מדוע חוזים נגזרים שוליים של USDT הופכים פופולריים כל כך?

תמונת החלפות USDT- לעומת שולי מטבע

בעוד שמחיר הביטקוין תנודד במידה ניכרת בחודשים האחרונים, ראינו עלייה מתמדת – שהובילה לשיאה של כל הזמנים – באחוז חוזי הנגזרים בשולי USDT הנסחרים. במקביל, חוזים בשולי מטבעות ממשיכים לאבד נתח שוק. המטבע השולי – USDT או מטבע, כלומר מטבע מטבע אחר – מתייחס למטבע בו מוסדרים החוזים.

מגמה זו של עלייה במספר החוזים בשולי USDT ניכרת כאשר בוחנים את חלקם של החוזים הנצחיים של OKEx בהיקף המסחר לפי סוג. בתרשים הטיה להלן, BTC / USDT מייצג החלפות בשולי USDT ו- BTC / USD מייצג החלפות בשולי מטבע. ערכם של הראשונים עלה לעיתים על ערך זה על בסיס יומיומי בעוד שמחזור המסחר הממוצע בין השניים היה קרוב מאוד..

נפח יומי מצטבר וריבית פתוחה בין BTC / USD (החלפות) לבין BTC / USDT (החלפות). מָקוֹר: לְסַלֵף

מבחינת עומק המסחר, החלפות בשולי USDT השיגו כעת החלפות בשולי מטבע – אפילו חריפו מהן בשבוע האחרון.

אחוז נפח המסחר בין החלפות BTC / USD לבין החלפות BTC / USDT מה -2 ביוני עד ה -17 ביוני. מקור: OKEx

חוזים בשולי USDT עלו לאוויר רק בדצמבר 2019, כאשר OKEx הפכה לבורסה הראשונה שהיו לה שני סוגים של חוזים בו זמנית. תוך יותר מחצי שנה נפח המסחר של חוזים בשולי USDT צמח במהירות – מה שמשקף גם את תנאי השוק הנוכחיים..

פיזור הצעה / הצעה של 5 מיליון דולר (%, ממוצע יומי) בין החלפות BTC / USD לבין החלפות BTC / USDT החל מה -1 בינואר ועד ה- 17. ביוני. לצורך סודיות, השמטנו את ציר Y. מקור: OKEx

חוזים בשולי מטבעות לעומת חוזים בשולי USDT

חוזה בשולי מטבעות הוא מוצר מסחרי הפוך – כלומר קריפטו נרכש לפני החוזה להפקדה כבטוחה – שמוסדר על בסיס המטבע, או מטבע קריפטוגרפי, הסוחר בוחר. פירוש הדבר שאם אתה סוחר BTC / USD, עמדתך תוסדר בסופו של דבר ב- BTC. סוחרים צריכים גם להחזיק BTC כבטוחה אם סוחרים חוזה BTC או ETH אם נסחרים בחוזה ETH.

לעומת זאת, חוזה בשולי USDT הוא מוצר נגזר ליניארי המצוטט ומוסדר ב- USDT – אסימון ה- stablecoin של Tether שמוצמד לשווי הדולר האמריקני..

עבור חוזים הפוכים, רווח והפסד, או עמ”ש, מחושב ב- BTC, בעוד שחוזים לינאריים משתמשים ב- USDT.

לא הפוך לא לינארי לעומת תשלום לינארי. מָקוֹר: בעליל

במשך שנים רבות, חוזים עתידיים הפוכים היו הנגזרים הפופולריים ביותר למסחר במטבעות קריפטוגרפיים. עד כה, החוזים הרבעוניים בשולי מטבעות היו המוצרים הנסחרים והנזולים ביותר ב- OKEx.

במסחר ב- BTC, למשל, החוזים העתידיים הרבעוניים (BTC-USD-200925) היוו כ- 33% מסך מחזור המסחר ב 24 השעות האחרונות. במקביל, החלפות נצח בשולי USDT (BTC-USDT-SWAP) היוו כ- 19% וחרגו ב -3% על החלפות נצח בשוליים מטבעיים (BTC-USD-SWAP).


OKEx עתידי 24 שעות ביממה & החלפות כרכים (מיליון דולר) ב- 7. ביולי. מקור: לְסַלֵף

יתרונות המסחר עם USDT

כאשר מחיר הביטקוין המשיך לרדת במחצית השנייה של 2019, מלווה במספר משאבות וזריקות מהירות, כנראה שהשוק הפך לחסכון בסיכון. זה התרחש במקביל למוצרי גלם צובר פופולריות ולראות את מקרי השימוש שלהם גוברים.

בסביבה לא שורית או בתקופות של תנודתיות גבוהה, חוזים בשולי USDT יכולים לעזור להפחית את התנודתיות האמורה. הם גם מאפשרים לסוחרים לחשב בקלות את התשואות שלהם ב- fiat במקום ב- BTC.

אנליסט פופולרי Decentrader מייסד FilbFilb הסביר ל- OKEx Insights:

"הבעיה שיש BTC כנכס הבסיס, למרות היותו מוצר החלפה חדשני, פירושה שיש צורך בשכבה נוספת של ניהול סיכונים כדי לגדר את ביטחונות הביטקוין. עם מוצרים חדשים חדשניים של מינוף המגיעים לשורה ב- USDT, חלק מהקושי הזה מתבטל עבור מי שרוצה בעיקר לנהל את הביצועים בדולר.." 

סחר עם USDT, ללא ספק המטבע הגדול ביותר לפי שווי שוק, הוכיח את עצמו כבחירה טובה לתקופות הפכפכות – כמו המחצית הראשונה של 2020 – מכיוון שהוא משחרר את המשתמשים מהצורך לחשוב כל הזמן על גידור חשיפת הקריפטו שלהם..

יתר על כן, אם סוחרים תופסים עמדות קצרות, חוזים בשולי USDT עשויים לייצר רווח טוב יותר מאשר חוזים בשולי מטבע בעת חישוב רווחים והפסדים בפיאט. OKEx הודגם בעבר נקודה זו בדוגמה הבאה:

עם זאת, בשוק שוורים, הקונטנגו – מצב בו מחיר העתיד של נכס בסיס גבוה ממחיר הספוט – הוא גבוה מאוד. חוזים בשולי מטבעות יניבו בהתאמה יותר רווחים מכיוון שמחיר הביטחונות עולה.

בנוסף לעקומת התשואה הליניארית, לחלק מהסוחרים קל יותר לסחור בחוזים בשולי USDT, מכיוון שהם יכולים לפתוח חוזים BTC, EOS, ETH ואחרים ישירות עם USDT. זה מבטל את ההפסדים שנוצרו במהלך המרות בין מטבעות.

סוחרים יכולים גם לפתוח הזמנות מהר יותר מכיוון שחוזים בשולי USDT מבטלים את הצורך לקנות את המטבעות הבסיסיים – מה שמקטין גם את דמי המסחר..

עבור אלה החדשים במסחר בקריפטו, חוזים בשולי USDT עשויים להרגיש אינטואיטיביים יותר. לדוגמא, כאשר סוחר מרוויח 100 USDT ברווח, הם יכולים לראות ישירות כי רווח זה שווה כ- $ 100 – מכיוון שהערך של 1 USDT קרוב מאוד ל -1 USD, לרוב.

לאור היציבות היחסית, הפופולריות והגמישות של USDT, סביר להניח שהשימוש של stablecoin במסחר בנגזרים רק ימשיך לגדול עם התקדמות השנה..

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים, מחקר מקורי & אוצר חדשות מאנשי מקצוע בקריפטו. עקוב אחר התובנות של OKEx על ו- .

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map