מה המשמעות של שיעורי ריבית כמעט אפסיים עבור מטבעות חשמליים ומדוע זה לא יפגע בצמיחתה

סקירה כללית

צעדים יוצאי דופן לזמנים יוצאי דופן, וזה יכול גם להיות מוביל לתוצאות יוצאות דופן. למרות שראינו ששווקי הנכסים התאוששו בתחילה ממכירת וירוס העטרה, עדיין הפנדמיה רחוקה מלהסתיים, והחשש מפני מיתון עולמי גובר..

המים הנושאים את הסירה הם אותם הבולעים אותה. אמצעי ההקלה האולטרה שאומצו על ידי בנקים מרכזיים גלובליים וקובעי מדיניות עשויים להכיל איכשהו את הנזק הכלכלי, אך הם יכולים גם ליצור אתגרים אחרים..

גם השווקים המסורתיים וגם הקריפטו חוששים ככל הנראה לקיים שיעורים שליליים בארה”ב, ולאחרונה היו הרבה יותר שיחות בנושא זה בקרב קובעי המדיניות. אם אנו רואים ריביות שליליות בארה”ב, כיצד ישפיע מדד קיצוני זה על שוק המטבעות הישנים ועל המודל העסקי שלו ועל שוק המטבעות בכלל.?

מגיפה שולחת קצב לכמעט אפס

הפדרל ריזרב האמריקני ובנקים מרכזיים אחרים נקטו צעדים נועזים בכדי לדכא את ההשפעה של נגיף העטרה על הכלכלה העולמית והשווקים הפיננסיים. אחרי שתי הפחתות שיעורי ההפתעה 3 במרץ ו 15 במרץ, שיעור הכספים המוזנים מופחת כעת ל -0-0.25%, רמות שהשווקים לא ראו מאז המשבר הפיננסי העולמי. יתר על כן, ב 23 במרץ, הפד הודיע ​​על חידוש ההקלות הכמותיות ללא הגבלה, ופתח את הדלת לרכישת נכסים ש”צריך לתמוך בתפקוד חלק של השוק."

איור 1: הכספים הפדרליים של ארה”ב מכוונים לטווחים העליונים והתחתונים (מקור: רחב הנגידים של מערכת הפדרל ריזרב; סנט לואיס פד)

התגובות משוקי האוצר משכו את תשומת לב האנליסטים. התשואות של חודש אחד ושלושה חודשים בארה”ב צנחו באזור השלילי. הצניחה הגיעה זמן רב מדי לאחר שהפד ביצע אותה "אינסוף QE" הַכרָזָה. למרות ששניהם התאוששו מעט מהשפל, עדיין, השווקים לא שללו לחלוטין את התשואות יכולות להיות שליליות..

איור 2: תשואות 1 מיליון ו -3 מיליון דולר בארה”ב נכנסו לשליליות (מקור: Tradingview)

ריביות שליליות בארה”ב, באמת?

בעקבות זאת, הדיונים סביב שיעורי הכספים המוזנים הולכים ושליליים גוברים, השווקים וקובעי המדיניות מחזיקים בדעות שונות מאוד..

במסיבת עיתונאים ב- 15 במרץ, יו”ר הפד ג’רום פאוול הזהיר שהצמיחה הכלכלית בארה”ב תהיה ככל הנראה "חלש" ברבעון השני. ובכל זאת, הבנק המרכזי “לא ישתמש בריבית שלילית כדי להילחם במגפת הנגיף הכורוני.” פאוול הוסיף כי “אנו לא רואים כי שיעורי המדיניות השליליים הם תגובה מדיניות הולמת כאן בארצות הברית,”

נראה כי כמה פקידי פד אחרים הראו עמדה רכה יותר בנושא זה. ניל קשקרי, נשיא הפדרל ריזרב במיניאפוליס, אמר ריביות שליליות אינן סבירות אם כי לא בלתי אפשריות.


בינתיים הנשיא דונלד טראמפ נראה יותר כתומך במדיניות השיעורים השליליים. חזרה לפורום הכלכלי העולמי, טראמפ אמר, “אנו נאלצים להתחרות במדינות שמקבלות שיעורים שליליים, משהו חדש מאוד, כלומר משלמים להן כדי ללוות כסף, משהו שאוכל להתרגל אליו מהר מאוד. אוהב את זה."

רק לאחרונה, הבנק הפדרלי של המחקר הכלכלי של סנט לואיס פרסם א לימוד על בנקים מרכזיים שיש להם שיעורים שליליים, והאפשרות של הפד האמריקני תהיה שלילית.

אז האם ארה”ב תהיה שלילית? נראה כי אין תשובה קצרה לכך, לפחות לטווח הקצר, אך שום דבר לא ממש מחוץ לשולחן במצב הנוכחי. אם כי, כיצד יגיב שוק ה- stablecoin הממוקד בדולר כאשר התממשה סביבת שערים שלילית בארה”ב?

שיעורי ריבית, דולר, ו stablecoin

הדולר נחשב זה מכבר כמטבע מקלט בטוח בתקופות לחוצות, וטלטלת השוק האחרונה בהובלת COVID היא דוגמה קלאסית. על רקע החשש לנגיף, מדד הדולר זינק מבין 94 הידיות העליונות לאזור 102 במהלך שיא המכירה..

Stablecoin נושא מושג דומה, מטבעות מטבעות צמודים ל- USD כמו USDT ו- USDC נחשבו לנכס קריפטו בטוח יותר ביחס למטבעות קריפטוגרפיים אחרים כאשר נופלים בשוק.

שווי השוק של מטבעות הנפט הגדולים זינק משמעותית בחודש מרץ. ההערכות הדגישו את תחושת הסיכון בזמן שמחירי BTC צנחו מ- USD 9200 לירידות נמוכות של 3850 דולר בתוך שבוע. אינדיקטורים אחרים, כגון נפח עסקאות ברשת וספירה, ציירו גם את תמונת הביקוש למקלט.

איור 3: שווי שוק של מכוניות יציבות גדולות עד 31 במרץ (מקור: DeFiPrime; Messari)

מטבעות מטבעות צמודים לדולרים רגישים לביקוש של דולרים בשל אופיים, ואי אפשר להתעלם מהשקפת השוק הכללי על ה”גרינקבק “, עמדת הריבית של הפד, וגורמים קשורים אחרים כאשר דנים בתא מטבעות צמודים לדולר..

מכיוון שערך המטבע הדולרי והדולרי הוא ערך של 1: 1, מנפיקים מטבעות מטבעות לְהַפְקִיד את כספם של לקוחותיהם לחשבונות בנק מסורתיים בעת הנפקת סכום שווה ערך של ש”ח. המנפיקים מרוויחים מגביית ריביות שנוצרו מכסף זה, וזה היה מקור ההכנסה העיקרי עבור מנפיקי המטבעות..

כעת, יש לנו שהפד הוריד את שיעורי הביצועים שלה כמעט לאפס, כלומר הבנקים גם יורידו את התשואה האחוזית השנתית בחשבונות החיסכון התואמים למהלך של הפד. כיום מנפיקי Stablecoin מקבלים פחות הכנסות מתשלומי ריבית. תאר לעצמך שאם שיעור הכספים המוזנים ייכנס לשלילי, החוסכים אפילו יצטרכו לשלם לבנקים על שמירת כספם, כמו אירופה ויפן, ומנפיקי המטבעות לא יוכלו לחסום מכך..

מכוניות יציבות כאן כדי להישאר, והולכות וגדלות

סביבת הריבית הנמוכה הנוכחית עשויה לדחוף את מנפיקי הסטאבלוט לחיפוש אחר מקורות הכנסה אחרים, כמו הכנסת כספי הלקוחות לרכבי השקעה שאינם בסיכון אפס, בעוד שמנפיקים אחרים עשויים להתחיל לגבות עמלות ממשתמשים, אך אין זה אומר מנפיקי סטאבלוקוין. יוצאים מהעסקים בקרוב. יתכן שזו הדרך ההפוכה.

אינטרס מוסדי ב- stablecoin שגשג, במיוחד בתנועת הכסף, התשלומים באזורי עסקאות ניירות ערך. מטבע JPM של JP מורגן הוא דוגמה מצוינת לבנק השקעות גדול שרצה למנף את טכנולוגיית הבלוקצ’יין כדי לאפשר העברת תשלומים מיידית. עם זאת, זה רק בין הלקוחות המוסדיים שלהם.

העובדה שלא רק ענקיות בנקאיות רוצות לנצל את טכנולוגיית הבלוקצ’יין, בנקים מרכזיים גילו עניין גובר גם כן. ה- PBOC עבד על צורה דיגיטלית של היואן, ועל פי הדיווחים הוא מתקרב יותר לְהַשִׁיק. דיווחים מצביעים גם על כך שהבנק המרכזי רואה במטבע הדיגיטלי “כלי נוח לשיעור הריבית האפסית והשלילית שלו”. בינתיים גם הפד, ECB, BOE ו- BOJ הגבירו את מאמציהם בתחום זה.

למרות ש CBDC וייתכן שמטבעות מטבעות אינם פועלים באותה צורה, מודעות הבנקים המרכזיים לבלוקצ’יין מסמנת כיצד הטכנולוגיה המשבשת הזו יכולה לשנות את הדרך לבצע התיישבות בגישה מעשית יותר, וכאן נכנס סטאבלקוין.

DeFi יכול להיות נקודת אור נוספת עבור stablecoin. לאור החוב האחרון בסך 4 מיליון דולר בּוּעָה בגלל ירידת המחירים ב- ETH, שכמעט הפכה את MakerDAO לכיבוי חירום, הקול של בעל ביטחונות מרכזיים בדולר במערכת DeFi גדל.

פאולו ארדואינו, CTO ב- Tether, אמר Coindesk זה, "לא ניתן לקבל מטבעות אלגוריתמים המסתמכים רק על נכסי הצפנה עצמם," ארדואינו הוסיף כי ביטחונות מרכזיים של דולר יכולים לספק א "סט כתפיים בטוח" למערכת האקולוגית של DeFi.

מכיוון ש- DeFi צפוי להמשיך בצמיחתו, אנו מאמינים כי בקרוב יתקיימו שיחות סביב זה, וזה משהו שצופי הסטאבלוקין לא ירצו להחמיץ..

סיכום

סביבת הריבית הנוכחית כמעט אפסית עשויה להעמיד את מנפיקי המטבעות במצב מעט יזום מבחינת ניהול הרזרבות שלהם. עם זאת, זה לא בהכרח דבר רע. בתמונה גדולה יותר, stablecoin היה חלק חיוני במרחב הצפנה הרחב יותר; חשיבותה התרחבה ותמשיך כך. כמשקיע יחיד, stablecoin יכול לספק מחסה בתנאי שוק מחוספסים. בזמן ששוק ה- stablecoin נהיה יותר תחרותי, סוחרים ומשקיעים יכולים לבחון את האפשרויות שיש להם בתחום ה- stablecoin. OKEx לאחרונה עשרת הצפנים הראשונים לזוגות USDC, כולל BTC, LTC, ETH ו- XRP, ההשקה הגיעה לאחר שווי שוק USDC התעלה 680 מיליון דולר בסוף מרץ, בהשוואה ל -439 מיליון דולר בלבד בפברואר.

עקוב אחר OKEx ב:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map