שוורי ביטקוין מוסדיים, דוח TRON, מאבק ביטמיין: חדשות הקריפטו של השבוע

בשבוע האחרון נרשמה עליית מחירים של ביטקוין (BTC) מעל 10,000 דולר לראשונה מאז פברואר לקראת מחצית תגמול הגוש השלישי שלה, המתוכנן ליום שלישי 11 במאי..

חדשות מתעשיית הקריפטו כללו השבוע השקעות BTC שוריות, דרמה ארגונית בולטת וההשפעות המאכזבות של חוק ניירות ערך המחמיר בארצות הברית..

חמשת הסיפורים המובילים השבוע

הקרן של פול טיודור ג’ונס עשויה לסחור בחוזים עתידיים על BTC כהגנה מפני אינפלציה

ב -7 במאי, מנהל קרנות הגידור ומשקיע המאקרו פול טיודור ג’ונס הוכרז כי קרן Tudor BVI שלו מוכנה לסחור בחוזים עתידיים בביטקוין.

במכתב למשקיעים שכותרתו “האינפלציה הכספית הגדולה” הוא אמר למשקיעים שהוא מהמר על ביטקוין – אותו הוא העניק כחנות ערך. לדבריו, המפנה שלו לעבר BTC נבע ממדיניות מוניטרית חסרת תקדים שמונהגת כיום כדי למתן את ההשפעות של מגפת ה- COVID-19..

כמו רבים לפניו, ג’ונס השווה את הביטקוין לזהב ואמר: “הביטקוין מזכיר לי זהב כשנכנסתי לראשונה לעסק בשנת 1976.” מבחינת הסכום שהושקע, ציין ג’ונס כי לרכישת חוזים עתידיים ב- BTC, הקרן הייתה מוכנה להתחיל עם “אחוז חשיפה חד ספרתי נמוך” מרבי מנכסיה נטו, העומדים כיום על כ 22 מיליארד דולר.

טייקים:

1. רבים בתעשיית הקריפטו כיבדו את החדשות מַתַן תוֹקֵף של קריפטו – ובמיוחד ביטקוין – כמחלקת נכסים ו אוֹת של השקעות מוסדיות נוספות שיבואו.

2. יש לציין את עיתוי הגילוי הגדול של ג’ונס – רגע לפני שחצי תגמול הבלוקים של ביטקוין. ג’ונס הבהיר את מודעותו לחצי מכתב משקיע.

כפי שחזו אנליסטים רבים, בשבוע האחרון שהוביל לתגמול הבלוק של ביטקוין במחצית מחירו של המטבע זינק ביותר מ -12 אחוזים לסחר קרוב ל -10,000 דולר. BTC צברה השבוע כמעט 150 אחוז ערך מאז התרסקותה באמצע מרץ.

3. זו לא למעשה האינטראקציה הראשונה של ג’ונס עם הביטקוין. לפי בלומברג, המשקיע היה בעבר בבעלות BTC בשנת 2017, ומכר אותה בסמוך לשיא של 20,000 דולר למטבע בכל הזמנים.

TRON דיווחה כי קיבלה 2 מיליון דולר סיוע הקשור לנגיף העטרה מממשלת ארה”ב

ב -5 במאי דיווחה פלטפורמת הבלוקצ’יין טרון (TRON) כי יש לצוות האמריקני קיבלו סיוע במזומן במסגרת מעשה ה- CARES. הדו”ח, שפורסם במה שנראה שניים מחשבונות המדיה החברתית הסינית הרשמית שלו, טוען כי המשרד קיבל עד כה כ -2 מיליון דולר בהקלה בעסקים קטנים ומצפה למתן שנייה של סיוע בנושא COVID-19..

באופן מוזר, ההודעות על טרון WeChat וויבו בנושא מצטטים “דיווחים בתקשורת זרה” ו”אנשים שמכירים את העניין “. כמקור, פוסט ה- WeChat של טרון מקשר גם למה שנראה כחשבון של אדם ב- Weibo, שלטענתו סיפק את הדו”ח המקורי, ומציין בתור “מקורבים לתעשייה”.

טרון עדיין לא אישר את הידיעה ישירות בסינית או באנגלית, עם דובר קרן טרון הבלוק ביום חמישי “אנחנו לא יכולים להגיב.”


OKEx Insights הגיע גם לפירמה להערות, אך לא קיבל תגובה בזמן העיתונות.

טייקים:

1. הן המשרה הפרטית של Weibo והן המשרות הרשמיות של טרון מתייחסות במפורש לתפיסה כי טרון מקבל סיוע מממשלת ארה”ב מוכיח את הלגיטימיות וה”ערך “של החברה בעיני הרגולטורים בארה”ב..

2. מייסד טרון ג’סטין סון ידוע בתעשייה בזכותו קידום חסר בושה של הבלוקצ’יין שלו (עם זאת, שורת התיוג שלו היא “לרכז את הרשת”) והפרויקטים הנלווים שלו ושלו פעלולי יחסי ציבור משוכללים.

3. Crypto Twitter (באנגלית) פגש את חֲדָשׁוֹת עם שַׁעֲרוּרִיָה, נזכר הפעלול המפורסם ביותר של סאן ללא ספק – הצעת מחיר שיא של 4.5 מיליון דולר במכירה פומבית של צדקה לאכול ארוחת צהריים עם וורן באפט בשנה שעברה. הביקורת מתמקדת בדרך כלל בטענה כי טרון – אף על פי שחברת ארה”ב עשויה להיות זכאית להקלה טכנית – אינה זקוקה בפועל לסיוע האמור ובבקשתה היא מוציאה מעסקים קטנים שעושים זאת.

טלגרם אומרת למשקיעים אמריקניים שהם אינם יכולים עוד לממן את פרויקט הבלוקצ’יין שלה TON

ב -4 במאי, אפליקציית המסנג’רים המועדפת על תעשיית הקריפטו, טלגרם, נשלח מכתב למשקיעי ארצות הברית בפרוטוקול הבלוקצ’יין המיוחל שלה, TON, ובו נאמר להם לעזוב את הפרויקט.

החברה אומרת שתחזיר למשקיעים אמריקאיים 72 אחוז מהכספים שלהם (זהו עדכון מההודעה בשבוע שעבר לכל המשקיעים ב- TON, מה שהשאיר להם אפשרות לקחת החזר של 72 אחוז כעת או להמתין לאפריל 2021 להחזר של 110 אחוז. באמצעות הלוואה).

המהלך קשור לתביעה משפטית מתמשכת נגד מברק על ידי רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC). במקור אמור היה TON להשיק באוקטובר 2019 לאחר שטלגרם גייסה 1.7 מיליארד דולר בשתי מכירות פרטיות של אסימון הפלטפורמה, GRAM. השיגור התעכב בגלל פעולת חירום שדה על ידי ה- SEC באותו חודש, והאשים את טלגרם בהתכוננות למכירת ניירות ערך לא רשומים למשקיעים בארה”ב.

בחודש שעבר הודיעה החברה על עיכוב השקה נוסף לאפריל 2021, בעקבות פסק דין של בית המשפט בפרשת ה- SEC המתנהלת. טלגרם הסבירה את החלטתה האחרונה, להדיר את כל המשקיעים האמריקאים, בכך שהיא מציינת “גישה רגולטורית לא ברורה בארצות הברית”.

טייקים:

1. חזרה בשנת 2018, מברק שדה לפטורים מול ה- SEC למכירת GRAM – או ליתר דיוק זכויות לטוקנים, אשר יועברו רק עם השקת TON – למשקיעים מוסמכים בארה”ב. פעולת החירום של SEC בשנת 2019 טענה כי מרגע שהושקה GRAM, המשקיעים וטלגרם יוכלו למכור את האסימונים, שאינם רשומים כניירות ערך בארה”ב, למטרות רווח.

2. ההייפ בתעשייה סביב TON מונע מכך שהוא צפוי להשתלב במסנג’ר הפופולרי עצמו, מה שעלול לספק אימוץ מיידי ונרחב. למברק עצמו יש לא ודאי כל פרט לגבי אופן הטמעתו של TON, למעט לומר שהוא יהיה פרוטוקול מבוזר של קוד פתוח.

אפליקציית Square Cash רואה הכנסות שיא רבעוניות של ביטקוין

אפליקציית תשלום ידידותית לקריפטו כיכר דיווח שיא בהכנסות של 306 מיליון דולר ממכירות ביטקוין ברבעון האחרון בדו”ח רווחים שפורסם ב- 6. במאי. החברה אמרה למשקיעים כי היא ראתה “אימוץ ומעורבות” בהשקעות BTC בשבועות האחרונים..

טייקים:

עיתוי המספרים של כיכר מאותת כי העניין בביטקוין הולך וגובר לאור תנאי השוק הקשורים למגיפה של נגיף הכורון..

ביצועי Bitmain ענקי הכרייה ממש נלחמים על המשרד

אתמול, 8 במאי, מייסד שותף של ביטמיין מיקרי ז’אן – שהוגלה מהמשרד בשנה שעברה על ידי מייסד שותף ג’יהאן וו – היה מעורב ככל הנראה ב עימות פיזי עם מנהל אחר של Bitmain על תיעוד החברה.

האירוע התרחש בלשכת התעשייה והמסחר בבייג’ינג, שם דיווח כי מיקרי הרים מסמך המוכיח כי יש לו מעמד של נציג משפטי של חברת בייג’ינג ביטמיין טכנולוגיה..

אחד הבכירים של ביטמיין, לואיו ליו, התעמת עם מיקרי כשקהל נוצר סביבם בבניין ולקח ממנו את המסמך במה הופיע להיות מאבק פיזי. על פי הדיווחים שני הצדדים נעצרו.

מאוחר יותר באותו יום, Bitmain מְשׁוּחרָר הצהרה לפיה לואיאו הוא “הנציג המשפטי הנוכחי” של החברה. ההערה גם הדגישה כי מיקרי “כבר לא ממלא תפקיד” בביטמיין.

טייקים:

1. Bitmain’s דרמות פנימיות מתמשכות להמשיך כשהחברה מתכוננת לצאת לציבור בארה”ב.

2. החל מנובמבר 2019, Bitmain שלטה בא 75 אחוז נתח של שוק החומרה לכריית קריפטו.

עקוב אחר תובנות Okex:

https://t.me/OKEx_Insights

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map