השקעה בפלטינה – כל מה שצריך לדעת

מדוע להשקיע בפלטינה?

אם אתה שוקל להשקיע במתכות יקרות, סביר מאוד שכבר בדקת השקעה בזהב והשקעה בכסף. אלה הם השניים הידועים והפופולריים ביותר מבחינת נפח המשקיעים הסוחרים בשניים. אבל ישנם אחרים.

אחת המתכות היקרות “האחרות” הללו שלעתים קרובות מתעלמים מהן, היא פלטינה. מתכת יקרה זו מגיעה לעתים קרובות עם תג המחיר הגבוה ביותר מבין שלושת האזכורים. זאת בשל העובדה שהוא נדיר יותר מזהב, וקשה יותר לחלץ אותו.

כמתכת תעשייתית מבוקשת, זו בחירה מצוינת נוספת לשקול להוסיף לתיק ההשקעות שלך במתכות יקרות. כאן נבחן מקרוב מה מזיז את מחיר הפלטינה, וכיצד תוכלו להיכנס לפעולה.

מה משפיע על מחירי הפלטינה?

בדומה לכסף ולמתכות יקרות אחרות הנחשבות לעתים קרובות כ”מתכות תעשייתיות “, הפלטינה פתוחה לרבים מאותם גורמים העלולים להוביל לתנודות במחיר. למרות שמדובר במתכת יקרה בעלת ערך גבוה ויכולה לשמש מאגר ערך בדומה לזהב, היא חשופה הרבה יותר לחוקי ההיצע והביקוש כפי שהם חלים בדרך כלל..

דרישה אוטומטית: פלטינה חווה ביקוש עצום מתעשיית הרכב. זאת בשל העובדה שפלטינה היא מרכיב מרכזי בממירים קטליטים המשמשים להפחתת פליטת כלי הרכב ברחבי העולם. המשמעות היא שמחיר הפלטינה יכול לנוע במידה רבה במקביל לביקוש מתעשיית הרכב לרכבים חדשים.

חוזק מטבע: נקודה זו חלה במיוחד על שער הדולר מול ראנד דרום אפריקה ורובל רוסי. הסיבה לכך היא שהרוב המכריע של הפלטינה העולמית מגיעה משתי העמים הללו, ומשולמת בדולרים אמריקאים. לכן, דולר חלש יותר מסיר בדרך כלל תמריץ כלשהו מכריית פלטינה. זה יכול להקטין את ההיצע, ובתוך כך להוביל למחירים גבוהים יותר.

יציבות פוליטית: כאמור לעיל, הרוב המכריע, העולה על 75% מאספקת הפלטינה בעולם ממוקש בדרום אפריקה וברוסיה. המשמעות היא שלמצב הפוליטי בשתי העמים, ויחסיהם סביב המילה, אך במיוחד עם ארה”ב וסין כשניים מהרוכשים הגדולים בעולם יש משמעות חיונית. לכל סוגיה גיאופוליטית, מכסים או מגבלות סחר, יכולה להיות השפעה רבה על מחיר הפלטינה.

השקעה בפלטינה

לאחר שבדקנו את הגורמים המרכזיים המניעים את חיוג הערכים בשוקי הפלטינה, אם אתם מעוניינים לבצע השקעה, ישנן מספר דרכים קלות יחסית לעשות זאת:

פלטינה פיזית: פלטינה בצורת מטבעות וברים היא בהחלט הדרך הישירה ביותר להסתבך בשוק. אך בדומה לשאר האפשרויות, קשה יותר לרכוש פלטינה, עם מספר מופחת של ספקים נחשבים בהתאם לנדירות המתכת עצמה..

החברה עליה אנו ממליצים לקנות ישירות פלטינה היא קמרון מטילים.

מניות פלטינה: זהו מסלול השקעה פופולרי שבו שוב יש כמה, אך בהחלט לא שפע, של מניות פלטינה בהן תוכל להשקיע בשוק המניות באמצעות המתווך שלך. אלה בדרך כלל בפעולות הכרייה והייצור הגדולות ביותר של פלטינה הן בדרום אפריקה והן בצפון אמריקה. חלק מחברות הכרייה הללו עשויות להיות מעורבות גם במתכות אחרות שעלולות להשאיר אותך פגיע גם אם מחירי הפלטינה עולים..


תעודות סל פלטינה: תעודות סל פלטיניות, בדיוק כמו באזורים אחרים בשוק, מספקות חשיפה רחבה יותר לענף. משמעות הדבר היא כי תעודת סל פלטינה יכולה להיות השקעה בחברות כרייה וייצור של פלטינה, כמו גם באזורים אחרים. זו הדרך הפשוטה ביותר שאתה יכול להשקיע בפלטינום, ולמרות שכל תעודת סל שונה, הסיכונים שלך מוגנים במובן מסוים עם תעודת סל. הם גם נזילים בכל הנוגע להיכנס, או לעזוב את עמדתך אם המחיר נוגד אותך. מתווכים גדולים רבים יטפלו במבחר תעודות סל פלטינה.

אתה יכול גם להיות מעורב בסחר בחוזים עתידיים על פלטינה ואופציות פופולריות מאוד בכל מה שקשור לסחר בסחורות, אך כמשקיע חדש יותר, השיטות הפחות תנודתיות לעיל מומלצות למיזמים הראשונים שלך למסחר במתכות יקרות..

סיכוני פלטינה

בדיוק כמו בכל צורת השקעה אחרת, קיים הסיכון הגלום בהאטה בשוק. לשם כך עליכם להגן על עצמכם על ידי אסטרטגיית ניהול סיכונים איתנה.

אין ספק שמחירי הפלטינה הם תנודתיים בהרבה מזהב, ואפילו מכסף. פירוש הדבר הוא שהם אינם מתאימים לכל משקיע. לטווח הארוך יותר, הם עדיין הציגו תשואות חזקות.

בפרקי זמן קצרים יותר של 3-5 שנים, מחירי הפלטינה יכולים להתנודד הרבה, והם כרגע במחיר שהוא לא רחוק מאוד משפל של 10 שנים. זה נובע ממספר גורמים, לא פחות מהירידה בביקוש לרכב עקב מגיפת COVID-19 ב -2020. רבים עשויים לראות בכך זמן מתאים להשיג ערך משוק הפלטינה בהתחשב בכך שהוא נעקר לעת עתה על ידי זהב מבחינת ערך כאשר האחרון מגיע לשיאים של כל הזמנים..

מחשבות אחרונות

בעוד ששווקי הזהב והכסף בהחלט תופסים את הכותרות בכל הנוגע לסחר במתכות יקרות, כדאי לזכור שלמרות שישנם כמה מסלולים פחות פתוחים לכך, השקעה בפלטינה היא עדיין הישג קל יחסית לבצע..

שלבו זאת עם הטבילה הנוכחית בשוק הפלטינה, שם הוא יוצא דופן מתחת למחיר הזהב, וייתכן שתהיה לכם הזדמנות אידיאלית להוסיף מגוון חדש לפורטפוליו..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map