השקעה בפלדיום – כל מה שצריך לדעת

למה להשקיע בפלדיום?

אם תשקיע במתכות יקרות ייסלח לך על ששמת דגש רב מאוד על השמות הפופולריים בתחום. מסחר בזהב ובכסף כמובן מושך תשומת לב רבה יותר בתחום זה, בעיקר בגלל רמת המודעות הכללית שיש לרוב האנשים סביב אפשרויות השוק הנפוצות מאוד. ישנן מתכות יקרות אחרות שבהחלט כדאי להשקיע בהן. אחד מאלה שלעיתים נשכחים סוחרים קמעונאיים הוא פלדיום. למרות העובדה שמתכת יקרה זו צמחה מאוד בשנים האחרונות והציגה עלייה של יותר מ -1,000% מאז 2008, לעתים קרובות היא נותרת בצד על ידי משקיעים המתמקדים בשוקי הזהב והכסף הגבוהים יותר..

כאן אנו נראה לכם במה מדובר בשוק הפלדיום, כיצד תוכלו להיכנס לסחר במתכת היקרה הזו ומדוע זה עשוי להיות תוספת נהדרת לתיק העבודות שלכם.

היסודות – מה שמניע את מחירי הפלדיום?

נכון לעכשיו, פלדיום נסחר גבוה מזהב, כאשר שניהם נמצאים בשיא שיא. זה האיר אור על שניהם כמו שמעולם לא היה. אז מה הם הגורמים העיקריים שהניעו את מחירי הפלדיום להעלות אותם ברמות גבוהות יותר אפילו מזהב? להלן מספר עיקריים שיש לקחת בחשבון:

דרישה לתעשיית רכב – זוהי ללא ספק ההשפעה מספר אחת על מחירי הפלדיום ברחבי העולם. ענף הרכב מהווה כשלושה רבעים מהביקוש העולמי לפלדיום. זאת בשל העובדה שפלדיום הוא מרכיב מרכזי בייצור ממירים קטליטים. זה, ובמיוחד הביקוש לרכבים בשווקים גדולים כמו ארה”ב וסין, משפיעים מאוד על מחיר הפלדיום.

דאגות גיאופוליטיות – גורם זה יכול להיות פעיל במספר חזיתות לפלדיום והוא דבר שעליך לחקור לפני ההשקעה. הרבה מאספקת הפלדיום בעולם מגיעה מרוסיה, ודרום אפריקה. זה מהווה כ- 80% מכלל ההיצע ברחבי העולם. עם זאת, כל הפרעה לאספקה ​​או לתהליך זה, בין אם זה בצורת סנקציות, שכן רוסיה מתמודדת לפעמים עם בעיות אספקת החשמל, עלולות לגרום לתנודות במחירים..

החלפה – החלפת פלדיום למתכות אחרות בתעשיית הרכב היא דבר שבא לבדיקה הולכת וגוברת. זה בגדול בגלל המחיר הגבוה של פלדיום, וגם העובדה כי ניתן להשתמש במספר תחליפים, כולל פלטינה. עם זאת, עם זאת, פלטינה אינה תחליף ישיר שניתן להשתמש בו בקלות, ולכן יצרני הרכב עדיין מסתמכים במידה רבה על פלדיום..

חוזק דולר ארה”ב – שוק המט”ח בדולר ארה”ב עובר תקופה קשה כרגע. להחלשת הדולר הזה בהחלט יכולה להיות השפעה על מחירי הפלדיום כפי שהוא משפיע על מתכות יקרות אחרות, אם כי הסיבות העומדות מאחוריו עשויות להיות שונות. פלדיום נרכש בדרך כלל מספקים בדולרים אמריקאים. לכל תנועה כלפי מטה בדולר יש פוטנציאל לשמש ספקי צמרת מעצורים. זה יכול להפחית את אספקת המתכת היקרה שבתורה יכולה להוביל לתנועת מחירים כלפי מעלה.

דרכים להשקיע בפלדיום

עכשיו שאתה מכיר כמה ממניעי המפתח שעומדים מאחורי מחיר הפלדיום, זה מציב אותך במצב טוב להשתלב בקנייה ובמסחר בשוק. ישנן מספר דרכים בהן תוכלו לעשות כל כך הרבה שווקי זהב או כסף. הנקודות העיקריות שישתנו כאן הן הנזילות, וכמה ההשקעה קשורה למחיר הפלדיום.

הדרך הישירה ביותר להסתבך בפלדיום היא לרכוש מטילי פלדיום ישירות ממנטה נחשבת או ממקור אספקה ​​אמין אחר. קנייה פיזית זו של המתכת לובשת בדרך כלל צורה של מטבעות, מטבעות הניתנים לאיסוף או סורגים של המתכת אותם ניתן לרכוש במשקלים שונים. מטבע הדברים, הדבר קשור לחלוטין למחירי שוק הפלדיום, אם כי יש לזכור כי בדרך כלל מוסיפה פרמיה קטנה על ידי המוכר, וזו יכולה להיות השקעה פלדיום קשה יותר למכור במהירות אם המחיר ישתנה..

מניות פלדיום הן דרך פופולרית נוספת להתערב במסחר בשוק. המשמעות היא רכישת מניות בחברות הקשורות לפלדיום באמצעות המתווך שלך. בדרך כלל הם קשורים קשר הדוק מאוד לביקוש ולמחיר לפלדיום, אם כי עליכם להקפיד גם להבין את מדדי המפתח של ביצועי החברה הבודדים. אם אתם מחפשים שוק נפח גבוה עוד יותר, תוכלו לבחור לסחור באופציות פלדיום או חוזים עתידיים. אלה יכולים להיות בסיכון גבוה יותר, אך הם בהחלט הנזילים ביותר מבחינת היכולת שלך לסחור במהירות בפלדיום.

לבסוף, אם אתם מחפשים דרך מאוזנת מאוד להשקיע בפלדיום, תעודות הסל עשויות להיות בחירה טובה עבורכם. למעשה יש סלי מניות שתוכלו להשקיע בהם במחיר קיבוצי אחד. השקעה בתעודת סל נושאית הקשורה לפלדיום תתן לך חשיפה טובה לרבים מהשחקנים העיקריים בתחום, וכדאי גם לגדר את הסיכון שלך במידה מסוימת אם המחירים אכן יירדו. תעודות סל אלה יכולות לעתים קרובות גם לשלם דיבידנד בריא.


מי צריך להשקיע בפלדיום?

למרות שפלדיום נמצא כעת בנקודת מחיר גבוהה יותר מזהב, זו עדיין השקעה שכל סוג של סוחר יכול לעשות. כמו השקעות אחרות במתכות יקרות, זה משהו שתוכל להשתמש בו כדי להוסיף מגוון גדול בתיק שלך. זה גם הופך להיות נגיש מאוד לכל הסוחרים הקמעונאיים בזכות היותו מוצע מרבים מהמתווכים המקוונים המובילים.

ההשקעה שלך בפלדיום באמת תלויה בפרופיל הסיכון שלך. זה יקבע איזו שיטת השקעה בפלדיום עשויה להיות המתאימה ביותר עבורך. אם אתה מוכן לקחת יותר סיכון ויכול לעמוד במידת התנודתיות, תוכל לשקול אופציות או עתיד, בעוד שגישה שמרנית יותר תהיה השקעה בתעודות סל או בקרנות מדד מסוימות. עם הגידול בביקוש ובמחיר, ברור שיותר ויותר סוחרים מתוודעים לפוטנציאל המסחרי בפלדיום כמו למתכות יקרות אחרות..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map