מהו מטבע דיגיטלי?

מטבעות דיגיטליים, המכונים גם כסף אלקטרוני, פופולריים יותר מתמיד. עד לאחרונה, המטבע הדיגיטלי חסר את האבטחה כדי לבטל את הצורך בכספי נייר. עם זאת, עם עליית האינטרנט והופעתה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין, זה כבר לא המקרה. כיום הכסף הדיגיטלי אמור לשנות את השוק לתמיד.

חשוב לציין כי מטבעות דיגיטליים ממלאים את כל השימושים בצורות כסף מסורתיות. אתה יכול לרכוש סחורה או לשלם עבור שירותים באמצעות חלופות פיננסיות מעולות טכנולוגיות אלה. כסף דיגיטלי מספק למשתמשים עסקאות מיידיות ושקיפות רבה יותר בשוק. ככאלה, מדינות נוספות מתכננות לחשוף צורה כלשהי של מטבע דיגיטלי בשנתיים הקרובות.

מהו מטבע דיגיטלי?

בניגוד לעמיתיהם המסורתיים, מטבעות דיגיטליים קיימים רק באינטרנט. צורת הכסף החדשה הזו היא מוחשית לחלוטין, אינך יכול לגעת בה או להרגיש בה. זה קיים רק בתחום הדיגיטלי. כל היבט בהנפקה, העברה ושמירת רשומות שלהם הוא דיגיטלי. כתוצאה מכך, תזדקק למכשיר הנתמך באינטרנט כדי לגשת לכספים אלה.

יתרונות המטבע הדיגיטלי

מטבעות דיגיטליים מביאים יתרונות משמעותיים לשוק. ראשית, הם מספקים למשתמשים אלטרנטיבה יעילה יותר. תשלומים במטבע הדיגיטלי הן כרגע כמחיר נמוך. בנוסף, הם מציגים רמה גבוהה יותר של רישום ושקיפות למגזר.

עסקאות עמית לעמית

מטבעות דיגיטליים מבצעים משימות אלה באמצעות פרוטוקול עסקאות עמית לעמית. בדיוק כמו כשאתה מגיש למישהו חתיכת מטבע פיאט, המטבע הדיגיטלי אינו דורש מתווכים לתפקוד. צמצום זה של צדדים שלישיים במסגרת העסקה מגביר את היעילות. בנוסף, זה מקטין משמעותית את זמני העסקים ואת העלויות.

יתרונות אלה מתגלים באמת כאשר דנים בתשלומים חוצי גבולות. אם אי פעם ניסית לשלוח כסף בינלאומי, אתה יודע שהתהליך גוזל זמן וכולל בדיקות מרובות. בנוסף, עלויות שליחת הכסף הבינלאומי יכולות להגיע עד 7 אחוזים לפי דיווחים.  למעשה, התמחור שלך יהיה תלוי במידה רבה בבחירתך במוסדות פיננסיים.

כמו כן, שער החליפין הבינלאומי יכול לאכול אחוז גדול מהכספים שלך בעת שליחת כסף מעבר לגבולות. מטבעות דיגיטליים יכולים לבטל עמלות אלה מכיוון שרבים פועלים בצורה חסרת גבולות. מטבעות מטבעות כמו ה- XRP של Ripple מבטלים באופן ספציפי את החששות הללו עבור מוסדות בנקאיים גדולים המבקשים לשלוח כספים.

היסטוריה של מטבעות דיגיטליים

מדען מחשבים אמריקאי בשם דיוויד שאום זוכה לפיתוח הרעיון הראשון למטבעות דיגיטליים עוד בשנת 1983. עד שנת 2990 יצר צ’ום מודל עבודה של התיאוריה שלו שזכתה לכינוי – DigiCash. הרעיון הקדים את זמנו שנים. כתוצאה מכך, הוא מעולם לא תפס את המומנטום הדרוש כדי לשרוד בשוק.

השימוש הציבורי הראשון שנרשם במטבע דיגיטלי בקנה מידה רחב הופיע בשנת 1996. המטבע, המכונה זהב אלקטרוני אבטח מיליוני משתמשים פעילים לפני סגירתו על ידי גורמים ממשלתיים בשנת 2008. מאותה נקודה, מספר עצום של מטבעות דיגיטליים בחסות תאגידים נכנס לשוק..

כל המטבעות הדיגיטליים הללו נתקלו בבעיה המכונה “הוצאה כפולה”. בעיקרון, מפתחים נאבקו בפיתוח דרכים להבטיח שכל מטבע דיגיטלי יכול להוצא פעם אחת בלבד במהלך עסקאות. סוגיה זו זכתה לפתרון עם כניסת מטבע הקריפטו הראשון בעולם – ביטקוין.


ביטקוין (BTC)

הביטקוין סימן שינוי בתאוריה הפיננסית בשוק. לראשונה בהיסטוריה, כסף דיגיטלי מילא את שלושת הפונקציות העיקריות של המטבע. זה היה אמצעי חליפין, יחידת חשבון וחנות ערך. בנוסף, הוא היה מועט, בלתי ניתן להעתקה ונייד.

עיתון ביטקוין

עיתון ביטקוין

חשוב לציין, ביטקוין פתר את נושא ההוצאה הכפולה באמצעות שילוב בלוקים קריפטוגרפיים עם חותמת זמן. Bitcoin משתמש בחלק מחותמת הזמן באלגוריתם הגיבוב של הבלוק הבא. ככזה, האקר יצטרך לבצע מחדש את כל הבלוקצ’יין כדי לשנות אותו. באופן זה, הביטקוין הפך למטבע הדיגיטלי הבלתי ניתן לשינוי והבלתי ניתן לשינוי הקיים.

אימוץ הביטקוין הגיע לשיא הקודם בשנת 2017. באותה תקופה הביטקוין ראה שווי שוק של כל הזמנים של קצת פחות מ -20,000 דולר למטבע. עם זאת, השימוש ברשת שנוספה יצר עומס גדול. ככזה, הוא הדגיש מדרגיות בעיות ברשת. נושאים אלה הובילו ליצירת מספר ספין-אופים של ביטקוין. המפורסם ביותר של Bitcoin Cash.

כיום בשוק הקריפטו יש אלפי מטבעות. בנוסף, חששות המדרגיות של ביטקוין מטופלים באמצעות פרוטוקול מחוץ לרשת המכונה ה- רשת ברקים. פרוטוקול זה עושה שימוש בערוצי תשלום פרטיים בכדי לבטל חלק גדול מהעומס שפקד את הרשת בשנת 2017.

מטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי (CBDC)

מתוך הכרה ביתרונות הטכנולוגיים של טכנולוגיית הבלוקצ’יין, הבנקאים המרכזיים הם כיום שחקנים מרכזיים בתחום המטבעות הקריפטוגרפיים. עם זאת, בניגוד לביטקוין, המטבע הדיגיטלי של הבנק המרכזי (CBDC) כולל טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת מרכזית (DLT). טכנולוגיה זו מאפשרת לבנקאים המרכזיים להנפיק ולשלוט על ההיצע הכספי באופן הדומה למערכת מטבע הפיאט הנוכחית.

כיום, מספר מדינות מתכננות להנפיק מטבעות דיגיטליים בשנים הקרובות. עד היום רוסיה, הודו, אורוגוואי, אנגליה ושבדיה הודיעו על יוזמות מטבע דיגיטלי. עם זאת, בכל המקרים הללו המטבע הדיגיטלי נועד להשלים את מטבע הפיאט הנוכחי בשוק.

אולי בעתיד הקרוב תראו מדינות מתרחקות מכספי נייר לחלוטין. מחקרים הראו שצרכנים מרגישים בטוח בשימוש בחלופות פיאט כגון כרטיסי חיוב. אם דעת הקהל ממשיכה להשתנות לכיוון זה, בהחלט יש מקום לשימוש נוסף בקריפטו.

עתיד המטבע הדיגיטלי

לאור המצב הנוכחי בעולם, המטבעות הדיגיטליים אמורים להתפוצץ בשנה הקרובה. כיום קיימת תשתית דיגיטלית חזקה שתומכת באימוץ המוני של מטבעות אלה. בנוסף, התפתחותם מועברת לאור הזרקורים הודות למגיפת קורונאווירוס. אתה יכול לצפות לראות את המגמה הזו ככל שיותר אנשים ברחבי העולם יקבלו גישה לאינטרנט מהיר. לעת עתה, מטבעות דיגיטליים כמו ביטקוין ממשיכים לעצב מחדש את הגדרת הכסף של הקהילות הבינלאומיות.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map