הספר הלבן של XuperOS של Baidu, חד קרן הבלוקצ’יין בסין ומטבעות דיגיטליים במערכת המוניטרית – שעון השוק הסיני

סקירה שבועית של חדשות הבלוקצ’יין ומטבעות קריפטוגרפיים מסין והונג קונג.

שוק המניות בסין ובהונג קונג חזר השבוע לריבאונד קל. שנחאי SE Composite ו- CSI 300 כרגע לָרוּץ ברמה של 3,386 ו -4,763, עם עלייה שבועית קלה של 3.03% ו- 2.29% בהתאמה. ה מדד האנג סנג עלה השבוע גם ב -0.89% ועומד כיום על 24,930.

המחלוקת סביב ענקיות הטכנולוגיה הסיניות הפועלות בארה”ב הסלימה השבוע את המתיחות בין שתי המדינות. שר החוץ מייק פומפאו דחק חנויות אפליקציות בארה”ב להסרה "לא מהימן" יישומים סיניים כמו TikTok ו- WeChat, הטוענים כי יישומים אלה מהווים חששות משמעותיים לגבי פרטיות בפני אזרחים אמריקאים.

כדי למנוע איסור אפשרי בארה”ב, חברת האם של TikTok, ByteDance, נמצאת כעת בשיחות עם חברות שונות לרכישת פעילות TikTok בארץ. עם זאת, לנשיא דונלד טראמפ יש דרש כי האוצר האמריקני יקבל קיצוץ מהמכירה והזהיר כי TikTok תיאסר ב -15 בספטמבר אם אין עסקה. למרות המתיחות שהוחמרה בין ארה”ב לסין, ההשפעה על שוק המניות הסיני הייתה מוגבלת והשוק התחדש כנגד השבוע שעבר..

הירידה היומית של מדד האנג סנג מונעת מההצהרה השלילית של טראמפ בהתייחס לבורסה של הונג קונג, SEHK. חֶברְמַן אמר מכיוון שהונג קונג איבדה את מעמדה הכלכלי המיוחד בעקבות חוק הביטחון הלאומי של השטח, הונג קונג לא תהיה יותר חילוף מוצלח. הוא צפה כי העסקים הרשומים יעברו מ- SEHK לבורסת ניו יורק או לנאסד”ק.

ה הִתְפּוֹצְצוּת בעיר הבירה של לבנון, ביירות, הייתה עד כה השפעה מוגבלת על שוקי המניות בהונג קונג ובסין. ממשלת לבנון הכריזה על מצב חירום של שבועיים מכיוון שהפיצוץ הרג לפחות 135 בני אדם ונפצעו מעל 5,000.

בינתיים מדד SZSE Blockchain 50 עומד כיום על 4,161, עם עלייה שבועית של 4.51%. מבין 50 המניות הכלולות במדד, רשות האישורים של בייג’ינג (300579.SZ) היא המרוויחה הבכירה היומית, עם עלייה של 10%, ואילו קבוצת BGI (300676.SZ) היא המפסידה המובילה, עם ביצועים שבועיים של -7.01%.

ביצועי מדדי השוק הסיני. מקור: כלכלת מסחר, Investing.comביצועי מדדי השוק הסיני. מקור: כלכלת מסחר, Investing.com

OKEx Insights גם בוחן את שלושת סיפורי החדשות הקריפטו המובילים השבוע מסין והונג קונג – מהספר הלבן-בלוקצ’יין של באידו ועד לחד-קרן הבלוקצ’יין בסין והדחיפה למטבעות דיגיטליים לעצב מחדש את המערכת המוניטרית.

באידו פרסמה נייר לבן לרשת תשתיות הבלוקצ’יין שלה

באידו שחרר את שלה נייר לבן ל- XuperOS, רשת תשתית בלוקצ’יין עם קוד פתוח. XuperOS צפויה להקל על רשת בלוקצ’יין המחברת את הבלוקצ’יין המקורי של Baid, XuperChain, עם רשתות חסימות ציבוריות ופרטיות אחרות, כגון Ethereum, EOS ו- Hyperledger Fabric.

הנייר הלבן של ביידו קבע כי XuperOS מאפשרת לביידו להרחיב את יוזמות הבלוקצ’יין שלה באמצעות שיתוף פעולה עם צדדים שלישיים. אחת הדוגמאות ליוזמות הבלוקצ’יין היא הגנה על זכויות יוצרים תדמיתיות, שאותו שותף העסקי של ביידו, בית המשפט לאינטרנט בבייג’ינג, הושק בצורת "שרשרת טיאנפינג" ב- XuperChain בשנת 2018. מערכת הבלוקצ’יין השיפוטית מייעלת את תהליך אחסון הראיות הדיגיטליות בתיקים להפרת זכויות יוצרים. בעזרת XuperOS, Baidu יכולה להרחיב עוד יותר את יוזמת זכויות היוצרים התדמיתיות שלה עם שותפים כמו בית המשפט לאינטרנט בגואנגזו..

מלבד יוזמות הבלוקצ’יין של באידו, העיתון הלבן חלק כמה מקרי שימוש חי מ- XuperOS בתחומים כמו חינוך ומשפט. לדוגמא, אדוצ’ינקס השתמש ב- XuperOS כדי להשיק קורסי בלוקצ’יין במאות בתי ספר בסין. סטודנטים יכולים לפרוס חוזים חכמים ב- XuperOS ותעודות הסיום שלהם מאוחסנות בבלוקצ’יין.

העיתון הלבן קבע כי כספים ומסחר אלקטרוני יהיו מקרי השימוש הבלוקצ’יין הקרובים של XuperOS בעתיד הקרוב.

מסירות מפתח

  • ה- XuperOS של Baidu היא רשת תשתית בלוקצ’יין קוד פתוח המחברת את הרשת המקומית של Baidu XuperChain עם רשתות חסימות ציבוריות ופרטיות אחרות..
  • XuperOS מאפשרת ל- Baidu להרחיב את יוזמות הבלוקצ’יין שלה עם צדדים שלישיים, כגון הגנה על זכויות יוצרים של תמונות.
  • תחומים כמו חינוך ומשפטים מייצגים חלק ממקרי השימוש החי ב- XuperOS. הרשת בוחנת השקות של מקרים לשימוש במימון ומסחר אלקטרוני בעתיד הקרוב.

רק שניים מתוך 11 חד-קרן הבלוקצ’יין מבוססים בסין

א חַדקֶרֶן היא חברה בבעלות פרטית עם הערכת שווי של למעלה ממיליארד דולר, ולפי לאחרונה מְשׁוּחרָר "מדד חד-קרן העולמי של הורון 2020" מדווחים, ישנם 586 חדי קרן ברחבי העולם, נכון לרבעון הראשון בשנת 2020 – מתוכם 11 חברות בלוקצ’יין.

Ripple דורגה במקום הראשון בקרב חברות הבלוקצ’יין, עם הערכת שווי של 70 מיליארד יואן (10.1 מיליארד דולר) ומדורגת 23 בדירוג החד-קרן העולמי. אחריה הגיע Coinbase בסך 55 מיליארד יואן (7.9 מיליארד דולר).

Bitmain ו- Block.one, לעומת זאת, הם שני חדי הקרן הבלוקצ’יין היחידים שבסיסם בסין. יש לציין, בהשוואה לשווי של 80 מיליארד יואן (11.5 מיליארד דולר) בשנת 2019, Bitmain מוערך כיום ב 30 מיליארד יואן (4.3 מיליארד דולר). כאמור בדו”ח של הורון, הצניחה החדה של הערכת השווי של ביטמיין מיוחסת לביצועים נמוכים של מחיר המניה של עמיתו, כנען בע”מ. הביצועים משקפים גם את התחזית הפסימית והלא-ודאית של תעשיית כריית הביטקוין..

דירוג חד הקרן של Blockchain נכון לרבעון הראשון של שנת 2020. מקור: דוח הורון, OKEx Insightsדירוג חד הקרן של Blockchain נכון לרבעון הראשון של שנת 2020. מקור: דוח הורון, OKEx Insights

מסירות מפתח

  • חד קרן היא חברה בבעלות פרטית עם שווי של למעלה ממיליארד דולר. ישנם 586 חד-קרן ברחבי העולם, נכון לרבעון הראשון של שנת 2020.
  • אדווה מדורגת במקום הראשון בקרב חד-קרן הבלוקצ’יין, עם הערכת שווי של 70 מיליארד יואן, ואחריו מטבע בסיס של 55 מיליארד יואן.
  • Bitmain ו- Block.one הם שני החד-קרניים של בלוקצ’יין שבסיסם בסין. הערכת השווי של ביטמיין הונמכה ב -50 מיליארד יואן בגלל ביצועי מחיר המניה של כנען בע”מ.

מטבעות דיגיטליים צריכים להחליף את כל המטבעות, אמר סמנכ”ל BoC לשעבר

וואנג יונגלי, לשעבר סגן נשיא בנק סין ומנהל מכון המחקר של בלוקצ’יין Haixia, סבור כי מטבעות דיגיטליים צריכים להחליף את כל המטבעות כדי לעצב מחדש את המערכת המוניטרית.

כפי ש נָקוּב בפוסט בבלוג ב -1 באוגוסט, הודה וואנג כי מטבעות דיגיטליים כגון התשלום האלקטרוני של המטבע הדיגיטלי בסין, ממוקמים כתחליף למזומנים במחזור (כלומר, M0). M0 בסין מתייחס לבסיס הכספי של מערכת אספקת הכסף הכוללת מזומנים במחזור ונכסים הניתנים להמרה במזומן.

וואנג הציע כי לא צריך להגביל את המטבעות הדיגיטליים רק כתחליף ל- M0. במקום זאת, יש להשתמש במטבעות דיגיטליים לעיצוב מחדש של המנגנון הכספי. למשל, ניתן להשתמש בהקמת המסגרת של מטבעות דיגיטליים "חשבונות בסיסיים" לכל הגופים החברתיים בפלטפורמת המטבע הדיגיטלי של הבנק המרכזי. זה יאפשר לבנקים מרכזיים לפקח ישירות על המטבעות הדיגיטליים ללא השפעה רבה על המערכת הפיננסית הנוכחית.

וואנג הוסיף כי מטבעות דיגיטליים מונעים עלויות הנפקה מוגזמות של כסף נייר, מה שמסייע בשמירה על יציבות כספית ופיננסית.

מסירות מפתח

  • וואנג הציע כי אין לראות במטבעות דיגיטליים רק כתחליף למזומנים במחזור, אלא שיש להשתמש במטבעות דיגיטליים כדי להחליף את כל המטבעות כדי לעצב מחדש את המערכת המוניטרית..
  • DCEP של סין ממוקם כתחליף למזומנים במחזור.
  • כדי לעצב מחדש את המערכת המוניטרית, ניתן להשתמש בהקמת מטבעות דיגיטליים "חשבונות בסיסיים" לכל הגופים החברתיים בפלטפורמת המטבע הדיגיטלי של הבנק המרכזי.

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים, מחקר מקורי & אוצר חדשות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner