אינדיקטורים טכניים לקריפטו

ניתוח טכני הוא חלק קריטי בכל הנוגע למסחר, לא משנה שאתה סוחר מניות או סוחר קריפטו, המחקר של תנועות מחיר היסטוריות, דפוסים ונתונים אחרים הקשורים למסחר יוכל לסייע בזיהוי הזדמנויות מסחר ולחיזוי כיוון מחירים. ניתוח טכני נעשה שימוש נרחב במניות, עתידיות, סחורות, מט”ח וסוגי נכסים אחרים. בעידן הבלוקצ’יין, סוחרי מטבעות קריפטו אימצו את שיטות העולם הישן לחלל הקריפטו, תוך שהם מנסים לפתח סוג חדש של כלי ניתוח המותאמים למחלקת הנכסים המתעוררת הזו..

להקות בולינגר

זהו אחד המדדים הנפוצים ביותר במסחר, נקרא על שמו של ג’ון בולינגר, מנהל נכסים אמריקאי ואנליסט טכני. להקות בולינגר שהוגדרו על ידי מערך קווים תכננו שתי סטיות תקן (באופן חיובי ושלילי) הרחק מממוצע נע פשוט (בדרך כלל 20 סמ”א) של מחיר הנייר ערך. מכיוון שסטיית התקן היא מדד לתנודתיות, כאשר השווקים הופכים לתנודיים יותר, הלהקות מתרחבות, ולכן כך גדלה האפשרות לצאת לסחר; בתקופות פחות תנודתיות, הלהקות מתכווצות, וזה יכול להיות סימן פוטנציאלי לתנודתיות הגוברת, ויכול להיות נקודת כניסה לסחר.

יתר על כן, סוחרים רבים מאמינים שכאשר המחירים מתקרבים ללהקה העליונה, זה יכול להיות קנה יתר בשוק. לעומת זאת, כאשר המחירים מתקרבים לרצועה התחתונה, הדבר מעיד על מכירת יתר בשוק.

להלן תרשים יומי של BTC / USDT עם להקות בולינגר, זו דוגמה לאופן שבו הלהקות ניבאו את כיווני המחירים וציינו נקודות כניסה ויציאה אפשריות..

מקור: OKEx (www.tradingview.com)

בעת כתיבת שורות אלה, הצמד נסחר רק מתחת ל 12000, והוא כבר הגיע ללהקה העליונה, בינתיים, המומנטום היה נמוך יחסית, כך עולה כי עצרת ה- BTC האחרונה עשויה להיגמר הקיטור..

עם זאת, להקות בולינגר הן רק אחד המדדים הרבים שיעזרו לסוחרים לקבל החלטות בנוגע לתנודתיות בשוק והיא אינה מערכת עצמאית. סוחרים משתמשים בו בדרך כלל לצד אינדיקטורים טכניים אחרים על מנת לקבל תמונה וניתוח ברורים יותר.

הוצאת פיבונאצ’י

זהו אינדיקטור טכני המאפשר לאנליסטים לזהות אזורי תמיכה או התנגדות אפשריים באמצעות קבוצה של יחס מיוחד, המבוסס על יחס הזהב, מספר מיוחד בעל מאפיינים ייחודיים במתמטיקה וגיאומטריה, ונראה באופן נרחב בטבע, באמנות, ואדריכלות.

רמות ה- Retracement העיקריות של פיבונאצ’י הן 23.6%, 38.2%, 61.8% ו- ​​78.6%. 50% נמצאים בשימוש נרחב גם על ידי סוחרים, עם זאת, זה לא יחס רשמי של פיבונאצ’י. אז למה המספרים האחוזים האלה חשובים? מכיוון שהם מראים כמה מהלך קודם המחיר הוחזר או תוקן.

עיין בתרשים היומי של ETH / USDT עם רמות פיבונאצ’י. שלוש הקופסאות הלבנות הן דוגמאות למציאת רמות התייחסות. הצמד נסחר בטווח המסחר מאז אמצע יולי, והתמיכה בסביבות 200 נראית חזקה, המהווה את 23.6% מדף פיבונאצ’י ביחס לגבוהים ונמוכים. עם זאת, הצמד ביצע שני ניסיונות לשבור את הרמה של 38.2% אך לא הצליח, שנחשבו להתנגדות משמעותית.

מקור: OKEx (www.tradingview.com)

זהה לאינדיקטורים אחרים, סוחרים לא צריכים להסתמך אך ורק על Fibonacci Retracement כדי לקבוע את אובדן העצירה שלהם או לקבוע נקודת כניסה. רבים יותר משתמשים במחקרי פיבונאצ’י בשילוב צורות ניתוח טכניות אחרות.

RSI


מדד החוזק היחסי או ה- RSI הוא אינדיקטור מומנטום המודד את מהירות ושינוי תנועות המחירים. זה עוזר לסוחרים להעריך אם הנכס נקנה יתר על המידה או נמכר יתר על המידה. קריאת ה- RSI היא בין 0 ל -100. כאשר ערך ה- RSI מגיע ל -70 ומעלה, הנכס נחשב לקניית יתר. כאשר ערך ה- RSI יורד ל -30 ומטה, זה מציין שהנכס יכול להיות מכור יתר על המידה.

חשוב מכך, ההבדלים בין ה- RSI ומחיר הנכס עשויים להצביע על התפתחות מגמה חדשה אפשרית. לדוגמה, התרשים היומי של BCH / USDT כאן. באפריל ראינו את טווח המסחר של הצמדים בין 250 ל -325, עם זאת, ה- RSI הניב קריאה שקנתה יתר על המידה והתרחש סטייה דובית, ואחריה תיקון מחירים במשך כשבועיים. אותו דבר קרה שוב במאי, התרחשה סטייה דובית אחרת, ואחריה תיקון מחירים ביוני.

מָקוֹר: www.tradingview.com

סיכום

יש הרבה מה לחקור בתחום הניתוח הטכני, מאות אותות, דפוסים ואינדיקטורים שימשו סוחרים ואנליסטים בעולם הפיננסי. מחקרים טכניים מאפשרים לסוחרים לקבל החלטות נבונות יותר ולחזות טוב יותר את תנועות המחירים העתידיות על סמך נתונים היסטוריים וסטטיסטיקה. מצד שני, ניתוח יסודי חשוב באותה מידה במהלך קבלת החלטות סחר. בעולם הפיננסים המסורתי, אם הניתוח הבסיסי הוא מחקר על הערך הפנימי של חברה במרחב הצפנה, זה יהיה תהליך של גילוי אם מטבע מוגזם או לא מוערך. משקיעים יוכלו לקבל תמונה גדולה ומלאה יותר כאשר הם מבצעים בדיקת נאותות בסיסית וטכנית משלהם לפני שהם משקיעים או נכנסים לסחר..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map