גישה לשוק האוניברסלי: כוחם של חוזים פיננסיים מבוזרים

סיכום של השולחן העגול העשירי OKExDeFi, המציג את מייסד UMA, הארט למבור

ב- OKEx אנו מסתכלים כל העת לעתיד – ואנו מאמינים שמשמעותם כספים מבוזרים. כדי להפיץ את המסר, המנכ”ל שלנו, ג’יי האו, מקיים סדרת שיחות שולחן עגולה #OKExDeFi וירטואלית עם מנהיגים מענפים שונים כדי לדון בהתקדמותם, בתובנותיהם ובתוכניות העתידיות שלהם..

בשולחן העגול הזה, ג’יי מראיין את הארט למבור, מייסד שותף של UMA. בשנת 2013 הקים למבור את חברת Openfolio, פלטפורמת מעקב אחר מימון אישי שנרכשה בשנת 2017 על ידי חברת תכנון פיננסי. כעת הוא מוביל צוות של חוקרים פיננסיים ועיצוב אורקל ב- UMA.

להלן עיקרי המפתח מה- שולחן עגול.

עוֹרְבָנִי: בעיני UMA נראה כמו תשתית לבניית חוזים פיננסיים על Ethereum. כיצד פועלות תבניות החוזה הכספי להתאמה אישית של מוצרים פיננסיים שונים ברשת?

הארט: אם אתה חושב על מוצרים פיננסיים באופן כללי – אני מסתכל כמעט על כל חוזה פיננסי שיש כחוזה – היום, בעולם הפיאט, הייתי אומר שהם כמעט כולם כמו חוזים משפטיים. כמעט כל מוצר נראה ככה. לכן, אם זה ביטוח, ברור שזה החוזה הזה בינך לבין ספק הביטוח שלך, שבו אתה מקבל תשלום במקרה של אירוע כלשהו. אם אתה קרן גידור ואתה מבצע סוג מסוים של החלפות או נגזרים, ברור שזה חוזה בינך לבין הצד הנגדי שלך לתשלום כספי כלשהו. אפילו לאדם עם חשבון תיווך, אני טוען שחשבון התיווך הוא החשבון שמחזיק מניות מטעמו של המשתמש, ויש הסכם משפטי בין אדם זה לבין חשבון התיווך האומר שיש לו את הזכויות לבעלות על אותם אנשים. מניות.

אז, מה שאנחנו באמת מנסים לעשות ב- DeFi זה לשכתב את החוזים האלה כך שהם נאכפים בבלוקצ’יין והם לא נאכפים על תשתית חוקית. דרך נוספת לחשוב על זה היא שהם נאכפים באופן אנונימי – ולכן, אני לא מסוגל לתבוע את האדם בצד השני של החוזה שלי כדי לגרום לו לעשות את מה שאני רוצה שיעשו. הם נאכפים על ידי תוכנית התמריצים הכלכליים העומדים מאחורי החוזים הללו, כך שאנשים יעשו את הדבר שהם רוצים לעשות. אז, באמת, אנו בוחנים מה UMA ניסתה לעשות כמו לעשות זאת – כלומר, לנסות להפוך אותו לתשתית כדי להקל על בניית חוזים פיננסיים אלה, עם מבני תמריץ מתאימים שיאלצו את משתתפי החוזה למלא את תנאי החוזים שלהם מכיוון שזה האינטרס הכלכלי הטוב ביותר שלהם.

עוֹרְבָנִי: כולם מדברים על הכנסת נכסים בעולם האמיתי לאסימון חסר אמון על רשתות חסימות. האם UMA עושה את אותו הדבר – והאם תוכל להסביר בפשטות את המנגנון שעומד מאחוריו?

הארט: אנשים מדברים כבר זמן מה על אסימון נכסים בעולם האמיתי. אענה לשאלותיך בשני הכיוונים – כיצד תוכל להשתמש ב- UMA כדי ליצור נכס בעולם האמיתי וגם, בנפרד, איזה אינטרס לדעתנו יש לאנשים בנכסים מסוג זה.

כדי להתחיל באיך אתה עושה את זה, בוא ניקח את הדוגמה של זהב. נניח שאתה רוצה ליצור אסימון שעוקב אחר זהב. אסימון סינתטי הוא לא ממש זהב. זהו חוזה פיננסי שנועד לשקף את מחיר הזהב. הדרך בה אתה יכול להשתמש במערכת UMA לשם כך היא ליצור חוזה שנראה דומה במבנים רבים לאופן שבו עובדים חוזי MakerDAO. אם אני רוצה ליצור אסימון זהב סינטטי, אני יכול להמשיך ולנעול חבורה של ביטחונות בחוזה. נניח שזהב שווה כרגע 1,000 דולר. אני יכול להכניס 120% – כך, 1,200 דולר – או יותר. אני מכניס USDT, למשל, לחוזה חכם ואני מסוגל לטבוע חוזה זהב סינטטי אחד, וכחסות האסימון, הדרישות שלי הן שאשמור על יחס הביטחונות על 120% ומעלה. את אסימון הזהב הזה אני יכול למכור ולסחור כאסימון ERC-20 המייצג גרם אחד של זהב – ומכיוון שאני נותן החסות לאסימון, היוצר של אסימון זה תמיד ישמור על ביטחונות עודפים אלה. אם היית קונה את אסימון הזהב הזה, אתה יודע שתמיד הוא יגובה לפחות בכמות הדולרים המתאימה שהזהב שווה. בּוּם! יש לנו את אסימון הזהב הסינתטי שלנו – ואתה יכול לעשות את זה עם כל דבר, ואתה יכול לעשות את זה ביעילות רבה באמצעות המסגרת היקרה הזו שיש לנו, שיש לה שיחות אורקל מינימליות ותקורה מינימלית כדי ליצור נכסים מסוג זה בפועל..

השאלה השנייה – במונחים של “האם המשתמשים רוצים את זה? – אני למעשה פחות משוכנע שמשתמשים רוצים נכסים בעולם האמיתי בבלוקצ’יין. התשתית שלנו עובדת יפה ליצירתם, אבל אני חייב לומר שרוב משתמשי הקריפטו היום רוצים קריפטו או דברים שקשורים לקריפטו. אני לא בטוח שהשוק עדיין התפתח מספיק למקום בו המשתמשים מעוניינים בנכסים בעולם האמיתי. אשמח שיוכחו לי שטעויות כאן אבל אני רק חושב, אם מסתכלים על סוג הדברים שאנשים מעוניינים בהם, הם הרבה יותר מעוניינים ליצור מוצרים הקשורים לקריפטו או מטבעות נייר מאלה שהם זהב סינטטי.

ג’יי: CeFi ו- DeFi – מה צריך להיות הקשר הכי טוב שלהם בעיניך? מה היית מציע ל- OKEx לעשות יותר כדי להקל על שטח ה- DeFi?

הארט: דעתי האישית היא שדה-פיי צריך להיות תשתית. DeFi צריך להיות כמו הצנרת והכלים המשמשים ליצירת מוצרים פיננסיים וחוזים פיננסיים לסוג החדש של חידושים.

בורסות כמו OKEx חידשו ואינטראקציה עם היבטים אלה. אתה סומך על המותג של OKEx ועל החוויה ועל בסיס המשתמשים שלה. יש לכם הפצה. יש לך משתמשים. החידושים בפלטפורמה הם למעשה הלקוחות. הם רוצים להיות מסוגלים ללכת למקום שהם סומכים עליהם ויש להם גישה לכל המוצרים והשירותים הטבעיים האלה.


ג’יי: כן, בדיוק. אני חושב שזה יותר כמו גשר בין שני מימדים. מימד אחד הוא DeFi והשני הוא העולם האמיתי. זה פער, ו- OKEx נכנס בתור CeFi כדי לגשר על הפער.

הארט: כן. ההקבלה הגיונית מכיוון שבמימון המסורתי יש לך תשתית. חשוב על תעודות סל או קרנות נאמנות ועל סוג התשתיות שקיימות לתמיכה בקרנות אלה. אתם מנהלי נכסים שהם למעשה היצרנים של מוצרים פיננסיים אלה. Blackrock יוצר את כל האפליקציות הללו אך למעשה אינך יכול לקנות תעודות סל ישירות מ- Blackrock. במקום זאת אתה קונה את תעודות הסל האלה החלפות, נאמנות, מתווכים או מרובינודה. התיווך הזה הוא החזית. אני חושב שהתבנית הזו עובדת טוב מאוד, ואני גם רואה שסוג זה של תבניות ממש מגדיל את DeFi.

אתה יודע, אנשים מסוימים ב- DeFi עשויים באמת לא להסכים איתי בנושא זה, אבל אני חושב ששימוש במרכזיות כשער כדי לגשר על הפער הזה שאתה מדבר עליו, ולהשתמש ב- DeFi כתשתית ליצירת כל המוצרים האלה, נראה לי דרך הגיונית קדימה במרחב.

ראיון זה נערך ותמצה לשם הבהירות.

הצטרף לערוצים שלנו כדי ללמוד עוד על blockchain, cryptocurrency ו- DeFi:

ג’יי האו, מנכ”ל OKEx

רשמי OKEx

קרדיט לאורח השולחן העגול #OKExDeFi שלנו:

הארט למבור, מייסד שותף @UMA

https://twitter.com/hal2001

https://www.linkedin.com/in/hartlambur/

UMA

https://twitter.com/umaprotocol

https://www.linkedin.com/company/umaproject/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map