הגדרה מחדש של גן עדן בטוח: מבט אחורה בזמן

סקירה כללית

נראה כי יש חרדה גוברת בשוקי המטבעות הקריפטוגרפיים לאחר שמחירי הביטקוין לא נשמרו מעל לרמות ה 10000 הפסיכולוגיות בפברואר. האכזבה הגיעה רק פחות משלושה חודשים לפני חציית הביטקוין המיוחלת. אף על פי שביטקוין עדיין מחזיק ברווחיות ה- QTD של 21% לאחר הרכבת ברכבת ההרים בפברואר, אירועי המאקרו האחרונים התחוללו בשווקים המסורתיים ובקריפטו, והוסיפו שכבה נוספת של חוסר וודאות. עם זאת, כשאנחנו מסתכלים אחורה בזמן, המשקיעים יכלו למצוא שתנאי השוק הנוכחיים נראים קצת כמו 2012. 2012 ו- 2020 שניהם חצוי בביטקוין, עם כמה משברים עולמיים שקרה, ושווקי המניות סוערו. האם ההיסטוריה יכולה לחשוף פרטים נוספים על החציבה לפני ואחרי המבט מאקרו?

מכירה מונעת וירוסים

חודש פברואר היה חודש קשה עבור שוקי המטבעות הקריפטוגרפיים. עם החששות המתגברים מפני התפרצות וירוס העטרה, BTC המחירים צנחו מ -10400 דולר אמצע החודש ונסגרו באזור 8500 דולר בסוף החודש. תחושת הסיכון הייתה גבוהה גם בשוקי המניות העולמיים. ה דאו רשמה צניחה של 1190 נקודות ב27- בפברואר לפני שהריבאונד הראשוני התרחש, הירידה הגרועה ביותר ביום אחד בהיסטוריה. סחורות ספגו מכה קשה גם עם WTI ירד מתחת ל 50 דולר לחבית.

מצד שני, הדרישה לגן עדן בטוח זינקה, כמו US10Y נגע בשיא השיא של 1.03% בשלב מסוים לפני שהתייצב סביב 1.08%.

איור 1: בדיקת ביצועי YTD צולבת נכסים (מקור: TradingView)

אמנם נראה כי תגובת שוק רחבה יותר, אך צוירה לתמונה עגומה ושווקי המטבעות הקריפטוגרפיים לא היו חסינים מכך. חלקם אף הטילו ספק במאפיין גן העדן הבטוח של הביטקוין מכיוון שנראה שהוא לא הצליח להתגונן מפני אי וודאות.

מצא את עצמך בחזרה בזמן

מחצית הביטקוין הקרובה נותרה המוקד העיקרי עבור מרבית צופי הקריפטו למרות סערת השוק העולמית האחרונה. בזמן האחרון BTC פעולות מחיר והתנודתיות הגבוהה בנכסים אחרים עלולים להטיל ספק במשקיעי קריפטו ארוכי טווח, ומטילים ספק אם הפחתה היא שאננות עצמית או גורם אמיתי לטווח הארוך

אולי נוכל להסתכל על שנת 2012, בה היה הביטקוין במחצית הראשונה שלה ובמקביל, השווקים היו בעיצומה של מהומה אחרת, במקרה זה, משבר החוב האירופי..

זה התחיל בשנת 2009. חלק מהמחוזות החברים באיחוד האירופי לא הצליחו למחזר את חובותיהם הממשלתיים, וכמה מדינות לא הצליחו לחלץ את המוסדות הפיננסיים החבים שלהם ללא עזרה מצד ה- ECB או קרן המטבע..

טבלה 1: השווקים בשנים 2012 ו -2020 חולקים רקעים דומים (מקור: OKEx)


כמובן ששווקי המניות הכוללים ומרחב הקריפטו בשנת 2012 היו שונים מאוד ממה שיש לנו כיום. עם זאת, סנטימנט הסיכון, התחזית הפסימית והחשש מפני מיתון דומים..

איור 2: ביטקוין / STOXX50 / SPX ביצועים 2012-13 (מקור: Tradingview)

מעניין שמחירי הביטקוין זינקו בכ -160% בשנת 2012 על רקע משבר החוב בגוש היורו, ורוב הרווחים הללו התרחשו לפני המחצית הראשונה, והרווחים היו בולטים עוד יותר בשנה שאחרי החצי. בהשוואה, SPX צבר 14.5%, ו SX5E זינק בכ- 11.2% בשנת 2012.

זה בכל זאת עניין מטבע

המשכנו להדגיש את מאגר הערך הערכי של הביטקוין ומאמינים כי הביטקוין הוא גידור אידיאלי מפני אינפלציה בגלל היצעו המוגבל. במילים אחרות, הביטקוין יכול להיות גידור טוב מפני פחת מטבע פיאט.

משבר החוב האירופי התרכז בבעיות המבניות של המערכת הפיננסית ובתנאי האשראי הקלים בתחילת שנות האלפיים. כתוצאה מכך, זה הוביל לתוכנית חילוץ מאסיבית ולהוזלת הריבית, צעדים אלה גרמו לירידות משמעותיות של EUR. בסוף 2011, EURUSD נסחר מעל 1.4. עד אמצע 2012, EURUSD כבר ירד לאזור 1.20 לפני שהתאושש ל -1.3.

אחרי הכל, משבר החוב הביא לירידות ערך משמעותיות במטבע, וביטקוין הגיב לפחת זה בשנת 2012, עוד לפני שהתרחש אירוע החצייה הראשון..

כעת, בהתחשב באי הוודאות המתמשכת הקשורה לנגיף העטרה, הוא שונה במהותו ממשבר החוב. עם זאת, מה שהשוק חווה נראה קצת כמו מה שעברנו בשנת 2012. אנו מאמינים כי השווקים צריכים להתמקד יותר באופן שבו קובעי המדיניות מגיבים להתפרצות ולהשלכות הכלכליות הנובעות מכך..

הפד האמריקני נמסר הורדת ריבית של חצי נקודה כאמצעי חירום להתפרצות הנגיף. DXY ירד מבין 99 הידיות העליונות לאזורים הנמוכים 97. שווקים לְצַפּוֹת הפד יטה את השיעורים עוד יותר בפגישת המדיניות במארס. יחד עם זאת, יש לנרטיב הקלה של בנקים מרכזיים גדולים אחרים הגיח מהר מאוד. משמרות אלה עלולות לגרום ללחץ G10FX, וזה יכול להיות גורם מועיל נוסף למחירי הביטקוין בטווח הבינוני / ארוך.

בכל מה שקשור לחצי … היו סבלניים, זכרו?

בפרסום הקודם שלנו “חציית הביטקוין: הזמן להיכנס לביטקוין?“, OKEx Quant ציין כי לעליית המחירים של הביטקוין לאחר החציון יש נטייה להאריך בכל פעם, ומחזור שוק זה לא צפוי להסתיים עד שנת 2022. למרות שפעולות המחירים האחרונות לא יכולות להראות כל כך שוריות, OKEx Quant מאמינה כי השוק נותר בתקופה אידיאלית של HODL כיום, משקיעים ארוכי טווח כנראה צריכים להיות סבלניים יותר בכדי לראות את התוצאות.

סיכום

שוק הביטקוין היה עדיין זעיר בזמן פרוץ משבר החוב האירופי, והוא עדיין קטן יחסית כיום בהשוואה לסוגי נכסים גדולים אחרים. ביטקוין וקריפטוגרפי אינם עשויים להיות המכשיר הטוב ביותר לגידור מפני מיתון בקנה מידה עולמי, שכן HODLers של bitcoin יכולים לחסל את ההחזקות כדי לפצות את הפסדיהם בנכסים אחרים או להחזיר את חובותיהם. עם זאת, כאשר מגיע משבר וקובעי המדיניות נוטים לנקוט בהקלות, הביטקוין יכול להיות גידור אידיאלי מפני פיחות מטבע. התפתחויות השוק העולמי בתקופה שלפני חצויה זו יכולה להיות חיונית לכל משקיעי הקריפטו, וכיצד היא מתפתחת יכולה להיות גורם דומיננטי מבחינת הקצאות הצפנה העתידיות..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map