מנכ”ל OKEx עונה על שאלות המשתמשים לגבי הפסקת הנסיגה האחרונה

להלן נקודות השיא של הפגישה של Ask Me Anything של ג’יי האו בטלגרם – סדרת AMA של OKEx

ב -26 בנובמבר, ג’יי האו, מנכ”ל OKEx, הצטרף לפגישה חיה של Ask Me Anything בערוץ הרשמי של OKEx Telegram וענה לשאלות שנשאלו על ידי כמה מחבריו בכ- 27,000 חברים..

מטרת הצ’אט הייתה להתחבר לקהילת OKEx ולטפל בהפסקת הנסיגה האחרונה של הפלטפורמה – שחדשה מאז. OKEx חזרה כעת לעסקים כרגיל – אם כי, כפי שמסביר ג’יי, “עסקים כרגיל” נראים קצת אחרת.

OKEx בנתה שנים בבניית אמון בכך שהיא מציעה חבילת מוצרים מגוונת ומתפתחת כל הזמן, בונה מערכת יחסים חזקה עם קהילת המשתמשים ובעיקר – מתן אבטחה מובילה בתעשייה..

במהלך ה- AMA, ג’יי הודה למשתמשי OKEx על נאמנותם ותמיכתם תוך שהוא מכיר כראוי בחוסר הוודאות שיצרה הפסקת הנסיגה.

מה קרה ומה נעשה כדי למנוע מצב כזה בעתיד? על שאלות אלו ועוד ענה ג’יי ב- AMA – שיאיו מובאים להלן – כשהוא דן כיצד האתגר הזה יצר “עסק כרגיל” חזק עוד יותר ב- OKEx.

ברוך הבא, ג’יי! זו הייתה תקופה קשה עבור המשתמשים והצוותים ב- OKEx בשבועות האחרונים. עברנו אתגר עצום. עם זאת, נראה שהכל נע בכיוון חיובי. אתה יכול לספר לנו מה קרה בדיוק? איך זה השפיע על פעולות הפלטפורמה?

עוֹרְבָנִי: זו הייתה תקופה מאתגרת עבור כולנו – אך במיוחד עבור המשתמשים שלנו. אף על פי שהם מעולם לא היו צריכים לדאוג לבטיחות הנכסים שלהם, כיוון שהבטחנו אותם שוב ושוב שכל הכספים בטוחים, הם נאלצו להתמודד עם חוסר וודאות, מכיוון שלא הצלחנו לתת להם תאריך מדויק מתי המשיכות יהיו פתוחות. אי וודאות עלולה לגרום לאי נוחות ולחץ, ואנחנו יכולים רק להתנצל על כך. אנו כל כך מודים למשתמשים שלנו על המשך תמיכתם ונתחזק ויטיב יחד איתם.

כל שאר הפעולות בבורסת OKEx נותרו ללא השפעה. המשכנו לשמור על א "עסקים כרגיל" גישה לאורך כל תקופת ההשעיה תוך כדי עבודה על שיפור מערכת ניהול הסיכונים של OKEx לשמירה על נכסי המשתמשים, תמיכה במזלג הקשיח של Bitcoin Cash, רישום הנכס החדש (כלומר, BCHA), ואסימונים מטפטפים בארנקי בעלי Cash Cash..

ראינו ירידה מובנת בפעילות המסחר בבורסה. עם זאת, קיבלנו גם הרבה תמיכה ועידוד מהמשתמשים שלנו – לא רק באמצעות הודעות אלא גם כשאנחנו מסתכלים על הנתונים מפלטפורמות מובילות, כמו למשל הטיה. למרות ההשהייה של משיכות, OKEx החזיקה חזק בין הבורסות העתידיות ב- BTC והיא עדיין מובילה את החבילה כמובנית הנגזרים העיקרית מבחינת ריבית גלויה בחוזים עתידיים על BTC..

המשכנו גם להתקדם עם רישום הפרויקטים החדשים ונמצאים במגעים עם חברות חדשות לשיתוף פעולה במטרה לבנות עוד יותר את המערכת האקולוגית של OKB ולשפר את חווית המשתמש בפלטפורמה שלנו. אנו יודעים שלקוחות רבים הושפע האמון בנו, ואנו מתנצלים על כך. העבודה שלנו מכאן והלאה ברורה: אנו נשמור על המחויבות שלנו להחזיר את אמון המשתמשים ולהבטיח ש- OKEx תישאר פלטפורמת הבחירה שלהם להשקעה ומסחר בנכסים דיגיטליים..

שמחה לראות שהתפתחות המערכת האקולוגית של OKB נמשכה, כמו גם כל שאר הפעולות בבורסה שנותרו ללא השפעה במהלך השעיית הנסיגה. מה דעתך על האירוע הזה, ואיך לדעתך OKEx צריכה להמשיך מכאן כדי להגביר את האמון של קהילת המסחר בקריפטו בפלטפורמה?

עוֹרְבָנִי: אני חושב שהאירוע הדגיש כמה נקודות חשובות מאוד. זה חשף כמה חולשות בתהליכים הפנימיים שלנו, שעכשיו אנחנו איתנים בתיקונם. עם זאת, זה גם הדגיש את חוזק התשתית והאבטחה שלנו – בכך שהצלחנו לשמור על כל נכסי המשתמש, כמו גם להמשיך ולנהל את הפעולות בכל שאר הפונקציות של הבורסה..

מחוץ ל- OKEx, האירוע הדגיש את בגרות שוק הקריפטוגרפי – בא לידי ביטוי במחיר ה- BTC ונכסים מרכזיים אחרים בחוסן שלהם לחדשות. גילינו גם כמה לקוחות OKEx תומכים ונאמנים וכיצד הביטחון נשאר גבוה בפלטפורמה שלנו. לא רק שאנחנו נודה להם בתוכניות תגמולים נדיבות, אלא אנו מקווים להחזיר כל אובדן אמון.

אנו נמשיך לשפר את חווית המשתמש, להפיץ מוצרים ותכונות חדשות ולהאזין למשוב הלקוחות. מלבד היותי מנכ”ל OKEx, יש לי תפקיד חשוב מאוד בבורסה שהוא מנהל שירות לקוחות ראשי. אני מדבר באופן קבוע עם הלקוחות אחד על אחד כדי לזהות את נקודות הכאב שלהם, להקשיב להצעות שלהם ולהאיץ את הרעיונות והצרכים שלהם באמצעות תהליך פיתוח המוצרים שלנו..

איך אתם מתכננים להתמודד עם הארנק החם ומחזיקי המפתחות הפרטיים בטווח הארוך?

עוֹרְבָנִי: שוב אנו מתנצלים על כל אי הנוחות ואנו נשתדל לשפר ללא הרף תהליכים פנימיים על מנת למנוע מצבים דומים להתרחש שוב בעתיד. אנו מעריכים בכנות את סבלנותך.

תן לי להתחיל לענות על שאלתך בהתייחס לחלק מההצהרות השגויות שהושמעו בנוגע למערכת האבטחה והניהול שלנו בארנק:

  1. מערכת הארנק החם שלנו השתמשה, ותמיד תשתמש, במנגנון רב-סיגי לאישור.
  2. לכל מפתח פרטי – כן, יש לנו מספר מחזיקי מפתחות פרטיים – יש גיבוי. לעולם לא יאבדו נכסים עקב אירועים בלתי צפויים שקורים לבעל מפתח פרטי.
  3. הפסקת הנסיגה לא הייתה קשורה לבעיות טכניות בפלטפורמה שלנו.

בהמשך, אנו רוצים להיות שקופים ככל האפשר עם הקהילה שלנו, ואירוע זה הביא אותנו לבצע מספר שיפורים בתהליכים הפנימיים שלנו. הפרטים המעודכנים ביחס לניהול המפתחות הפרטיים כוללים:

  1. יצירת מפתחות פרטיים
  2. גיבוי למפתח פרטי
  3. הפעלת המפתח הפרטי הראשי
  4. הפעלת המפתח הפרטי לגיבוי

הנה מבט על מנגנון הארנק החם האחרון שלנו:

אנא בקר בדף הבא לפרטים נוספים, כולל רשימת אמצעי הגנה ותנאים:

https://www.okex.com/wallet-security

לאחר שה- OKEx הודיעה על השעיית הנסיגה, היו דיווחים על רשומות עסקאות בשרשרת לפיהן המשיכה להיות זרימה מסוימת ברשת על ידי OKEx. זה הפך את המשתמשים ואת כל שוק הקריפטו לחרדים מתמיד. במקום להפריך את השמועות בהצהרות פומביות, מדוע ש- OKEx לא תכריז ישירות על כל כתובות הארנק ועסקאות ברשת? האם זו לא תהיה דרך שקופה יותר עבור המשתמשים לעקוב אחר המצב?

עוֹרְבָנִי: חלק מכתובות הארנק ב- OKEx סומנו באופן ציבורי על ידי כמה חוקרי וערוצי בלוקצ’יין של צד שלישי. עם זאת, לפעמים הערוצים מטעים את כתובות הארנק האחרות ככתובות הארנק שלנו – מה שהוביל לפאניקה בעבר. מזה זמן, אנו מתקשרים עם הערוצים האלה, אחד אחד, כדי לתקן או להסיר את הדוחות השגויים.

בחודשים הקרובים נשיק תוכנית שקיפות חליפין חדשה המאפשרת למשתמשים לעקוב מקרוב אחר כתובות הארנק בכל עת.

השמועה אומרת כי השעיית הנסיגה האחרונה הייתה תוצאה של האשמה בהלבנת הון מצד הרשויות הסיניות. כיצד תוכלו להקל על חששות המשתמשים ביחס לשמועות אלו?

עוֹרְבָנִי: כאחת הפלטפורמות המוקדמות ביותר בתעשייה זו, OKEx מנהלת עסקים תחת הנחת עמידה קפדנית במסגרות הרגולציה ברחבי העולם. זה אחד העקרונות העיקריים שלנו. אם אנו מעורבים בהלבנת הון או בפעולות בלתי חוקיות חשודות אחרות, איננו יכולים לצמוח עם התעשייה הזו.

כאמור בהודעות קודמות רבות, לחקירה אין קשר ל- OKEx. הקמנו, יישמנו, וממשיכים לשכלל מימון הלבנת הון, מימון נגד טרור וסחר. & תוכנית הסנקציות הכלכליות מאז הקמתנו להבטיח פלטפורמת סחר נכסים דיגיטליים חזקה ותואמת. אנו רוצים לקדם פעילויות עסקיות חוקיות ושקופות ולשמור על מוניטין חזק בקרב לקוחותינו, הרגולטורים ותעשיית הנכסים הדיגיטליים.

עם הפתיחה המחודשת של הנסיגות שמעתי את זה הכין סדרה של תוכניות תגמולי משתמשים. ג’יי, אתה יכול לספר לנו עוד?

עוֹרְבָנִי: כדי להביע את התנצלותנו ולהודות למשתמשים הנאמנים שלנו על אמונם, נשיק מספר תוכניות תגמול ותגמול.

הראשונה תהיה תוכנית תגמולי יום שישי שמח. למשתמשים שביצעו פיקדונות, החזיקו באסימונים או נסחרו בפרק הזמן בו נסגרו המשיכות, OKEx תעביר 20% מסך דמי החוזה שלה לקרן תמריצים אשר תונפק כתשלום חד פעמי למשתמשים על בסיס הנכסים שלהם ותנאי העסקה. חישוב משקל הנכס יהיה כפול עבור מחזיקי OKB.

שנית, אנו נוותר על דמי השירות ונחזיר אותם למשתמשים. למשתמשים שנכסיהם עלו על 10,000 USDT לפני ההכרזה בשעה 00:00 (HKT) ב- 24 בנובמבר 2020, יונפק כרטיס הנחה בעמלה המוערך בין מינימום 100 USDT למקסימום 1,000 USDT.

עבור כל משתמשי הפלטפורמה, חוזים עתידיים נוספים ותמריצי הכנסות מדמי עסקה להחלפה תמידית ימשיכו להיות מונפקים בכל יום שישי, ומחזיקים ב- OKB תמיד יהיו בעלי אפשרות להכפיל את חישוב משקל הנכסים שלהם ב- OKB..

לסיום, תיקון פרוטוקול ונהלים של OKEx מתבצע, וזה יהיה תהליך מתמשך. על מנת להימנע מהפרעות פלטפורמות דומות בעתיד, תהיה הערכה מתמדת של רשימה מגוונת של גורמים המתקדמים.

ג’יי וכל הצוות ב- OKEx מביעים תודה כנה לקהילה על סבלנותם ונאמנותם לאורך כל ההפסקה. הצוות יודע שצריך להרוויח אמון ועומד באתגר.

ככל שהקריפטו ימשיך לנוע יותר למיינסטרים, OKEx תתמקד בענווה בבניית המערכת האקולוגית של OKB, שיפור היצע המוצרים, התחברות חיובית לקהילה ושיפור חוויית המשתמש בפלטפורמה..

OKEx נותרת איתנה במחויבותה לספק פלטפורמת מסחר מהשורה הראשונה ולהישאר מובילה מהימנה ומכובדת בענף.

עקוב אחר OKEx

 https://twitter.com/OKEx

 

https://www.facebook.com/okexofficial/

 

https://www.linkedin.com/company/okex/

 

https://t.me/OKExOfficial_English

 

https://www.reddit.com/r/OKEx/

 

https://www.instagram.com/okex_exchange

אתר: https://www.okex.com/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner