ייצור סין מתחדש לאחר שיא שיא, ביטקוין מגיב לקיצוצים בפד: שעון שוק שבועי

המשקיעים בעולם מודאגים יותר ויותר מההשפעות של נגיף העטרה (או COVID-19) על כלכלת העולם. בשבוע שעבר ראה יותר מ 100,000 מקרים מאושרים של הנגיף ברחבי העולם. הרוב המכריע של המקרים שאושרו – 80,699 – נמצאים בסין היבשתית, שם מקור הנגיף.

שווקים מסורתיים רואים תנודתיות

בתגובה לכאוס הגובר בממשלות בקשר לנגיף, מחירי הנכסים הפיננסיים היו תנודיים בשבוע האחרון. בשווקי האנרגיה, מחיר הנפט הגולמי WTI נפל יותר מעשרה אחוזים ביום שישי, 6 במרץ, ל -41.28 דולר. המחיר הוא הסגירה הנמוכה ביותר מאז 28 בנובמבר 2014.

מחיר הזהב ורד ביום שישי, 6 במרץ, והתקרב לרווח השבועי הגדול ביותר מאז ינואר 2009. תשואות האוצר של ארצות הברית המשיכו נפילה, עם תשואות ל -10 שנים בשפל שיא.

המדד המורכב של שנחאי קיים מוצג חוסן חזק, סטייה משוקי המניות בארה”ב ועלייה של 5.35 אחוזים בשבוע. ה- S&מדד P 500 ורד 0.61 אחוזים בחמשת ימי המסחר האחרונים, והיא עדיין באזור תיקון, ירידה של יותר מ -10 אחוזים מהשיא הגבוה ב -19 בפברואר..

לפני הצניחה במניות בארה”ב בסוף חודש פברואר, כמה משכבות הנכסים הרגישות והמסוכנות יותר כבר הגיבו ומחירן בשפל הכלכלי. נפט גולמי, למשל, נפל מ- 63 דולר לחבית בתחילת ינואר וכעת הוא ירד בכמעט 35 אחוזים מאז.

הפד מביא להפחתת שיעורי חירום

במאמץ למתן את הסיכונים של השפעת נגיף העטרה על כלכלת ארה”ב, הפדרל ריזרב האמריקני הוכרז קיצוץ של 0.5 אחוז בריבית הייחוס שלה לטווח של 1 עד 1.25 אחוז.

המהלך, שהתרחש במפתיע ביום שלישי, 3 במרץ, לפני הפגישה המתוכננת הבאה של הפד, הוא הורדת שיעורי החירום הראשונה שהבנק המרכזי ביצע. מאז המשבר הפיננסי של 2008.

שוק המניות בארה”ב נסגר בשפל ביום שלישי לאחר ההודעה. המניות עלו אז באמצע השבוע לפני שנפלו לקראת סוף השבוע, כשהסנטימנט בשוק דשדש.

מחיר הביטקוין מאבד את הרווחים האחרונים

ביטקוין (BTC) הלך בדרך דומה למניות בארה”ב בשבוע האחרון – תחילה עלה מעט ואז ירד. מוקדם יותר השבוע, BTC הגיעה לשיא של קצת יותר מ- 9,000 $ למטבע, והחזירה חלק מהערך שאיבדה בחודש מרץ, לאחר שהגיעה לשיא של מספר חודשים מעל 10,000 $ באמצע פברואר. אבל מחיר המטבע הקריפטוגרפי המוביל צלל בסוף השבוע 9 אחוזים, מחק את רווחי מרץ והמשיך לרדת בבוקר יום שני, 9. במרץ, בזמן העיתונות, הביטקוין נסחר רק מתחת ל 8,000 דולר..

מחיר אינדקס הביטקוין OKEX 2 במרץ 2020 עד 9 במרץ 2020. מקור: Okex.com

ייצור סין ראה ירידה חדה, המניות גמישות

התמקדות בשוק הסיני, מדד מרוכבים בשנגחאי סיים מושב סולידי השבוע, עלה בארבעת ימי המסחר הראשונים ונפל ביום שישי. אך כמה מדדי ייצור שפורסמו השבוע מראים את ההשפעה של הפסקות העסק בסין.


PMI לייצור סין קייקסין אינדקס – שמטרתה לספק תמונת מצב מקיפה של פעילות המפעלים ולהצביע על הביצועים הכלליים של הכלכלה המקומית – צנחה ל 40.3 בחודש שעבר (נכון ל -2 במרץ), הערך הנמוך ביותר שנרשם. PMI נמוך מ- 50 מעיד על התכווצות כלכלת התעשייה ואילו מעל 50 מצביע על התרחבות.

בנוסף, ה- מדד הייצור העולמי של JP מורגן PMI ירד ל 47.2 בפברואר, הנמוך ביותר מאז מאי 2009.

מדד PMI לייצור סין קייקסין. מָקוֹר: Investing.com

כריית ביטקוין עוברת אחר עיכובים בווירוס הכורונים

מכיוון שהמגפה תושג בהדרגה בסין, אנו מצפים שכל המגזרים יחזרו לקדמותם והייצור יחזור לרמות סדירות, סנטימנט שממשלת סין היא מְעוֹדֵד החל מהשבוע שעבר.

כבר על פי הדיווחים, יצרני מכונות כריית ביטקוין דיווחו התחדש הפקה. ככל הנראה מהלך זה יאפשר לספק מכונות כרייה מהדור החדש במהירות רבה יותר, כלומר כוח המחשוב ברשת ורמות הקושי בכרייה יודחקו שוב..

כמו חציית הביטקוין גישות בחודש מאי, הכורים הם מעבר דירה מכונות ישנות ופחות חזקות של 16 ננומטר מסין למדינות בהן החשמל זול יותר, כמו ארה”ב, קנדה ומרכז אסיה.

בהשוואה לחשמל הממוצע של סין מחיר של יותר מ -0.4 יואן (0.06 דולר), מחיר החשמל של קזחסטן של פחות מ -0.2 יואן (0.03 דולר) יכול להיות אטרקטיבי מאוד עבור הכורים.

בעל בריכת כרייה גילה כי מכונת 16nm הפועלת במחיר החשמל הוא 0.4 יואן (0.06 $) לקילוואט שעה יכולה לייצר רווח גולמי של 3.17 יואן (0.46 $) מדי יום. אם מחיר החשמל יופחת ל -0.2 יואן לקילוואט שעה, הרווח הגולמי היומי של מכונת הכרייה יהיה 12 יואן (1.73 $), מה שמגדיל את הרווחים הגולמיים ב -288 אחוזים..

ובכל זאת, נראה כי מכונות כרייה ישנות רבות יצטרכו ללכת ישר לחצר הגרוטאות לאחר ההלווינג.

הצהרת אחריות: אין לקחת חומר זה כבסיס לקבלת החלטות השקעה, ולא להתייחס כהמלצה לעסוק בעסקאות השקעה. מסחר בנכסים דיגיטליים כרוך בסיכון משמעותי ויכול לגרום לאובדן ההון המושקע שלך. עליך לוודא שאתה מבין היטב את הסיכון הכרוך ולקחת בחשבון את רמת הניסיון שלך, את יעדי ההשקעה ולבקש ייעוץ פיננסי עצמאי במידת הצורך.

עקוב אחר OKEx ב:

https://twitter.com/OKEx

https://www.facebook.com/okexofficial/

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://t.me/OKExOfficial_English

https://www.reddit.com/r/OKEx/

https://www.instagram.com/okex_exchange

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map