ביטקוין מול ליטקוין

כמשקיע קריפטו, חשוב להבין את ההבדלים בין ביטקוין לעומת ליטקוין. כמטבע הקריפטו הראשון בעולם, ביטקוין קבע את הקצב למהפכת הבלוקצ’יין הנוכחית שלנו. עם זאת, ליטקוין הראתה את השוק שאפשר לבנות על חוזקותיו של ביטקוין ולהוסיף יכולות טכניות קצת יותר מבלי להפחית ביעילות המטבע או במטרה הכוללת.

ביטקוין

הביטקוין תוכנן ונבנה בשנת 2008 ונכנס לשוק בשנת 2009. היוצר האלמוני של ביטקוין, העונה לשם סאטושי נקאמוטו, מתאר בפוסטים בפורום כיצד הצליח לפתור את נושא ההוצאה הכפולה הידועה לשמצה שפקד את כל המטבעות הדיגיטליים הקודמים. נושא ההוצאה הכפולה היה מגבלה טכנית. הוא תיאר את התרחיש שהתרחש כששלחת מטבע דיגיטלי למישהו וכמעט בשעה המדויקת שלחת אותו מטבע לצד אחר. העיכוב שנוצר לא יאפשר לעצור. סאטושי הבין שהוא יכול להוסיף חותמת זמן לאלגוריתם הוכחת העבודה. הטבעה של חותמת זמן זו בכל בלוק אינה מאפשרת לשלוח שתי עסקאות בו זמנית מבלי שייווצרו פערים.

ליטקוין

לא עבר זמן רב לפני שמפתחים אחרים שמו לב לגישה הייחודית של סאטושי. מפתח כזה ועובד גוגל, צ’רלי לי. הוא קיבל כל כך השראה מהקונספט שהוא החליט להצטרף למהפכה. במקום להתחרות ישירות עם ביטקוין, לי ביקש להיות הרובין לבאטמן של ביטקוין. במילותיו שלו, הוא מסביר כי ליטקוין הוא הכסף לזהב של ביטקוין.

Litecoin נכנסה לשוק כלקוח קוד פתוח ב- GitHub ב- 7 באוקטובר 2011. Litecoin הייתה אחת המזלגות הקשים הראשונים של ליבת ביטקוין לָקוּחַ. בגרסתו של לי של מטבע הקריפטוגרפיה, ההיבטים הטכניים זכו לחיזוק. לדוגמה, ביטקוין מאשר חסימת עסקאות כל עשר דקות. חסימות אלה מוגבלות ל -1 MB בנתונים.

סטטיסטיקות מחצית של ביטקוין לעומת ליטקוין

סטטיסטיקות מחצית של ביטקוין לעומת ליטקוין

Litecoin מאשר חסימה כל 2.5 דקות. הרשת מהירה בהרבה מביטקוין, כאשר המפתחים מציגים אותה על 28 עסקאות בשנייה. מעניין ששיעור הדור המהיר הזה תואם את הגידול בהיצע הכולל לעומת הביטקוין. יש רק 21,000,000 BTC שיהיו זמינים אי פעם. ישנם 84,000,000 LTC המיועדים להנפקה בסך הכל.

מנגנוני קונצנזוס – ביטקוין לעומת ליטקוין

גם ביטקוין וגם ליטקוין מסתמכים על מנגנון קונצנזוס הוכחת עבודה. הביטקוין משתמש במנגנון SHA-256. SHA מייצג אלגוריתם Secure Hashing. זו משוואה מתמטית שכורים פותרים. הכורה שעונה בהצלחה על המשוואה מתוגמל בתגמול הכרייה וזוכה להוסיף באופן רשמי את גוש העסקאות הבא לבלוקצ’יין..

התגמול הנוכחי לכורים בבלוקצ’יין של ביטקוין הוא 6.25 BTC. יש לציין כי תגמולי הכרייה הללו הם הפעם היחידה בה BTC חדש נכנס לשוק. הם נועדו להתרחש כל עשר דקות. כדי להבטיח את אופי הניבוי של ההיצע הכספי של ביטקוין, משוואת SHA-256 מתאימה אוטומטית את הקושי. ככל שכוח הגישה של הרשת גדול יותר, התשובה תהיה קשה יותר. כדי להגדיל את הקושי, המשוואה פשוט דורשת יותר אפסים בתשובה.

הפרס המקורי לכריית הביטקוין היה 50 BTC. תגמולים אלה יורדים במחצית סביב כל ארבע שנים. תגמול הכרייה הנוכחי של Litecoin הוא 12.5 LTC. הוא אמור להישאר שם עד מתישהו בסביבות אוגוסט 2023. כמו ביטקוין, גם ליטקוין נועד להפחית את תגמולי הכרייה בערך כל ארבע שנים.

Litecoin Scrypt PoW


Litecoin משתמשת גם באלגוריתם PoW. בניגוד לביטקוין, מנגנון הקונצנזוס של ליטקוין הוא פרוטוקול PoW כרייה קשיח מבוסס זיכרון. Scrypt נבנה במיוחד בכדי להפוך את היקרים לביצוע התקפות חומרה מותאמות אישית בקנה מידה גדול. בנוסף, Litecoin משלבת ממשק משתמש GUI מעט שונה. שינויים אלה הפכו את היצירה למעט מסובכת יותר ויקרה יותר לייצר אסדות כריית Litecoin בימים הראשונים של מטבעות קריפטוגרפיים.

עדכונים משותפים – ביטקוין מול ליטקוין

ביטקוין ו- Litecoin חולקים היבטים טכניים רבים. מסיבה זו, זו לא צריכה להיות הפתעה ענקית ללמוד שהם גם משתפים רבים מעדכוני הליבה שלהם. לדוגמא, שני המטבעות משתמשים בעד מופרד (SegWit). SegWit מאפשר לרשת לפצל עסקאות לשני פלחים. המטרה היא להסיר את חתימת הנעילה, המכונה גם נתוני “עדות” מהחלק המקורי. מידע זה נוסף לאחר מכן כמבנה נפרד בסוף העסקה.

תרשים מחיר לביטקוין באמצעות Coinmarketcap

תרשים מחיר לביטקוין באמצעות Coinmarketcap

עד מופרד הפך לראשונה לדיון לאחר הצגת הצעת השיפור של ביטקוין מספר BIP141. זמן קצר לאחר מכן, ב- 21 ביולי 2017, שודרגו כורי הביטקוין להצעת שיפור הביטקוין (BIP) 91. באופן ספציפי, SegWit התחילה לפעול ב- BTC בגוש 477,120..

Litecoin מוסיף את רשת הברקים

Litecoin ניצחה את BTC עד אגרוף השדרוג הזה. כורי ליטקוין עודכנו ליכולות SegWit במאי 2017. זו לא תהיה הפעם האחרונה בה ליטקוין מכה את ביטקוין למכה הטכנית. Litecoin הייתה גם הרשת הראשונה ששילבה בהצלחה את רשת הברקים. פרוטוקול שכבה שנייה זו הציג את השימוש בערוצי תשלום פרטיים להפחתת העומס בבלוקצ’יין. יש לציין כי העסקה הראשונה ברשת Lightning העבירה 0.00000001 LTC מציריך לסן פרנסיסקו. ההעברה נמשכה פחות משנייה אחת.

חיבור ערך – ביטקוין מול ליטקוין

במהלך העשור האחרון, Litecoin וביטקוין רואים ניתוק מתמשך של הערך. משתמשי Litecoin הראו הרגלי מסחר והוצאות שונים לחלוטין בהשוואה לביטקוין. מעניין שמחקר אחד נמצא כי ליטקוין יעשה זאת לעתים קרובות לְהַקְדִים תנועות השוק של הביטקוין. עם זאת, יש לציין כי ביטקוין הוכיח שהוא מאגר ערך טוב יותר, או לפחות פופולרי יותר, לעומת ליטקוין.

צמיחה ברשת

ביטקוין וליטקוין ראו כי השווקים שלהם מתרחבים במידה ניכרת. המטרה של ליטקוין להיות הצד החיצוני של ה- BTC השתלמה מאוד. מקובל שפלטפורמות המציעות תמיכה בביטקוין מציעות גם תמיכה ב- Litecoin. תאימות זו עזרה לליטקוין להישאר מטבע פופולרי בשוק, למרות הופעתה של טונות של תחרות.

ביטקוין מול ליטקוין – מה עדיף?

אין תשובה נכונה או שגויה לשאלה זו. הביטקוין משמש תפקיד יקר כקריפטוגרף הראשון בעולם. מסיבה זו בלבד, זה תמיד יחזיק ערך בקרב הקהילה. Litecoin מספקת את כל ההיבטים הטכניים של ביטקוין, ואורך החיים של היותו אחד המטבעות הקריפטוגרפיים הוותיקים בעולם. בדומה לכסף, זה זול יותר מהאופציה המובילה אך עדיין הוא השקעה נבונה. מסיבות אלה, משקיעים נבונים מחזיקים בשני המטבעות הללו.

היכן ניתן לרכוש ביטקוין או ליטקוין

אלה שניים מהמטבעות הקריפטוגרפיים הפופולריים ביותר בעולם. הבורסות שלהלן מאפשרות רכישה של שני הנכסים הדיגיטליים הללו.

ביטקוין מול ליטקוין ביטקוין מול ליטקוין ביטקוין מול ליטקוין
★★★★★ ★★★★★ סקירת בינאנס

דירוג Securities.io נקבע על ידי צוות המערכת שלנו. נוסחת הניקוד למתווכים של נכסים דיגיטליים (קריפטוגרפיים) לוקחת בחשבון מעל עשרות גורמים, כולל עמלות ומינימום חשבונות, פלטפורמות מסחר, תמיכה בלקוחות, גופי רגולציה ואפשרויות השקעה..

★★★★★ ★★★★★ סקירת Kraken

דירוג Securities.io נקבע על ידי צוות המערכת שלנו. נוסחת הניקוד למתווכים של נכסים דיגיטליים (קריפטוגרפיים) לוקחת בחשבון מעל עשרות גורמים, כולל עמלות ומינימום חשבונות, פלטפורמות מסחר, תמיכה בלקוחות, גופי רגולציה ואפשרויות השקעה..

★★★★★ ★★★★★ סקירת פולוניקס

דירוג Securities.io נקבע על ידי צוות המערכת שלנו. נוסחת הניקוד למתווכים של נכסים דיגיטליים (קריפטוגרפיים) לוקחת בחשבון מעל עשרות גורמים, כולל עמלות ומינימום חשבונות, פלטפורמות מסחר, תמיכה בלקוחות, גופי רגולציה ואפשרויות השקעה..

הכי טוב בשביל

סוחרים מתקדמים

הכי טוב בשביל

סוחרי ארה”ב

הכי טוב בשביל

קלות שימוש

עמלות מסחר

0.10%

עמלות מסחר

0.16%

עמלות מסחר

0.125%

מבצעים

10% קאשבק

קוד הנחה: EE59L0QP

מבצעים

אף אחד

מבצעים

אף אחד

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map