לגרום לזה לקרות: העתיד של CeFi ו- DeFi – השולחן העגול OKExDeFi

ב- OKEx אנו מסתכלים כל העת לעתיד – ואנו מאמינים שמשמעותם כספים מבוזרים.

כדי להפיץ את המסר, המנכ”ל שלנו, ג’יי האו, מקיים סדרת שיחות שולחן עגולה #OKExDeFi וירטואלית עם מנהיגים מענפים שונים כדי לדון בהתקדמותם, בתובנותיהם ובתוכניות העתידיות שלהם ב- DeFi.

בשולחן העגול הזה, ג’יי מראיין את גרגורי די פריסקו, ראש פיתוח עסקי בקרן Maker. חברת MakerDAO שולטת בפרוטוקול Maker ו- Dai, הדירקטוריון המבוזר הראשון המגובה בטחונות בעולם בבלוקצ’יין את’ריום..

להלן נקודות השיא המרכזיות מהשולחן העגול.

קהילת MakerDAO נתנה אור ירוק לקבלת אסימונים של PaperChain ו- ConsolFreight כבטוחות קריפטו בחודש שעבר. שנזכה לראות יותר ויותר נכסים בעולם האמיתי שנוספו למערכת האקולוגית של MakerDAO בעתיד?

אז ראשית, אני רק צריך לסגת אחורה לשנייה ולדבר קצת על תהליך העלאת הבטחונות שלנו, כי נכון להיום, עדיין אינך יכול לייצר דאי כנגד שני הנכסים האלה. מה שקרה היה שהם הועברו באמצעות סקר אור ירוק.

הדרך שעובדת כעת על הנכסים שלנו היא שהיא מונחת לחלוטין על ידי הקהילה. לקרן Maker אין קלט במונחים אילו נכסים נכנסים לפרוטוקול ואילו לא. הדרך שבה הקהילה שלנו מקיימת אינטראקציה עם הפרוטוקול היא באמצעות מסגרת חברתית זו הנקראת הצעות לשיפור היצרן. 

כעת, ההצעות לשיפור היצרן מתוות הרבה דברים. אחד מהם הוא התהליך שבו בטחונות נכנסים למעשה לפרוטוקול ומייצרים את דאי. לכן, השלב הראשון בתהליך זה הוא מה שאנו מכנים סקר אור ירוק – זה המקום בו בעלי ה- Maker יצביעו והם יתעדפו אילו נכסים הם רוצים לראות נכנסים לפרוטוקול. זה יניע את התהליכים הפנימיים והחיצוניים של העלאת הנכסים בפועל. 

מה שראית היה ש- ConsolFreight ו- PaperChain הועמדו גבוה מאוד ברשימת האור הירוק, כך שמחזיקי ה- Maker רוצים מאוד את הנכסים האלה – אבל עכשיו עדיין יש הרבה עבודה כדי להכניס אותם לפרוטוקול.. 

בנימה זו, אני חושב שזו הולכת להיות מגמה גדולה. הדרך היחידה שדה -פי הופך להיות שימושי לכל מי שמחוץ למרחב הבלוקצ’יין היא אם נוכל לעשות את זה שימושי למשתתפים מורשים אלה. אם אנחנו לא יכולים לשרת את ConsolFreights ו- PaperChains של העולם, אז אנחנו לא יכולים לשרת אפילו בנקים קטנים – אם הם רוצים מקור אשראי באמצעות MakerDAO ואנחנו לא יכולים לשרת את זה, אז לא באמת השגנו שום דבר כי הדאי ההיצע תמיד נתמך על ידי המערכת האקולוגית של בלוקצ’יין. 

לכן, לדעתי, הנכסים בעולם האמיתי יהוו את המגמה העיקרית הבאה של DeFi במהלך 12 החודשים הקרובים.

המהלך של הוספת נכסים בעולם האמיתי באמת גורם לנו לחשוב ש- MakerDAO מעדיף להתייחס למערכות הפיננסיות המסורתיות יותר כמלווים מאשר למתחרים. האם תוכל לספר לנו כיצד MakerDAO רואה את תפקידו של מימון ריכוזי, או CeFi, בפיתוח DeFi. האם הם משלימים או דוחים זה את זה?

שניהם עושים מכיוון שבמקרים מסוימים יהיו לנו מתחרים. אך ברוב המקרים יהיו לנו השלמות ורכיבים. אני חושב שדרך נהדרת להדגיש זאת – אפילו בקנה מידה המיקרו שאנו נמצאים בו כיום – היא העובדה ש- USDC ודולר אמיתי הם שני נכסי בטחונות בפרוטוקול Maker. לכן, בעוד שבחזיתות מסוימות אנו מתחרים בשתי הישויות הללו מכיוון שהן מייצרות מטבעות יציבים שמתחרים על הביקוש עם דאי, הם גם מאוד שימושיים עבורנו מכיוון שדולרים אחרים, במיוחד איכותיים, שמוסדרים בארצות הברית יכולים להיות מקורות בטחוניים טובים להפקת דאי מלכתחילה. 

אז לצייר את DeFi ו- CeFi כשני עולמות שונים זו כמעט טעות מכיוון שבסופו של יום אנחנו מדברים על אותה מאגר ערך, וזה חוזר למושג איך מקור הכסף מלכתחילה . מקור הכסף כזיכוי כנגד נכסים. אז הנכסים הם אמיתיים באופן מרומז ורק ממש לאחרונה יש לנו נכסים שמקורם בבלוק-צ’יינס. לכן, אם אנחנו רוצים להביא ערך לעולם בכלל, עלינו להיות מסוגלים לגשת לכמה שיותר נכסים. 


OKEx ו- MakerDAO עבדו טוב מאוד השנה – שיעור החיסכון של Dai שולב ב- OKEx Pool לפני מספר חודשים. אז האם אתם מצפים מהשחקנים הריכוזיים, כמונו, שיעשו יותר כדי להקל על מרחב ה- DeFi?

אני חושב שמה שעשיתם עד כה הוא מדהים. אתה יודע שאתה מספק לנו את אותו גשר חשוב מאוד לסוחרים הזקוקים למוצרים שלנו. לכן, מכיוון שלדאי יש שיעור חיסכון גבוה יותר, זה נהדר – אבל אם אין לה את ערוצי ההפצה, כמו OKEx, לתת לזה להגיע לצרכני הקצה, אז זה קיים בחלל ריק. 

לכן, בכדי לחולל שינוי בעולם, אינך זקוק למוצר נהדר – אתה זקוק לשותף נהדר להפצה, ולדעתי שם OKEx היה שותף נהדר. 

האם היית מציע מילה אחת לתאר את עתידו של DeFi ומדוע?

המילה היחידה שלי אינה נראית לעין מכיוון שאני חושב שדה-פי יהיה מקיף והיא תהיה בכל מקום. לא תדע שאתה משתמש ב- DeFi, אך לאט לאט יתחיל להשתלט על המערכת הפיננסית העולמית עד לנקודה בה כולם ישתמשו ב- DeFi. זה יהיה כמעט בלתי נראה מאחורי הקלעים. 

הצטרף לערוצים שלנו כדי ללמוד עוד על blockchain, cryptocurrency ו- DeFi:

ג’יי האו – מנכ”ל OKEx 

https://twitter.com/JayHao8

https://www.linkedin.com/in/jayhaookex/

רשמי OKEx

קרדיט לאורח השולחן העגול #OKExDeFi שלנו:

גרגורי די פריסקו – ראש פיתוח עסקי @MakerDAO

https://twitter.com/g_dip

https://www.linkedin.com/in/gregory-di-prisco-0672a9125/

MakerDAO

https://twitter.com/MakerDAO

https://www.linkedin.com/company/makerdao/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map