סין דוחפת ניסויים בבלוקצ’יין, מייסד TRON נאסר על Weibo (שוב)

סקירה שבועית של חדשות הבלוקצ’יין ומטבעות קריפטוגרפיים מסין והונג קונג.

זה היה שבוע עמוס עבור הרגולטורים הסיניים והבנקים המרכזיים בכל מה שקשור לטיפוח פיתוח בלוקצ’יין. מועצת המדינה של סין פרסמה הודעה לעידוד אימוץ בלוקצ’יין בקרב ארבעה אזורי ניסוי בסחר חופשי. JD Digital, הזרוע הדיגיטלית של ענקית המסחר האלקטרוני הסינית JD.com, הודיעה על שיתוף פעולה עם המכון לחקר המטבעות הדיגיטליים של הבנק העממי בסין לחקר המטבע הדיגיטלי במדינה DCEP. בינתיים, מייסד TRON, ג’סטין סאן, נאסר על חשבון Weibo שלו בפעם הרביעית. 

הנה כל מה שאולי פספסת לגבי הסיפורים הללו (ועוד) במהדורה השבוע של שוק השוק הסיני של OKEx Insights.

מועצת המדינה הסינית דוחפת בלוקצ’יין בארבעה אזורי ניסוי בסחר חופשי

מועצת המדינה של סין הדגישה את החשיבות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין על ידי טיפוח פיתוח של ארבעה אזורי ניסוי בסחר חופשי בסין:

  • בייג’ינג
  • הונאן
  • Anhui
  • ג’ג’יאנג

לפי מועצת המדינה הַכרָזָה, השימוש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין מאפשר סביבת מסחר חוצה גבולות ללא נייר ומסייע בגיבוש סטנדרטים טכניים ורגולטוריים באזורי ניסויים בסחר חופשי..

מסירות מפתח

  • מטרת יישומי הבלוקצ’יין שונה במקצת בכל אזור ניסיוני לסחר חופשי. אזור הניסויים בבייג’ינג נועד לבנות מערכת אקולוגית למימון סחר דיגיטלי ולתמוך במחקר ובאימוץ של DCEP. באזור הניסויים של הונאן, המטרה היא לשפר את ההיצע בשירותים פיננסיים. אזור הניסוי של אנחוי שואף לייעל את התהליכים הניהוליים, ואילו אזור הניסוי של ג’ה-ג’יאנג מכוון להשתמש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין כדי להקים ארגז חול רגולטורי לפרויקטים של פינטק..
  • אזורי הניסוי בסחר חופשי ממחישים עוד יותר את הדחיפה של סין להיות המובילה העולמית בפתרונות הבלוקצ’יין.

Weibo של ג’סטין סאן נאסר בפעם הרביעית

מייסד TRON, ג’סטין סאן, היה חשבון Weibo שלו אָסוּר בפעם הרביעית. על פי חשבונו הרשמי של Weibo, איסור החשבון של Sun עוקב אחר הפרות של כללי קהילת Weibo.

למרות האיסור על חשבונו האישי של סון, וייבו מחשב עבור פרויקטי הצפנה שלו – כגון טרון ופרויקט DeFi פשוט להחליף – להישאר בתפעול רגיל.

טייק אווי מפתח

  • סאן ידוע בזכות אסטרטגיית השיווק האגרסיבית שלו (וניתן לטעון לפתור) במרחב הקריפטו. ב -19 בספטמבר, יום ראשון נִתבָּע כי JustSwap היא הבורסה המבוזרת המדורגת ראשונה וכי הוא שוקל להשיק ירידת אוויר למשתמשי JustSwap. יתר על כן, קרן TRON לאחרונה התנצל לציבור על הצהרת השווא של סאן כי TRON הגיעה ל -10 מיליארד משתמשים – מספר גדול מאוכלוסיית כדור הארץ. האיסור הרביעי בחשבון Weibo האישי שלו הוא, לפיכך, לא מפתיע.

JD Digital שותפה עם PBoC במחקר DCEP

JD Digital, הזרוע הדיגיטלית של ענקית המסחר האלקטרוני הסינית JD.com, הוכרז שותפות עם המכון לחקר המטבעות הדיגיטליים של בנק העם בסין לצורך ביצוע מחקר על המטבע הדיגיטלי הרשמי של סין, DCEP.

ההודעה הצהירה כי JD Digital תומך במחקר DCEP בפיתוח תשתיות בלוקצ’יין ושימוש במקרים לתשלומים ניידים. למשל, השותפות עשויה למנף את המומחיות של JD Digital לפיתוח ארנק דיגיטלי עבור DCEP.

טייק אווי מפתח

  • JD Digital משכה לאחרונה תשומת לב מסיבית משווקי הפיננסים הסיניים בעקבות זאת יישום הנפקה בשוק ה- STAR של הבורסה בשנגחאי ב- 11. בספטמבר, כפי שמוצג בחברה תַשׁקִיף, JD Digital השתתפה בדו”ח מחקר אודות חדשנות במטבע דיגיטלי שהובל על ידי ה- PBoC ואיגוד התשלומים והסליקה של סין.

מחיר המניה של HSBC צלל לשפל של 25 שנה

השבוע שוק המניות בסין צנח מעט, כאשר שוק המניות בהונג קונג צנח. נכון לזמן העיתונות, שנגחאי SE Composite ו- CSI 300 נסחרות כיום ב -3,280 ו -4,652, ועם הפסד שבועי של 0.13% ו -0.6% בהתאמה. בהונג קונג מדד האנג סנג צנח השבוע ב -4.01% וכיום הוא עומד על 23,734.

שוק המניות הסיני צנח מעט, בעוד שוק המניות בהונג קונג צנח. מקור: כלכלת מסחר, Investing.com

משתתפי שוק המניות הפנו את תשומת ליבם למחיר המניות הצולל של HSBC (HKG: 0005) השבוע. מחיר המניה של HSBC צנח לשפל של 25 שנה של 27,90 דולר הונג קונגי. זה מונע על ידי מסמכי FinCEN שהודלפו, אשר מדינה שחלק מהבנקים הגדולים בעולם מעורבים בהעברות קרנות חשודות של למעלה מ -2 טריליון דולר.

בנוסף, דווח כי HSBC היא מועמדת פוטנציאלית במסגרת ה- "רשימת ישויות לא אמינה" על ידי ממשלת סין.

מסירות מפתח

  • מלבד HSBC, כמה מהבנקים הנודעים בעולם סבלו מכך ירידות מסיביות של מחיר המניה בעקבות הדלפת קבצי FinCEN. לדוגמא, מניות סטנדרט צ’רטר צללו ב 6.18%. מניות דויטשה בנק (ETR: DBK) צנחו ביותר מ- 8% ומניות JPMorgan Chase (סימול: JPM) צנחו ביותר מ- 3%.
  • עסקים תחת "רשימת ישויות לא אמינה" אסור להשקיע, לייבא ולייצא פעילויות בסין. בנוסף, אנשי הצוות שלהם אינם מורשים להיכנס לסין.

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים, מחקר מקורי & אוצר חדשות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner