השקעה בכריית ענן – כל מה שצריך לדעת

כמשקיע קריפטו נבון כדאי להבין כריית ענן וכיצד הוא יכול לקדם את יעדי ההשקעה שלך. הרעיון של כריית ענן ישן כמעט כמו ביטקוין עצמו. כיום, לכריית ענן יש מוניטין מעורב כמגזר רווחי אך הונאה בשוק. הנה מה שאתה צריך לדעת לפני שאתה משקיע בפרוטוקולים של כריית ענן.

מה זה כריית ענן?

כדי להבין כריית ענן, ראשית עליך להבין כיצד עובד הביטקוין. ברשת הביטקוין ישנם צמתים המאמתים עסקאות. צמתים מאמתים אלה הם מה שמכונה כורים בתעשייה. הם קיבלו תואר זה בגלל האנרגיה שהם מפעילים כדי לשמור על תוקף הבלוקצ’יין. צריכת אנרגיה זו מגיעה עם תג מחיר. באופן זה, כרייה לביטקוין דומה לכריית נכסים יקרים אחרים. עליכם להשקיע זמן ומשאבים אשר מוסיפים לערך הכולל של הנכס.

כורי ביטקוין מתחרים זה בזה בכדי לפתור משוואה מתמטית מורכבת המכונה SHA-256 (אלגוריתם hashing מאובטח -256). משוואה זו כל כך קשה שהמחשב שלך מסתכל עליה וקובע שזה מהיר יותר לעשות ניחושים משכילים לעומת ממש לעשות את המתמטיקה ישירות. תיקו חישובי זה מכונה קצב החשיש של רשת הביטקוין.

אספקת חיזוי

יש לציין כי היוצר האלמוני של ביטקוין, סאטושי נקאמוטו כלל כמה פרוטוקולים מסקרנים כדי להבטיח שכורי הביטקוין השלימו משוואה זו והוסיפו חסימות לרשת בהפרש של 10 דקות. מסגרת זמן זו הייתה קריטית לאסטרטגיה של ביטקוין מכיוון שתגמולי הכרייה הם הפעם היחידה שביטקוין החדש נכנס לשוק. ממש, מרווחי 10 הדקות עוזרים לביטקוין לשמור על מנגנון אספקה ​​מנבא.

חוות הכרייה של ביטקוין

חוות הכרייה של ביטקוין

בימיו הראשונים של ביטקוין, כל אחד יכול היה לכרות ברשת באמצעות מחשב פשוט. בחוכמה, נקאמוטו הציג אלגוריתם להגברת הקושי של משוואת SHA-256 בהתבסס על קצב החשיש הכולל של הרשת. ככל שאנשים כורים יותר ביטקוין, המשוואה הופכת קשה יותר. התאמות אלה פועלות במקביל לתזמורת התגמולים המפחיתה אוטומטית.

תגמולי כרייה

הכורים הראשונים של ביטקוין קיבלו 50 ביטקוין על כל בלוק שהוסיפו לבלוקצ’יין. סכום התגמול הזה פחת בחצי בכל 210,000 בלוקים שנכרתו. התגמול הנוכחי הוא 6.25 ביטקוין לכל בלוק שנכרה. שיעור התגמול הזה נקבע לחצי שוב בשנת 2024. יש לציין כי הביטקוין האחרון ייכרה מתישהו בשנת 2140 בקצב הנוכחי הזה..

חדשנות כונני חסך

העובדה שיש רק 21 מיליון ביטקוין שייכנסו אי פעם לשוק, יחד עם עליית המחירים של הצפנה הזו, ממשיכה להניע את הכורים לחידושים חדשים. הכרייה נהגה לקחת רק מחשב ביתי. עם זאת, לא עבר זמן רב וכורים החלו לבנות אסדות כרייה מיוחדות שנבנו מכרטיסי GPU. כרטיסי GPU יעילים בהרבה ממעבדים בביצוע משימות חוזרות כמו ניחוש התשובה למשוואת SHA-256.

הצגת כרטיסי GPU שינתה את כל מה שיש בשוק. ראשית, זה העלה את קצב החשיש של הרשת לגבהים חדשים. זה גם סימן את תחילת הסוף עבור כורי מעבד רגילים. אסדת כריית GPU מהירה פי מאות בפתרון משוואת SHA-256 לעומת המעבד הסטנדרטי שלכם.

ASIC כריות כרייה קבעו את הסטנדרט החדש

כל תחום הכרייה ראה כעס נוסף Bitmain, יצרנית אסדות הכרייה הגדולה בעולם ומפעילת בריכות הכרייה, הציגה את אסדות הכרייה של ASIC לשוק. שבבים אלה, המיועדים במיוחד לעוצמה, הרסו את ביצועי ה- GPU. ASIC (מעגלים משולבים ספציפיים ליישום) מהירים באלפי מונים בפתרון משוואת SHA-256 בהשוואה ל- GPUs.

כורי ASIC היו גם הרבה יותר יקרים מאשר אסדות כריית GPU. מכשירים אלה יכולים להעביר לך יותר מ -2,000 דולר לדגמי קצה נמוכים וסביבות 8000 דולר ליחידות באיכות מעולה. מכיוון שאסדות הכרייה של ASIC הגדילו את קצב החשיש של הרשת, הן גם דחפו את הקושי של משוואת SHA-256 עד כדי כך שמעבדים רגילים היו כמעט חסרי ערך. בעיקרו של דבר, אתה עדיין יכול למחשב עם המחשב הביתי שלך היום, אך בשלב זה, יש לך בערך אותם הסיכויים לזכייה בלוטו, בתוספת הרבה יותר עלויות חשמל..

יקר מדי עבור ג’ו הממוצע

ברגע שתחום הכרייה הפך למקום בלעדי לשחקנים גדולים, הוא גם ראה ריכוזיות מרכזית נכנסת לתמונה. חוות כרייה ענקיות החלו לפנות חלקים גדולים משיעור החשיש ברשת של ביטקוין. ריכוזיות זו הובילה לזעקה בקהילה. הביטקוין נבנה סביב הרעיון של כל מי שמשתתף ברשת שלו וכעת זה הפך רחוק מהמציאות. למרבה המזל, בריכות כרייה עזרו לאזן את מגרש המשחק, לזמן מה.

כורה GPU Bitcoin

כורה GPU Bitcoin

בריכות כרייה

בריכות כרייה הן פרוטוקולים המשלבים את כל כוח הגיבוב של הבריכה להתחרות באלגוריתם הכרייה של ביטקוין. בריכות הכרייה מאפשרות לכל אחד לתרום, כמיטב יכולותיו, ולקבל החזרות קבועות. כל מי שמשתתף בבריכת כרייה מקבל תגמולים המקבילים לאחוז כוח החשיש שנתרם.

כיום, בריכות כרייה הן הנורמה. אפילו חוות הכרייה הגדולות של ביטקוין ששלטו בעבר במגזר הן כיום חלק מבריכות כרייה גדולות יותר. ההחלטה להצטרף לבריכות הכרייה הללו הגיונית מכיוון שאתה מקבל תגמולים יומיים לעומת אסטרטגיית המכה או החמצה הנהוגה בכרייה מסורתית.

כריית ענן

כריית ענן היא האבולוציה של תפיסת בריכת הכרייה. לא עבר זמן רב במרכזי הנתונים שהבינו שיש הרבה אנשים שרוצים להשתתף בבריכה, אך חסרים להם אסדות הכרייה לעשות זאת. כדי לתקן מצב זה, מרכזי הנתונים החלו להשכיר את כוח החשיש שלהם בבריכה. המושג הזה היה מהפכני מכיוון שפירושו היה לראשונה מנגנון לכריית מטבע קריפטוגרפי, כגון ביטקוין, באמצעות כוח מחשוב ענן שכור.

אילו בעיות כריית ענן מנסה לתקן?

כריית ענן מנסה לפתור כמה מהדברים הדוחקים ביותר העומדים בפני כורי הביטקוין. מתן אפשרות למשתמשים להשכיר או לרכוש ציוד כרייה מספק ענן צד ג ‘פתח את הדלת להשתתפות אוניברסלית. כל אחד, שנמצא בכל מקום, יכול להשתמש במרכז נתונים מרוחק עם כוח עיבוד משותף כדי להרוויח קצת ביטקוין בחינם.

חסמי עלויות

כאשר העלות הממוצעת של אסדת כרייה של ASIC זינקה, כורים רבים נותרו בקור. מרבית האנליסטים יסכימו כי חסמי עלויות מהווים את אחד המכשולים העיקריים לאימוץ ביטקוין בקנה מידה גדול. שירותי כריית ענן משקיעים בציוד יקר עבורך. אסטרטגיה זו מבטלת את הצורך בכל חומרה פרט לסמארטפון כדי לבדוק את היתרה שלך.

חסמים טכניים

לצד ביטול החסמים הפיננסיים לאימוץ, כריית ענן מחסלת גם חסמים טכניים. הכורים הראשונים נאלצו להבין את קידוד הביטקוין כדי להוריד את הבלוקצ’יין ולהתחיל לאמת עסקאות. דרישות אלה גברו כאשר כורי GPU ו- ASIC הופיעו. כעת היו יצרנים מקצועיים שתרמו למגזר.

היתרונות של כריית ענן

לא לוקח הרבה זמן להבין את היתרונות העצומים שנצברו מאסטרטגיית כריית ענן. בעיקר ההתקנה קלה. אתה פשוט נכנס לפלטפורמת כריית ענן וצופה בהחזרות שלך. כמובן, ישנם יתרונות יותר מפשטות בלבד. להלן כמה משיכות עיקריות אחרות לתחום כריית הענן.

אין חשמל

אחת התלונות הגדולות ביותר שהוגשו נגד ביטקוין היא דרישות צריכת החשמל שלו. נכון לעכשיו, רשת הביטקוין משתמשת בחשמל רב יותר ממדינות אירופה מפותחות רבות. למרות העובדה שחלק ניכר מהחשמל בכריית ענן נגזר מתוצרי מתחדשים, הוא עדיין מכביד על הרשת הנוכחית. כתוצאה מכך, חשמל זה מתורגם ישירות לתקורה.

כריית ענן מבטלת חששות מבוססי חשמל ממשוואת הכרייה. משמעות חיסול זה היא שאנשים החיים באזורים עם חשמל גבוה במיוחד, כמו איים מסוימים באיים הקריביים, יכולים לכרות את הביטקוין בצורה יעילה. בקפדנות, כריית ענן מפחיתה את טביעת הרגל שלך בפחמן.

איך עובד כריית ענן?

במרכז אסטרטגיית כריית הענן עומדים מרכזי נתונים גדולים. חוות כרייה מגה אלה נבנו במטרה לחסוך באנרגיה ולספק כוחות חישוביים. בתרחיש כריית ענן, אתה משכיר את כוח הגיבוב שלך ובתמורה, אתה מקבל סכום מסוים של תגמולים לכל בלוק. מכיוון שאין לך גישה לציוד הכרייה, מרכז הנתונים אחראי אך ורק על תחזוקת הציוד.

בחירת מטבעות

כיום קיימות פלטפורמות כריית ענן למגוון גדול של מטבעות. בנוסף למטבעות מוקששים מהדור הראשון של SHA-256 כמו BTC ו- ETH, ישנם כיום עשרות אלטקוינים שניתן לכרות בענן. מה שעוד יותר מגניב הוא שחלק מהפלטפורמות מספקות פרוטוקולים שיעברו אוטומטית את מאמצי הכרייה שלך בהתבסס על קושי הרשת והרווחיות הכוללת של המיזם..

היסטוריה של כריית ענן

בריכת כריית הענן הראשונה נכנסה לשירות בנובמבר 2010 תחת השם שהשתנה כעת, Bitcoin Pooled Mining Server. כיום הפלטפורמה נקראת בשם סלאש. באופן מרשים, סלוש כרה למעלה ממיליון ביטקוין מאז הקמתו. בשנת 2013, מתמודד מרכזי נוסף נכנס לשוק – F2Pool. במקור, הבריכה הזו עברה שם אחר – Fish Discus. כיום F2Pool מחזיקה בתפקיד בולט בשוק כמאגר כריית הביטקוין הוותיק ביותר בסין, ובריכת הביטקוין השנייה בגודלה בעולם..

בריכות כריית ענן ביטקוין

בריכות כריית ענן ביטקוין

בשנת 2014, יצרנית האסדות הגדולה בעולם יצאה לשוק בצורה מרכזית עם השקת אנטפול. אנטפול הפכה לאחת מבריכות הכרייה הגדולות ביותר בתוך פחות משנה. צמיחה זו הובילה לחששות בנוגע לריכוזיות. חששות אלו התגברו לאחר שביטמיין רכשה מאגר כריית ענן נוסף BTC.com בשנת 2015.

סיכונים של כריית ענן

כמו בכל הקריפטו, יש כמה אזהרות וסיכונים שאתה צריך להיות מודע לפני שאתה משקיע בפעולת כריית ענן. בעיקר, עליך לעבוד רק עם בריכות כריית ענן מכובדות כדי למנוע הונאות.

כריית ענן זוכה לעיתים קרובות לראפ גרוע מכיוון שהיו במגזר אינספור בריכות הונאה ומשיכות שטיחים. העובדה שאף פעם לא באמת רואים או מטפלים בציוד הכרייה שלך מקלה על שחקנים נבזים להתפרפר במימון שלך.

במקרים מסוימים חברות אלה ישתמשו בכספים שנאספו ממשקיעים חדשים כדי לשלם תגמולים למשקיעים מוקדמים. אסטרטגיה זו דומה לתכנית פונזי. המשקיעים הוותיקים חושבים שהם מרוויחים את הרווחים שציפו ולכן הם משקיעים קשה עוד יותר. דחף זה דוחף השקעה חדשה בפלטפורמה. ואז, לפתע, הבריכה נעלמת עם הקריפטו שלך.

הונאות כריית ענן אחרונות

דוגמה מושלמת להונאת כריית ענן התרחשה השנה. רק השבוע הוסגר מפנמה מייסד שותף להונאת כרייה לכאורה, כדי להתמודד עם האשמות בניו יורק. על פי מסמכי בית המשפט, גוטבורג דוס סנטוס הבטיח תגמולים פרועים לחבריו במועדון AirBit. כמובן, כדי לקבל את התמורה הטובה ביותר, היית צריך פשוט לרכוש את חבילת מועדון הכרייה לכל החיים תמורת 1000 דולר.

איתור הונאות כריית ענן

למרבה המזל, הרבה יותר קל לזהות הונאות כריית ענן מאשר בעבר. בימים הראשונים של הקריפטו היה כל כך הרבה בלבול בשוק. היה קשה מאוד למצוא מידע אמין באינטרנט, במיוחד בנוגע לטכנולוגיות חדשות כמו בריכות כריית ענן. עם זאת, כיום זה לא המקרה.

אתה צריך תמיד DYOR לפני שאתה משקיע בטכנולוגיה חדשה כלשהי. כריית ענן רווחית, אך רק אם עושים זאת נכון. אם מישהו מבטיח לך תגמולים שנראים חריגים, זה בגלל שהוא מנסה להטעות אותך מהביטקוין שלך שהרווחת קשה. במקרים אלה, אל תתנו ל- FOMO לשלוט בכם. היו איתנים והתרחקו. הארנק שלך יודה לך במועד מאוחר יותר.

כריית ענן היא העתיד

למרות הסיכון לרמאות, תחום כריית בריכות הענן חיוני בקהילה. תמיד תהיה דרישה לכוח גיבוב ברשת הביטקוין. במקרים רבים, השימוש ברשתות אלה הוא הרבה יותר חסכוני מאשר רכישה או הפעלה של אסדה משלך. גם אם האסדה שלך היא חלק ממאגר הכרייה, אתה עדיין יכול להקפיץ את התגמולים שלך על ידי רכישת כוח חשיש נוסף. מסיבות אלה, כריית הענן אמורה להישאר מוצר ליבה של הענף בעתיד הנראה לעין.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner