כיצד משפיע הברקזיט על הקריפטו?

האם הברקזיט הוא הזדמנות לקריפטו להשיג דריסת רגל חזקה יותר באירופה?

אי וודאות העיבה על השווקים הפיננסיים עם התגברות מלחמת הסחר בין ארה”ב לסין, ועד כה אין סוף לעין לסכסוך הסחר ארוך השנים הזה בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם. לרוע המזל, אי-וודאות לעולם לא נגמרת לשווקים, וברקזיט הוא בהחלט אחד מהם. כאשר בוריס ג’ונסון לקח את ההגה כראש ממשלה, האפשרות לברקזיט ללא עסקה גבוהה מתמיד. כיצד משקיעי קריפטו צריכים לשחק זאת? אילו השלכות יכולות להיות מבחינת פעולות מחיר ופיתוח קריפטו?

מה האחרון?

זה אולי נראה שקט יחסית בכל הנוגע להתפתחויות ולעדכונים בברקזיט, אולם זה דומה יותר לשקט שלפני הסערה. הפרלמנט בבריטניה ישוב מפגרת הקיץ בשבוע השני של ספטמבר, וראש הממשלה ג’ונסון צפוי לקיים סדרה של דיונים אינטנסיביים עם מחוקקים המנסים להימנע מברקזיט ללא הסכם. העימות הראשון צפוי להימשך 9 בספטמבר אילו חברי פרלמנט מתוכננים לדון בדו”ח ההתקדמות בנושא חלוקת כוח בצפון אירלנד. בינתיים, מנהיג הלייבור, ג’רמי קורבין, יכול היה לקרוא להצבעת אי אמון נגד ראש הממשלה ג’ונסון כבר 3 בספטמבר.

כשג’ונסון לקח את ההגה כראש ממשלה, הסיכוי שבריטניה תצא מהאיחוד האירופי ללא עסקה הולך וגדל כמו ביום. ב להגיש תלונה, מכון החשיבה הבריטי שמבוסס בבריטניה סבור שהסיכוי שבריטניה תצא מהאיחוד עם עסקה הוא קלוש ביותר, אפילו הצבעת אי אמון כנראה גם לא תחסום יציאה ללא עסקה.

אז מה יקרה לאחר מסירת ברקזיט ללא עסקה? אם כי לא סביר, מה קורה אם עסקת הברקזיט תשתנה?

האתגרים

עדיין לא ברור מהי מידת ההשפעה שברקזיט ללא עסקה יכול להביא לכלכלה הבריטית והעולמית. עם זאת, ההצהרה האחרונה של בנק אנגליה יכולה לספק רמז. למרות שמירה על שיעורי הריבית הנורמלית ללא שינוי, ה- BoE מודגש הסיכון להאטת הצמיחה הבסיסית עקב הברקזיט, באומרו כי נראה כי הצמיחה האטה מאז שנת 2018 לשיעור הנמוך מהפוטנציאל, ומשקפת הן את ההשפעה של הגברת חוסר הוודאות הקשורים לברקזיט על השקעות עסקיות והן צמיחה עולמית חלשה יותר על המסחר נטו. “בנוסף, אמר ה- MPC,” עדויות של חברות, עד אמצע יולי, מצביעות על כך שחוסר הוודאות ביחס ליחסי הסחר העתידיים של בריטניה עם האיחוד האירופי התבסס יותר. “

“עדויות של חברות, עד אמצע יולי, מצביעות על כך שחוסר הוודאות ביחס ליחסי הסחר העתידיים של בריטניה עם האיחוד האירופי התבסס יותר.” בנק אנגליה

נתונים כלכליים מספרים את אותו סיפור. מדד ה- PMI לייצור בבריטניה נותר על 48 בחודש יולי, הקריאה הנמוכה ביותר מזה 6.5 שנים. מחוון האופטימיות של CBI צנח 19 נקודות ל -32 ברבעון השלישי השנה, זהו המספר הרבעוני החלש ביותר מאז הרבעון הרביעי, ואי הוודאות הקשורה לברקזיט שיחקו בו תפקיד מרכזי..

מקור: IHS Markit; tradingeconomics.com מקור: CBI בריטניה; tradingeconomics.com

סחר הוא אחד הדאגות העיקריות של השווקים מכיוון שהאיחוד האירופי הוא השותף הגדול ביותר בבריטניה. הנתונים מראים שכמעט מחצית מבריטניה ייצאה סחורות ושירותים עברו למדינות האיחוד האירופי. אמנם מוקדם לקבוע כיצד ייראה נוף הסחר בין בריטניה לאיחוד האירופי בעידן שלאחר הברקזיט, אך באופן כללי, השווקים צפויים כי עלות הסחר החוצה גבולות עבור עסקים בבריטניה תעלה, ובסופו של דבר עשויה להשפיע לרעה. לשווקים הפיננסיים.

בדיקת נכסים צולבת

למרות שהתוצאה הסופית של הברקזיט עדיין משתנה ברובה, אולם נראה כי לשווקים יש מחיר חלקי להשפעה השלילית הפוטנציאלית של תרחיש ללא הסכם. בפרסום הקודם שלנו “ביטקוין ועולם כאוטי”, סקרנו את ביצועי הנכסים הכלליים בשלב ההתחלתי של הברקזיט ואת הרציונל העומד מאחוריו, וברור, נכסי מקלט בטוח כמו זהב עלו על הלירה וה- FTSE בפרק זמן זה. כאשר אנו מזרזים את ציר הזמן לסוף 2018, מגמה זו נעשתה בולטת יותר, במיוחד לאחר עיכוב ההצבעה המשמעותית.

אם מסתכלים איפה אנחנו נמצאים עכשיו, GBPUSD נמצא בתשואות נמוכות של 10 שנים, מוזהבות, וצנחו לרמה נמוכה של מתחת ל 0.5%. כמובן, אנו יכולים להדביק את דאגות מלחמת הסחר בין ארה”ב לסין, אולם ברקזיט מילא חלק מרכזי בו, וצפינו שברקזיט ימשיך להשפיע על הנכסים העיקריים הקשורים לבריטניה בטווח הקרוב..

מלבד זהב, הביצועים המושכים את העין של הביטקוין קשה מכדי להתעלם מהם. בין אם הביטקוין הוא זהב דיגיטלי ובין אם לא, נראה כי הדיונים הסוערים הללו אינם מסוגלים לעצור את שוורי הקריפטו. אין ספק, הביטקוין חולק את כל התכונות והמאפיינים של הזהב, פרט לחלק, כמו מאגר ערך. בעולם בו התמלאו אי-וודאות ושווקים לכסף זול ולריבית נמוכה, הביטקוין אטרקטיבי במיוחד עבור חלק מהמשקיעים..

מקור: tradingview.com

השפעת הברקזיט על הקריפטו

הביטקוין זינק ביותר מ -1,000% מאז ההכרזה על תוצאת משאל העם על הברקזיט, והוא צפוי להישאר בפוקוס כאשר הפרלמנט בבריטניה אמור לחדש בעוד כשבועיים. סקר שנערך לאחרונה מראה כי אנליסטים של קריפטו מאמינים כי הברקזיט ישפיע לטובה על מחירי הקריפטו הרחבים יותר.

מקור: Cindicator Analytics

א לימוד מ- Cindicator Analytics שפורסם ב -28 במרץ, 2019 עולה כי 63% מהאנליסטים שנסקרו חושבים שברקזיט ימשיך להיות אחד המקורות העיקריים לסיכונים ואי וודאויות בשווקים, והקריפטו יכול להפיק תועלת מאותו סנטימנט. יותר מ 73% מהאנליסטים אמרו שהם ישקיעו בקריפטו בתיק שלהם כאשר תיאבון הסיכון נמוך בשווקים. ביניהם, ההצפנה הגדולה כמו BTC, ETH ו- LTC תהיה ההעדפה שלהם.

לעומת זאת, כ -19% מהאנליסטים סבורים שלברקזיט לא תהיה שום השפעה משמעותית על הקריפטו. עוד 19% חושבים שברקזיט יביא לקריפטו השפעה שלילית במידת מה.

לעומת זאת, כ -19% מהאנליסטים סבורים שלברקזיט לא תהיה שום השפעה משמעותית על הקריפטו. עוד 19% חושבים שברקזיט יביא לקריפטו השפעה שלילית במידת מה.

המחקר מצא גם כי יותר מ -51% מהמומחים רואים שאימוץ הקריפטו עלה ויכולים לשמש כגדר חיה במצב כלכלי לא בטוח. מצד שני, 15.6% סבורים שאימוץ הקריפטו נותר נמוך ועדיין מסוכן מדי לשימוש כגידור בתיק.

עם זאת, רבים מהניבאים מאמינים כי ייתכן שבאנגליה תהיה אימוץ מהיר יותר של טכנולוגיית הבלוקצ’יין, מכיוון שהיא תשתמש בה יותר ויותר בסחר חוצה גבולות..

סיכום

המתיחות הגאו-פוליטית הגוברת הפכה את המילה “לגדר” את מילת המפתח האחרונה בשווקים הפיננסיים. בין אם ביטקוין ובין אם מדובר בקריפטו רחב יותר, הוא כלי גידור או לא, המתאמים שלו עם הנכסים המסורתיים מתקרבים מיום ליום. התפתחות הברקזיט היא בהחלט נושא מרכזי ברבעון הרביעי, התנודתיות צפויה לגדול כאשר הברקזיט יתפתח בקרוב בראשות ראש הממשלה ג’ונסון. סוחרי קריפטו ומנהלי כספים מסורתיים יכולים לנצל את התנאים ההפכפכים הללו בכדי לרכוב על השווקים.

יתר על כן, בריטניה שלאחר הברקזיט מציעה גם אפשרות לעצב מחדש את הנוף הרגולטורי, מכיוון שהמדינה כבר לא תחייב את כללי האיחוד האירופי. בריטניה צפויה לנקוט בגישה פרואקטיבית יותר לאמץ חדשנות בבלוקצ’יין, מה שעלול גם לגרום לקבלה גבוהה יותר של נכסי הצפנה..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner