TON של טלגרם נגמר: הסאגה המלאה מאחורי פרויקט הבלוקצ’יין שנכשל

ביום שלישי, 12 במאי, מייסד ומנכ”ל טלגרם פאבל דורוב הוכרז סופה של רשת הטלגרם הפתוחה (TON), של החברה מצופה מאוד פלטפורמת בלוקצ’יין. החברה גייסה כמעט 2 מיליארד דולר בשנת 2018 כדי לממן את הפיתוח של TON ואת המטבע המקורי שלה.

במאמר שכותרתו “מה היה טון ולמה זה נגמר”, שפורסם בערוץ הטלגרם של דורוב עצמו ביום שלישי, הוא הסביר כי טלגרם מסיימת רשמית את עבודתה ב- TON בשל מכשולים רגולטוריים איתה התמודדה בארצות הברית לקראת ה השקת הפלטפורמה.

כפי שנכתב בהודעה של דורוב, הפלטפורמה – שתאריך ההשקה שלה התעכב שוב ושוב בשבעת החודשים האחרונים – נועדה להיות פרוטוקול בלוקצ’יין קוד פתוח ומבוזר עם דגש על מהירות וסקלביליות..

מאז אוקטובר 2019, רשות ניירות ערך האמריקאית עסקה בטלגרם וב- TON במאבק משפטי על אופי המטבע הקריפטוגרפי המקורי של TON, Gram. ה- SEC טוען כי גרם הוא נייר ערך וכי שיגורו – בכל מקום בעולם – מפר את חוקי ניירות ערך בארה”ב.

המחלוקת המתמשכת הסלימה בסוף מרץ ובתחילת אפריל, כאשר בית משפט מחוזי בניו יורק פסק לטובת טענת ה- SEC לפיה הגרם הם ניירות ערך..

מה זה מברק?

המכונה שליח מועדף יישום במרחב ההצפנה, טלגרם היא אפליקציית העברת הודעות מוצפנת מבוססת ענן עם מעל 400 מיליון משתמשים ברחבי העולם, החל מסוף אפריל. האפליקציה נוצרה בשנת 2013 על ידי דורוב ואחיו, ניקולאי, היזמים הרוסים שיצרו גם את המדינה הגדול ביותר רשת חברתית, VKontakte (VK).

באפריל 2014 דווח כי פאבל היה פוטר כמנכ”ל VK ונאלץ למכור את חלקו במשרד. הוא עזב את רוסיה זמן קצר לאחר מכן, על פי הדיווחים להשיג אזרחות בסנט קיטס ובנוויס. מאז התקרית, ויחד עם עליית הפופולריות של טלגרם, פאבל במיוחד היה ברך באופן כללי כפרקליט לחירות, פרטיות וביזור – במיוחד כאשר טלגרם עמדה בפני ניסיונות ממשלתיים לסגור את השליח ברוסיה, איראן וסין, בין מדינות אחרות..

גיוס כספים של TON

חדשות על התוכנית של טלגרם להשיק אותה בלוקצ’יין משלו הפלטפורמה הופיעה בסוף שנת 2017 נייר לבן טון, ראשון הודלף לציבור בינואר 2018, מדגיש מדרגיות ומהירות, וטוען כי הרשת יכולה בסופו של דבר להתחרות ב- VISA או Mastercard.

במחצית הראשונה של 2018 גייסה החברה מעל 1.7 מיליארד דולר בסך מה שרבים מכנים הצעת מטבע ראשונית פרטית (ICO). כפי שלפי הדיווחים המשקיעים ציינתי אולם באותה תקופה, למכירת האסימונים של טלגרם לא היה הרבה במשותף עם ה- ICO הציבוריים שהפופולריות שלהם הגיעה לשיאה בשנת 2017. במהלך טירוף ה- ICO הציבורי, שלל פרויקטים של בלוקצ’יין – או מי שטענו שהם – מכרו את האסימונים שלהם לקהל הרחב, בדרך כלל בתמורה למטבעות קריפטוגרפיים גדולים כמו ביטקוין (BTC) ואתריום (ETH).

במקום זאת, מכירת הטלגרם של גרם – או, ליתר דיוק, הסכמי השקעה למסירת גרם, המכונים “הסכמי רכישה” ב מסמכי בית משפט היה משותף יותר עם מימון הון סיכון. גרמים נמכרו תמורת כסף פיאטי, במיוחד יורו ודולרים אמריקאים, לקבוצה נבחרת של משקיעים בעלי שם.

בין פברואר למרץ 2018 התקיימה טלגרם שתי רצופות סבבי גיוס כספים פרטיים, שגייסו 850 מיליון דולר בכל פעם.

על פי הגשת בית המשפט בתאריך 11 באוקטובר 2019, 424.5 מיליון דולר מההון שגויס הגיעו מ- 39 משקיעים אמריקאים, שרכשו סך של מיליארד הסכמי רכישת גרם.

הסכמי הרכישה שטלגרם מכרה למשקיעי TON הבטיחו כי השקת הרשת, ומסירה מקבילה של אסימוני הגראם בפועל, יתקיימו ב- 31 באוקטובר 2019..

טלגרם הגישה בקשה לפטור מחוק ניירות ערך בארה”ב

כאשר טלגרם ביצעה שתי מכירות גיוס כספים פרטיות של גראם, נראה שהמשרד הקפיד לעמוד בתקנות החלות, לפחות ביחס למשקיעים אמריקאים. בארה”ב – ידועה לשמצה בהיעדרה בהירות והכוונה רגולטורית סביב קריפטו, במיוחד בכל הנוגע לחוק ניירות ערך – טלגרם הקפידה להגיש בקשה לפטור ב- SEC בגין מכירות הסכם הרכישה שלה..

על ידי הגשת טופס D של SEC (הודעה על הנפקת פטורים פטורה), הודתה טלגרם כי הסכמי הרכישה של גראם יכולים להיחשב ניירות ערך על פי החוק האמריקני. טופס D מאפשר למנפיק למכור ניירות ערך בתוך ארה”ב מבלי להירשם ל- SEC, אם המכירה עומדת בדרישות מסוימות.

בטופס D נבחרה מברק תקנה 506 (ג) כפטור הפדרלי הרלוונטי בשני התיקים. כלל זה מאפשר למנפיק למכור ניירות ערך לא רשומים בארה”ב משקיעים מוכרים רק.

כפי שה- SEC מציין על כך אתר אינטרנט, משקיעים מוכרים הרוכשים ניירות ערך במסגרת פטור זה אינם רשאים למכור ניירות ערך כאמור “לפחות שישה חודשים או שנה מבלי לרשום אותם.”

ה- SEC מודה במסמכי בית המשפט כי טלגרם כללה אזהרה בהסכמי הרכישה של גראם, ככל הנראה ששימשה אותה בבטחה, שקבעה כי “ההצעה והמכירה של נייר ערך זה [הסכם הרכישה של גראם עצמו] לא נרשמו במסגרת חוק ניירות ערך האמריקני 1933 “ו”אסור להציע, למכור או להעביר בדרך אחרת … אלא על פי הצהרות רישום אפקטיביות.”

SEC נסדק ב TON

ב- 11 באוקטובר 2019, עשרים יום לפני ההשקה המתוכננת של TON, ה- SEC שדה פעולת חירום וצו מניעה זמני כדי למנוע מ- Telegram להשיק את TON. המהלך סימן את תחילת הסוף לפרויקט TON.

ה- SEC ביקש מבית המשפט למנוע מהטלגרם “למסור את הגראם לאנשים כלשהם, או לנקוט בכל צעד אחר בכדי לבצע הצעה או מכירה לא רשומים של גראם [.]”

תביעת ה- SEC, שהוגשה לבית משפט מחוזי בניו יורק, האשימה את Telegram Group Inc., ואת חברת הבת שלה, TON Issuer Inc., בעבירה על חוק ניירות הערך הפדרלי – למרות ניסיונותיה של החברה להשיג פטורים ממכירותיה הפרטיות..

ראשית, הנציבות הצהירה באופן מוחלט כי היא שוקלת הן את הסכמי הרכישה (Gram IOUs) והן את ה- Gram אסימונים עצמם. גראם, כך טען ה- SEC בתלונתה, היה צריך להיות רשום כ ניירות ערך לפני שהם הושקו והופצו למשקיעים.

ה- SEC חילק את טענתו לפיה טלגרם מפרה את חוקי ניירות הערך למה שנראה כשתי נקודות עיקריות. ההפרה הראשונה, לטענת הנציבות, כבר התרחשה: מכירת הסכמי רכישת גראם בשנת 2018 לא הצליחה למעשה לפטור.

ההפרה השנייה, על פי ה- SEC, מכוונת יותר לעתיד. הסוכנות טוענת כי גראם עצמם הם ניירות ערך וכי טלגרם “מתכוונת” למכור “או להפיץ בדרך אחרת” את הגראם לציבור ברגע שה- TON משיקה..

“טלגרם הציעה ומכרה ניירות ערך ומתכוונת להציע ולמכור את הגראמים לציבור בעתיד”, סיכמה ה- SEC בתלונתה..

ה- SEC הבהיר כי הוא מאמין שטלגרם מתכוונת לסחור בגראם בבורסות מיד עם השקת האסימון..

שווקים משניים שמוכרים ‘גרם’ לפני ההשקה

בקיץ 2019 התפרסמו דיווחים כי פלטפורמות קריפטוגרפיות מוכרות אסימונים של גראם, אם כי האסימונים עצמם טרם הושקו, כמובן. לאף אחת מהבורסות לא הייתה גישה לגראם בפועל, וגם המכירות המשניות והספקולטיביות הללו אושרו בפומבי או אושרו על ידי Telegram או TON. אך המהלכים הצביעו על הביקוש וההייפ שנצברו סביב TON לקראת השקתו המתוכננת.

שני המקרים הידועים ביותר היו חילופי קריפטו נוזל ו ביטפורקס, שהודיעו על מכירות הגראם ביוני וביולי 2019, בהתאמה. נוזל הוכרז כי זו הייתה “הפלטפורמה הבלעדית” למכירת גראם, וקבעה כי קיבלה אספקת גראם מהמשקיע הגדול ביותר באסימון באסיה. ביטפורקס טענה כי ברשותה מיליון גרם זמינים למכירה, “[המאפשרים הסכם ישיר עם משתתף במכירת האסימונים הפרטיים המקוריים של טלגרם.” באופן ספציפי יותר, Bitforex אמרה שמה שהיא מוכרת למשתמשים הם למעשה “חוזי משלוח פיזיים עתידיים” בתמורה ל- USDT..

הסכמי רכישת גרם כ ניירות ערך

ההליכים המשפטיים של ה- SEC באוקטובר 2019 הציבו את טלגרם ושאיפות ה- TON שלה קשה מאוד. החברה חיזקה את ההגנות שלה ו מוּשׁהֶה ההשקה החל מה- 31 באוקטובר 2019 ועד ה- 30 באפריל 2020.

בטלגרם הֲגָנָה, שהוגשה ב- 14 בינואר 2020, האשימה החברה את ה- SEC בכך שהיא מצרפת את הערכתה לגבי הסכמי הרכישה והאסימונים עצמם, וכן משתמשת בטיעונים לא ברורים במכוון..

בהתחשב בכך שטלגרם, על פי כל הדיווחים אכן מכרה הסכמי רכישה של גראם למשקיעים מוכרים בארה”ב, מדוע המכירות לא יהיו פטורות מחוק ניירות ערך?

עיקר טענת ה- SEC תלוי ברעיון כי המשקיעים המוסמכים ב- TON היו למעשה “חתמים”. על פי תלונת ה- SEC, חתמים “כוללים את כל האנשים שעשויים לשמש צינורות עבור ניירות ערך המועברים לידי ציבור המשקיעים.”

ה- SEC טוען כי המשקיעים ב- TON הם חתמים מכיוון שהם “עשויים למכור מייד מיליונים מהם [גרם] לשווקים הציבוריים.” לא רק שמשקיעים “ימכרו מייד” את הגראם שלהם למטרות רווח, אלא שמברק עצמו “יקל על המכירות הללו”, לטענת ה- SEC.

ה- SEC גם הצביע בטיעוניו על ציפיות לרווח וטען כי המשקיעים הראשוניים היו מונעים מציפיות אלה לשמש “צינורות” למכירת הגראם לציבור. מן הסתם, טענת ה- SEC מדוע חריג אינו חל במקרה זה מתמקדת בכוונת טלגרם והמשקיעים הראשוניים:

“הפטורים מהנפקות פרטיות אינם חלים על גראם משום שבין היתר, הרוכשים הראשוניים התכוונו למכור מחדש את הגראם שרכשו בהנחה תלולה למשקיעים חדשים. אכן, אם הם לא היו יכולים לעסוק במכירות חוזרות אלה, אף אחת מההשקעות של הרוכשים הראשוניים לא תהיה רווחית “

“ההנחה התלולה” מתייחסת לעובדה שהסכמי הרכישה של גראם נמכרו במחיר נמוך יותר ממה שלטענת טלגרם ציפתה שמחיר הגראם יהיה עם השקתם..

באופן רחב יותר, טענת ה- SEC טוענת כי טלגרם תכננה תמיד את ההפצה הגדולה של גרם, וקבעה כי הבלוקצ’יין נועד “מראשיתו לחייב את הרוכשים הראשוניים להפיץ באופן מיידי את אחזקותיהם לציבור.” תלונת ה- SEC נמשכת:

“טלגרם, עם הצעותיה ומכירותיה לרוכשים ראשוניים, החלה בחלוקת ניירות ערך, הכוללת הזרמת ניירות ערך ממנפיק דרך צינורות ויציאה לציבור הרחב”

אם כבר מדברים על החשש שלה, ה- SEC משתמש בשפה היפותטית מפורשת ואומר:

“הנאשמים מתכננים למכור מיליארדי ניירות ערך שיגיעו במהירות לידי משקיעים אמריקאים מבלי לספק לאותם משקיעים מידע חשוב על פעילותם העסקית, מצבם הכלכלי, גורמי הסיכון וניהולם.”

מצדה טוענת טלגרם להגנתה כי הסכמי הרכישה לשנת 2018 עם משקיעים מוסמכים ומסירת הגראם בעת השקת בלוקצ’יין TON מהווים שתי עסקאות נפרדות. על פי ההגנה, יש לבחון אותם בנפרד מנקודת מבט של דיני ניירות ערך. על ה- SEC, על פי היגיון זה, לערוך את מבחן האווי בהשקת ה- TON blockchain ולא לפני כן.

טלגרם גם ציינה כי השקיעה 18 חודשים בבקשת ייעוץ והכוונה מטעם ה- SEC ונפגשה עם הסוכנות ותקשרה איתה פעמים רבות. עם זאת, החברה טוענת כי לא קיבלה “הנחיות משמעותיות” וכי תלונת ה- SEC הייתה בלתי צפויה ו”מהרה “. מברק מתח גם ביקורת על אפריל 2019 הַדְרָכָה על קביעת האם נכסים דיגיטליים הם ניירות ערך או לא, שפורסמו על ידי המרכז האסטרטגי של ה- SEC לחדשנות וטכנולוגיה פיננסית, כמעורפלים מדי.

עוד טענה טלגרם כי השאלה האם הסכמי הרכישה של גראם היו ניירות ערך אינם רלוונטיים, שכן המכירה פטורה מדרישות רישום. ההגנה של טלגרם מותחת ביקורת על התמקדות ה- SEC בהסכמי הרכישה שהם ניירות ערך – והכללתה של תקשורת פרטית בין המשרד למשקיעים – והדגישה כי המשרד הגיש בקשה לפטור בדיוק בגלל אפשרות זו..

אסימונים של גרם כבטוחות

בנוסף לכך שהסכמי הרכישה של גראם הם ניירות ערך, ה- SEC הצהירה כי היא רואה באסימונים של גראם עצמם – שטרם הושקו – גם לניירות ערך..

באוקטובר 2019 תְלוּנָה נגד טלגרם, ה- SEC הצהיר כי פסיקתה לגבי האסימונים שעדיין הושקו קשורה גם לרווח הצפוי:

“גרם הם ניירות ערך מכיוון שהרוכשים הראשונים והמשקיעים הבאים מצפים להרוויח מעבודתה של טלגרם: פיתוח מערכת אקולוגית של TON, אינטגרציה עם Messenger ויישום ה- TON Blockchain החדש.”

ה- SEC משתמש במה שמכונה “מבחן האווי“כדי לקבוע אם נכס הוא נייר ערך או ליתר דיוק” חוזה השקעה “בארה”ב. אם כן, יש לרשום את הנכס ב- SEC כדי להימכר בשווקים בארה”ב..

חוזי השקעה, כפי שסיכמה ה- SEC בתלונתם, הם “מכשירים שבאמצעותם אדם משקיע כסף במיזם משותף ומצפה באופן סביר לרווחים או תשואות שמקורם במאמצי היזמות או הניהול של אחרים.”

במקרה של גרם, ה- SEC קבע כי יש לסווג את האסימונים כחוזי השקעה. תוך שימוש במפורש בשפת מבחן האווי, מסקנת ה- SEC הייתה שרכישת גראם – הן באמצעות הסכמי רכישה והן באמצעות אסימונים פוטנציאליים בפועל – תואמות את שטר הנייר ערך:

“הרכישות הראשוניות של הרוכשים בגרמים, וכל רכישה אחרונה של גרם, היו ויהוו השקעה של כסף, במפעל משותף, עם ציפייה לרווחים, שמקורו בעיקר במאמצי היזמות והניהול הנוכחיים והעתידיים של הנתבעים ו הסוכנים שלהם לבנות את ה- TON Blockchain ולהניע את הביקוש לגראם. כתוצאה מכך, ההצעה והמכירה של טלגרם של גרמים לרוכשים ראשוניים וכל הצעה, הצעה, מכירה או הפצה של גרמים היו ויהיו הצעות ומכירות של ניירות ערך. “

מברק אומר כי גרם אינו נייר ערך, אלא מטבע או סחורה

מברק הֲגָנָה הפריך את פרשנות ה- SEC למבחן האווי על גרם האסימון בפועל על סמך שתי נקודות. מברק טען כי גראם, עם ההשקה, אינה יכולה להיחשב כ”מפעל משותף “. המשרד גם דחה את הרעיון כי לרוכשי אסימונים של גראם יכולות להיות ציפיות לרווח על בסיס מאמציה של טלגרם.

שתי הטיעונים של טלגרם מבוססים על הצהרותיה הקודמות לפיה בלוקצ’יין TON יהיה מבוזר ומקור פתוח בעת ההשקה וכי טלגרם לא תשמור על שליטה על פיתוחו. א הודעה מטלגרם ב- 6 בינואר – שציטטה המשרד בתגובתו בבית המשפט – נכתב כי “מברק אינו יכול ואינו יכול להבטיח שמישהו יאמץ או יישם תכונות כאלה או יספק שירותים כאלה, בכל לוח זמנים או בכלל.”

מברק טוען כי גראם, כשהיא מושקת, תפעל כמטבע או אפילו כמצרך, כמו זהב או כסף. להגנתה המשפטית מצהירה המשרד כי “גראם נועדו לתפקד כחנות ערך וכמדי חליפין ב- TON Blockchain, בדומה לפונקציונליות של ביטקוין.”

בניגוד לניירות ערך או מניות, טלגרם טוענת כי אסימונים של גראם אינם מייצגים “כל הון או אינטרס בעלות אחר בטלגרם, שום זכויות לדיבידנדים או זכויות הפצה אחרות מטלגרם, או כל זכויות ממשל בטלגרם.”

טענת טלגרם לפיה גראם תפעל ככסף היא תפיסה המוצגת בתיעוד של TON למשקיעים. המשרד הסביר כי גראם תהיה המטבע המקורי של ה- blockchain TON וככזה ניתן להשתמש בו עם המערכת האקולוגית של יישומים מבוזרים הצפויים להיווצר סביבו, בדומה ל- ETH בתוך המערכת האקולוגית של Ethereum..

בתלונתה המקורית, ה- SEC ניסתה להפריך את מושג הגראם ככסף בכך שקבעה כי אף אחד מהשימושים הפוטנציאליים בגראם שתיארה טלגרם “לא היה קיים בכל עת ולגראם אין מעמד של מכרז חוקי בשום תחום שיפוט […] אין עכשיו ומעולם לא היו מוצרים ושירותים שניתן לרכוש באמצעות גראם. ”

ההצהרה מרמזת כי מטבעות קריפטוגרפיים מבוזרים – כגון BTC או ETH – צריכים להיות מטבע חוקי כדי לתפקד ככסף. על השימוש של גרם בשירותים וכלים פוטנציאליים שנבנו על TON, תגובתה של טלגרם ל- SEC הייתה כי מפתחי צד ג ‘כבר החלו ליצור יישומים עבור Gram, מגמה שהיא מצפה להמשיך.

חיבור הטלגרם וה- TON

למרות הטענות החוזרות ונשנות של טלגרם כי היא לא תשליט או תפקח על פיתוח ה- TON לאחר שהושק, אחת הטענות העיקריות של ה- SEC התמקדה ברעיון ההפוך לחלוטין. על כף המאזניים, שוב, עומד אחד מעמודי התווך של מבחן האווי – ציפייה לרווח על בסיס עבודתה של טלגרם.

ה- SEC טוען כי טלגרם הבהירה כי הרווחים מגראם למעשה קשורים ישירות לביצועי החברה, וטוענים:

“טלגרם הדגישה בפני המשקיעים, וכמה רוכשים ראשוניים הצהירו בתקשורת כי הם מבינים, כי טלגרם, מסנג’ר והדורובים היו חלק בלתי נפרד מההצלחה של פרויקט TON Blockchain ו- Grams.”

ה- SEC הדגיש את היחסים בין בלוקצ’יין TON לבין שליח הטלגרם וטען כי המשקיעים הראשונים ב- TON התרשמו כי קיים “קשר בלתי נפרד בין גראמס למסנג’ר”.

על פי תלונת ה- SEC, מסמך ההתעניינות של טלגרם למשקיעים הצהיר כי החברה “תשתמש בתמורה שנוצרה ממכירת גראמס כדי לפתח ולהשיק את רשת TON ולפתח פונקציונליות נלווית בתוך Telegram Messenger.”

מסמכים אחרים משנת 2018, כך דווח ב- SEC, מכילים התייחסויות מפורשות עוד יותר לבסיס המשתמשים של טלגרם המספקים אימוץ המוני של גראם.

הוועדה גם הדגישה את התכונות הממוקדות בפרטיות של טלגרם בקביעה כי “ברגע שהדראם מופץ לציבור, זה עלול להיות קשה, אם לא בלתי אפשרי, להתחקות אחר מי שרכש את הגראם ו / או לדעת מי הוא המשקיע הנוכחי בגראם.”

תלונת ה- SEC מסתכמת בנושא:

“מסמכי ההצעה ותקשורת אחרת הבהירו בדרכים אחרות כי המשקיעים יכולים לצפות באופן סביר למאמציהם של הנאשמים להמשיך בארגון לאחר השקתה של גראמס וכי טלגרם ו / או מייסדיה ישמרו על אינטרס כספי ועל התפקיד העיקרי בהצלחה. של ה- TON המוצע גם לאחר השקת הגראם. “

ההגנה של טלגרם מצביעה על עיתוי ההצהרות שציטט ה- SEC בהפרכת הטענות. המשרד טוען כי ההצהרות על הכישורים והמעורבות של טלגרם בבניית TON נמסרו, באופן טבעי, למשקיעים המתוחכמים שלקחו חלק במכירת הסכמי הרכישה של גראם בשנת 2018..

עם זאת, לטענת טלגרם, החברה הקפידה שלא להתייחס בפומבי לתוכניות של טלגרם ל- TON. נכון לתאריך 6 בינואר 2020, במיוחד, החברה הבהירה במפורש כי עד שהציבור יוכל לקנות את הגראם, טלגרם עצמה כבר לא תשלט על הפרויקט..

פסיקת בית המשפט: ‘התכנית’ של טלגרם

ב- 24 במרץ 2020, בית המשפט המחוזי האמריקני בדרום ניו יורק, השופט פ ‘קווין קסטל פסק לטובת ה- SEC בתיק המתמשך של הוועדה נגד טלגרם והבטיח לעצור את השקת TON.

פסק הדין של השופט קסטל תמך בטענה העיקרית של ה- SEC לפיה מכלול מכירת פרויקט TON של גראמס הינה הצעה לא רשומה של ניירות ערך:

“בבחינת מכלול הראיות ובהתחשב במציאות הכלכלית, בית המשפט מגלה כי ה- SEC הראה סבירות משמעותית להצלחה להוכיח כי מכירות 2018 היו חלק מתוכנית גדולה יותר, המתבטאת בפעולותיה, התנהגויותיה, הצהרותיה וההבנות של טלגרם. , להציע גראם לרוכשים הראשונים מתוך כוונה ומטרה כי הגראמים הללו יופצו בשוק ציבורי משני, שהוא הנפקת ניירות ערך תחת האווי. “

בתגובה לפסק הדין מ- 24 במרץ, טלגרם שדה הודעת ערעור לבית המשפט לערעורים האמריקני על המסלול השני באותו יום. שלושה ימים לאחר מכן הגישה המשרד א מִכְתָב לבית המשפט מעלה את נושא ההשלכות על משקיעים שאינם ארה”ב, אשר, כך מדווחת טלגרם, היוו 70 אחוז מהמשקיעים. עוד נכתב במכתב כי טלגרם יכולה “ליישם אמצעי הגנה” כדי למנוע ממשקיעים אמריקאים לרכוש את הגראם בעתיד.

למרות הערעור וההצעה של טלגרם להדיר את אזרחי ארה”ב לחלוטין, השופט לא התרגש. ב -1 באפריל, בסופו של דבר בית המשפט נשמר פסק הדין מ- 24 במרץ, השולל מטלגרם את היכולת להפיץ באופן חופשי את הגראם לכל אדם / ישות בתוך ארה”ב ומחוצה לה..

השופט ציין במפורש כי טלגרם לא ציינה במפורש את ההיקף הבינלאומי של התלונה המקורית של ה- SEC בתגובתם בינואר 2020, מה שגרם לה להיראות כמו מחשבה שלאחר מכן החלישה את טענתה במכתב ב -27 במרץ.

הפסיקה הסופית גם הבהירה במידת מה את טענותיה המקוריות של ה- SEC בכך שהתייחסה להפרת ניירות הערך לכאורה של טלגרם כ”תוכנית שלמה “. לטענת השופט, הוויכוח אינו נוגע לשאלה האם הסכמי רכישה או אסימונים של גראם עצמם היו ניירות ערך – אלא נייר הערך הוא “כל התוכנית” של טלגרם של מכירה ראשונה למשקיעים מוכרים מתוך כוונה כי אותם משקיעים ימכרו את הגראם לציבור..

מעניין שלא ה- SEC וגם השופט לא העלו במפורש את חלון העיתוי למכירה חוזרת של ניירות ערך המפורטים ב כלל 506, מוזכר לעיל.

הפסיקה הסופית הגיעה למסקנה כי מכירה פרטית-ציבורית המיועדת לכאורה זו “עשויה לערב רוכשים אמריקאים”, כלומר בעיני ה- SEC, יש להפסיק אותה לחלוטין..

בשלישי הודעה בהודיעו על השבתת TON, ניסה מנכ”ל טלגרם להסביר את ההיגיון של ה- SEC – וכתוצאה מכך את בית המשפט – תוך שימוש במכרה זהב כאנלוגיה, כאשר TON היא מכרה הזהב והגראם הם הזהב:

“דמיין שכמה אנשים מרכיבים את כספם כדי לבנות מכרה זהב – ובהמשך לפצל את הזהב שיוצא ממנו. ואז מגיע שופט ואומר לבוני המכרות: ‘אנשים רבים השקיעו במכרה הזהב כי הם חיפשו רווחים. והם לא רצו את הזהב הזה לעצמם, הם רצו למכור אותו לאנשים אחרים. בגלל זה, אסור לך לתת להם את הזהב. ‘[…] שופט השתמש בנימוק זה כדי לפסוק כי אין לאפשר לאנשים לקנות או למכור גרמים כמו שהם יכולים לקנות או למכור ביטקוין. “

משקיעים מחזירים

בעקבות פסיקת בית המשפט, טלגרם נשלח מכתב ב -4 במאי למשקיעי TON בפרט, בו נאמר להם לעזוב את הפרויקט. המשרד ציין את “גישה רגולטורית לא ברורה בארצות הברית” כסיבה מאחורי המהלך.

טלגרם אמרה למשקיעים אמריקניים כי היא תחזיר 72 אחוז מהכספים שלהם. המהלך היה עדכון מאחר הודעה לכל המשקיעים ב- TON ב -30 באפריל, מה שהשאיר להם אפשרות לקחת את ההחזר על 72 אחוזים מייד או לחכות לאפריל 2021 להחזר של 110 אחוז באמצעות הלוואה. אפריל 2021 הפך גם לתאריך ההשקה החדש של פרויקט הבלוקצ’יין.

הודעת הטלגרם למשקיעים שנערכה ב -30 באפריל הצביעה על כך שהחברה עדיין מדברת עם הרגולטורים והשאירה את האפשרות כי שיטות החזר אחרות עשויות להיות זמינות בהשקת TON:

“אנו ממשיכים לנהל דיונים עם הרשויות הרלוונטיות בקשר עם TON והנפקת אסימונים לרוכשים המקוריים. אם נקבל את ההרשאות הרלוונטיות לפני 30 באפריל 2021, לרוכשים שבחרו בהלוואה תהיה אפשרות נוספת לקבל גראם או פוטנציאל מטבע מטבע אחר באותם תנאים כמו אלה בהסכמי הרכישה המקוריים שלהם (ככל שמותר על פי הרגולציה הרלוונטית. מגבלות). “

טלגרם אישרה מחדש את התחייבותה כלפי המשקיעים והוסיפה כי במקרה שה- SEC לא תאפשר הנפקה של מטבע מטבע כלשהו עד המועד האחרון לתאריך 30 באפריל 2021, החברה תחזיר את חובה באמצעות הון עצמי (החברה נמצאת כיום בבעלות של 100 אחוזים ממנה. מנכ”ל).

מהדורת החדשות של החברה, שהופצה באמצעות דוא”ל למשקיעי TON, הסתיימה בהערה מדודה אך עדיין אופטימית:

“אנו אסירי תודה על אמונך ותמיכתך בשנתיים האחרונות. אנו גאים מאוד בטכנולוגיה שבנינו עבור TON, ומצטערים על כך שהפרויקט טרם הושק. “

Devs משיקים את גרסת TON ללא מברק

לאור אופי הקוד הפתוח של TON, מפתחים מחוץ לטלגרם ו- TON יכלו לעבוד עליה טכנית ולהשיק אותה בנפרד.

בשבוע שעבר – עוד לפני הידיעה על פרישתה של טלגרם מ- TON – סטארטאפ הודיע ​​שהוא עושה בדיוק את זה. המשרד, מעבדות טון, השיק גרסה משלהן לבלוקצ’יין TON – למעשה מזלג קשיח – שכונה Free TON. ההפעלה אינה משויכת רשמית לטלגרם או ל- TON המקורי, אך בעבר הפעילה את רשת הבדיקות של TON.

מעבדות טון אמר מטרתה היא להפוך את הרשת לזמינה לציבור מבלי להמתין לטלגרם לעבור מכשולים רגולטוריים, במיוחד אלה עם ה- SEC.

"אסור לצנזר את הרשת, היא חייבת ללכת לעולם," מנהל הטכנולוגיה הראשי של מעבדות TON, מיטיה גורושבסקי אמר בשיחת זום בשידור חי ב -7 במאי במהלך השיחה הצוות השיק את חסימת הג’נסיס של הרשת.

בפוסט אתמול ציין דורוב את הסבירות שפרויקטים נפרדים מ- Telegram ו- TON ישתמשו בקוד ובמותג של הפרויקט. הוא הבהיר:

“אף חבר בהווה או בעבר בצוות שלנו אינו מעורב באף אחד מהפרויקטים הללו. בעוד שרשתות המבוססות על הטכנולוגיה שבנינו עבור TON עשויות להופיע, לא תהיה לנו שום זיקה אליהן וסביר להניח שלא נתמוך בהן בשום צורה שהיא. “

ההצהרה עולה בקנה אחד עם מה שטלגרם פרסמה בעבר בפומבי נָקוּב:

“הקוד של TON Blockchain תמיד יהיה קוד פתוח ו ניתן לצפייה בפומבי. לאחר שיושק, טלגרם תכבוש את אותה עמדה כפי ש כל מפלגה אחרת ביחס ל- TON Blockchain ו- לא תהיה שום שליטה מעל לכל זכויות ייחודיות בתוך או כל אחריות לניהול ה- TON Blockchain. “

ההחלטה של ​​מברק להוריד את TON

בפוסטו שלשום הביע דורוב תסכול ועצב לנוכח מאבק ה- SEC לחסום את שיגור בלוקצ’יין TON.

מייסד טלגרם הסביר כי החברה, בסופו של דבר, מוותרת על השקת פלטפורמת הבלוקצ’יין שלה ברחבי העולם בגלל המכשולים שעמדו בפני רגולטורים אמריקאים במיוחד..

בפוסט הסביר דורוב כי ההחלטה לעצור את TON נשענת על מה שהוא רואה כאחיזת ההגמוניה של ארה”ב באוצר ובטכנולוגיה העולמיים. הוא הסביר את הסיבה שבגללה המשרד מוותר על הפרויקט הצפוי מאוד של 2.5 שנים, ואמר:

“החלטת בית משפט זו מרמזת כי למדינות אחרות אין את הריבונות להחליט מה טוב ומה רע לאזרחיהן […] למרבה הצער, השופט האמריקני צודק בדבר אחד: אנחנו, האנשים מחוץ לארה”ב. , יכולים להצביע בעד נשיאינו ולבחור בפרלמנטים שלנו, אך אנו עדיין תלויים בארצות הברית בכל הנוגע למימון וטכנולוגיה (למזלנו לא קפה). “

הביקורת של דורוב על ארה”ב

בנפרד הודעה פורסם ברוסית ב- 7 במאי, דורוב הגיב לסרטון שהתקיים לאחרונה מאת אחד הבלוגרים הפופולריים ביותר ברוסיה ביוטיוב. בסרטון הוצגו יזמי יוצאי רוסיה שעברו לעמק הסיליקון והצליחו שם. דורוב מתח ביקורת על מה שהוא ראה כמידות של הסרטון, והעלה שבע סיבות ליזמים שלא יעברו לעמק הסיליקון.

למעשה, פוסטו מותח ביקורת לא רק על מרכז תעשיית הטכנולוגיה, אלא על מדיניות ארה”ב ורמת החיים בכלל, כולל מיסים גבוהים, מדינת משטרה ובריאות בלתי נגישה בין שבע הסיבות. הוא סיים את המאמר בהצהרה:

“אמריקה עדיין מסוגלת לפתות חלק מהיזמים והמפתחים שהוקמו כבר מרחבי העולם בכספי משקיעים זולים, אך המעבר לארצות הברית כיום דומה לרכישת נכס בשיאו.”

קהילת הקריפטו מגיבה

בטוויטר הצפנה, פרשני התעשייה בדרך כלל פגשו את החדשות על כיבוי TON באכזבה ובנגיעת בוז.

מייקל ארינגטון, מייסד TechCrunch, הגיב על החלטת בית המשפט בציוץ ב -12 במאי, וקראו לזה “אבסורדי”:

מייסד הבלוק מייק דודאס הביע אכזבה מהתפנות האירועים, גם לנקוט במימון השיא של טלגרם:

https://twitter.com/mdudas/status/1260258537072144386

גם Meltem Demirors, מנהל האסטרטגיה הראשי של CoinShares נחקר סבב המימון המסיבי בציוץ באותו יום, באומרו:

“[…] אולי אפשר ליצור ‘ביזור, איזון והון עצמי בעולם’ ללא 1.7 מיליארד דולר תמורת אסימון?”

כתב הטכנולוגיה של הניו יורק טיימס נתנאל פופר, שמסקר לעתים קרובות קריפטו ובלוקצ’יין, סיפק נקודת מבט שונה וצינית יותר. הוא טען שההחלטה של ​​מברק להיאבק בתיק לא מומלצת:

האם דורוב מגן על מברק?

בהתחשב בכל המרכיבים של הסאגה (עדיין נמשכת טכנית) של טלגרם עם ה- SEC, נותרו כמה שאלות מרכזיות: מדוע שלא תתקבל טלגרם רק בגראם כניירות ערך בארה”ב לאחר תלונת ה- SEC? מה באמת היה בסיכון כשדורוב קיבל את ההחלטה להשבית פרויקט כה צפוי וצפוי?

לעת עתה, התעשייה יכולה רק לשער. עם זאת, באחרונה שלו הודעה, בהכרזה על סיום ה- TON, דורוב מספק את מה שאפשר לראות ברמז למניעים העמוקים יותר שעומדים מאחורי החלטתו.

כאשר מנכ”ל טלגרם מציין את הדומיננטיות של ארה”ב בטכנולוגיה ובפיננסים ברחבי העולם, הוא מציין במפורש כי ארה”ב “יכולה להשתמש בשליטתה על אפל וגוגל כדי להסיר אפליקציות מחנות האפליקציות ומ- Google Play.” הוא ממשיך:

“אז כן, נכון שלמדינות אחרות אין ריבונות מלאה על מה להתיר בשטחן. לרוע המזל, אנחנו – 96% מאוכלוסיית העולם המתגוררת במקום אחר – תלויים במקבלי ההחלטות שנבחרו על ידי 4% החיים בארה”ב. “

נראה כי האזכור של הסרת אפליקציות אינו מקרי, בהתחשב בכך שדורוב התמודד עם מספר איסורים ממשלתיים גדולים של אפליקציית טלגרם. אולי עבור דורוב, ועבור הטלגרם באופן רחב יותר, המימדים של עמידה בתקנות ארה”ב יכולים להיות קיומם של לא רק TON, אלא גם אפליקציית Telegram עצמה, שאפיקיה העיקריים להפצה נשלטים על ידי שתי ענקיות אמריקאיות..

עקוב אחר התובנות של OKEx בנושא:

טוויטר:

מִברָק:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner