גולדמן זאקס, נובי והדולרים הדיגיטליים של פייסבוק: חדשות הקריפטו של השבוע

OKEx Insights מציג את חמשת סיפורי החדשות הקריפטו הראשונים בשבוע האחרון.

גולדמן זאקס אומר ללקוחות כי הביטקוין אינו סוג נכס

גולדמן זאקס אירח תוכנית שתוכננה מראש שיחת ייעוץ השקעות ללקוחות ב- 27 במאי, בו דן בביטקוין ובמטבעות קריפטוגרפיים. אף על פי שחלק מהתעשייה צפו לעמדה חיובית בעקבות הידיעה על השקעת הביטקוין של פול טיודור ג’ונס ועל הגידול הדרמטי בחשיפה המוסדית שנראתה בשנים האחרונות, בנק ההשקעות הרב-לאומי הטיף את BTC כמחלקת נכסים לא לגיטימית..

בשקופית שכותרתה “מטבעות קריפטוגרפיים הכוללים ביטקוין אינם מחלקת נכסים," גולדמן זאקס טען כי הביטקוין אינו מספק תזרים מזומנים או רווחים, אינו מספק גיוון ואינו מהווה גידור יעיל מפני אינפלציה פיאטית, בין היתר.

מסירות מפתח

  • קהילת הביטקוין מיהרה להגיב להתייחסותו של גולדמן זאקס לקריפטוגרפיה המובילה בשוק. ראוי לציון במיוחד היה קצין האסטרטגיה הראשי של Coinshares, Meltem Demirors, תזכורת לכך שבנק ההשקעות היה מעורב בהלבנת הון, למרות טענתו כי הביטקוין משמש בעיקר למטרות בלתי חוקיות אחרות.
  • בהתחשב בגל ההתעניינות המוסדית בביטקוין ובמרחב הקריפטוגרפי – שלא צפוי להאט – קשה להתייחס ברצינות לחוות הדעת העתיקה של גולדמן זאקס על BTC.

פייסבוק ממתגת מחדש את ארנק מאזניים לנובי

פייסבוק הוכרז השבוע מיתוג מחדש של חברת הבת שלה האחראית על אפליקציית הארנקים לפרויקט המטבע הדיגיטלי מאזניים. במקור נקרא קליברה, הארנק ייקרא כעת נובי.

ענקית המדיה החברתית גם הבהירה כי נובי תדרוש אימות זיהוי של הלקוח שלך (KYC) – דבר שהרגולטורים בארצות הברית ובמקומות אחרים הבהירו יהיה צורך מוחלט למטבע ולארנק להשיק לצרכנים. האפליקציה תהיה עצמאית, כמו כן תשולב במסנג’ר של פייסבוק וענקית המסרים בבעלות פייסבוק, וואטסאפ.

מסירות מפתח

  • המאמץ של פייסבוק למתג מחדש את קליברה לנובי נועד ככל הנראה להרחיק את הדומיננטיות הנתפסת של המשרד בפרויקט מאזניים. פייסבוק אמנם אחראית אך ורק על נובי, אך היא מיצבה עצמה כחברה באיגוד מאזניים – הארגון העומד מאחורי מאזניים..
  • מאזניים זכו לביקורת נרחבת על ידי קהילת המטבעות הקריפטוגרפיים בגלל הריכוזיות לכאורה שלה, החששות לפרטיות והיעדר ההתנגדות לצנזורה..

דולר דיגיטלי המוצע בעיתון חדש

מסגרת למטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי בארצות הברית (CBDC) הייתה מוּצָע על ידי פרויקט הדולר הדיגיטלי – קבוצה המורכבת מיו”ר נציבות הסחר העתידי בסחורות עתידיות (CFTC) לשעבר, כריס ג’יאנקרלו, לשעבר קצין החדשנות הראשי של CFTC, דניאל גורפין ואחרים.

ההצעה קובעת כי כל CBDC בארה”ב לא צריך להיות פונה לצרכנים – כלומר צריך לשמור על המערכת הבנקאית הדו-שכבתית הנוכחית, בה הפדרל ריזרב מנפיק דולרים לבנקים. לאחר מכן המשתמשים יכלו לשמור את הדולרים המסומנים בארנקים הדיגיטליים שלהם – ככל הנראה רק באפליקציית הבנקאות המקוונת שלהם – בעוד שבנקים עדיין יוכלו להשתמש בכספי הלקוחות האמורים לצורך הלוואות..

מסירות מפתח

  • ארה”ב עשויה סוף סוף להפסיק לגרור רגליה על רגולציה של מטבעות דיגיטליים ו- CBDC, כאשר העיתון הלבן החדש מציב מסגרת לדולר דיגיטלי..
  • מכיוון שסין ממשיכה להאיץ את הפיתוח וההטמעה של CBDC משלה, על ארה”ב לעמוד בקצב אם ברצונה לשמור על מעמדו של הדולר כמטבע העתודה העולמי..

כורי BTC משנת 2009 קוראים לקרייג רייט

כאשר כתובת ביטקוין מתקופת 2009 התעוררה לראשונה זה 11 שנים ב- 20 במאי 2020, משתמש הטוויטר Whale Alert עורר חשש שיוצר ביטקוין, סאטושי נקמוטו, עשוי להיות מאחורי העסקה..


באופן מוזר, כתובת ביטקוין העומדת מאחורי העסקה ב -20 במאי נמצאה בין 16,000+ כתובות שמדע המחשב קרייג סטיבן רייט – הטוען שהוא נקאמוטו האמיתי – הגיש לבית המשפט כשלו בסכסוך משפטי מתמשך. העסקה ב -20 במאי – אף שייתכן שהיא נעשתה באופן אקראי – מכחישה למעשה את טענתו של רייט כי הוא הבעלים של הכתובת, אך אינו מחזיק במפתחות הפרטיים שלה..

עם זאת, ישות אנונימית פרסמה א התיק ב -25 במאי שהשאיר הודעה ישירה המפחיתה את רייט. הפוסט אימת דיגיטלית בעלות על 145 כתובות ביטקוין, שכולן החזיקו גם מכרות ביטקוין בשנת 2009 וגם טען על ידי רייט כעל שלו..

בהתחשב בגיל ובהחזקת הכתובות המדוברות, קיימת אפשרות שהן עשויות להיות שייכות לנקאמוטו, אך חוקרי הבלוקצ’יין מציינים בשני המקרים את דפוס הפטושי במחלוקת..

Takeaways מפתח

  • בין אם כתובות אלו שייכות לנקאמוטו או לכורים מוקדמים אקראיים אחרים נותרה לא ידועה, אך כך או כך, קרייג רייט הועמד במקום.
  • מכיוון שהנאמנות של נקאמוטו היא הבעלים של יותר מ -1.1 מיליון ביטקוין, אותם הוא יכול למכור בכל עת, ספקולציות סביב חזרתו הסכימו את רגשות השוק – אפילו כמשפיעים על התעשייה. נשאר ספקן.

תאומים משלב אפליקציה עם סמסונג בלוקצ’יין

ביום חמישי, בורסת המטבעות האמריקאית Gemini וענקית הטכנולוגיה סמסונג הוכרז שותפות. שתי החברות הציגו את ארנק הבלוקצ’יין של סמסונג. השילוב מאפשר למשתמשים באפליקציית הארנק של סמסונג בארה”ב ובקנדה לקנות, למכור ולסחור בהצפנה באמצעות האפליקציה הסלולרית של ג’מיני

מסירות מפתח

  • בעוד אימוץ המיינסטרים של ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים לא בדיוק הפך למציאות, שותפויות עם ענקיות טכנולוגיה כמו סמסונג הן דוגמאות לצעדים משמעותיים בדרך להכניס גישה למטבעות קריפטו לידי כולם..

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, תכונות מעמיקות וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו. עקוב אחר תובנות OKEx ב טוויטר ו מִברָק.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map