שיחת מנכ”ל OKEx: מדוע לא כדאי לפחד ממטבעות קריפטוגרפיים

מאז לידתו של הביטקוין לפני 10 שנים, רוב האנשים היו ספקנים לגבי הטכנולוגיה החדשה הזו ושוויה. במקביל, ממשלות ברחבי העולם יצאו מגדרן לנסות להטיל תקנות על הקריפטו, בעוד שמשקיעי שוק מסורתיים כמו וורן באפט ממשיכים להתעלם מחשיבותה. מדוע הם מסרבים לאמץ קריפטו?

אני מאמין שהסיבה הבסיסית היא שהם חוששים מקריפטו במספר דרכים.

1. אתה לא מבין איך זה עובד

אלא אם כן אתה חובב קריפטו כמוני, אנו מבינים כיצד אלפי המטבעות הקריפטוגרפיים שם גורמים לבלבול אצל רובם. אבל הישאר איתי כאן – כדי להבין את הקריפטו, עליך לזרוק תחילה את כל אמונותיך לגבי המערכת הפיננסית המסורתית, ולאמץ את הטכנולוגיה החדשה והכסף הדיגיטלי המבוקר שלה של עמית לעמית..

חוסר ביטחון ואי הבנות הם הסיבות העיקריות שמונעות מאנשים לסמוך על מטבעות קריפטוגרפיים, במיוחד כאשר התקשורת אוהבת לכסות סיפורים מרים על כמה מאיתנו להפסיד לשוק התנודתי. אחרי הכל, מה מוכר יותר טוב מלהיות “בועת הביטקוין”? העובדה היא שרוב האנשים פשוט לא מבינים כיצד פועל קריפטו, ולכן הם מבקרים את היותו חסר ערך, השקעה מסוכנת או “כסף לא חוקי”..

אנו חיים בעולם של מידע סוחף וקשה לנו למיין את אשר נכון שהם שקריים. לכן מחקר משלך ואימות מידע זו מיומנות חשובה כדי לשרוד. לפני שתקפוץ למסקנה ש”הביטקוין הוא תרמית “, אולי אתה יכול לנסות לקרוא את הנייר הלבן של סאטושי, או לחפש בגוגל את הטכנולוגיה שמאחורי כדי להבין יותר על כך. חיפוש ידע בכל פעם שמגיעה המצאה חדשה עוזר לך להדביק את שאר העולם. מי יודע מה תרוויח בתהליך?

2. אתה חושב שלקריפטו אין ערך אמיתי

שמעתי די הרבה אנשים שטוענים שלקריפטו אין ערך אמיתי בהשוואה לזהב, שבסופו של דבר שיגעון הקריפטו לאט לאט יגווע וכל מה שהשארת יהיה מספרים חסרי ערך על המסך.

בעיניי, ניתן לטעון את אותו הדבר שגם כסף זהב או פיאט יכול יום אחד להיות חסר ערך, אם נפסיק להאמין בהם. לזהב יש ערך מהותי בגלל ההיסטוריה הוותיקה שלו, המחסור שלה, ושהוא עמיד וכמעט בלתי אפשרי לזייף. אבל האם גם בקריפטו אין לבדוק את כל התיבות האלה? למרות ההיסטוריה הקצרה של 10 השנים, הקריפטו גם הוא מועט (מספר הביטקוין פוחת כל 4 שנים בהפחתה), הרבה יותר עמיד מכיוון שלא תצטרכו לסחוב אותם ממש (ארנק חם / קר יעשה את הטריק) , ובהחלט בלתי אפשרי לזייף בשל אופיו המבוזר?

ההבדל בין זהב, פיאט וקריפטו הוא שלא ניתן להחזיק את השימוש האחרונים פיזית. יכול להיות יום בו גם פיאט מאבדת מערכה, הסתכל בוונצואלה ושיעור ההיפר-אינפלציה שלה ב -9585.5% (נכון לדצמבר 2019). זהב ופיאט הם בעלי ערך כי אנו סומכים עליהם. אנו סומכים על כך שיש להם ערך אמיתי, שנוכל להשתמש בהם כדי לסחור עבור מה שאנחנו רוצים, פיזית ודיגיטלית. באופן דומה, אנו סומכים על כך שלקריפטו יש ערך אמיתי והיא טמונה בו אמינות ומערכת הפנקסים חסרת האמון וללא הצנזורה שספק אם מטבעות פיאט לא ישיגו.

אתה יכול לחשוב על קריפטו כמו שימוש בכרטיסי אשראי או בנקאות מקוונת שמוציאה את ההיבט הפיזי של עסקה. כאשר הוצגו לראשונה עסקאות דיגיטליות, גם אנחנו היינו סקפטיים, אך ככל שהחברה הופכת לדיגיטלית יותר ויותר, כעת לכולם יש לפחות 3 כרטיסי אשראי בארנק, ומי שלא אוהב להשתמש ב- Apple Pay?

3. בממשלה אנו סומכים

פחד נפוץ נוסף מקריפטו הוא שהם אינם מונפקים על ידי שום רשות מהימנה, בנקים או ממשלה, ולעתים קרובות אנשים אינם נוחים וחסרי ביטחון כאשר נכסיהם אינם מוגנים על ידי ממשלה כלשהי. על פי סקר שנערך לאחרונה על ידי Crypto.com ו- The Economist, 54% מהנשאלים אמרו כי הם סומכים על מטבעות דיגיטליים שהונפקו על ידי הממשלה. אבל האם זה לא מה שטוב בקריפטו, שהוא מבוזר לחלוטין ואף אחד לא יכול לתפעל אותו? אל לנו לשכוח כי מטבעות פיאט נשלטים על ידי בנקים מרכזיים, שעלולים להיות בהשפעת גופים פוליטיים וממשלות גם כן.

ככל שהקריפטו ממשיך להאיץ, כמה ממשלות החלו גם לחקור ולהנפיק מטבעות דיגיטליים משלהם, כמו למשל בנק העם הסיני שהודיע ​​השבוע על פרסום ה- DECP שלו. אסטוניה, יפן, פלסטין, רוסיה ושבדיה גם מחפשות להשיק את הקריפטה הלאומית שלהן. אולי זה יכול להתקין את אמונך בקריפטו?

4. הקריפטו תנודתי מדי

כן – קריפטו היא השקעה נדיפה. מחירם עשוי לשאוב או לעלות בצורה דרמטית תוך מספר דקות בלבד, כמו הצניחה הפתאומית של מחיר הביטקוין בחודש מרץ, ויורד מתחת ל -4,000 דולר במשך יומיים. עדיין "אין כאב אין רווח", זה גם מה שמרתק אותנו להשקיע מכיוון שמדובר בסיכון שכדאי לקחת. קחו לדוגמא את הביטקוין המפורסם, אם תסתכלו על היסטוריית המחירים שלו, הייתם שמים לב שהתנודה המתמדת היא הנורמה, ממש כמו שוק המניות המסורתי. בעקבות השקופית האחרונה בחודש מרץ, הביטקוין כבר התחדש ל -7,000 דולר היום, והמחיר צפוי לעלות ברגע שהוא יחלוף בחודש מאי ויהיה נדיר יותר. תנודתיות אינה שד כשאתה מבצע מחקר משלך לפני ההשקעה ותמיד עומד במגבלת הסיכון שלך.

הקריפטו הוא עתיד הפיננסים

אנו עוברים לעבר עולם חסר מזומנים ודיגיטלי שמשנה בצורה דרסטית את חיי היומיום שלנו, והמטבעות הקריפטוגרפיים הם אחד הגורמים המניעים. מדוע לאלץ את עצמך להאמין בטכנולוגיה המהפכנית הזו עם צמיחה משמעותית?

עקוב אחר OKEx ב:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner