכנולוגיה מוציאות עיצובי שבבי מעבדים קטנים יותר המשפרים מהירויות חישוביות בשיעורי צריכת חשמל נמוכים יותר. לדוגמא, בשנת 2016, כורים השתמשו בשבבי 16 ננומטר, שהוחלפו מאז בשבבי 10 ננומטר ו -7 ננומטר, ואילו שבבי 5nm זמינים כעת.

שדרוגים אלה מגבירים את יעילות פעולות הכרייה על ידי חיסכון בעלויות החשמל והגדלת שולי הרווח. לאחר חצוי, אנו יכולים לצפות כי שדרוגים אלה ימהרו על ידי כורים גדולים.

כורים חדשים יחפשו מקורות חשמל זולים יותר

בעוד שסביר להניח שכורים קיימים לא יחליפו מיקום בקנה מידה גדול בגלל בעיות לוגיסטיות, כורים חדשים שיצטרפו לרשת לאחר החצייה עשויים לחפש מקורות כוח זולים יותר כדי להשיג שולי רווח אופטימליים. זה יכול, לאורך שנים, לגרום למעבר לכיוון מיקומים גיאוגרפיים המציעים תעריפי חשמל אטרקטיביים ותקנות ידידותיות לכרייה.

לחץ המכירה על הביטקוין יופחת

הכורים אחראים למעשה לנתח גדול של זרימת הון מרשת הביטקוין, מכיוון שהם מוכרים את ה- BTC שלהם לכיסוי עלויות התפעול מדי חודש. המשמעות היא שיש לחץ מתמיד כלפי מטה על מחיר הביטקוין בגלל כורים שמורידים את הרווחים שלהם בשוק.

יצוא זה הוא הגבוה ביותר עבור כורים בעלי שולי הרווח הנמוכים ביותר מכיוון שהם אינם מסוגלים לבנות עתודות BTC משמעותיות בהשוואה לכורים רווחיים יותר..

מכיוון שכורים לא יעילים אלו מונעים מהעסק, ניתן לצפות כי לחץ מכירה זה יוקל ויאפשר עליית מחירים חיובית..

האופטימיות שוררת

למרות ההשפעה המיידית הבלתי נמנעת שלה על השורות התחתונות של הכורים, מחצית הביטקוין הקרובה נחשבת להתפתחות חיובית במידה רבה. בעוד שכורים קטנים ופחות יעילים עשויים שלא לשרוד את השינוי הזה, עזיבתם צפויה להועיל למערכת האקולוגית ולתרום לבגרותה.

לאלה השוקלים להיכנס לחלל ממש עכשיו, ארבע השנים הבאות יכולות לספק יציבות מבחינת התחזיות והתכנון, בעוד שחקנים קיימים מנוהלים היטב מוכנים לשינויים הקרובים וממשיכים לייעל את פעולתם..

בסך הכל, מנקודת המבט של הכורים, המחצית לא שונה מאוד מתנודות המחירים התדירות הידועה בביטקוין, אך יש לה יתרון בכך שהיא מתוזמנת, מה שמאפשר לעסקים חושבי קדימה לתכנן מבעוד מועד..

בזמן כתיבת שורות אלה נותרו פחות מ -800 חסימות לפני חצוי התגמול, וביטקוין לקח תמיכה מהאזור שבין 8,700 $ ל -9,000 $ ומתקרב במהירות להתנגדות הבאה בסכום של 9,500 $.

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים, מחקר מקורי & אוצר חדשות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map