ג’יי האו: השוואת מנועי חיסול של חילופי קריפטו

בשנתיים האחרונות ניתבנו את מאמצינו לשכלל את מנוע ניהול הסיכונים לשוק החוזים העתידיים, וטרם רשמנו מחזורי BTC במשך כשנה וחצי. מערכת זו נועדה לשמור בכמות קטנה של כספי משתמשים בקרן הביטוח שלנו, כך שנוכל לשרוד א >ירידה של 30% בשוק במהלך התנודתיות. ברור לי מאוד שהעלאה של יחס מרווח התחזוקה בעיוורון היא פגיעה במשתמשים שלנו.

בששת החודשים האחרונים OKEx זכתה להכרה פומבית על ידי מנהיגים מחילופי העמיתים שלנו, כמו FTX ודרבית, בכמה הזדמנויות. עד 13 במרץ, מעולם לא הייתה לנו ההזדמנות לראות באמת איך הכל יתכנס, וגם לא לתת לשוק להעמיד במבחן את מערכת ניהול הסיכונים שלנו. אנחנו לא רוצים לקרוא ליום שישי הקרוב ההתרסקות ה -13 אירוע ברבור שחור, מכיוון שכבר חזינו שיום כזה עשוי לקרות כאשר תכננו את המערכות שלנו. היינו מוכנים היטב לכך.

מָקוֹר: https://twitter.com/SBF_Alameda/status/1237569751460671491 מָקוֹר: https://blog.deribit.com/insights/crypto-derivatives-exchanges-liquidation-pioneers/

כמנכ”ל OKEx, אחד הרגעים הגאים שלי היה כאשר הואובי (הדופלגנגר שלנו) העתיק והשיק אותה מערכת ניהול סיכונים כמו שלנו רק כמה ימים לפני התמוטטות השוק. הם אמרו כי חיקוי הוא הצורה הכנה ביותר של חנופה – הייתי רוצה לחשוב כי הואובי הצליח לעמוד בתנודתיות בשוק בכך שעקב אחר צעדינו, שהיא אחת התרומות “המיוחדות” שלנו למערכת האקולוגית של הצפנה. לא נפסיק לחדש. אנו שואפים להפוך לניקולה טסלה בתעשיית הבלוקצ’יין, בבניית תשתית הליבה של בלוקצ’יין וסלילת הקרקע להצלחת כולם. אני מצפה מחברינו הקרובים ביותר שזכו לחידושים שלנו, להמשיך וליהנות מפירותינו על ידי שיפור עיצוב החלפותיהם ונגזרות לינאריות שלהם על בסיס שלנו בקרוב..

מָקוֹר: https://huobiglobal.zendesk.com/hc/en-us/articles/900000297826-Huobi-DM-Huobi-Futures-Releases-Partial-Liquidation

כמו רוב החילופים הנגזרים, היו לנו שיהוקים משלנו בתאריכים 12–13 במרץ, כאשר מוצרי ההחלפה שלנו ירדו לכמה דקות ביום חמישי בערב לפני הצניחה הגדולה. צוות הטכנולוגיה שלנו הצליח להגדיל את הפעילות ולהחזיר את המערכת לרשת תוך זמן קצר. צוות OKEx היה אז בשמירה על המשך הלילה בכוננות גבוהה, ושום חילוף מרכזי אחר לא קרה לבורסה. זה היה שיט חלק יחסית לשווקי הנגזרים שלנו מאז ולא סבלנו מלקות.

בהשוואה למובילי ענף אחרים, דרבית סבלה מדלדול ביטוחי, אך הם פעלו במהירות והזריקו 500 BTC מההון שלהם כדי להגן על הסוחרים. בשעות החשוכות ביותר של שישי בבוקר, ממש כמו ש&המפסק של P500 מופעל כאשר השוק צונח הרבה, BitMEX ירד לתחזוקה ועצר את המשך הפירוק בענף..

השמועות היו כי התחזוקה הייתה מהלך ידני למניעת מנוע החיסול של BitMEX לזרז את חיסול כל המשתמשים בזמן שנזילותם דקה. אם BitMEX לא היה יורד, החיסולים היו יכולים להמשיך ולהוזיל את מחירי הביטקוין לשלוש ספרות בשל אופי הפוך של עתידם..

עם זאת, אני לא מאמין שזה היה מכוון, והתעשייה צריכה להיות אסירת תודה על האופן שבו היא התנתקה. אם השוק לא היה לוקח אוויר, הוא באמת היה נכנס לאירוע ברמת הברבור השחור. מחשבה נוספת הייתה כי סביר מאוד להניח כי BitMEX סבלה מהתקפת DDoS מצד מתחרותיה, בדיוק כמו שקרה ל- OKEx..

מָקוֹר: https://blog.bitmex.com/site_announcement/system-status-update-13-march-2020/ מָקוֹר: https://twitter.com/DeribitExchange/status/1238426708895830018

נראה שהמצב הגרוע ביותר קרה אצל בינאנס, שסבלה בערך 50% דלדול מקופת הביטוח שלהם. קרן הביטוח שלהם עובדת בצורה די מעניינת. ברוב הבורסות, אלא אם כן קרן הביטוח מתרוקנת לחלוטין, הבורסה לא תחוקק שום חסרונות או פירוק אוטומטי; אך בסופו של דבר הפסידה בינאנס כ -6.5 מיליון דולר מהקרן שלהם. אפילו עם 6 מיליון דולר שנותרו, הם הפכו את עמדות הסוחרים לזכייה על ידי פירוק אוטומטי (ADL), מה שגרם לזעם בטוויטר כצפוי. לא היה ברור שאם המערכת הייתה הוגנת או שמדובר ביצרני שוק מיוחסים שאינם מחויבים לירידת ערך זה. ADL הורס לסוחרים בנסיבות אלה, אם משתמש היה משתמש בחוזים עתידיים כדי לגדר עמדה אחרת, הוא היה מאבד סכום משמעותי ברגלו השנייה. קחו לדוגמא, כאשר השוק התרסק מ- 6000 ל 5000 ביום שישי בבוקר ואם הוחלפתם, כמעט הייתם בטוחים שתפסידו הפסד של 20%. בעוד שב- OKEx, כולם משחקים לפי אותם חוקים, ההטבה מוחלת רק כאשר קרן הביטוח מתרוקנת.

מָקוֹר: https://www.binance.com/en/futures/funding-history/1 מָקוֹר: https://twitter.com/cz_binance/status/1238070877289353217 מָקוֹר: https://twitter.com/Fat_macedonian/status/1238080834982346753 מָקוֹר: https://twitter.com/lionel_tlse/status/1238074058664804352 מָקוֹר: https://twitter.com/skewdotcom/status/1238428787865460736

כשכל האבק התייצב, המערכת של OKEx עמדה בתנודתיות, והמחזור והנזילות שלנו היו מובילים במהלך 24 השעות הקריטיות. אנו אולי לא מושלמים ויש עדיין מקום לשיפור, אך אנו מבטיחים שנמשיך לעבוד ללא לאות מאחורי הקלעים כדי לשמור על נכסי המשתמשים..


עקוב אחר OKEx ב:

סטמיט: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map