אשראי ושיעור ריבית – הגבול הבא לקריפטו

מסירות מפתח

  • שוק הריבית והאשראי יכול להיות החלק האחרון בפאזל להשלמת כל המערכת האקולוגית של מטבע החוץ.
  • נגזרות ריבית יכולות להיות הגבול הבא עבור תעשיית הקריפטו, במיוחד לבורסות.
  • ייצור תשואות יכול להיות אחד המדדים למדידת הסיכון והתנודתיות של אסימון ספציפי.

סקירה כללית

ההלוואות וההימור של קריפטו מקבלים תשומת לב רבה יותר בימינו. בזכות הצמיחה המהירה של DeFi והמוצר חדשנות מהחלפות וארנקי הצפנה, יותר משתתפי שוק הקריפטו יכולים כעת לגוון את תיק העבודות שלהם עם מוצרים כאלה או להרוויח הכנסה פסיבית על ידי הימור, חיסכון והלוואות.

פלח זה של שטח הקריפטו עשוי עדיין להיות ירוק ובשלב המוקדם של האימוץ הרחב יותר. עם זאת, בסופו של דבר, מגזר זה יכול להתפתח לאחד החלקים הקריטיים ביותר במרחב הצפנה הרחב יותר ולספק מידע חיוני לשווקים, והוא הריבית..

משתתפי השוק יוכלו אולי לתת הערכה מדויקת יותר והערכה של מטבעות ואסימונים על בסיס שיעורי הריבית שלהם, בדומה למה שעשינו בשווקים המסורתיים. שיעורי הריבית של חברה או מדינה מהווים אינדיקטור חיוני לבריאותה הכלכלית.

מפתחי מוצרים עשויים גם לבנות מוצרים נגזרים חדשים על בסיס שיעורי ריבית, כגון אופציות של EOSשיעור ההימור, או החלפת הריבית כמו המקובל בדרך כלל בשווקי ההכנסה הקבועה.

מאמר זה יחקור את השלב הראשוני של שטח ריבית הקריפטו, ומה יכול תת סקטור זה של מרחב המטבעות הרחב לספר לנו. כמו כן, נראה כיצד שוקי ריבית בשלים בקריפטו יוכלו לעצב את עתיד המסחר.

התשואה של הימור הצפנה

הרעיון להרוויח ריבית באמצעות מטבע קריפטוגרפי לא המריא עד לשנים האחרונות, והימור הוא אחת הדרכים לעשות ריבית ויכול לייצר הכנסה נוספת למשקיעים. שנת 2019 הייתה שנה יציבה עבור ההימור, ומגמה זו נמשכה לפני התרסקות השוק במרץ. כעת אנו רואים כי שוק ההימורים התאושש בהדרגה.

איור 1: השקעת שוק לעומת שווי שוק קריפטו עולמי לעומת דולר נעול בהימור

מקור: סכום תגמולים

למרות שמשקיעים עשויים למצוא תשואות אטרקטיביות על ידי תרומה לרשת ה- PoS של נכס, עם הגדלת היעילות של הבלוקצ’יין, עם זאת, התשואה כאן עשויה להיות שונה..

איור 2: תגמולי ההימורים השנתיים משתווים ליחסי שארפ שלהם


מקור: סכום תגמולים; מסרי

מעניין שאנו יכולים לראות כי נכסי תשואה גבוהים יותר, בדרך כלל עם יחסי שארפ חלשים יחסית, מה שאומר שהנכס עצמו מחזיר תשואה נמוכה יותר עם סיכון. לדוגמה, התשואה בהימור של IOST הגיע ל -10.41%, מה שיכול להיות אטרקטיבי עבור משקיעים רבים. עם זאת, גם יחסי השארפ למשך 30 יום וגם שנה IOST היו בשלילה. בספר הלימוד יחס שארפ הוא שלילי כאשר תשואת ההשקעה נמוכה משיעור נטול הסיכון. יַחֲסִית, XTZ מציע שיעור תגמול נמוך בהרבה (5.72%) מאשר IOST, אבל שניהם XTZיחסי שארפ היו לפחות חיוביים.

כמובן, גורמים אחרים יכולים להשפיע על התשואה והתשואות, כגון שיעור האינפלציה, תנודתיות המחירים של אסימון זה. ייתכן שמשקיעים ירצו לשים לב לתנאי השוק.

שוקי האשראי

הלוואת קריפטו היא תחום נוסף שמשך תשומת לב רבה. שוב, משקיעים עשויים למצוא שהתשואות יכולות להיות שונות בתכלית בין ספקי שירות, ולהלן רק אחת מהדוגמאות הרבות.

איור 3: הריבית השנתית של ETH ו- BTC בפלטפורמות שונות

מקור: Loanscan

נוסף על כך, שיעורי הריבית הללו צפו. המשמעות היא שהם משתנים מעת לעת על פי תנאי השוק. שינויים אלה מתישהו עשויים להיות משתנים, אפילו תנודיים.

איור 4: הריבית השנתית של ETH ו- DAI בפלטפורמות שונות (YTD החל מה 22 באפריל 2020)

מקור: Loanscan

אנו מאמינים כי השוק עשוי להמשיך לראות את תנודות הקצב הללו בעתיד, בהתחשב בכך שהמטבעות הקריפטוגרפית נותרה סוג נכסים תנודתי יחסית לנכסים קונבנציונליים (אם כי שמן הגיע דולר אמריקאי 0 לפני BTC). עם זאת, מנקודת מבט ארוכת טווח, השוק יכול היה לצפות שתנודות אלו יואטו בהדרגה, מכיוון ששוק ההלוואות ממשיך להתבגר ולהגדיל את המשתתפים בהשקעה בקריפטו..

להסתכל קדימה

שוק אשראי הקריפטו היה אחד האזורים הצומחים ביותר במרחב הקריפטו. דיווחים מ- Credmark מראה כי כל ענף הלוואות הקריפטו התרחב ב -52% ברבעון הרביעי 19, והחוב הפעיל גדל ב- 474% בשנת 2019.

במקביל, אנליסטים לְהֶאֱמִין כי הביצועים החזקים של שוק ההימור יוכלו להמשיך לשנת 2020, מכיוון שמגוון רחב של פרויקטים של PoS blockchain צפוי לצאת לשוק ולהרחבה המשגשגת של התשתית הקשורה לכך..

אנו צופים כי שוקי הריבית והאשראי יכולים להפוך למשנה משחק עבור מרחב המטבעות הרחב יותר; השפעתו עשויה להיות בכמה רבדים.

  • גילוי מחירים טוב יותר – בעולם הפיננסים המסורתי, שוקי החוב והאשראי הם חלק מגורמי המיקרו המשפיעים על גילוי המחירים על ניירות ערך. חברה עם דירוג אשראי נמוך יותר בדרך כלל יכולה להנפיק רק איגרות חוב בעלות תשואה גבוהה, בגלל הסיכון הגבוה יותר למחדל. משקיעים יכולים לשים את הגורם הזה בבחינתם כשמדובר במתן הערכת שווי של החברה. במילים אחרות, מידע נוסף זה יכול לשפר עוד יותר את גילוי המחירים של החברה. את אותו רעיון ניתן היה לקנות גם בחלל הקריפטו. אם התבגרנו בשווקי אשראי וריבית בקריפטו, שיעורי הריבית עשויים לספק למשקיעים תמונה מלאה בכל הנוגע לתמחור מטבע / אסימון..
  • נגזרות ריבית – בתי בורסה עשויים לפתח סוגים חדשים של מוצרים נגזרים על בסיס שיעורי הריבית של קריפטו. מוצרים כאלה מאפשרים לסוחרים לגדר או להשיג חשיפה לסיכון במסגרת פרוטוקול ה- PoS, ויכולים לסייע לחוסכים להתגונן מפני שינויים בריבית..
  • השלם את שטח הצפנה – שוק האשראי היה אחד המרכיבים הקריטיים ביותר במערכת הפיננסית המודרנית, ועדיין הוא כיום. שוק אשראי מתוחכם בקריפטו עשוי להיות החלק האחרון בפאזל להשלמת תמונת הקריפטו, מה שעשוי להצדיק את הצמיחה העתידית של המטבע הקריפטוגרפי, לא משנה כמחלקת נכסים או המערכת האקולוגית כולה..
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map