השקעה ב- IOTA – כל מה שצריך לדעת

מה זה IOTA (MIOTA)?

IOTA (MIOTA) הוא סוג אחר של מטבע קריפטוגרפי. בניגוד למתחרים, IOTA אינה משתמשת בטכנולוגיית הבלוקצ’יין כדי לבצע את משימותיה. במקום זאת, הפלטפורמה נשענת על יישומי Internet-of-Things (IoT) שונים. ככזה לפלטפורמה זו יש מדרגיות ללא תחרות ומקרי שימוש אינסופיים בשוק.

יש לציין כי מקימי הפרויקט, סרגיי איבנצ’גלו, סרגיי פופוב, דייוויד סונסטבו ודומיניק שינר לא תכננו במקור לארח מטבע קריפטוגרפי או אפילו רשת מבוזרת לצורך העניין. במקום זאת, IOTA התחילה כיצרנית שבבי חומרה של IoT. מערכות אלה יכולות להקליט ולבצע עסקאות בין מכונות והתקנים בתוך המערכת האקולוגית Internet-of-Things (IoT).

לאחר שהכיר בפוטנציאל של רשת IoT, החברה שינתה את התמקדותה בהרחבת היבטי הרשת המבוזרת של טכנולוגיה זו. IOTA מאפשר למפתחים לחקור עוד תרחישים של מקרי שימוש ופונקציות שונות של IoT והממשקים שלהם. כתוצאה מכך, יוֹטָה ממלא תפקיד מרכזי באימוץ נוסף של טכנולוגיה מהפכנית זו.

האינטרנט של הדברים (IoT)

האינטרנט של הדברים הוא מונח המשמש לתיאור מיליארדי המכשירים החכמים בעולם כיום. ניתן להפוך כל מכשיר ל”חכם “באמצעות תוספת חיישנים משובצים ויכולת לתקשר עם האינטרנט. מעניין שמושג ה- IoT מקורו כבר בשנת 1982. זה הרגע בו קבוצת מפתחים נבונים אוניברסיטת קרנגי מלון החליטה להוסיף חיישנים למכונה האוטומטית בקמפוס.

IOTA - טוויטר

IOTA – טוויטר

IoT כידוע היום המריא בשנת 2008. זה היה הזמן שבו קישוריות אינטרנט מהירות ומכשירים “חכמים” הפכו למחירים, יציבים ומהירים. כיום חיישני ה- IoT מאפשרים לחברות לחסוך מיליונים בעלויות ניטור והעברת נתונים. רשתות אלה פופולריות מתמיד משום שהן מייעלות ומייעלות מערכות עסקיות קריטיות בדרכים שלא ניתן היה לדמיין בעבר.

IoT כאן כדי להישאר

על פי נתונים סטטיסטיים עדכניים, קהילת ה- IoT מקיף 20.4 מיליארד מכשירים ברחבי העולם. באופן מרשים, הכנסות השוק במגזר זה הן 212 מיליארד דולר עם צמיחה מוחלטת הצפויה לעתיד. כדי לתת לך דוגמה לרמת תחזיות האנליסטים, אינך צריך להסתכל רחוק יותר עד כמה הגיעו מערכות אלה. לדוגמא, ברבעון הראשון של 2019 לבדה אמזון מכרה ללקוחותיה למעלה מ -100 מיליון מכשירים תומכי Alexa. כיום קיימים מכשירים חכמים אינסופיים לשימוש הצרכנים בשוק.

אילו בעיות IOTA פותרת?

IOTA (MIOTA) מנסה לתקן כמה בעיות בולטות העומדות בפני ענפי ה- IoT והבלוקצ’יין. ראשית, היא מספקת למפתחים אלטרנטיבה לרשתות בלוקצ’יין לתכנות Dapps. פיזור זה מאפשר הפצה טובה יותר של המידע.

במצב הנוכחי, נתוני ה- IoT ממודרים מאוד. בדרך של שיתוף נתונים יש מעט מאוד חילופי דברים. עם זאת, IOTA מציגה סטנדרטים ומספקת דרך אמינה ומשתלמת לכל המכשירים הללו למנף חיישנים אחרים ברשת ביעילות. אסטרטגיה זו פותחת את הדלת לכמה פונקציות מדהימות למדי..


לדוגמה, תאר לעצמך אם המקרר החכם שלך הצליח לחוש שדלק לך מעט חלב. המקרר יכול לשלוח בקשה לליטר נוסף למכונית החכמה שלך או לפלטפורמת ההזמנות של המכולת. משם, המכונית החכמה שלך יכולה לשוט לחנות ולקחת את ההזמנה שלך, או שהחנות יכולה לשלוח מזל”ט עם ההזמנה שלך ישירות עד סף ביתך. כל זה ועוד אפשרי באמצעות קידום רשתות ה- IoT. החשוב מכל, אתה יכול לעקוב אחר הכל ישירות מהסמארטפון שלך.

מדרגיות

מדרגיות היא נושא מרכזי נוסף ש- IOATA מבטל. המבנה הייחודי של הפלטפורמה אומר שככל שמשתמשים רבים יותר מצטרפים לרשת, הפלטפורמה הופכת למהירה ויציבה יותר. לשם השוואה, בלוקצ’ים של ימינו חווים זמני עסקאות איטיים ועמלות גבוהות יותר בכל פעם שישנה נהירה גדולה של משתמשים. בשנת 2017, רשת ביטקוין נאלצה לסרוק בגלל בעיות עומס. הטכנולוגיה של IOTA מבטלת את החששות הללו מכיוון שיש לה את היכולת לענות על הדרישות של כלכלה עולמית.

איך IOTA (MIOTA) עובד?

בתיאוריה, IOTA מאוד פשטני. הפלטפורמה מתפקדת כגשר בין מכשירי IoT. באופן ספציפי, הרשת יכולה לטפל בהעברת נתונים למכשירים מחוברים וממנה במערכת האקולוגית של IoT. הרשת מסוגלת גם לבצע ישירות חוזים מורכבים ומורכבים ממכשירים חכמים. כדי לבצע משימה זו, הרשת מסתמכת על טכנולוגיה חדשה המכונה Tangle.

סְבַך

סבך הוא מנגנון הקונצנזוס עבור IOTA. פרוטוקול זה מתפקד כגרף א-מחזורי מכוון (DAG) המעניק לרשת חוסן מדהים. ברשת Tangle מחליפים כורים רכז מרכזי. רכז זה אוסף נתונים ממערכת הצמתים ומשתמש בהם לאישור תוקף העסקה. קוד זה הוא שהופך את IOTA לאחת החסימות המהירות והרחבות ביותר שפותחו אי פעם.

להסתבך באמצעות MAIZE

להסתבך באמצעות MAIZE

שוק נתונים

הליבה של המערכת האקולוגית של IOTA היא שוק הנתונים. זהו המרכז שבו מפתחי חיישני IOTA יכולים למכור ולגשת באופן מאובטח לזרמי נתונים פעילים המכונים MAM (Masked Authenticated Messaging) נתונים מוצפנים. המטרה של שוק הנתונים המבוזר היא להנגיש את נתוני ה- MAM לכל גורם מפצה.

החשוב מכל, נתונים אלה נאספים ונסחרים בזמן אמת. מתכנתים יכולים ליצור יישומים רספונסיביים ביותר באמצעות נתונים אלה. בנוסף, אסטרטגיה זו יעילה בהרבה מחיישנים נפרדים המנסים למכור נתונים באמצעות ההצעות שלהם. הוא מארגן את מערכת החישה העצומה הזו באופן שתורם להתרחבות עתידית.

MAM (מסרים מאומתים רעולי פנים)

MAMs הם הליבה של הפונקציונליות של IOTA. מערכי נתונים אלה מאפשרים למערכת חסרת אמון למשתמשים לשתף מידע וערך באופן עמית לעמית. החשוב מכל, הרשת שומרת על רמת אבטחה גבוהה, וכל ה- MAM נסחרות בערוצים מוצפנים. בנוסף, זהות המקור של ה- MAM היא פרטית. באופן זה, הרשת מסוגלת לשמור טוב יותר על שלמות בכל ההיבטים.

Bosch XDK (ערכת פיתוח תחומים)

קוד המקור הפתוח של Bosch XDK הוא הפרוטוקול המקשר בין MAMs לבין Data Marketplace. מערכת משולבת זו מספקת למפתחים את היכולת לבנות חיישנים ניתנים לתכנות ולהעביר את הנתונים ברחבי הרשת. באופן זה, IOTA ממלאת את מטרתה לפעול כפלטפורמה של טיפוס האינטרנט של הדברים.

למפתחי IOTA יש גישה לא קשורה לחבילת התכנות המרשימה של הפלטפורמה. נכון לעכשיו, הפלטפורמה תומכת בתכנות של טכנולוגיית חיישני MEMS, WiFi, BLE, חריץ לכרטיס SD וחבילות תוכנה מוכנות לשימוש. בדרכו, IOTA משמש כפתרון צומת חיישני ספקטרום מלא בעל יכולת לאסוף נתונים ספציפיים בזמן אמת. לאחר מכן ניתן למכור מידע זה דרך Data Marketplace.

מיוטה

MIOTA הוא אסימון השירות העיקרי בתחום ה- IOTA. מטבע קריפטוגרפי זה משמש לחשבון עסקאות, תשלום עמלות וייזום חוזים חכמים. יהיו בסך הכל 27 ריבועי IOTA שהונפקו לאורך תקופת החיים של הפרויקט. בעיקרו של דבר, מבנה ה- IOTA מגביל את יכולת ההרחבה שלו רק על ידי הגמישות של שפות התכנות שלו.

היתרונות של השקעה ב- IOTA (MIOTA)

יש המון יתרונות שמשתמשים מקבלים כאשר הם משקיעים ב- IOTA. ראשית, תכנון הרשת מבטל את כל עמלות העסקה. בנוסף, הרשת מהירה מאוד. בשילוב, ל- IOTA יכולת הרחבה כמעט בלתי מוגבלת. זה גם הרבה יותר חסכוני באנרגיה מאשר מטבעות קריפטוגרפיים מבוססי בלוקצ’יין.

ההיסטוריה של IOTA (MIOTA)

ההיסטוריה של פרויקט IOTA מתחילה למעשה בפרויקט ג’ין. ג’ין נכנס לשוק כמפתח מעבד כללי לשימוש ב- IoT. בספטמבר 2014 אירח ג’ין אירוע המונים שהבטיח את הפרויקט 250,000 דולר לפיתוח עתידי. עם זאת, באותה תקופה לא היה מעט פיקוח ואפס מסגרת רגולטורית לעקוב מבחינת ה- ICO של החברה. מצב זה הביא את ג’ין לקבל דחיפה רגולטורית כלשהי לאירוע.

באוקטובר 2015 ג’ין עשה את המהלך החכם למיתוג מחדש בתור IOTA. הפלטפורמה באופן רשמי נכנס את השוק באמצעות מכירה סמלית שרשתה 500,000 דולר לרשת. המפתחים האלה היו מעוניינים לקדם את ההיבטים האסימוניים של הפרויקט כדי למנוע בעיות עתידיות מצד הרגולטורים.

פרטי פרויקט JINN

פרטי פרויקט JINN

2017

שנתיים לאחר מכן הוקמה קרן IOTA. מטרת הקרן היא לקדם את חדירת השוק של IOTA בכל המגזרים. יש לציין כי הקמת הקרן הייתה אפשרית רק מכיוון שמשקיעי אסימון IOTA תרמו 5% מסך היצע האסימונים. כיום, קרן IOTA ממלאת תפקיד חיוני בשוק.

לדוגמא, הקרן הינה חברת דירקטוריון באיגוד הבינלאומי ליישומי Blockchain מהימנים (INATBA). לארגון זה תפקיד חיוני בפיתוח חקיקה של בלוקצ’יין ופיתוחים מכריעים אחרים ברחבי המגזר. זו הנהון של כבוד ואיכות ש- IOTA היא חברה בארגון הבלעדי הזה.

2018

בינואר 2018 IOTA הייתה קורבן לפריצה גדולה. באירוע נגנבו אסימוני IOTA בשווי 10 מיליון דולר. ההאקרים הצליחו לחדור למחולל זרעים כדי לפצות עם הרווחים שלא קיבלו. עם זאת, בניגוד לרוב האקרים הצפנים, הרשויות תפסו אדם זה שנה לאחר מכן. ההאקר התגלה כגבר בן 36 המתגורר באוקספורד, אנגליה.

הפריצה גרמה למפתחים צער רציני מכיוון שמשקיעים הניחו כי הפריצה הייתה תוצאה של תכנות לקוי מצד מפתחי IOTA. חשוב לציין שזה לא היה המקרה. במקרה זה, IOTA עצמה לא נפגעה. הצמתים הפונים לציבור ברשת שלה הושמו במתקפת מניעת שירות מבוזרת (DDOS) מצד האקרים. התוכנית עבדה מכיוון שכבר גנבו אישורי משתמש באמצעות התחזות.

2019

שנה לאחר מכן, תוקף אחר כיוון לעבר IOTA. הפעם, האקרים ניצלו פגיעות בארנק סלולרי ושולחן עבודה המנוהל על ידי קרן IOTA המכונה טריניטי. ההאקר הצליח לגנוב IOTA בשווי של כמעט 2 מיליון דולר לפני שהמפתחים שואבים את ההפסקות על פעולתם. הפריצה הייתה כה קשה עד כי IOTA השביתה את כל הרשת שלה במשך כמעט עשרה ימים כדי לתקן את הפגיעות.

כיצד לקנות IOTA

IOTA זמין ברוב הבורסות כיום. האלטקוין הפופולרי הזה התגלה כחוסן ביותר מבחינת סחירות. IOTA מדורגת באופן עקבי בין 50 המטבעות הקריפטוגרפיים המובילים בעולם מבחינת שווי שוק. ככזה, אתה יכול למצוא את IOTA בבורסות הפופולריות ביותר בעולם כולל בינאנס.

IOTA - CoinMarketCap

IOTA – CoinMarketCap

כדי לקבל IOTA תצטרך להירשם ל- בינאנס חשבון או א ביטרקס חֶשְׁבּוֹן. לאחר שתשלים את רישומי ואימות החשבון שלך, אתה מוכן להתחיל בתהליך. יהיה עליך לטעון את חשבונך במטבע fiat, BTC או ETH. לאחר שהחשבון שלך מוכן, תוכל להמיר ישירות את הביטקוין שלך ל- IOTA. זה כזה פשוט.

כיצד לאחסן את IOTA (MIOTA)

משקיעי IOTA נהנים ממבחר נחמד של אפשרויות אחסון. אם אתה סוחר מזדמן שרק ברגע זה מבקש להתעסק במסחר ב- IOTA, ייתכן שתגלה שהאפשרות הנוחה ביותר היא להשאיר את הקריפטו שלך בבורסה שלך..

חלופה טובה יותר היא לשקול ארנק נייד אמין. ארנקים ניידים הם שיטת האחסון הקריפטו הפופולרית ביותר כיום בגלל נוחותם. בנוסף, מרבית הפלטפורמות הללו אינן גובות דמי הורדה. חלק מהארנק הסלולרי הטוב ביותר אפשרויות עבור IOTA כוללים GUI Light and the Nostalgia Light Wallet.

אם אתם מבקשים לבצע השקעה גדולה ב- IOTA או אם אתם מתכננים לבצע HODLing בקריפטו זה לפרקי זמן ארוכים, ארנק חומרה הוא האפשרות הטובה ביותר. ארנקי חומרה שומרים על הקריפטו שלך במצב לא מקוון ב”אחסון קר “. אסטרטגיה זו לא מאפשרת לאיומים מקוונים לגשת לאחזקותיך. ה ספר חשבונות ננו ס או המתקדמים יותר ספר חשבונות ננו X שניהם תומכים ב- IOTA.

IOTA (MIOTA) – בלוקצ’יין טוב יותר

הגישה הייחודית של IOTA למגזר המבוזר היא פריצה מרעננת מהנורמות. הצצה מהירה להיבטים הטכניים של פלטפורמה זו וקל להבין מדוע רשתות מבוזרות מבוססות IoT בטוח יראו יותר אימוץ להתקדם. לעת עתה, IOTA נותרה אחד הפרויקטים המגניבים ביותר בשוק.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map