ביטקוין לעומת ביטקוין מזומן

הבנת ההבדלים בין ביטקוין לעומת ביטקוין מזומנים היא צעד מכריע להשגת מושג טוב יותר על המסע שעברו מטבעות הקריפטו עד כה. כיום, השוואות ביטקוין מזומנים וביטקוין הן נדירות. שני המטבעות הפכו להיות מרכיבים עיקריים בשוק הקריפטו.

עם זאת, תרחיש זה לא תמיד היה המקרה. הייתה תקופה, לא מזמן, ששני המטבעות האלה היו בקהילת הקריפטו כולה. הנה הסיפור מאחורי אחד המזלגות הקשיחים של ביטקוין עד כה.

ביטקוין

כדי להבין את ההבדלים בין ביטקוין לעומת ביטקוין קאש, עליכם להתחיל את המסע שלכם בשנת 2008. היוצר האנונימי של ביטקוין, סאטושי נקאמוטו, הכיר השנה את העולם לביטקוין. הביטקוין היה המטבע הדיגיטלי הראשון שחיסל איומי הוצאה כפולה. ככזה, הוא נחשב למטבע הדיגיטלי הראשון המצליח באמת.

הביטקוין נבנה מהיסוד כדי לספק שדה משחק שווה למשתתפי הרשת ולמשתמשים. חלק מאסטרטגיה זו כלל הגבלת גודל הבלוק של הבלוקצ’יין של ביטקוין ל- 1MB. ריסון גודל זה הבטיח שלכל מחשב יהיו יכולות טכניות לאשר עסקאות בבלוקצ’יין של ביטקוין.

ביטקוין מול ביטקוין מזומן - הוכחת עבודה - ForecastNews

ביטקוין לעומת ביטקוין מזומן – הוכחת עבודה – ForecastNews

חסימות 1MB של ביטקוין מאושרות כל עשר דקות על ידי קהילת הכרייה. בלוקים אלה יכולים להחזיק בין 1,000 ל -1,500 עסקאות לבלוק. בעוד שקצב זה היה מצוין בשלבים הראשונים של הביטקוין, הוא בקושי מספיק כדי לתמוך בכלכלה גלובלית של ביטקוין. לשם השוואה, רשת VISA יכולה להתמודד עם למעלה מ -20,000 עסקאות לשנייה (tps).

נוצרות בעיות מדרגיות – ביטקוין מול ביטקוין מזומן

כאשר רשת ביטקוין המשיכה להתרחב, כמות הנתונים שנדחקה לכל בלוק גדלה גם כן. לדוגמא, בשנת 2010 גודל החסימה הממוצע היה 100kb. עד ינואר 2015, גודל הנתונים הממוצע של בלוק היה 600K. עלייה זו בנתונים הוסיפה גם לעומסי הרשת, מה שהוביל להגדלת העמלות ולעיכובים בעסקאות.

עד שנת 2017, חששות המדרגיות גדלו להיות יותר מדי. שוק הקריפטומר חווה צמיחה שיאית, והרשת של ביטקוין צרחה לעצירה בגלל עיכובים בעסקאות ותנודתיות. איש לא יכול היה להשתמש בביטקוין למטרתו המוצהרת במקור כ”מערכת מזומנים אלקטרונית מעמית לעמית “. הבעיה הפכה לדאגה גדולה יותר כאשר קמעונאים הפסיקו לקבל ביטקוין מחשש לקחת הפסדים עצומים במהלך עיכוב העסקה. בשלב מסוים דמי הרשת היו לרוב גבוהים מסכום העסקה.

ביטקוין לעומת ביטקוין מזומן – טפסים בשבר

ביטקוין נכשל למעשה במבחן הלחץ הראשון שלו ורבים בקהילה חשו כי יש לבצע שינויים בפרוטוקול הליבה של המטבע אם הוא אמור להגשים אי פעם את החזון המקורי של נקאמוטו. החברים המובילים בקהילת הביטקוין התלבטו מאוד כיצד לפתור את הבעיה. בצד אחד של הוויכוח היו לך ביטקונרים ארוכים כמו רוג’ר ור, שהאמינו שניתן לשנות את פרוטוקול הליבה של ביטקוין מבלי להרוס את מטרת המטבע. הוא וקבוצה גדולה של ביטקונרים אחרים הציעו להגדיל את גודל החסימה. הבלוקים הגדולים יותר יכולים לפתור את הבעיה באופן זמני ולאפשר להשתמש שוב בביטקוין לעסקאות יומיות.

הצד השני של הוויכוח ראה את מפתחי הליבה של ביטקוין נגד הרעיון לשנות חלק כה חיוני בתכנון של ביטקוין. מפתחים אלה האמינו כי ישנן טכנולוגיות נוספות כמו SegWit ורשת הברקים שיכולות לסייע בהפגת העומס של ביטקוין מבלי לשנות את עיצובו המקורי. מפתחים אלה טענו גם כי השינוי עשוי להוביל לשדרוגים אינסופיים של גודל החסימה בעתיד.


Bitcoin Cash נולד

באוגוסט 2017 התקיים המזלג הקשיח של Bitcoin Cash. למטבע החדש היה גודל בלוקים גדול יותר. באופן ספציפי, מפתחים תכננו תחילה את המטבע לטיפול בלוקים של 8 מגהבייט, אך מאוחר יותר עדכנו את הרשת לגודל של 32 מגהבייט. אסטרטגיה זו הגדילה מאוד את שער ה- tps עבור Bitcoin Cash. בספטמבר 2018, מבחן מאמץ ברשת העלה כי הרשת מסוגלת להתמודד עם 25,000 עסקאות לחסימה.

דמיון טכני – ביטקוין מול ביטקוין מזומן

כמזלג קשה של ביטקוין, ביטקוין מזומנים חולק מספר מאפיינים טכניים עם ביטקוין. שתי הרשתות משתמשות במנגנון קונצנזוס Proof-of-Work (PoW) כדי לאשר עסקאות ולהנפיק אסימונים חדשים בצורה של תגמולי כרייה. שתי הרשתות משתמשות בהתאמת קושי לשעת חירום (EDA). מערכת זו מתאימה את הקושי של הרשת בכל חסימת 2016 או בערך כל שבועיים. המטרה היא לספק למטבעות היצע כספי מנבא.

דרמה של ביטקוין מול ביטקוין מזומנים

הוויכוח על ביטקוין מול ביטקוין קאש המשיך להשתולל אחרי המזלג הקשה. חברי הליבה בביטקוין האשימו את צוות הביטקוין קאש בניסיון לחטוף את משתמשי הביטקוין בכך שקשה להבחין איזה מטבע היה הביטקוין המקורי. יש לציין כי ור במיוחד לקח חום מכיוון שהוא הבעלים של Bitcoin.com.

ביטקוין מול ביטקוין מזומנים מול דולר - CoinMarketCap

ביטקוין מול ביטקוין מזומנים מול דולר – CoinMarketCap

מזלג ביטקוין מזומן

מעניין ש- Bitcoin Cash עבר מזלג קשה בנובמבר 2018. הפעם זה היה Bitcoin Cash שהמטבע מפוצל ל- Bitcoin Cash ABC (עכשיו Bitcoin Cash) ו- Bitcoin Cash SV (Satoshi Vision). יש לציין ש- Bitcoin Cash SV הגדיל את מגבלת הגודל של חסימותיה ל- 128MB.

הבדלים בעדכונים – ביטקוין מול ביטקוין מזומן

לאחר ההשקה של ביטקוין מזומן, ביטקוין החל לקבל על עצמו עדכונים טכניים בכדי לפתור בעיות מדרגיות. אחד העדכונים הראשונים שנוספו לרשת היה העדכון Segregated Witness (SegWit). עדכון זה מפריד נתונים מסוימים מהעסקה כדי להפחית את העומס.

עדכון זה הוביל את הדרך לשדרוג הגדול הבא שעבר ביטקוין, ה- רשת ברקים. רשת ברק היא פרוטוקול שכבה שנייה המשתמש בערוצי תשלום אישיים כדי לאפשר למשתמשים לבצע עסקאות בלתי מוגבלות עבור חלק קטן מעלות השימוש ישירות ברשת הביטקוין. רשת ברקים נחשבת בעיני רבים כסיכוי הטוב ביותר של ביטקוין להפחית את חששות המדרגיות בעתיד.

שתי מסעות שונים במורד שדרות בלוקצ’יין

כיום ביטקוין וביטקוין קאש משרתות שתי נישות שונות בקהילה. הביטקוין, כקריפטו המטבע המקורי, יקר מתמיד, בין השאר משום שהוא שומר על המבנה המקורי שלו. Bitcoin Cash הוא גם בעל ערך רב יותר כעת לאחר שהרשת הצליחה לאבטח יותר שותפים ופרויקטים. לא משנה איך אתה מעדיף את הביטקוין שלך, נראה כי לשני המטבעות הללו עתיד מזהיר ארוך לפניהם.

היכן ניתן לרכוש ביטקוין (BTC) & מזומן ביטקוין (BCH)

אלה שניים מהמטבעות הקריפטוגרפיים הפופולריים ביותר בעולם. הבורסות שלהלן מאפשרות רכישה של שני הנכסים הדיגיטליים הללו.

ביטקוין לעומת ביטקוין מזומן ביטקוין לעומת ביטקוין מזומן ביטקוין לעומת ביטקוין מזומן
★★★★★ ★★★★★ סקירת בינאנס

דירוג Securities.io נקבע על ידי צוות המערכת שלנו. נוסחת הניקוד למתווכים של נכסים דיגיטליים (קריפטוגרפיים) לוקחת בחשבון מעל עשרות גורמים, כולל עמלות ומינימום חשבונות, פלטפורמות מסחר, תמיכה בלקוחות, גופי רגולציה ואפשרויות השקעה.

★★★★★ ★★★★★ סקירת Kraken

דירוג Securities.io נקבע על ידי צוות המערכת שלנו. נוסחת הניקוד למתווכים של נכסים דיגיטליים (קריפטוגרפיים) לוקחת בחשבון מעל עשרות גורמים, כולל עמלות ומינימום חשבונות, פלטפורמות מסחר, תמיכה בלקוחות, גופי רגולציה ואפשרויות השקעה.

★★★★★ ★★★★★ סקירת פולוניקס

דירוג Securities.io נקבע על ידי צוות המערכת שלנו. נוסחת הניקוד למתווכים של נכסים דיגיטליים (קריפטוגרפיים) לוקחת בחשבון מעל עשרות גורמים, כולל עמלות ומינימום חשבונות, פלטפורמות מסחר, תמיכה בלקוחות, גופי רגולציה ואפשרויות השקעה.

הכי טוב בשביל

סוחרים מתקדמים

הכי טוב בשביל

סוחרי ארה”ב

הכי טוב בשביל

קלות שימוש

עמלות מסחר

0.10%

עמלות מסחר

0.16%

עמלות מסחר

0.125%

מבצעים

10% קאשבק

קוד הנחה: EE59L0QP

מבצעים

אף אחד

מבצעים

אף אחד

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map