הונאות ביטקוין גדולות להימנע משנת 2021

השנה הביאה צמיחה ניכרת לקהילת הקריפטו. בפרט, הביטקוין החזיר חלק גדול מערכו האבוד והוא בדרך לשיאים חדשים ורעננים של כל הזמנים. לצד הערך המוסף הזה מגיעים שלל הונאות ביטקוין. לרוע המזל, אופיו הבלתי מוסדר והפרטי של השוק הופך אותו לאידיאלי לרמאים המבקשים לטרוף משקיעים חדשים.

לביטקוין יש נטייה למשוך תשומת לב רבה כאשר הוא נכנס לשוק שוורים. תשומת לב זו עוזרת להניע משתמשים חדשים לשוק. בעיות מתעוררות כשמשקיעים חדשים חסרים את הניסיון לזהות הונאות ביטקוין נפוצות, כולל ICOs מזויפים, קבוצות סחר מוצלחות והחלפות מרמה. אנליסטים מסכימים שרק השכלה יכולה למנוע ממשתמשים ליפול קורבן לתוכניות המשתנות הללו.

הביטקוין הוא לנצח

האופי הבלתי ניתן לשינוי ובלתי ניתן לשינוי של הביטקוין פירושו שברגע שאתה שולח את המטבע הקריפטוגרפי שלך לאדם אחר, אין החזרים כספיים או חיובים חוזרים. אופיו של עמית לעמית של ביטקוין הופך אותו לאידיאלי לסוג כזה של עסקאות. עם זאת, סביר יותר שמשתמשים חדשים לא מודעים לעובדה זו ומתייחסים לקריפטו שלהם כאילו הם מוציאים כסף

הונאות ביטקוין באמצעות חדשות ביטקוין

הונאות ביטקוין באמצעות חדשות ביטקוין

מטבע פיאט בכרטיס אשראי, או במכשיר פיננסי אחר המאפשר החזרים.

2020 – שילוב של הונאות ביטקוין ישנות וחדשות

השנה התרחש שילוב של תוכניות עד כה. הונאות אלה נעות בין הונאות קלאסיות של בית הספר הישן, עד לתעשיות חדשות הנגועות בחברות מזויפות. להלן כמה מהונאות הביטקוין הנפוצות ביותר להימנע משנת 2020.

מכתב שרשרת

אותיות שרשרת הן אחת ההונאות העתיקות ביותר בסביבה. בתרחיש זה מישהו ישלח לך מכתב אקראי בטענה שתקבל תגמול גדול אם תעביר את ההודעה לאחרים. כמובן, אתה צריך להשקיע קצת כסף כדי להיות “זכאי“עבור הרווחים המיסטיים האלה. לאחרונה, מכתבי שרשרת הפכו מתוכניות מבוססות ווסטרן יוניון ותכני כסף, לחלופות מבוססות קריפטו.

אותיות שרשרת טורפות בעיקר זקנים. לעתים קרובות הם מבטיחים צורה כלשהי של הקדש דתי או ברכות רוחניות אחרות כדי להניע קשישים להשתתף בהונאה. למרבה הצער, הונאות אלה עשויות להיות אחת הדרכים הראשונות בהן אדם קשיש נתקל בביטקוין. כדי להימנע מהפסדים, לעולם אל תשלח מימון לאנשים שאינך מכיר או לחברות שתופסות אותך כחשדות.

פריצות מדיה חברתית

השנה ראו האקרים שלל חוצפה פריצת מדיה חברתית. באירוע, ההאקרים השתלטו על החלק האחורי של טוויטר כדי לקבל גישה למספר חשבונות בעלי ערך גבוה. ברגע שיש להם גישה לחשבונות אלה, הם החלו לפרסם שהם יתאימו לכל התרומות שנעשו באמצעות ביטקוין.

מאוחר יותר התגלה כי עובדי טוויטר נפרצו. זה נתן להאקרים גישה למה שמפתחים כינו “מצב אלוהים”. בטירוף, ההאקרים אף קיבלו גישה לחשבונו של הנשיא לשעבר אובמה ולפקידים ממשלתיים אחרים. בסך הכל נגנב ביטקוין בשווי 121,000 דולר.

Elon Musk Bitcoin Scam Twitter Hack 2020

Elon Musk Bitcoin Scam Twitter Hack 2020

הונאות החלפה – הונאות ביטקוין

הונאות בורסה הן סוג אחר של הונאות שתופס תאוצה בשוק. הונאות בורסה הן אכזריות במיוחד משום שהן נוטות לגייס מספר רב של קרנות לפני משקיעים. אתה לעולם לא צריך להשקיע בבורסה שאין לה צוות מכובד או רקורד. כמו כן, עליך להיות מודע לכך שחילופים לא מוסדרים מהווים יותר סיכון.

דוגמה מושלמת לבורסה מזויפת שהסתפקה במיליונים התרחשה בשנת 2017. BitKRX שבסיסה בדרום קוריאה השרידה הרס על המשקיעים המקומיים. החברה פיתתה את משתמשיה בהבטחות מזויפות לרווחים מגוחכים. בכל פעם שחלפנית נכנסת לשוק עם החזר ROI שאינם תואמים את מובילי התעשייה, אתה צריך להיות סבלני. תן לאחרים לגלות בדרך הקשה אם הפלטפורמה חוקית. אחרי שהחלפה תפעל לפחות שנה, אתה יכול להניח שזה לגיטימי בינתיים.

ICOs מזויפים

באותם קווי מחשבה, ICOs מזויפים הם בעיה אמיתית בשוק. בשנת 2017 התרחש פיצוץ בהשקות פרויקט הונאה אלה. דוח אחד העלה את הכמות הכוללת של הונאות ICO בשוק בשנת 2017 עד 80%. המספרים הללו אמנם קטנים בהרבה כיום, אך עדיין יש כמות גדולה של ICOs מזויפים הבינלאומית.

בהונאת ICO מזויפת, הרמאים ישתמשו באתרים הכוללים פרטי ICO מזויפים כדי להקפיץ את הפרויקט בפני משתמשים שאינם מודעים לכך. האתר בדרך כלל מבטיח את הירח והכוכבים למשתמשים חדשים שנואשים להרוויח קצת. אתרים אלה מורים למשתמשים להפקיד כספים בארנק שנפגע. ברגע שהביטקוין שלך נשלח, מתברר שאתה שולל.

ICOs מזויפים הם נושא גדול מכיוון שהם מתרחשים לעיתים קרובות והם עולים למשקיעים מיליונים. לדוגמה, מטבע גדול גנב 6 מיליון דולר מלקוחות באמצעות אחד ממסעות הפרסום המסווגים האלה. הפלטפורמה רימה את המשתמשים להשקיע בקריפטו המזוייף על ידי היפוך יכולותיו והתקדמותו הטכנית עד כה. עם זאת, ברגע שהכספים הגיעו לארנק של ביג מטבע, הם הופנו מייד לחשבונות הבנק האישיים שלהם.

שטיח DeFi מושך

לאחרונה יש הרבה הייפ סביב שוק DeFi. פלטפורמות אלה מציגות פרוטוקולים חדשים המאפשרים למשתמשים להשיג רווחי קריפטו ללא צורך לסחור במטבעות שלהם. DeFi מבקש להמציא מחדש מערכות פיננסיות מסורתיות תוך שימוש בגישה מבוזרת וטכנולוגיית בלוקצ’יין. הטכנולוגיה מרגשת מכיוון שהיא מאפשרת למשתמשים להרוויח רווחים על ידי משימות כגון השאלת ההצפנה שלהם למשתמשים אחרים.

שלא במפתיע, כל ההייפ הזה שלח את הכרישים להסתובב. יש כבר כמות עצומה של משיכות שטיחים בתוך התעשייה. משיכת שטיח היא כאשר חברה לוקחת בתמורה את המימון שלך או שירותים או רווחים מבטיחים, אך לפתע נעלמת לפני שהם ממלאים את התחייבויותיהם.

עד היום היו מספר רב של DeFi מושך שטיח השנה. Amplyfi.money עלה לכותרות במגזר לאחר שאסף 2,500 ETH ממשקיעים ואז נעלם באוויר. למרבה הצער, הם לא לבד, Burn Vault Finance ($ BFV) עשה את אותו הדבר. השנה נרשמו למעלה מ -20 הונאות יציאה מ- DeFi.

עלייתו של DeFi לתהילה יוצרת את התרחיש המושלם עבור רמאים המבקשים להזין את ה- FOMO שנוצר על ידי רווחים גבוהים וטכנולוגיות חדשות. משקיעים חדשים חייבים להישאר חרוצים במיוחד. לעולם אל תשקיע בפלטפורמת DeFi עד שתעבור ל- DYOR ובטוח באורך החיים של הפרויקט.

תוכניות כריית ענן – הונאות ביטקוין

הונאות כריית ענן הן אחת הדרכים הוותיקות, אך היעילות ביותר לגנוב את הביטקוין של משתמשים חדשים. בהונאת כריית ענן קלאסית, חברה מבקשת ממך להשקיע את הביטקוין שלך. בתמורה, אתה מקבל חלק בכוח החשיש של הפלטפורמה. כוח חשיש זה אמור להגיע לכריית ביטקוין כאשר הרווחים מפוצלים בין כל חברי הבריכה.

עם זאת, קרנות אלה פשוט משלמות למשקיעים קודמים. באופן זה, הפלטפורמה נראית לגיטימית לתקופת זמן מסוימת. כדי לעודד יותר השתתפות, פלטפורמות אלה יבטיחו תשואות והסכמים שלא יאמינו כמו חוזים לכל החיים. ברגע שהפלטפורמה מבטיחה מספיק רווחים, האתר פתאום לא יהיה זמין באזור שלך. אחת ההונאות המפורסמות ביותר של כריית ענן התרחשה בשנת 2019.

באירוע זה נעצרו שלושה גברים בגין ביצוע הונאת מטבעות קריפטוגרפיים בסך 722 מיליון דולר רשת BitClub. מסמכי בית המשפט העלו כי הקבוצה ביקשה כסף ממשקיעים תמורת מניות בבריכות כריית מטבעות קריפטוגרפיים. גרוע מכך, הם גם גמלו משקיעים בגיוס משקיעים חדשים.

גניבת ארנק חומרה

הונאות בארנק חומרה הן מהכי עצוב לשמוע עליהן, כי זה אומר שמישהו עשה הכל מעבר להבטחת המטבע הקריפטוגרפי שלו כשגנבו לו את הרווחים. הונאות חומרה יכולות להיות בכמה סוגים שונים. בתרחיש אחד, הרמאים מוכרים ארנקי חומרה למשתמשים עם ביטוי זרעים סודי מוסתר מתחת לכרטיס גירוד. ההוראות לארנק מבקשות מהמשתמשים להשתמש במקש הזרע לצורך ההתקנה.

לאחר הגדרת הארנק, ההאקרים יכולים לגשת אליו מכל מקום ברחבי העולם ולנקז את הכספים תוך שניות. זֶה הונאה הותיר יותר ממשקיע ביטקוין אחד ללא הסאטושים שנצברו קשה. ישנן גם הונאות ארנק חומרה בהן הארנק הוא מחברה לא מוכרת. ארנקים אלה מעבירים את המימון שלך לארנק אחר לאחר ההפקדה.

הונאת ארנק חומרה

הונאת ארנק חומרה

הדרך הטובה ביותר להימנע מהונאה זו היא לרכוש ארנקים רק מספקים מכובדים. לעולם אל תרכוש ארנק חומרה משומש או אפילו כזה ממקור אחר כגון eBay. אם אתה רציני לאבטח את מטבע הקריפטוגרפיה שלך, אתה כנראה לא צריך לקנות את ההגנות שלך בשוק משומש.

ריג’ס כרייה מזויפים – הונאות ביטקוין

הונאה נוספת שנראית כזו שתופסת תאוצה בתחום היא ספקי אסדות כרייה מזויפות. בכל פעם שערכו של ביטקוין עולה, הרמאים הללו יוצאים לשוק עם אסדות כרייה חדשות ומרתקות שמבטיחות תשואה בלתי אפשרית. במקרים מסוימים הם ישלחו אליך חומרה שאינה עובדת או ביצועים נמוכים בהרבה.

פריצות אלה הרחיבו את מאמציהן מאוחר. ישנם מקרים בהם הם התפשרו על חשבון מכובד בשווקים כגון עליבאבא והחלו למכור את המוצרים הפגומים שלהם. לאחר מכן, רוב המשתמשים יבדקו את היסטוריית הכוכבים של המוכר ויניחו כי אין שום סיכוי שחברה תסכן את המוניטין שלהם בגלל עסקת ביטקוין מוצלת. עם זאת, מאוחר יותר התגלה כי החברה איבדה שליטה על שוקה.

הדרך הקלה ביותר להימנע מהונאה זו היא לרכוש אסדות כרייה ישירות מהיצרן. בנוסף, לעולם אל תשלם עבור מוצרים באיביי, אמזון, עליבאבא או מקומות שוק מקוונים אחרים עם ביטקוין, עד שהפלטפורמה תקבל את המטבע ישירות.

הונאות ביטקוין גדולות שיש להימנע מהן – הידיעה היא חצי הקרב

עכשיו שיש לך הבנה טובה יותר של הונאות הביטקוין הנפוצות ביותר שתמצא בשנת 2020, אתה מוכן לשמור על הבטחת הקריפטו שלך. לעולם אל תפיל את השומר ותשמור תמיד על פרוטוקול אבטחה חזק. אם אתה עושה את הדברים האלה, אתה בטוח יראה את הסאטושים המוערמים שלך מזדקנים בבטחון הארנק שלך.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner