מהפכת IYO: תחום DeFi החדשני

סיכום של השולחן העגול התשיעי OKExDeFi, ובו חברי קהילת הליבה של YFII אחמד אלסאדי ודובי וואן

ב- OKEx אנו מסתכלים כל העת לעתיד – ואנו מאמינים שמשמעותם כספים מבוזרים.

כדי להפיץ את המסר, המנכ”ל שלנו, ג’יי האו, מקיים סדרת שיחות OKExDeFi וירטואלית חדשה וירטואלית עם מנהיגים מענפים שונים כדי לדון בהתקדמותם, בתובנותיהם ובתוכניות העתידיות שלהם..

בשולחן העגול הזה, ג’יי מראיין את אחמד אלסאדי ואת דובי וואן, חברי הליבה בארגון האוטונומי המבוזר של קהילת DFI.money (YFII)..

להלן עיקרי המפתח של שולחן עגול.

ג’יי: בואו נדבר על הכספת של YFII ועל אסימון ההון שלה, iToken. מה התפקיד של iToken במערכת האקולוגית YFII? כל תוכניות עתידיות עבור iToken?

אחמד: תן לי קודם להציג את הכספת.

הכספת היא כמו צובר להשקעה במרחב הקריפטו. אם אתה משקיע בכספת זו, אנו למעשה מנסים למצוא את הזדמנויות ההשקעה הטובות ביותר במרחב ולהשקיע שם. בחקלאות תשואה, למשל, ישנם פרויקטים רבים שתוכלו להשקיע בעצמכם – אך עליכם לדעת שישנם כמה סיכונים אם תשקיעו בעצמכם. עם זאת, אם אתה מצטרף לכספת, אנו משקיעים את הכסף הזה בפרויקטים שאין להם ממש חוקים קבועים. אז אתה פשוט שם את הכסף שלך בכספת ואנחנו מבצעים את הביקורת בשבילך – כך שזה יהיה פחות מסוכן מאשר אם תשקיע בעצמך.

iToken הוא סימן ההון של הכספת הזו. כאשר אתה מפקיד DAI, למשל, תקבל iDAI. חלקך בכספת זו ובאינטרס יועבר ישירות לכספת, כך שכאשר תיסוג, תקבל את ה- DAI יחד עם האינטרס שלך..

ניתן לבצע סחר ב- iToken והיא נתמכת כעת על ידי OKEx. תודה, OKEx – אני חושב שזה פשוט התווסף ל- OKEx הרוויח כדי שמשתמשי OKEx יוכלו להשקיע בצורה כזו גם כן.

ג’יי: השקת YFII היא דוגמה אופיינית להשקה הוגנת. ל- YFII אין תגמולים לפני כרייה, ICO או מפתח. הדרך היחידה להשיג YFII היא לספק נזילות לבריכות. הפכו השקות הוגנות לאופנתיות בתחום DeFi?

דובי: השקות הוגנות אינן מיועדות רק לדפי. ההשקה ההוגנת היא אתוס הליבה של ביטקוין (BTC), כמו גם רבים מהקריפטואים של בית הספר הישן, כמו מונרו (XMR) ועוד כמה אחרים. אז, אנחנו מכירים מאוד את הרעיון, בתור ביטקונרים – ואנחנו מכירים מאוד את המונח "השקה הוגנת" כשמדובר בכריית הוכחות לעבודה מכיוון שהיה הרבה כריית PoW ראשונית עוד בשנת 2013, ובעצם, אם אין מכרה מוקדם, 100% מהפצת האסימונים מופצת לכורים. 

אני חושב שהדור השני של הפצות האסימונים נעשה בעצם על ידי הצעות מטבע ראשוניות. הבעיה עם ICOs הייתה שאם רק מסתכלים אחורה על 2017 או 2018, היה מעט מאוד רגולציה במרחב שלנו וטונות של אסימטריה במידע. למשקיעים המוקדמים היה הרבה יותר מידע, והיו להם יתרונות רבים יותר בכל הנוגע לבסיס עלות.

להרבה משקיעים קמעונאיים או משתמשים מוקדמים אין גישה הוגנת. כמו שאמרתי קודם, השקות הוגנות אינן קשורות לתוצאה. מדובר בהגינות על גישה ושוויון הזדמנויות. בדור ה- ICO לא הייתה הזדמנות שווה. לכן, אני חושב שתנועת ההשקה ההוגנת היא למעשה רנסנס של עולם הקריפטו של האסכולה הישנה – לכן אני חושב שזכתה במהירות לאטרקציה לא רק מקהילת DeFi אלא מקהילת המטבעות הכללית, באופן כללי.

אני 100% תומך בהשקות הוגנות מכיוון שהשקות הוגנות פירושן הזדמנות חופשית – יצירת הערך בפועל נובעת מהמעורבות בשימוש בפרוטוקול והתקשרות עם המוצרים והשירותים. לא מדובר רק בהתעשרות מהירה מכיוון שבתקופת ICO כל הנכסים היו נכסים שהתעשרו במהירות – לא היה שום כלי אמיתי. לאנשים לא היה מושג וכלל לא היה אכפת להם מהכלי השירות. כשמדובר בהשקות הוגנות, אתה צריך לספק את ההון שלך כדי להיות ספק נזילות, או שאתה יכול גם לתרום בדרכים חיוניות..

השקות הוגנות עוסקות במריטוקרטיה; מדובר בקבלת תגמולים על סמך המאמצים והתרומות שלך – לכן, אני תומך ב 100% בתנועה וברנסנס.

אחמד: אני מסכים איתך – אבל, למעשה, זה הופך להיות משחק עבור לווייתנים. זהו צעד טוב מבחינת היותו חלוקה הוגנת, אך זה לא מספיק. כמה פרויקטים, כמו WHALE, פשוט הצטרפו ולקחו את כל האסימונים ואז זרקו אותם. לטווח הארוך של הפרויקט זה לא בריא. זה צעד טוב, אבל אני חושב שצריך להיות יותר, נניח, תקופות נעילה ארוכות.

ג’יי: בואו נצלול לשאלה הבאה. יש קהילות בסין שחושבות כי כניסת DeFi ונזילות הן כמו תוכניות פירמידה שיוצרות בועות. בהשוואה לאוהבי DeFi מערביים, קהילת הקריפטו בסין חוותה את הכאב של FCoin וכריית עסקאות בעבר. זה עשוי להרחיק אותם מחקלאות מניב ודפי. מה הקהילה הסינית חושבת על DeFi עכשיו?

דובי: רבים מחברי הקהילה הסינית – אנשי קריפטו באופן כללי – בהחלט מודעים לכך שזו לא תוכנית כריית הנזילות שחווינו בשנת 2018. שהתחיל FCoin, הדברים פשוט עברו במהירות ומחזור הבנייה והפרץ בהחלט הצטלק ברבים מאלה חברי הצפנה הסיניים.

למרות שעיצוב התמריצים דומה כמעט, אני חושב שפונקציונליות הליבה וההצעות שונות לחלוטין. לפיכך, גם התוצאות שונות. אני מבין לגמרי מדוע חברי הקהילה הסינית עשויים לחשוב כי כריית נזילות או DeFi הם תוכניות או הונאות של פונזי, מכיוון שיש באמת אלמנט עיצובי של פונזי כשמדובר בכריית נזילות – אבל לא הייתי רואה הונאה, למרות שיש הרבה של הונאות שם בחוץ. אבל יש גם קומץ לגיטימי. אני חושב שאתה פשוט לא יכול להכליל הכל.

אבל רק מדברים על הסיכונים, אני חושב שחקלאות וכריית נזילות אינם מיועדים למשתמשים ממוצעים. אני מאוד מתרגש מכך ש- OKEx תשיק סוג של קרן שוק הכסף הצפנה. אני די מתרגש מכך מכיוון שעבור תוכנית החקלאות הממוצעת, אתה בעצם זקוק לרמה מסוימת של הבנה טכנית לגבי אופן הפעולה של החוזה החכם, ואז יש הרבה חישובים מעורבים. אני לא חושב שזה מיועד לצרכנים ממוצעים, ויש הרבה סיכונים כשמדובר התחזות בארנק או הונאות. אני חושב שהסיכונים המותאמים להחזר אינם מספיק גבוהים למשתמשים ממוצעים. לכן אני חושב שבעתיד נראה הרבה יותר צוברים חקלאיים המוצעים על ידי מרכזיות מרכזיות כמו OKEx.

אני ממש שונא את הנרטיב שהכל צריך להיות ב- DeFi, ולכספים מרכזיים, או CeFi, אין עתיד. יש משהו כמו דרך אמצע מכיוון שכולם אינם מפתחים של חוזים חכמים. 99% מהצרכנים אינם יכולים לקרוא קודים של חוזים חכמים, נכון? אנחנו בהחלט צריכים סוג של קהל בין לבין – ולדעתי חילופי דברים כמו OKEx הם שחקנים מושלמים למטרות אלה.

ראיון זה נערך ותמצה לשם הבהירות.

הצטרף לערוצים שלנו כדי ללמוד עוד על blockchain, cryptocurrency ו- DeFi:

ג’יי האו, מנכ”ל OKEx 

רשמי OKEx

https://twitter.com/OKEx

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://www.facebook.com/okexofficial/

אשראי לאורחינו #OKExDeFi בשולחן העגול:

אחמד אלסאדי, חבר ליבה בקהילת @YFII (DAO)

https://twitter.com/alsayadii

דובי וואן, חבר ליבה @ קהילת YFII (DAO)

https://twitter.com/doveywan

https://www.linkedin.com/in/doveywan

DFI. כסף

https://twitter.com/DfiMoney

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner