YAM Finance מנסה לעלות מאפר באמצעות השקת V3

OKEx Insights ‘DeFi Digest הוא בחינה שבועית של עולם הפיננסים המבוזר.

תמונת מצב של דה פיי שוק

שוק הפיננסים המבוזר התאושש השבוע במומנטום החיובי שלו, כאשר הערך הכולל הנעול עלה מ -6.8 מיליארד דולר ל -8.8 מיליארד דולר. Aave תפסה את המקום הראשון עם שווי הדולר הגדול ביותר נעול והשיגה דומיננטיות בשוק של 15.3%.

מבחינת הלוואות מבוזרות, היקף ההלוואות הכולל הגיע ל -1.67 מיליארד דולר – גידול שבועי של 15%.

בבורסות המבוזרות נרשמה ירידה של 28% בהיקף המסחר השבועי הממוצע, שנשלט על ידי יוניסאפ.

בתחום חקלאות התשואה, סוורב היה מאגר הנזילות הגדול ביותר עם 9.01 מיליארד דולר נעולים.

המדדים העיקריים בעולם DeFi התאוששו בעיקר השבוע. מקורות: דופק דפי ו דבנק

חדשות השבוע של דה פיי

היו שני אבני דרך חשובות שהושגו בקהילת DeFi השבוע:

  1. YAM פיננסים הושק מחדש הפרוטוקול שלו.
  2. Uniswap השיקה את אסימון הממשל שלה, UNI.

במהדורה זו של DeFi Digest של OKEx Insights, נצלול עמוק יותר להשקה המחודשת של YAM Finance.

חוסך את YAM Finance

מתואר כ- "ניסוי כספי מינימלי," YAM פיננסים הוא מטבע מבוזר שמבקש חידושים ביציבות מחירים ובמשילות. 

התכונה הבולטת ביותר שלה היא הגדרת ה- אספקה ​​אלסטית של האסימון שלה, YAM. משמעות הדבר היא כי היצע ה- YAM יכול להתרחב ולהתכווץ בתגובה לתנאי השוק. כדי להשיג יציבות מחירים, 10% מכל הרחבת אספקת YAM משמשת לרכישת yCurve, מטבע דולר הנקוב בדולר, ומאוחסנת באוצר YAM. הערך של כל YAM מכוון ל -1 דולר. 

לממשל, YAM Finance מאמצת ממשל ברשת, במסגרתה הקהילה רשאית לקבוע את הפונקציונליות של פרוטוקול YAM ולנהל את האוצר של YAM..


YAM Finance הושק בתחילה ב -11 באוגוסט ושווי השוק שלה נסק מאפס ל -57 מיליון דולר ביומיים. עם זאת, מייסד YAM, ברוק אלמור, גילה באג קריטי בפרוטוקול ב- 13 באוגוסט, מה שהוביל למכירה עצומה של אסימוני YAM ולירידה של 90% בערכו..

מחיר אסימוני ה- YAM צנח לאחר שהתגלה באג קריטי. מָקוֹר: CoinGecko

על פי הודעה רשמית, הבאג נמצא בחוזה הבסיס של YAM ושלח כמות גדולה של עודף YAM למילואים של הפרוטוקול. הבאג גם הפך את המניין לבלתי אפשרי בממשל של YAM, כלומר לא ניתן היה לבצע פעולות ממשל והכספים באוצר YAM ננעלו. 

בניסיון להציל את YAM Finance, הציע הצוות תהליך דו-שלבי להפעלת הפרוטוקול מחדש:

  1. שלב ראשון היה לעבור מ- YAMv1 ל- YAMv2.
  2. שלב שני היה לערוך ביקורת מלאה על מערכת YAM ולפרוס מחדש כ- YAM V3.

ההצעה התקבלה על ידי קהילת YAM Finance והפרוטוקול עבר בהצלחה נדדו מ v1 ל- v2 ב 22 באוגוסט, מה שמאפשר ממשל מחוץ לרשת לקהילה. בגרסה השנייה הושק פורום ממשל לחברי הקהילה להגיש הצעות. כמו כן, בעלי אסימונים יכולים להצביע להצעות באמצעות חתימותיהם. יתר על כן, נוצר אסימון YAMv2 ERC-20 חדש, המאפשר למחזיקי האסימונים להמיר את אסימוני ה- v2 שלהם לפרוטוקול YAM V3.. 

לאחר השקת YAM Finance v2, הצוות שיתף פעולה עם חברת Peckshield Inc. לצורך ביצוע ביקורת מלאה על הפרוטוקול. הביקורת המלאה עברה בהצלחה הושלם ב- 10 בספטמבר ולא נמצאו באגים קריטיים בפרוטוקול. 15 הבאגים שנמצאו במהלך הביקורת תוקנו כולם על ידי הצוות. כתוצאה מכך, הפרוטוקול פורס מחדש והגרסה השלישית הושקה ב -18 בספטמבר, כמתוכנן. 

כריית נזילות ב- YAMv3 עשויה להגביר את Uniswap עוד יותר

כאמור ב הכרזה, מאגר ספקי הנזילות של YAM / yUSD Uniswap הוא מאגר התגמולים המעודד היחיד של YAM Finance V3. משתמשים יכולים לספק את הקריפטו שלהם לבריכה ולהרוויח אסימונים של YAM כפרסים. yUSD יהיה נכס העתודה, ואוצר YAM ירכוש YUSD בבריכת LP Uniswap.

מאגר ה- YAM / yUSD Uniswap LP יחזיק בתגמולים המניבים של YAM / yUSD, ובסך הכל כ- 925,000 אסימוני YAM. 92,500 YAM, 10% מהסך הכל, יחולקו בכל שבוע. היצע התגמולים יקטן ב -10% בכל שבוע שלאחר מכן. עם מחיר אסימון YAMv2 הנוכחי של 25 $, ערך YAMv2 שהופץ בשבוע הראשון מסתכם ב -2.31 מיליון דולר..

משתמשים יכולים להרוויח YAM על ידי היערכות אחד משמונה המטבעות הקריפטוגרפיים, כגון COMP, LINK ו- MKR. גמישות כזו עוררה את העניין של קהילת DeFi, ו -500 מיליון דולר ננעלו בפרוטוקול YAM הראשון ביום הראשון לשחרורו. כאשר הפרוטוקול קרס מהבאג החוזי החכם, גם מחיר אסימוני DeFi הנתמכים על ידי YAM קרס. לדוגמא, Ampleforth צנחה מ- 0.90 $ ל 0.71 $.

בעקבות ה לוח הזמנים שהוכרז ב- YAM Finance V3 ב- 15 בספטמבר, מחיר ה- YAMv2 שוב עלה מ- $ 24 ל- $ 33. 

מחיר YAMv2. מָקוֹר: Uniswap.info

עבור YAMv3, הפרס החקלאי של YAM יתרכז בבריכת ה- LP של YAM / yUSD Uniswap. יתכן שמשתמשים יערמו את כספם לבריכת ה- LP של Uniswap כדי להרוויח YAM, מה שיספק דחיפה נוספת ל- Uniswap, לאחר פרסום אסימון הממשל של Uniswap, UNI..

דוכן מונחים קהילתי

YAM V3 ממשיך להיות ניסוי למוצרי גלולות מונחים קהילתיים. קהילת האוצר YAM תרמה לממשל הפרוטוקול בכך שהצביעה על הפרמטרים הראשוניים של YAM V3. אלה החלטות כללו עדכונים לנכסי מילואים, חלוקות תגמולים חקלאיים לבעלי אסימונים, הגדרת תוכניות שפע באגים ועוד.

בהשוואה ל- Ampleforth, המתחרה ב- StableCoin של YAM עם היצע אלסטי של מטבעות קריפטוגרפיים, ל- YAM Finance יש רמה גבוהה יותר של ביזור שכן תהליך הממשל מוכתב על ידי הקהילה..

תגמולים והפצת אסימונים של YAM

ההשקה של YAM Finance V3 התוותה את חלוקת תגמול האסימונים למחזיקי האסימונים והנציגים.

למחזיקי אסימון YAMv2 הם יכולים להעביר את האסימונים שלהם ל- YAM V3 ביחס של 1: 1, בכל עת. לאחר העברת האסימונים שלהם, 50% מהאסימונים זמינים להם באופן מיידי ואילו 50% הנותרים יוקנו בפרוטוקול YAM למשך 30 יום..

עבור מחזיקי אסימון YAM שהחמיצו את ההעברה הראשונית מ v1 ל- v2, צוות YAM ייצור מולטי-סיג שיסייע להם בהעברת האסימונים ל- YAM V3. סיוע זה לא יוחל על מי שרוכש אסימוני YAMv1 לאחר תום חלון ההעברה.

המשלחים הם אלה שמצביעים קולות כדי להקל על המעבר מ- YAMv1 ל- YAMv2. כדי לתגמל את הנציגים, הם יקבלו תגמול YAMv3 של 1: 1 אם יש להם מעל 27 קולות. אותם משלחים עם 27 קולות שווים או פחות יקבלו פרס שטוח של 27 אסימונים. התגמולים יוקנו ברציפות מעל 90 יום.

YAMs שמורים

מתחילת ה- "שמור את ה- YAM" היוזמה להשקה האחרונה של YAMv3, ניכר כי YAM Finance נתמכת באופן נרחב על ידי קהילת DeFi. הקהילה הפעילה של YAM Finance תהיה המפתח לערך לטווח הארוך של אסימון YAM.

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים, מחקר מקורי & אוצר חדשות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map