ליטקוין – הכסף לזהב של ביטקוין (חלק שלישי)

שני החלקים האחרונים בסדרה זו מכסים את היסטוריית הפיתוח של Litecoin, מנגנון העבודה, מהירות העסקה ברשת Litecoin, הפצת כרייה כולל מחצית תגמול הבלוקים של Litecoin..

בקטע האחרון של סדרה זו, נצלול לעומק את ביצועי השוק של Litecoin, ביצועי הרשת ובניית המערכת האקולוגית שלה..

1. ביצועי שוק

נכון לעכשיו, סליקת העסקאות המסחריות וההתנחלויות צריכות לעבור מספר הליכים, הכוללים ארגונים רבים, והדבר הופך להיות מסובך עוד יותר בכל הנוגע לתשלום חוצה גבולות. תשלומי מטבעות קריפטוגרפיים שמובילים על ידי ביטקוין (BTC), לעומת זאת, מציגים אלטרנטיבה נוספת לאנשים באמצעות החלפת עמיתים לעמית, ביטול המתווך וקיצוץ גם העלויות..

עם זאת, תשלום ביטקוין עדיין בשלב המתהווה שלו ומתמודד עם האתגרים של מהירות אישור איטית, תפוקה מוגבלת, כוח חשיש מרוכז, דילמת מדרגיות ונושאים אחרים. במילים פשוטות, הביטקוין עדיין מתקשה לעמוד בדרישות התשלום של אנשים.

Litecoin פותחה כדי לפתור דילמות אלה כמו אלטקוינים אחרים. העיתון המסחרי הנאמן של ביטקוין, צ’רלי לי, פיתח גרסה קלה יותר של ביטקוין שהגבירה את מהירות האישור של ביטקוין בזכות הטכנולוגיות הייחודיות שלו באלגוריתם Scrypt ובמנגנון Segwit. נכון לכתיבת שורות אלה, Litecoin מדורגת בחמשת המטבעות הראשונים ב- CoinMarketCap לפי שווי השוק שלה עד 5.012B דולר, 5.4% מערכו של ביטקוין..

2. ניתוח טכנולוגי

2.1 רשת תאורה ו- SegWit

הן רשת התאורה והן SegWit (קיצור של עדות מופרדת) הועלו כפתרונות לבעיות מדרגיות. סגוויט הופעל בתאריך ליטקויןעַל 10 במאי 2017, והמשיך ביטקוין עַל 23 באוגוסט, 2017. הכוונה הראשונית של SegWit הייתה לתקן באג בקוד הביטקוין שנקרא יכולת יכולת ביצוע. יכולת יכולת קבועה של SegWit על ידי הסרת פרטי החתימה ושמירתם מחוץ לחסימת העסקה הבסיסית. למעשה, Segwit לא מגדיל את גודל החסימה אלא רק מגדיל את מספר העסקאות בגושי 1MB, ובכך משפר את מידת ההרחבה במידה מסוימת..

לעומת זאת, רשת תאורה היא פרוטוקול בו יבוצעו עסקאות תכופות וקטנות מהבלוקצ’יין הראשי. משתמשים יכולים לבצע פעולות BTC תכופות וקטנות ברשת תאורה. Litecoin יישמה בהצלחה את רשת התאורה ואת סגוויט.

על פי ניתוח הנתונים ב- 1ml.com, יכולת הנשיאה של Lighting Network הגיעה ל 302.9 LTC, עם 184 צמתים, עלייה של 6.36% ב -30 הימים האחרונים. בנוסף, הערוצים הגיעו ל -1,339, וזינקו ב -21% ב -30 הימים האחרונים, וה- LTC שהוקצה גם הוא 291.09. לשם השוואה, יכולת הנשיאה של רשת הביטקוין הגיעה ל -1,063.42 BTC, ומספר הצמתים הגיע ל -8065, עלייה של 7.48% ביממה האחרונה. בנוסף, הערוצים ברשת הביטקוין ירדו ל -38,637, בירידה של 1.6%. במילה אחת, רשת התאורה של ביטקוין מתפקדת טוב בהרבה מזו של ליטקוין.

2.2 אלגוריתם סקריפטים

סקריפט הוא אלגוריתם של שבויים עתירי זיכרון. ליטקוין, לעומת זאת, לא היה המטבע הראשון שהשתמש באלגוריתם Scrypt וטנבריקס הוא המטבע הראשון שהחלוץ באלגוריתם Scrypt ורק הוכח כמוצלח יותר על ידי Litecoin..

אלגוריתם Scrypt משתמש בזמן הסרק של המעבד כדי לכרות את החסימות. אלגוריתם Scrypt מייצר מערך עם כמה אלמנטים חסומים, כל אלמנט בלוק צריך לבצע תחילה סדרת פעולות כדי ליצור ערך hash, ואז להפעיל את כל המערך כדי לקבל את התוצאה הסופית.

Scrypt הוא עתיר זיכרון מכיוון שהוא מבצע את שתי הפונקציות של דרישת כורים לייצר מספרים במהירות ואחסון המספרים הנוצרים בזיכרון הגישה האקראית (RAM) של המעבד, ואז יש לגשת אליו לפני הגשת התוצאה. פונקציית ה- Hash של Scrypt יושמה בתחילה על ידי צוות הפיתוח של Litecoin למעגלים משולבים ייעודיים ליישומים (ASIC), מה שהופך את כוח הכרייה לריכוז בקלות בבריכות הכרייה הגדולות. עם זאת, אלגוריתם Scrypt הופך את כוח החשיש למפוזר יותר, וכך מקטין את האפשרות להתקפות של 51%.

העיצוב עתיר הזיכרון של Scrpyt מקשה על כורי ASIC להפעיל כוח רב יותר במערכת האקולוגית של Litecoin, מה שמיישר קו עם עקרון הליבה של ביזור והפצה של בלוקצ’יין. אלגוריתם Scrypt גורם לאנשים לעבוד לכיוון מבוזר יותר והיה מוכר בדרך כלל בקרב קהילת Litecoin.

3. ביצועי רשת

3.1. TPS / חסום

מָקוֹר: http://explorer.litecoin.net

על פי התרשים לעיל, עסקאות לכל בלוק ליטקוין עדיין לא הגיעו למגבלה המלאה של גודל החסימה שלה.

3.2. גודל בלוק

מקור: LTC Block Explorer

גודל החסימה של LTC נשאר בטווח של 50000 בייט והיה עד שתי עליות ניכרות לפני ואחרי ה 7 באפריל.

3.3. צריכת זמן לייצור בלוקים

מקור: LTC Block Explorer

בלוק Litecoin נוצר בערך כל 200- שנים והוא מועבר בקצב יציב.

3.4. דמי עסקה

מקור: LTC Block Explorer

התרשים מציג את עקומת התשלום היומית הממוצעת של הכורים. ההכנסה היומית של הכורה מגיעה בחלקה מדמי עסקאות בגין אריזת הבלוקים. לאחר אירוע הפחתת תגמול החסימה, תגמול הכורים מכריית בלוקי החדשות יקטן ותלותם בדמי העסקה תגדל כתוצאה מכך. מעבר לכך, הכנסות הכורים יגיעו כולם מדמי עסקה. עמלות העסקה של ליטקוין כרגע לרוב נמוכות מ -0.04.

3.5. הכתובות הפעילות שנוספו לאחרונה

מקור: LTC Block Explorer

הכתובות הפעילות ברשת Litecoin גדלות בהתמדה, ויותר משתמשים מצטרפים לרשת ב- 7 באפריל, בזכות דמי העסקאות הנמוכים יחסית ומהירות האישור המהירה יותר מביטקוין..

4. ניתוח אסימונים

4.1. חלוקת מחזיקי ליטקוין

לגבי חלוקת החזקת ליטקוין, 100 הכתובות המובילות מכסות 42% מכלל ההיצע, ומציגות את נושאי הריכוז בדיוק כמו אלטקוינים רגילים אחרים. סכום ההחזקה ש -10 כתובות Litecoin המובילות מהוות כ- 9.4% מכלל ההיצע והמחזיק הגדול ביותר מהווה כ- 1.57%.

מָקוֹר: https: // chainz.קריפטואידי.מידע / ltc / #! עשיר, החל מה -19 בפברואר

4.2. בורסות המפרטות את Litecoin

על פי נתוני Coinmarketcap ב -19 באפריל, סך הכל 400 צמדי מסחר LTC נמצאים כעת ב- 164 בורסות. מתוך 164 הבורסות הללו, ל 86 יש רשומות LTC והן רשומות בעשר הבורסות הראשונות לפי נפח. כפי שמוצג מהטבלה שלהלן, מכל 22 העסקאות עם נתח נפח של יותר מאחוז אחד, OKEX השיקה עסקאות LTC באוקטובר 2017 והיא מהווה כיום 4 אחוזים מכלל המסחר..

עסקת ליטקוין בבורסות מרכזיות

5. בניית מערכות אקולוגיות

5.1 קוד מתחייב

קוד מתחייב מראה פיתוח טכנולוגי ואיטרציה של פרויקט. עד אפריל 19, לייטקוין בסיס חסידים של 3,292, שמציג עניין רב בקרב הקהילה. ליטקוין הגיעה ל -18,119 התחייבויות נכון לכתיבת שורות אלה, עם 572 תורמים.

הופעת Litecoin ב- Github, 19 באפריל

מהתרשים שלמעלה ניתן לראות את מספר ההתחייבויות של ליטקוין בין השנים 2010 עד 2011 ונותר מתחת לגיל 20, וראו עלייה מסוימת לאחר שנת 2011 מעל 20. עם זאת, מאמצע שנת 2018, התחייבות הקוד שלה מציגה רק את מגמת הירידה כמעט ולא מתחייבת בעוד כמה חודשים, וההתחייבות האחרונה התרחשה ב -20 בפברואר 2018.

למעשה, מספרי ההתחייבות מתואמים מאוד עם התפתחות טכנולוגיית רשת התאורה. עד כה נראה כי ליטקוין נתקעה בתקופת סטגנציה בפיתוח השרשרת הציבורית שלה, והיא מתמודדת עם התחרות מצד חסימות ציבוריות אחרות המתעוררות..

מקור: Github, 19 באפריל, 2019 מקור: Github, 19 באפריל, 2019

5.2 תשומת הלב התקשורתית של ליטקוין

העוקבים של ליטקוין ברדיט, טוויטר ופייסבוק הסתכמו ב 73,891 (קיימת אפשרות לחפיפה). תשומת הלב התקשורתית של ליטקוין נשאבה מסוף שנת 2017 עד תחילת 2018, והפכה שטוחה מאז המחצית המאוחרת של שנת 2018, העולה בקנה אחד עם מתגי מחזור הדובים והפר..

תשומת הלב התקשורתית של ליטקוין: קינגקו

5.3 מערכת אקולוגית לתשלומים לא מקוונים

שילוב Litecoin במערכת התשלומים של הסוחר ויישומים אחרים הם הצעדים הדרושים להשגת האימוץ ההמוני שלו. כאסימון שירות, אקולוגיית התשלומים הלא מקוונת של LTC היא חלק מרכזי במוקד. על פי המידע ב- Litecoin.com, Litecoin שותפה עם מוסדות, כולל שערי תשלום של מטבעות קריפטוגרפיים, מוסדות כרטיסי חיוב, פרויקטים אחרים של בלוקצ’יין, וקמעונאים לבנים ומוטרים. ננתח את האימוץ של ליטקוין מממדי המוסדות השותפים, הסוחרים והכספומטים שלה.

5.3.1 כרטיס חיוב

במאי 2018 הודיעה חברת Wirex, ספק כרטיסי חיוב ותיקים של מטבעות קריפטוגרפיים, כי יתחילו לתמוך ב- Litecoin ואף יאפשרו למשתמשים להחליף עשרות מטבעות מזויפים ל- Litecoin, דבר שיפשט את תהליך משיכת המזומנים מ- ICO או מטבע מטבע..

בספטמבר השיקה Bitnovo את כרטיס החיוב Litecoin, המאפשר למשתמשים להפקיד בקלות מטבעות קריפטוגרפיים ולקבל מיד יורו שניתן להשתמש בהם בכל מוסד מסורתי. TenX, ספקית נוספת של כרטיסי חיוב של מטבעות קריפטוגרפיים, הודיעה בבלוג על תוכניות לעתידו של ליטקוין.

5.3.2 סוחרים שיתופיים

מאות אתרי מסחר אלקטרוני וטיח לבנים קיבלו תשלומי Litecoin בשנה האחרונה, על פי נתונים שהורכבו על ידי חובבי מטבעות קריפטוגרפיים ב- Reddit. סוחרי Litecoin מציעים מגוון רחב של מוצרים ושירותים, כולל אמנות, ביגוד, מזון ומשקאות, מתכות יקרות, אלקטרוניקה ועוד שירותים, המתפשטים על פני תעשיות מרובות. עם זאת, אימוץ התשלומים עדיין מוגבל מאוד, כאשר חנויות מסוימות סגורות בגלל גורמים שונים. ברור שלליטקוין יש עוד דרך ארוכה לפני שהפך ליישום רחב היקף.

5.3.3 מכונת כספומט

כספומטים של Crypto מסייעים למשתמשים בחילופי עובדות-קריפטו וחילופי קריפטו לקריפטו. החל מה -19 באפריל, 2019 ישנם 4,607 כספומטים קריפטו ברחבי העולם, המתפשטים על פני 81 מדינות, שרובן מרוכזות בצפון אמריקה ובאירופה, ומכסות 72.6% ו -23.1% בהתאמה..

מספר הכספומטים החל מה -19 באפריל, Coinatmradar

הכספומט הראשון שמופעל באמצעות Litecoin הושק בחודש מאי 2017. נכון לעכשיו, ישנם 2,999 כספומטים ברחבי העולם המספקים שירותי פיקדון ומשיכה ב- Litecoin, המהווים 65.1% מכל כספומטי המטבעות הקריפטוגרפיים, ומדורגים גם במקום השלישי במספר הכולל של כל מטבעות הקריפטו. כספומטים. כספומטים של ליטקוין מופצים בעיקר בצפון אמריקה ובאירופה.

מפת כספומט של ליטקוין, החל מה -19 באפריל, 2019

על פי Coinmap, org, יש 14,650 חנויות לבנים וטיט ברחבי העולם בהן מקובל ביטקוין כאמצעי תשלום. אלה כוללים סוחרים וכספומטים התומכים בתשלומי ביטקוין. אף על פי שאקולוגיית התשלומים של ליטקוין מועשרת ללא הרף והכספומטים שלה מתרחבים יותר ויותר, ליטקוין אינה הבחירה המובילה של הסוחרים ברוב המקרים בגלל הסכמה משותפת של מטבע-ביטחוני הדגל..

אקולוגיית תשלומי ביטקוין החל מה -16 באפריל, CoinMap

6. סיכום

שניהם משתמשים בקונצנזוס POW, מהירות האישור המהירה יותר והטכנולוגיות המתקדמות שלו ב- SegWit ו- Lighting Network נותנים לו יתרון ביחס לביטקוין שעזר לליטקוין להשיג משיכה וקונצנזוס בקרב הקהילה..

למרות ש- litecoin כבר אינו מעולה מבחינה פונקציונלית, הליטקוין החמישי החשוב ביותר במחזור לפי שווי שוק תפס הרבה השפעות רשת ומקובל מאוד בבורסות. הקונצנזוס על ליטקוין הפך לאביזר הערך שלו. והקונצנזוס, ההון והחישוב הבנוי בזמן של ליטקוין עדיין מקשים על עקיפתו בקרוב.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner