מהו כריית ביטקוין? מדריך למתחילים למשתמשים חדשים

אתה לא צריך להסתכן עמוק מדי בשוק הקריפטו לפני שאתה נקלע למונח כורי ביטקוין. הבנת כריית הביטקוין, אילו מטרות הוא משרת וכיצד להפוך לאחד הוא חלק חשוב בהיכרות עם טכנולוגיית הבלוקצ’יין. כורי ביטקוין הם ליבת הבלוקצ’יין הגדול בעולם. כך הם שומרים על בטיחות המשתמשים ועוזרים לקדם אימוץ ביטקוין נוסף.

בלוקצ’יין

כדי להבין מה זה כורה של ביטקוין, עליך להבין תחילה את טכנולוגיית הבלוקצ’יין. בלוקצ’יין היא רשת מחשבים שכולם עובדים יחד לעדכון ואימות ספר ספר דיגיטלי. שלא כמו מערכות ריכוזיות כמו הבנק שלך, blockchain מסתמך על פרוטוקול מבוזר כדי לשמור על אבטחת ספר החשבונות.

מה הם כורי ביטקוין?

בתרחיש בנקאי מסורתי, המוסד הפיננסי הריכוזי שלך יקבל את בקשת העסקה שלך ולאחר מכן יאשר או ידחה זאת בהתאם לאופן שבו זה מתאים לסדר היום הספציפי שלהם. ברשת הביטקוין, הבנק המרכזי מוחלף על ידי משתמשים רגילים. משתמשים רגילים עובדים כולם יחד כדי לאמת חסימות עסקאות בו זמנית. משתמשים אלה הם מה שמכונה כורי ביטקוין.

המונח כורה מתייחס לכמות הזמן והמשאבים הנדרשים להטבעת בהצלחה ביטקוין חדש. בדיוק כמו כריית זהב, יש הוצאה הקשורה ליצירת הנכס. באופן זה, כל ביטקוין חדש נולד עם ערך מובנה.

חוות הכרייה של ביטקוין

חוות הכרייה של ביטקוין

בבלוקצ’יין של ביטקוין, כל כורה (המכונה גם צומת) עובד יחד עם הרשת כדי לאמת כל עסקה. עם זאת, רק כורה אחד מקבל את הפרס וזוכה להוסיף את החסימה בפועל לשרשרת העסקאות, ובכך להאריך את הבלוקצ’יין.

הוכחת עבודה

רשת ביטקוין מציגה פרוטוקול המכונה Proof-of-Work (PoW) כדי לקבוע איזה צומת מקבל את הפרס על מאמציהם. מערכת זו היא משוואה מתמטית מתקדמת. המשוואה כל כך קשה שזה הגיוני יותר עבור המחשב שלך לנחש ניחושים אקראיים במקום להשלים את המשוואה באופן ישיר.

ניחוש אקראי זה דוחף את המעבד למקסימום. מאמץ חישובי זה מביא להוצאות בצורת עלויות חשמל. דיווחים העמידו את צריכת האנרגיה של ביטקוין בסביבות 120 ג’יגה-וואט (GW) לשנייה. זה הופך לכ 63 שעות טרוואט (TWh) בשנה.

SHA-256

רשת הביטקוין תלויה באלגוריתם מתמטי המכונה SHA-256. ה- SHA מייצג אלגוריתם גיבוב מאובטח. פונקציית hash קריפטוגרפית חד כיוונית זו מבטיחה שכל עסקת ביטקוין מאומתת ומאושרת על ידי מקורות מרובים לפני הוספתה. כדי לספק אבטחה נוספת, Bitcoin מחיל את פונקציית SHA-256 פעמיים. תהליך זה מכונה SHA-256 כפול.

תגמולים

ביטקוין מתגמל את הכורים על מאמציהם בביטקוין שהוטבע לאחרונה. יש לציין שזו הפעם היחידה שביטקוין חדש נכנס לשוק. באופן זה, הביטקוין מתפקד כהיצע כספי צפוי. בימיו הראשונים, כורי הביטקוין קיבלו תגמול של 50 BTC על הצרות שלהם. אמנם זה אולי נראה כמו הון כיום, אבל אז זה היה רק ​​כמה דולרים.

התאמת קושי אוטומטית

על מנת להבטיח הנפקה מתמדת של ביטקוין, המערכת משתמשת באלגוריתם התאמה קשה. פרוטוקול זה מחייב שהתשובה למשוואת SHA-256 צריכה להיות מספר מסוים של אפסים מלפנים כדי להיות זכאים כתשובה הנכונה. ניתן להגדיל או להקטין את הקושי של משוואה זו על ידי דרישה של פחות או יותר אפסים בהקדמת התשובה.

במילים אחרות, אלגוריתם התאמת הקושי מבוסס על כוח הגיבוב הכולל של הרשת. ככל שכורים יותר משתתפים כך המשוואה הופכת לקשה יותר. כמו כן, ככל שאסדות הכרייה חזקות יותר, המשוואה קשה יותר. זה מבטיח שהביטקוין החדש ייכנס לשוק במרווחים של עשר דקות.

מה הם כורי ביטקוין

מה הם כורי ביטקוין?

כחלק מהתאמת הקושי, תגמולי הכרייה של ביטקוין יורדים בחצאים לאורך זמן. ירידה זו תואמת את הערך העולה של המטבע בשוק. אירועים אלה ידועים כחצי מחצית על ידי קהילת הכרייה. הם אירועי ענק שבעקבותיהם בדרך כלל רווחים סטרטוספריים בערכו של ביטקוין. המחצית האחרונה התרחשה ב- 11 במאי 2020.

כורים מתקדמים נכנסים לשוק

ככל שערכו של ביטקוין עלה, גבר האינטרס של הכורים להבין דרכים לפתור טוב יותר את משוואת SHA-256. מאמצים אלה הובילו ליצירת אסדות כרייה בהתאמה אישית שתוכננו במיוחד לאישור עסקאות ביטקוין. אסדות הכרייה הללו החלו כפרויקטים ביתיים. כיום תעשיית אסדות הכרייה מצמידה מיליארדי דולרים.

כורי GPU

השדרוג הגדול הראשון של אסדות הכרייה הגיע כאשר כורים הבינו שכרטיסי מסך הם הרבה יותר מהירים בפתרון המשימה החוזרת ונשנית של משוואת SHA-256. המעבד שלך טוב בהרבה דברים אבל לא ממש מצוין בשום דבר. ואילו, כרטיסים גרפיים מצוינים במשימות ספציפיות, אך הם אינם ממש שימושיים למטרה אחרת פרט לכאלה המתאימות למקרה השימוש העיקרי שלהם.

בסופו של דבר הכורים הבינו שכרטיסי GPU יעילים בהרבה בהשלמת האלגוריתם Proof-of-Work בהשוואה למחשבים רגילים. מימוש זה הביא למהר בשוק לכרטיסים אלה. חברות כמו Nvidia החלו לראות את כל אספקת הכרטיסים שלהן שנרכשו על ידי חוות כרייה המבקשות להשיג כוח חשיש יקר ברשת.

בסופו של דבר היו עיכובים עצומים וזמני המתנה על מוצרים אלה. הבעיה כל כך גרועה עד שהיצרנים התלוננו שלקוחותיהם המיועדים הצליחו לשים את ידם על המוצרים בשל הביקוש הרב של הכורים..

כורי ASIC

הכל התנהל כשורה עבור כורי GPU עד שיצרנית האסדות הגדולה בעולם של כריית ביטקוין, ביטמיין, העלתה את הכף. החברה שינתה את השוק לנצח עם כניסתה של אסדת הכרייה הראשונה של ASIC (Application Specific Integrated Circuit). כורי ASIC מהירים באלפי פעמים בפתרון האלגוריתם SHA-256 בהשוואה לכרטיסי GPU.

אסדות כריית ביטמין

אסדות כריית ביטמין

הסוד לאפקטיביות של אסיג’י ASIC הוא העובדה שהם נבנו בהתאמה אישית כדי לפתור את האלגוריתם SHA-256 ולא שום דבר אחר. שבב כריית ביטקוין שנבנה ייעודי ייצר זרם כוח גיבוב שהגדיל את הכאב עוד יותר עבור כורים רגילים. חשוב לציין, אתה יכול להשתמש רק בכורי ASIC עבור המטבעות הקריפטוגרפיים המיועדים שלהם. הם לא מסוגלים להעביר את אלגוריתם הכרייה שלהם לאפשרויות אחרות.

להתראות לכורה הממוצע

עד מהרה התברר כי כריית מעבדים כבר אינה אפשרות קיימא. אתה עדיין יכול למעבד את שלי כיום, אך הסיכוי לביצועים טובים יותר מביצועי האסדות הגבוהות הללו הוא קלוש עד אין. לא בלתי אפשרי, אבל מאוד לא סביר. ובכל זאת, ישנם רבים בשוק המבקשים לחזור לימים בהם כל משתמש יוכל לסייע באבטחת הרשת של ביטקוין ולהרוויח רווח..

Bitmain

כיצרנית אסדות הכרייה הגדולה ביותר ומפעילת בריכות הכרייה בעולם, ביטמיין מחזיקה משמעותית בשוק. הפלטפורמה כיווצה את שריריה כאשר תמכה ביצירת ביטקוין מזומנים במהלך המזלג הקשה בסוף שנת 2017. תמיכתם סייעה למלט את המטבע כחלופה קיימא בשוק.

בריכות כריית ביטקוין

בריכות כריית ביטקוין נוצרו כדרך ליישר שוב את שדה המשחק. בריכת כרייה משלבת את כל כוח החשיש של המשתמשים ומחלקת את התגמולים בין המשתמשים על סמך תרומתם. כיום, בריכות כרייה הן כורי הביטקוין הגדולים בשוק. מחקרים הראו כי בריכות הכרייה הללו מגיעות לרמות ריכוז מסוכנות עם אחת להגיש תלונה וחושף כי שלוש בריכות הכרייה הגדולות ביותר שולטות על 65% מכוח הגיבוב הכולל של הביטקוין.

מאגר כריית הביטקוין הגדול ביותר בעולם כיום הוא F2Pool. בטירוף, רק מאגר אחד זה שולט ב -20% מכוח החשיש הקולקטיבי של הרשת. יש לציין כי הפעלת בריכת כרייה היא משימה מסובכת. F2Pool מצהירה כי חוותה בצורות ארוכות בהן הבריכה לא קיבלה שום תגמול. ביותר ממקרה אחד, הפלטפורמה איבדה יותר מ -100 BTC מבחינת הצורך לשלם לכורים ללא חסימות כרייה בעצמם. עם זאת, כשאתה מסתכל על התמונה הגדולה, בריכות הכרייה בסופו של דבר רווחיות מאוד עבור החברות המפעילות אותן ויכולות לקיים את הבצורת הללו..

כריית ענן

לכל מי שרוצה להיות כורה של ביטקוין אך לא רוצה להשקיע זמן בלימוד ההיבטים הטכניים של האמנות, או לחקור כיצד לבנות או לרכוש אסדה איכותית ביותר, יש כריית ענן. פלטפורמות כריית ענן משכירות את כוח החשיש שלהן למשתמשים בתעריף מוסכם. כריית ענן היא אחת הדרכים הקלות ביותר עבור משתמשים חדשים להשתתף בתחום הכרייה ללא השקעה גדולה מראש.

יש כמה חששות שיש לטפל בהם כאשר מחליטים על שירות כריית ענן. עליכם להיצמד לספקי שירותי כריית הענן הנחשבים ביותר. היו עשרות הונאות כריית ענן שבוצעו בשוק באחת עשרה השנים האחרונות. במרבית הונאות כריית הענן, הפלטפורמה תיקח כספים של משתמשים חדשים בכדי לשלם למשתמשים הוותיקים את ההחזרות שהובטחו בהתחלה. ברגע שהמילה מתגלה כי הפלטפורמה היא לגיטימית, השטיח של החברה מושך עם כל הביטקוין של המשתמש.

הונאות כריית ענן נפוצות

השנה התבררו הונאות כרייה מרובות. בדוגמה אחת, קבוצת רמאים המנהלת חברה בשם Mining City Cloud Mining מהפיליפינים הונאה משתמשים מתוך מיליונים. המשרד טען כי הוא שילם רווח של 92 דולר ליום בכורים להשתתף. יש לציין כי בפיליפינים מדובר במימון ניכר של מימון ששימש פיתיון מושלם עבור משתמשי קריפטו חדשים.

הרגולטורים עצרו את ההונאה השנה בספטמבר. גורמים רשמיים הצהירו כי “עיר הכרייה אינה רשומה בנציבות ופועלת ללא רישיון ו / או סמכות הדרושים לגייס, לקבל, או לקחת השקעות / מיקומים מהציבור ולא להנפיק חוזי השקעה וצורות אחרות של ניירות ערך” הם גם המשיכו להאשים את המשרד בניהול תוכנית פונזי.

דאגות לכריית ביטקוין

ישנם מגוון חששות לכריית ביטקוין שהשוק מתמודד איתם כרגע. ראשית, יש רמות ריכוזיות חסרות תקדים בשוק. הריכוזיות גרועה לביטקוין מכיוון שהיא שוחקת את אבטחת הרשת. בנוסף, היא מאפשרת לקבוצה אחת להכתיב עוד יותר את רצונם למשתמשים אחרים במונחים של אישור שדרוגים ושינויים בפרוטוקולים.

צריכת חשמל

דאגה מרכזית נוספת סביב תחום כריית הביטקוין היא קיימות. ביטקוין דורש כמות מטורפת של חשמל כדי להמשיך לפעול. דיווחים מיישרים את צריכת החשמל של ביטקוין עם מדינות אירופה המפותחות. דרישת כוח זו הביאה רבים לחפש אפשרויות קיימא יותר.

אנרגיה מתחדשת

אפשרות פופולרית אחת המופעלת על ידי כ- 39% מקהילת כריית הביטקוין היא אנרגיה מתחדשת. השימוש במערכות חשמל גיאותרמיות, רוח ומים מאפשר לכורי הביטקוין להבטיח את רווחיהם ללא כל בזבוז. המאמץ לעבור לחלופות ירוקות יותר הואט על ידי חברות חשמל המציעות הנחות לחוות כריית ביטקוין.

אספקת כריית ביטקוין המופעלת באנרגיה ירוקה

אספקת כריית ביטקוין המופעלת באנרגיה ירוקה

העתיד של כריית הביטקוין

זה מישהו שמנחש מה עתיד הכרייה של ביטקוין יחזיק. אין ספק כי היצרנים ימשיכו לדחוף את גבולות העיבוד מבחינת אסדות הכרייה. יש גם סיכוי חזק שהאימוץ המוסדי של ביטקוין יגרום לשימוש רב יותר ברשת גם בחודשים הקרובים. כל החששות הללו מובילים ליותר קושי מצד הכורים.

בנוסף, קיימת העובדה שיום אחד כל 21 מיליון הביטקוין ייכרה. איש אינו בטוח מה יקרה לרשת בשלב זה, אך מרבית האנליסטים מסכימים כי ביטקוין יחזיק ערך משמעותי בשלב זה. בשיעור ההנפקה הנוכחי של הביטקוין, הביטקוין האחרון ייכרה בסביבות 2140. למרבה המזל, יש מספיק זמן למפתחים להבין את הדברים.

שינויים טכניים

קיים גם הסיכוי שביטקוין עשוי להחליט לזנוח את אלגוריתם Proof-of-Work שלו לטובת אפשרות בת קיימא יותר יום אחד. למרות שזה אולי נראה בלתי אפשרי, בלוקצ’יין ה- PoW השני בגודלו בעולם, את’ריום כבר עושה הכנות לתמרון כזה בדיוק. Ethereum מתכוונת לעבור ממנגנון PoW למערכת Proof-of-Stake (PoS) לפני סוף השנה. המרה זו מבטלת את הצורך באלגוריתם SHA-256 ומפחיתה את הצריכה החשמלית הכוללת של הרשת. זה גם יאפשר למשתמשים להניח את הקריפטו שלהם כדי לאבטח את הרשת.

כריית ביטקוין לנצח

כפי שהוא נכון לעכשיו, קהילת הליבה של ביטקוין אינה ממהרת לשנות אף אחד מהפרוטוקולים העיקריים של המטבע המהפכני הזה. במקום זאת, מקסימליסטים של ביטקוין מאמינים שהסוד לאימוץ ביטקוין בקנה מידה גדול טמון בפיתוח טכנולוגיות משלימות כמו רשת הברק. באמצעות פרוטוקולים אלה מחוץ לרשת, ביטקוין זוכה לפונקציונליות, יעילות ומהירות חדשים. מסיבות אלה, כריית הביטקוין אמורה להיות דבר לעוד שנים רבות.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner