הונג קונג מביאה רישיון לבורסות קריפטו

מסגרת מבוססת opt-in; צפויה השפעה מוגבלת. עדיין PI בלבד.

סקירה כללית

הונג קונג מגבירה את מאמציה להסדיר רשמית את חילופי המטבעות בעיר. ב- 6 בנובמבר 2019 פרסמה נציבות ניירות ערך וחוזים עתידיים מסגרת רגולטורית שנוסחה לאחרונה, המאפשרת לכלב האבטחה להנפיק רישיונות לפלטפורמות מסחר בקריפטו. האם זה יכול להיות משחק מחליף לתעשיית הקריפטו? כמרכז פיננסי עולמי מוביל, מה משמעות המשטר החדש לעיר?

מסגרת מקיפה

לפני שנה הודיעה ה- SFC על ארגז חול רגולטורי על רקע מתן סביבה מוגבלת לחברות פינטק לדחוף קדימה לחדשנות רגולטורית. לאחר שנה בשבוע האחרון של FinTech של HK, הודיעה אשלי אלדר, ראש ה- SFC, כי כלב השמירה על ניירות ערך בעיר קבע כעת מערך תקנות מקיף חדש להחלפות מטבעות קריפטוגרפיים בהונג קונג..

אלדר אמר כי הכללים מותאמים במיוחד לתעשיית הקריפטו, ומכסים את כל החששות העיקריים להגנה על משקיעים, כולל שמירה בטוחה על נכסים, דרישות KYC, הלבנת הון ומניפולציה בשוק. מושגים שאינם קיימים בשווקים פיננסיים מסורתיים כמו ארנקים חמים וקרים, מזלגות, טיפות אוויר כלולים גם כן.

מטבעות קריפטו ונכסים וירטואליים הנסחרים בפלטפורמה המורשית על ידי SFC לא יהיו כפופים לאותו סוג של רגולציה החלה על הנפקות מסורתיות של ניירות ערך או קרנות השקעה..

חוץ מזה, על כל הפלטפורמות המורשות להחזיק ביטוח המכסה את הסיכון של אובדן או גניבה של נכסים וירטואליים.

הוא הדגיש כי “הנכסים הווירטואליים עברו הלאה לשווקים פיננסיים קונבנציונליים”, והדגיש במיוחד את המטבעות הנכונים ואמר כי כמה פרויקטים “מסוגלים להיות מאומצים במהירות רבה בקנה מידה עולמי” שהובילו “חששות רציניים בקרב פוליטיקאים ובנקאים מרכזיים ורגולטורים פיננסיים. “

רישוי בורסה: פתרון הצטרפות

המסגרת הרגולטורית החדשה מאפשרת ל- SFC להעניק רישיון למפעילי חילופי החליפין המעוניינים להצטרף לרגולציה. במילים אחרות, אין חובה עבור חילופי קריפטו בעיר לרכוש רישיון להפעלה. אלדר הסביר כי הסיבה לבחירת פיתרון opt-in מכיוון שהחקיקה הקיימת לא תוכננה מתוך מחשבה על עולם הקריפטו. הוא מאמין כי השווקים יכולים לחכות עד לחקיקה חדשה שתכסה את כל תחום הנכסים הווירטואליים, אם כי לא ניתן ציר זמן.

בהתחשב בכך שרבים ממפעילי חילופי הקריפטו הגדולים נוכחים בהונג קונג, אנו מאמינים כי יהיו קומץ חילופים שייקחו את ההזמנה להצטרף לתוכנית הרגולציה של SFC, אולם אנו לא מצפים לראות מספר גדול. חילופי חילונים הממהרים לרשת הרגולציה.

משקיעים מקצועיים בלבד, ללא קמעונאות

תוכנית הרישוי החדשה קבעה כי מפעילי הבורסה יכולים לספק שירותים רק למשקיעים מקצועיים, מה שאומר שעדיין לא ניתן לספק שירותים קמעונאיים. על פי כללי ניירות ערך (משקיע מקצועי) (כובע 571 ד), “משקיע מקצועי” פירושו

– אדם שיש לו תיק של פחות מ- 8 מיליון דולר הונג קונגי או שווה ערך במטבע חוץ כלשהו בתאריך הרלוונטי או כפי שנקבע בהתייחס לאחד או יותר מהמסמכים הבאים שהונפקו או הוגשו תוך 12 חודשים לפני התאריך הרלוונטי..

– תאגיד נאמנות שהופקד תחת נאמנות אחת או יותר שהוא פועל כנאמן עם סך הנכסים של לא פחות מ- 40 מיליון HKD או שווה ערך במטבע חוץ כלשהו במועד הרלוונטי..


זה רק חלק מההגדרה, עם זאת, זה לא אומר שמשקיעים קמעונאיים יהיו מעורבים. הכללים החדשים ממשיכים להפוך את המסחר במטבעות קריפטוגרפיים בהונג קונג לקבוצה קטנה בלבד של משקיעים. אלדר הדגיש כי הסיבה לכך היא חוזים עתידיים על נכסים וירטואליים לציבור, במיוחד חוזים עם מינוף, הם הפכפכים ועלולים להיות “מסוכנים ביותר”.

ביטקוין ואחרים: לא ניירות ערך

האופן שבו ה- SFC רואה את אופי הביטקוין ונכסי קריפטו אחרים הוא עוד גולת הכותרת מההודעה. אלדר אמר בבירור, “הביטקוין ושאר נכסי הצפנה המוכרים יותר אינם ניירות ערך.” וכי ל- SFC “רק הכוח להסדיר פלטפורמה המסחרת בנכסים וירטואליים או אסימונים שהם” ניירות ערך “או” חוזים עתידיים “חוקיים. עמדתו של SFC מתיישבת במידה רבה עם גופים רגולטוריים אחרים בעולם כמו ה- SEC בארה”ב.

סיכום

ההודעה על תקנת חילופי הצפנה ב- SFC באה לאחר יוזמות הבלוקצ’יין של סין, ואנחנו יכולים לצפות שסין, ובאופן כללי, אסיה, יהיו קדמיות ומרכזיות בכל הנוגע לפיתוח קריפטו מבוסס בלוקצ’יין. ככל שההשקעה בקריפטו הולכת וגוברת, והיישום והשימוש היומיומי של נכסים וירטואליים גוברים במהירות, אין ספק שיש צורך במערך שלם של רגולציה של נכסי קריפטו. אנו מאמינים כי סביבה מוסדרת היטב תועיל הן למשקיעים והן לבעלי העניין בקריפטו. ההתפתחות הרגולטורית בהונג קונג נחשבת למהלך חיובי עבור תעשיית הקריפטו הכוללת.

סוֹף

אודות OKEx

השוק הגדול ביותר והמגוון בעולם של מטבעות קריפטוגרפיים, OKEx, הוא המקום בו סוחרי קריפטו, כורים ומשקיעים מוסדיים עולמיים באים לנהל נכסי קריפטו, לשפר את אפשרויות ההשקעה ולגדר סיכונים. אנו מספקים מסחר נקודתי ונגזרים, כולל חוזים עתידיים, החלפות תמידיות ואופציות, של מטבעות קריפטוגרפיים גדולים, ומציעים למשקיעים גמישות רבה בגיבוש האסטרטגיות שלהם כדי למקסם את הרווחים ולהקל על הסיכונים..

איש קשר תקשורתי:

ויויאן צ’וי

דוא”ל: [email protected]

@vivienchoi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map