סיכום השולחן העגול 11 של OKExDeFi: העיצוב מחדש של מודל ה- AMM להיות רשת חלוקת הכנסות ומונעת על ידי הקהילה

ב- 16 בפברואר אירחה OKEx את השולחן העגול # OKExDeFi. מנכ”ל OKEx ג’יי האו התנהל, לצד מנהל השווקים הפיננסיים של OKEx, Lennix Lai, ובירך את השף האורח מאקי, תורם הליבה של SushiSwap. השלישייה דנה בנושאים רבים החל מהצעת מירין, ביטקוין, המדרגיות של מרחב DeFi, וכן מה משמעות DeFi עבורם.

להלן קטע מהשיחה. לצפייה בסרטון המלא לחץ כאן.

עוֹרְבָנִי: היום, אנו מתכבדים שיש לנו שני אורחים מכובדים. האחד הוא מאקי, תורם ליבה מסושישואף, והשני הוא לניקס לאי, מנהל השווקים הפיננסיים ב- OKEx. האם אתם יכולים לתת הקדמה קצרה?

מאקי: SushiSwap הוא AMM קהילתי. כרגע אנו מגבירים את הפיתוח של מוצרים חדשים. 

התחלנו כמזלג של Uniswap הפופולרי. היינו מתוסכלים מהעובדה שהצוות לא היה קולט לתרומות חיצוניות, ולכן החלטנו להתגלגל עם הפיתרון שלנו – שהיה מוצלח מאוד עד כה. השוק דיבר בעד עצמו.

כרגע אנו עובדים על פלטפורמת מינוף ושוליים בשם בנטו, והיא עתידה להשתחרר החודש, בתקווה, לאחר שבוצעו כל מבחני האבטחה. אנו עובדים באופן פעיל על מיסו, המהווה לוח שיגור לפרויקטים חדשים וכן הלאה. זוהי מטריית המוצרים שסושי מרחיב כל הזמן, ואנחנו בוחנים פתרונות אחרים של שכבה אחת.

אני עצמי, תורם ליבה מאוד פשוט, מישהו שאוהב את הפרויקט ונותן את עצמי כל יום לפרויקט. 

עוֹרְבָנִי: זה טוב. לניקס?

לניקס: אני לניקס, מנהל השווקים הפיננסיים ב- OKEx, ואני כאן הרבה שנים – מהיום הראשון ב- OKEx. אני אחראי על טכנולוגיות מוצרים ופיתוח עסקי עולמי. הרקע שלי הוא כסוחר בקוונטים. אני עובד בתחום הפיננסי המסורתי כסוחר בדרישות ותאימות כבר 10 שנים.

עוֹרְבָנִי: הקהל שלנו יאהב שאתם כאן כדי להצטרף למושב. שמעתי ש- SushSwap קרה תקרית – מאקי תוכל להסביר לקהל שלנו מה התרחש?

מאקי: כשפרסנו זוגות אקזוטיים ב- Onsen, היינו צריכים להקים גשר כדי לוודא שהחוזים החכמים יוכלו להיות מודעים לכך שלא ניתן לסחור בזוג זה תמורת ETH אלא שיש לסחור בו, למשל, עבור נכסי WBTC או XZY. מה שקרה הוא שהיזמים השיקו ביום ראשון בלי לפרוס את הגשר. מה שקרה הוא, לדעתי, אסימון DIG בשווי 150,000 דולר – שהוא נכס מבוסס מחדש מחברת Badger DAO ואמור לעקוב אחר מחיר הביטקוין – והיה שם רווח שנועד לקנות SUSHI בשוק הפתוח. במקום זאת, מישהו שראה את הפגם, או שראה שלא הכנסנו את הגשר, היה בעצם מסוגל לעשות בריכת ETHDIG ולקבל את כל הכספים שלהם. זה נפתר לאחר שלוש שעות. זה די מצער – אך יחד עם זאת, אתה יודע שהקרנות האלה היו רווח שנועדו לקנות SUSHI בשוק, כך שאף אחד לא הפסיד שום כספים. מעכשיו יש תהליך אוטומטי חדש לפריסת זוגות חדשים ב- Onsen כדי לוודא שיש לנו את כל הגשרים. 

עוֹרְבָנִי: אוקיי, שמחה לשמוע שזה נפתר במהירות. בוא נמשיך הלאה. אז שמעתי את סושי איחד כוחות עם Yearn Finance בדצמבר האחרון. מה המשמעות של שיתוף הפעולה של Yearn ו- SushiSwap עבור שתי הקבוצות, כמו גם עבור DeFi בכללותו? כל שינוי בקבלת ההחלטות ובפיתוח?

מאקי: בטח – אנחנו נכנסים לחדר עם חבורת אנשים שנלהבים מהמערכת האקולוגית של DeFi, ואנחנו גורמים להם לשתף פעולה בכדי להעצים אחד את השני ולוודא שנוכל לרומם את המערכת האקולוגית כולה..

שיתוף פעולה נוסף, בקצרה רבה, הוא ש- Cover עומד כעת לאפשר לכל בריכות ה- Yearn להתקדם. אז אתה יודע, זה שיתוף הפעולה שלא תוכל לראות אם לא היינו חלק מאותה מערכת אקולוגית. 


עוֹרְבָנִי: לניקס אכפת לך להכביד על זה?

לניקס: אני אוהב את העובדה ש- SushiSwap הוא אחד ה- DEX- פרוטוקולים המבוזרים המונעים על ידי הקהילה שראינו, בהשוואה לפרוטוקולים אחרים. זה נותן לנו מחשבה – כשמדובר להיות אחד המרכזים המרכזיים ב- CEX בעולם – אנחנו אוהבים את מושג הביזור, ואחת ממטרות קיומנו היא לבזז את עצמנו. העניין, מנקודת מבט ארגונית ומוצרית, הוא שנוכל לבצר בהדרגה חלק ממרכיבי התכונה. זה עתה סיימתי אירוע במועדון, ודיברנו רק על AMM – האם נוכל לבצע AMM יחד עם הכלאה בין AMM ומנגנון פנקסי הזמנות. זה משהו שכדאי לחקור עם צוות SushiSwap.

עוֹרְבָנִי: טוב מאוד. אני בהחלט רואה ששיתוף הפעולה הזה יביא עתיד מזהיר קדימה. אני מקווה שזה יצליח עבור שני הצדדים. מה התוכנית העתידית של SushiSwap השנה?

מאקי: מפת הדרכים זמינה ב- Medium. אחד הדברים המעניינים ביותר שראינו שאנשים מדברים עליהם הוא מירין, שהוא מודל בריכת הזכיינות שלנו לגישור חילופי מרכזים עם עולם DeFi. מה שמעניין בחלק זה הוא – בואו ניקח דוגמה כאן ל- OKEx – אני לא חושב שרבים מהאנשים צריכים לסחור ב- DeFi ברגע זה. זה לא בר קיימא. ברור שיש אנשים שמתומחרים עם כל העמלות ומחירי הדלק עולים בגלל השימוש. מקום ההזנה הטוב ביותר כרגע הוא 100% מרכזיה מרכזית, אבל יש מה להבין: לנהל מרכזיה מבוזרת זה מאוד זול, כרגע. העניין הוא שאם אתה ספק נזילות בבריכה, אתה לא צריך להיות ער בזמן שאתה מבצע את המסחר. אתה יכול לשים את הנכס שם ולהשאיר אותו בזמן שאתה מרוויח עמלות. סוג זה של ארביטראז ‘מתנהל כרגע בין העולם הריכוזי והמבוזר. מה שמעניין הוא שפיתחנו פיתרון להקלת אובדן קבוע שהצליח עד כה מאוד מהבדיקה.

עקוב אחר OKEx

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map