השקעה בזהב – כל מה שצריך לדעת

בתקופות סוערות, הזהב הוא אחד ההשקעות של מקלטים בטוחים עבור סוחרים ברחבי העולם. עם האקלים הכלכלי הנוכחי כפי שהוא, אין שום הפתעה שמחירי הזהב לאונקיה בשוקי המסחר הספציפי הגיעו לשיאים של כל הזמנים. בהתחשב בעובדה שהמחירים עלו קרוב ל -30% בשנת 2020, ללא קץ לאי הוודאות הכלכלית באופק, יתכן ותוהים אם עכשיו זה הזמן הנכון להשקיע בזהב. כאן אנו נדריך אותך כיצד בדיוק תוכל להתחיל בהשקעה בזהב וגורמים נוספים שיש לקחת בחשבון.

היתרונות של השקעה בזהב

ישנם כמה יתרונות מרכזיים כאשר אתה חושב להשקיע במיוחד בזהב. להלן מתאר למה אתה יכול לצפות מכל אחד:

יַצִיבוּת: נהוג לומר כי זהב הוא הוכחה למיתון. העובדה היא שעל פי התרשימים והנתונים ההיסטוריים הביקוש לזהב גובר בתקופות של חוסר וודאות שיכולות לבוא בצורות רבות. זה עשוי להיות כלכלי מבחינת מיתון פיננסי, כתוצאה מחולשת מטבע, או נובע מחוסר יציבות פוליטית באזורים מסוימים..

בסופו של דבר, יציבות זו מוצגת היטב אם תסתכל בתרשימים. מחירי הזהב עלו בהתמדה עם השנים, במיוחד כאשר מאותגרים בכלכלות. המקרה הנוכחי הוא בבירור בשנת 2020 מכיוון שהמחיר הגיע לשיאי שיא מעל 2,000 דולר.

תיק מגוון: אבן יסוד בהשקעה מוצלחת היא להחזיק תיק מאוזן. זה המקום שבו זהב ואכן מתכות יקרות אחרות, וכמה סחורות יכולות להועיל. שיש זהב בתיק שלך מספק איזון מאובטח מאוד, ובמקרים רבים גידור מפני תנודתיות ואי וודאות כלכלית בגלל האופי המקלט הבטוח של הנכס, והעובדה שהערך אינו מושפע במיוחד מאותו היצע וביקוש. תגובות כמו רוב הנכסים האחרים.

מה שהזהב יביא לפורטפוליו שלך הוא מדד לעקביות. יתכן שזה לא המבצע הגבוה ביותר בכל הקשור לתשואות, ואם מסתכלים על שיעורי העלייה לטווח הארוך יותר, זה מבוצע על ידי מדדי המניות הגדולים ביותר וכמה נכסים אחרים, אם כי זה עדיין ממוצע של קצב צמיחה עקבי במיוחד בפרקי זמן קצרים יותר שבהם היו אתגרים כלכליים גדולים יותר.

איך להשקיע בזהב

השקעה בכל שוק או נכס חדשים נראית מרתיעה במידה מסוימת. התחושה הזו מתפוגגת ברגע שאתה מבין שאין חסמי כניסה אמיתיים. הדבר נכון גם עם השקעה בזהב. למעשה ישנן דרכים רבות בהן אתה יכול להתחיל את ההשקעה שלך בנכס. בעוד שאחד כזה הוא רכישה פיזית של הזהב, אתה יכול להיות סמוך ובטוח שיש כמה דרכים גמישות יותר להסתבך.

מניות: השקעה במניות הקשורות לזהב היא דרך מצוינת להתחיל אם אתה מעוניין להחזיק בזהב. בסדר, לא תהיה הבעלות ישירה על הזהב האמיתי, אך תרוויחו ישירות מעלה בחברות המושפעות ישירות ממחירי הזהב..

השקעה בדומה למניות של חברות כרייה פירושה גם שיש לך מידה טובה של נזילות מכיוון שאתה יכול בקלות לקנות ולמכור את האחזקות שלך וזה אחד האתגרים אם אתה רוכש זהב פיזי.

תעודות סל: בדומה להשקעה במניות זהב, תוכלו לבחור בתעודות סל שקשורות לזהב או בקרנות נאמנות. אלה בעצם השקעות בסלים של חברות הקשורות לזהב כפי שהיית מקבל עם מניה. ההבדל כאן הוא שלא תהיה לך בעלות ישירה על מניות הבסיס, והשקעה במספר חברות באופן זה בהחלט מגוונת יותר..

זוהי שיטת השקעה מאוזנת ושמרנית יותר אשר שומרת על נזילות רבה עבורך כסוחר, אם כי עשויים להיות קשורים לעמלות ולתנאים אחרים. מסיבה זו, מדובר בהשקעות מתאימות יותר לסוחרים שאינם מתחילים.

אם אתה מעוניין, תוכל לעיין במדריך המסחר בתעודות סל.


עתיד & אפשרויות: אלטרנטיבה אחרת שיש לך בעת השקעה בזהב או בסחורות אחרות, היא לסחור בשוק החוזים העתידיים. עתידים הם בעצם הסכמים לרכישת נכס, במקרה הזהב, בנקודה מסוימת בעתיד, במחיר מסוים. אלה שווקי מסחר פופולריים מאוד ויכולים להיות נזילים במיוחד.

נזילות זו יכולה להיות חיובית אם אתה צריך לסחור בהשקעת הזהב שלך במהירות, אם כי כדאי לשים לב ששוק החוזים העתידיים יכול להיות תנודתי למדי, ומסחר בחוזים עתידיים ואופציות נחשב לסיכון די גבוה ולרוב מתאים רק למשקיעים מנוסים..

זהב פיזי: ישנן מספר דרכים לקנות זהב פיזי. הדרך הנפוצה ביותר לעשות זאת היא באמצעות רכישה של מטילי זהב אשר מוסמכת כקרוב לזהב טהור ונרכשת בדרך כלל בצורה סטריאוטיפית של מטילי זהב, או מטבעות זהב מסוימים, והיא זמינה ממקורות רבים מוסמכים ואמינים ברחבי העולם..

אנו ממליצים לשתי חברות אלה לקנות זהב:

  1. מתווך זהב
  2. קמרון מטילים

מי צריך לשקול לקנות זהב?

במציאות, השקעה בזהב יכולה להתאים כמעט לכולם, אם כי ממגוון סיבות שונות. זוהי תוספת מצוינת לכל תיק כמבצע עקבי שיכול להוסיף כמות גדולה של גיוון בהתאם לאופן בו תרצו להשקיע בו..

במיוחד באקלים הכלכלי הלא ברור הנוכחי, נראה כי השקעה בזהב נפסקה כבחירה נבונה על ידי סוחרים רבים, כפי שמשתקף במחירי השיא הנוכחיים..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map