סיכון הכלכלה וההסכמה של PoS

ההימור הפך לאחרונה למילת מפתח חדשה במרחב הקריפטו. למרות שמושג זה קיים זה מכבר מאז הצגת הסכמת ההוכחה (PoS), הוא לא נכנס למוקד הציבור עד שההימור הפך לאחת השיטות בעלות התשואה הגבוהה לאחרונה. במאמר זה נדון במושג ההימור, בקורלציה שלו עם PoS ובנקודות שיש לציין כאשר סוחרים נכנסים למשחק..

מה זה הימור

ההימור הוא טרנד חדש בתעשיית הקריפטו. במנגנון הקונצנזוס של PoS, מחזיקים בנכס משתתפים בחשיפת חסימות ובממשל אקולוגי באמצעות שעבוד, הצבעה, האצלה, הרשאה ונעילה, על מנת להשיג רווחים בצורת תגמולי חסימות, תגמולי הצבעה בממשל ודמי מסחר. וכו ‘הפעילויות הכלכליות סביב ההימור מסתכמות ככלכלה בהימורים.

בהימור, צמתים חייבים לנעול אסימונים בתור “לְהַמֵר“על מנת להיות צמתים מאמתים. המערכת תבחר את יוצרי הבלוקים של כל בלוק בהתבסס על אלגוריתם ספציפי, ותוקפים אלה יזכו לתגמול חסום קבוע. אם המאמתים מבצעים תקלה, הם ייענשו ולא יזכו לתגמול של שום בונוס, או אפילו יאבדו את חלקם. מנגנון הענישה הזה נקרא “קו נטוי”ב- PoS.

גודל שוק ההימור

לפי StakingRewards, החל מ -1 באוגוסט 2019, ישנם 47 פרויקטים בהשקעה עם שווי שוק כולל של 16.24 מיליארד דולר, המהווים 5.9% מסך שווי השוק של כלל הנכסים הדיגיטליים, שהם 274.26 מיליארד דולר. הערך הכולל הנעול בהימור הוא 6.17 מיליארד דולר, עם יחס ההימור הממוצע של 38% ותשואת ההימור הממוצעת של 12.92%.

מהנתונים לעיל אנו יכולים לראות כי שוק ההימור פורח. תחת גירוי גורמים כלכליים, שוק זה ימשיך לצמוח ככל שיגדל מספר הפרויקטים ונכסי ההימור.

על פי גרף 1, הערך הכולל הנעול בהימור נשמר על כ1.8 מיליארד דולר לפני שהחל לרדת בנובמבר 2018. בדצמבר השווי ירד ל -600 מיליון דולר. לאחר מכן הוא זינק לכ -1.2 מיליארד דולר באמצע ינואר 2019 וריחף סביב טווח זה עד אמצע מרץ, ואחריו מגמת עלייה הדרגתית..

תרשים 2 ו -3 מראים את הערך הנעול בהימור על ידי נכסים. 5 הפרויקטים המובילים הם EOS, אלגורנד, Tezos, Cosmos ו- Dash.

גרף 1. ערך כולל נעול בהימור תרשים 2. ערך נעול בהימור לפי נכס תרשים 3 – ערך נוכחי נעול בהימור על ידי נכס

סיכון הכלכלה

ישנם שני תפקידים חשובים בכלכלת ההימור – המאמת ומחזיק האסימונים.

בנסיבות רגילות, ישנם 6 שלבים בסיסיים בפעולות של רשתות PoS: operator node > הופך למאמת (כורה) > בחר צומת ייצור בלוקים > לאמת את העסקה > עסקת שידור > אשר על ידי מאמת. על פי מנגנון ה- PoS, הכורים צריכים להיות אחראים הן על ייצור הבלוקים והן על אימות הצומת. לפני שהוא הופך לצומת ייצור בלוקים, על בעל האסימון להפעיל תוכנה כדי להפוך לצומת, המהווה נקודת כניסה של רשת הבלוקצ’יין המבוזרת. הצומת שתואם את דרישות המערכת יהפוך למאמת (a.k.a כורה). המערכת תבחר את צומת יצירת הבלוקים ממתקנים עבור כל בלוק עם אלגוריתם מתקדם. ניתן להבין את ההימור גם כתהליך להפוך למאמת.


פרט ליצירת חסימות חדשות, מאמתים אחראים גם לממשל ברשת. יצירת בלוקים יכולה לוודא שהבלוקצ’יין נשאר פעיל. בעוד שממשל ברשת מחליט על הגדרות הפרמטרים עבור כל מערכת הבלוקצ’יין, ופרמטרים אלה קובעים את כיוון הרשת.

כדי להפוך למאמת מוסמך, המשתמש צריך לעמוד הן בדרישות החומרה והן בסכום השעבוד האסימוני. יחד עם זאת, הם נדרשים גם להבטיח שהם יהיו מקוונים 24/7 כדי למנוע קנס. עבור מחזיקי אסימונים רבים אין להם את הזמן, המאמץ והידע להיות מאמת. קשה להם מאוד גם לעמוד בדרישת החזקת האסימונים. לכן, בעלי אסימונים רבים מפקידים צדדים שלישיים להפעיל עבורם את הצמתים על מנת להרוויח.

סוגי מפעילי צומת

למחזיקי אסימון יש זכויות בעלות והפקדה. ניתן להבדיל בין מפעילי צומת המתמקדים במפעילים מרכזיים ומבוזרים. הוחלט על ידי האם הם יאבדו שליטה על האסימונים במהלך ההפקדה.

מפעילים מבוזרים

מפעילים מבוזרים מבטיחים כי המחזיקים ישמרו על הבעלות. עם זאת, למפעילים יש שליטה על האסימונים. הימור לצומת הוא רק הפקדה. למעשה, האסימונים עדיין מאוחסנים בכתובות המחזיקים. השינוי היחיד הוא העברת כוח הכרייה של PoS. המפעיל מקבל את רווח ההימור ומחלק אותו בחזרה למחזיק.

רבים מהמפעילים המבוזרים מספקים ארנקים מבוזרים. המחזיקים נדרשים לשמור על המפתחות הפרטיים שלהם בלבד. ניתן לסווג ארנקים מבוזרים גם לארנק אתרים ולארנק תוכנה. ארנק אתרים יסייע באחסון המפתח הפרטי במטמון דפדפן האינטרנט לחתימות, בעוד שארנק התוכנה שומר את המפתח הפרטי במכשירי המשתמש. בהשוואה בין השניים, ארנקי התוכנה מאובטחים יותר, מכיוון שארנק האתר חשוף גם להתקפות דיוג.

מפעילים מרכזיים

מפעילים ריכוזיים דורשים מהמחזיקים להעביר הן את הבעלות והן את השליטה באסימונים. הם לא יעזרו למחזיקים ליצור כתובת ארנק אישית. במקום זאת, כל המחזיקים ישתפו באותה כתובת. הרווח שהצומת מפיק יחולק באופן יחסי למחזיקים. דוגמאות: מרכזיות, ארנקים מרכזיים, בריכות כרייה.

מה כדאי לדעת לפני ההימצאות

בעוד שהימור מטבעות יכול להביא לך יתרונות, ישנם גורמים שונים שעשויים להשפיע על התשואה שלך (תגמולי ההימור). להלן גורמי המפתח שעליך לקחת בחשבון לפני שתתחיל להימצא:

1. שיעור האינפלציה

רוב הפרויקטים של PoS מציעים אסימונים כפרסים גדולים. מאחר שנטבעו אסימונים חדשים למטרה זו, הדבר עלול להוביל לאינפלציה במערכת הכלכלית הכוללת.

בדומה לבנק מרכזי המדפיס שטרות, הטבעה סמלית תקינה תורמת לשיפור ופיתוח כלכלה. עם זאת, אם זה הופך להיות מוגזם ונעשה במהירות רבה מדי, זה עלול לגרום לירידות ערך של המטבע הקריפטוגרפי. הצבת תרחיש זה למערכת האקולוגית של אסימון PoS, באופן דומה, יתרת תגמולים לא תוכל לכסות את הפסד הפחת שנגרם כתוצאה מהיצע סמלי מוגזם..

עם זאת, אם טביעת האסימונים תיפגע, היא לא תצליח להגיע לתוחלת הכורים לתגמולים, ובכך תקשה לעודד את הכורים להשתתף באימות בלוקים. כתוצאה מכך, הסיכון הפוטנציאלי להתקפות יהיה גבוה בהרבה ועלול לגרום להאטת רשת. אנו יכולים לראות כי השלב המוקדם של הפרויקטים של PoS, כגון Nxt, Blackcoin ו- SDW, כולם נכשלו בגלל סיבה זו. לכן עדיף לבחור פרויקט עם מנגנון כלכלי אמין.

2. תקופת נעילה

מרבית פרויקטי ה- PoS קבעו תקופת נעילה להימור על מנת להימנע ממעמדים זדוניים ומרמה. כשסטייקר רוצה להפסיק את ההימור ולמכור את האסימונים, עליו להמתין עד שתקופת הנעילה תסתיים לפני שיוכל להעביר ולסחור באסימונים..

מנגנון נעילה זה מסייע בהגנה על הבלוקצ’יין מפני קבלת התקפות זדוניות. עם זאת, זה מקטין את תפוצת האסימונים הכוללת ובכך את הנזילות בשוק.

לכל פרויקט יש תקופת נעילה משלו, למשל, 15 יום לטזוס ו -30 יום לקוסמוס. מומלץ למשקיעים לבדוק את הפרטים הספציפיים בעיתון הלבן של הפרויקט.

3. שיעור תשואה שנתי משוער

על המשתמשים להעריך את שיעורי ההימור והתשואה של פרויקט לפני ההימצאות, ולנסות לבחור את הצמתים בעלי שיעור התשואה היציב יחסית להשקיע בהם. ביצועי הצומת הם אינדיקטור חשוב נוסף, מכיוון שצמתים בעלי ביצועים נמוכים לא רק משפיעים על תגמולי המחזיקים, אלא גם על גם לגרום לאובדן אסימונים שהוקצו על ידי המשתמשים.

4. דמי שירות

מפעילי צומת יקבלו תגמולי חסימות. לאחר גביית סכום מסוים של דמי שירות, תגמולים אלה יופחתו על מנת להניח משתמשים באופן יחסי. כל מפעיל צומת גובה דמי שירות שונים על פי הרקע שלהם ומאפייני הפרויקט. מומלץ לסוחרים לקחת זאת בחשבון לפני ההימור.

5. סוגי צו הקפדה

כאמור, משתמשים לא יאבדו שליטה על האסימונים שלהם במהלך ההימור. אמנם ישנן שתי גישות בסיסיות למכניקת ההימור, כלומר הגישות המבוזרות והמרכזיות, אך לכל אחת מהן יתרונות וחסרונות משלה. על המשתמשים לשקול היטב איזה סוגי הזמנת ההימור מתאימים לצרכים האישיים שלהם בצורה הטובה ביותר.

סיכום

מגורמים על ידי גורמים כלכליים, המשקיעים החלו לשטוף למשחק ההימור, לעורר צמיחה מהירה של השוק ופיתוח הן אסימונים של PoS והן מנגנון קונצנזוס. ניתן לצפות כי ההימור יהיה שוק חשוב שיראה זינוק בשווי ההימור ופרויקטים בהימורים.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map