Yearn.finance מציע סחר בין פיתוח עתידי לבין האידיאולוגיה של ביטקוין

OKEx Insights ‘DeFi Digest הוא בחינה שבועית של ענף הפיננסים המבוזר.

תמונה של DeFi Digest

הלחץ מצד המוכרים נמשך השבוע והמימון המבוזר לא היה חסין. הערך הכולל הנעול במוצרי DeFi ירד ב -21 בינואר ל -21.92 מיליארד דולר, אם כי הוא החזיר הפסדים בשלושת הימים האחרונים והגיע ל -25.81 מיליארד דולר בזמן העיתונות..

בנוסף, מחזור המסחר השבועי הממוצע של הבורסות המבוזרות צלל ב -11% ועומד על 1.79 מיליארד דולר נכון למועד כתיבת שורות אלה. Uniswap המשיכה במנהיגותה בקרב DEX עם נתח שוק של 41%.

היקף ההלוואות הכולל בתחום ההלוואות של DeFi ירד גם הוא ב -4% מכיוון ש- Compound שמרה על הדומיננטיות בשוק בתחום זה עם נתח של 48%. Curve שמרה על מנהיגותה כמאגר הנזילות הגדול ביותר – ורשמה עלייה שבועית של 17%, כשערכה הכולל נעול הסתכם ב -1.32 מיליארד דולר..

מחזורי המסחר השבועיים הממוצעים ב- DEX רשמו ירידה ניכרת. מקור: DeFi Pulse ו- DeBank

שיתוף האידיאולוגיה של הביטקוין עם אספקה ​​קבועה

זה היה שבוע קדחתני עבור צובר התשואה של DeFi, Yearn.finance, לאחר שהקהילה דנה בהצעת מימון אחרונה בנוגע להטבעת אסימוני YFI. הטיעון מציג פשרה בין החזון המקורי של הפרוטוקול להתפתחותו העתידית.

השתוקקות.מימון הוא חבילת מוצרי DeFi המספק צבירת הלוואות, ייצור תשואות וביטוח בבלוקצ’יין את’ריום. לפרוטוקול יש אסימון ממשל, YFI, ובדרך כלל שיתף פילוסופיית אספקה ​​דומה לזו של ביטקוין על ידי קביעת ההיצע הכולל על 30,000 אסימונים, ללא מוקדם, הקצאת צוות או תגמולי מייסד. מחסור זה ב- YFI הביא לתשואה מסיבית של 35,000% בשבוע הראשון לרישומה ב- Uniswap.

בספטמבר 2020, מייסד Yearn.finance, אנדרה קרוניה מוּצָע מניעת הנפקה עתידית של YFI על ידי קביעת מכסה קשה של 30,000 אסימונים. עם זאת, ההצעה לא נחקקה – למרות העובדה שהיא צבר אישור מעל 90%. על פי מפתח Yearn "טרכאופטריקס," Cronje לא הגיש הצעה רשמית לשיפור YEarn, או YIP, עבור אספקת האסימונים של YFI. היה אין הצבעה מחייבת לשרוף את מקשי ההטבעה של YFI. כתוצאה מכך, נכון לעכשיו אין מכסה קשה על ההיצע הכולל של YFI.

שמירה על מפתחי הכספים

הדיון בדבר ההיצע הכולל של YFI הועלה לשולחן שוב כאשר קהילת Yearn החלה להתלבט על התפתחותו העתידית של הפרוטוקול. חבר בקהילה "yfi_lit" הביע דאגה משימור מפתחי Yearn ו- מוּצָע הטבעת 1,000 אסימונים של YFI כדי לתמרץ את הפיתוח. עם זאת, 60% מהמצביעים התנגדו להצעה.

נראה כי קהילת Yearn יצרה הסכמה על תגמול מפתחים באמצעות הצעת YIP-56 – Buyback ובנייה כמהים. המדובבים כל כך "תִינוֹק" ההצעה לא תטבע YFI חדש ויש לה שתי מטרות עיקריות:

  1. החלף תגמולי YFI בהשקעות YFI
  2. פרוש מכספת הממשל של YFI

האנשים שעומדים מאחורי ההצעה מאמינים שהתשואה השנתית הנמוכה של YFI הפכה אותה ללא תחרותית למחזיקים. זה יכול להניא את מחזיקי YFI מלהשתתף בממשל. אם תיושם ההצעה, רכישות ה- YFI ייהנו מכל מחזיק ב- YFI – במקום רק אלה שייקבעו את אסימוני הממשל. על ייסוף ההון באמצעות רכישות YFI ניתן לחייב במס פחות מהכנסות מדיבידנד באמצעות תגמולים מסודרים. יתר על כן, פרישת קמרון הממשל תאפשר למשתמשים להשתתף בממשל – גם אם הם סיפקו YFI על מאגרי נזילות בפרוטוקולי DeFi אחרים..

ההצעה עברה עם מעל 99% אישור.


מטבע YFI חדש

ב- 22 בינואר הציגו אחד עשר מפתחי ליבה וחברי קהילה א הצעה שקוראים לו "עתיד המימון למימון" במאמץ להטביע 6,666 YFI – שליש מהם יועברו לתורמים מרכזיים ששני שליש מהם יוכנסו לאוצר המנוהל על ידי קהילת ה- Yearn.

צוות Yearn האמין כי הצעת המימון האחרונה מאחדת את החזון של הצעת BABY תוך שמירה על תורמי הליבה. הם הודו כי חבילות התגמול למפתחים אינן תחרותיות וחלק מהתורמים נשלפים על ידי צוותי פרויקטים אחרים. בפרט, ל- Yearn.finance היה אוצר מבצעי של 500,000 $ בלבד ואפס אסימונים שהוקצו לקבוצה – מה שכמעט לא היה אפשרי להתחרות עם יריבים כמו Uniswap ו- Compound..

פרוטוקולים גודל האוצר (דולר ארה”ב) אסימונים שהוקצו לקבוצות (דולר ארה”ב)
כמהה.ממון 500,000 דולר 0
Uniswap ~ 2 מיליארד דולר ~ 4 מיליארד
מתחם ~ 176 מיליון ~ 580 מיליון

Yearn.finance התקשה לשמור על הכישרון בגלל משאבי אוצר מוגבלים וחוסר הקצאת סמלים לקבוצות. מקור: Yearn.finance

כדי לשמור על מפתחי ליבה, צוות Yearn הצהיר כי הטבעה היא הדרך הסבירה היחידה לגשר על הפער בין הפרוטוקול למתחרים. לאחר איסוף משוב מקהילת Yearn, הצוות החליט כי עלייה של ~ 20% היא הסכום המינימלי המקיף בכדי לספק תוכנית תחרותית לשימור מפתחים. ככאלה, הם הציעו את המנטה הנ”ל בסך 6,666 YFI – 22% מסך ההיצע הנוכחי.

תוקם קבוצת עבודה לתגמולים שתסיים את חבילות הפיצויים ותנאי ההבשלה למפתחים זכאים. קבוצת העבודה תהיה אחראית גם על גיוסם של תורמים חדשים.

בינתיים הכספים באוצר יפרסו למקרי שימוש שונים – כמו תמריצים לתורמים עתידיים, תוכניות כריית נזילות ומיזוגים בין פרוטוקולים. בנוסף, YFI המוטבע יכול גם לתמוך בהוצאות השוטפות המפורטות ב YIP-54.

קהילה משתוקקת

בעוד שקהילת Yearn הסכימה באופן עקרוני עם הצעת המימון האחרונה, הם החזיקו בדעות שונות לגבי סכום ההטבעה של YFI ועל שיעור ה- YFI שהוקצה לצוות המפתחים המרכזי. בעת כתיבת שורות אלה, ההצעה זכתה לאישור של 70% והצבעה רשמית צפויה להתבצע באמצעות כלי הממשל.

בעוד שההצעות האחרונות סביב הטבעה של YFI עוררו דיונים כנים, צוות הליבה של Yearn הביע במידה רבה שמחה על מעורבות הקהילה. קרוג’ה נָקוּב בציוץ מוקדם יותר השבוע שהוויכוחים היו מרתקים לצפייה וכי הוא מאמין שזו דוגמה מוצקה לממשל קהילתי.

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map