בנקים מסורתיים מגבירים שירותי שמירה על נכסים דיגיטליים

בשבועות האחרונים ראינו עלייה באימוץ שירותי הבלוקצ’יין בקרב הבנקים המסורתיים. ראשית, בנקים בארה”ב קיבלו אור ירוק להחזקת מטבעות קריפטוגרפיים על ידי משרד מבקר המטבע (OCC).  כעת אנו למדים כי אחד הבנקים הגדולים בדרום קוריאה, בנק KB קוקמין, כבר עובד לפיתוח שירותים דומים.

מי מעורב?

ביחס לדרום קוריאה, התוכנית היא שבנק KB קוקמין יתחיל להציע שירותי שמירה על נכסים דיגיטליים. זהו מאמץ קבוצתי בו מעורבות החברות הבאות,

שיתוף פעולה זה ראוי לציון במיוחד, מכיוון שבנק KB קוקמין אינו סתם בנק ישן. כיום הם הבנק הגדול ביותר בדרום קוריאה. מהלכים שבוצעו על ידי בנק בסדר גודל כזה עוקבים מקרוב אחרי רבים. למרות שקובין KB קוקמין ושותפיו עשויים להיות ראשונים לשולחן, צפו לראות אחרים יתיישבו בזמן הקרוב.

הרחבת נכס עתידית

בעוד ששירותים ראשוניים יתמקדו באחזקת מטבעות קריפטוגרפיים, ההערכה היא שתמיכה זו תגדל בסופו של דבר ותכלול סוגים שונים של נכסים דיגיטליים. באופן ספציפי יותר, צפוי כי עם הזמן שירותי שמירה אלה יתמכו בניירות ערך דיגיטליים.

בפרשנות שפרסם Hashed נגעה הרחבה זו של נכסים נתמכים. האש מדינות שבאמצעות שיתוף פעולה זה, המשתתפים צופים, “… שתעשיית הנכסים הדיגיטליים לא תכלול רק מטבעות קריפטוגרפיים, אלא גם נכסים מסורתיים אחרים כמו נדל”ן, יצירות אמנות וזכויות מאוחדות אחרות שיונפקו וייסחרו בפלטפורמות הבלוקצ’יין.”

למרות שמטבעות קריפטוגרפיים יועילו ראשית, לפיתוח שירותי שמירה כאלה יש פוטנציאל לשנות ולפתח צמיחה חדשה בקרב תחום ניירות הערך הדיגיטליים..

משרד מבקר המטבע

בשבועות שקדמו לחדשות סביב בנק KB קוקמין ושירות האחסון הקרוב שלו, ראינו את שחרור OCC של מכתב פרשני בנושא.

במכתב זה, OCC מתפרק, לא רק מה הם נכסים דיגיטליים, אלא איך הבנקים יכולים לתמוך בשימוש הגובר. ה- OCC סיכם את עמדתו בהצהרה,

“ה- OCC מכיר בכך שככל שהשווקים הפיננסיים הופכים טכנולוגיים יותר ויותר, ככל הנראה יהיה צורך גובר בבנקים ובנותני שירותים אחרים למנף טכנולוגיה חדשה ודרכים חדשניות לספק שירותים מסורתיים למען הלקוחות. על ידי מתן שירותים כאלה, הבנקים יכולים להמשיך למלא את פונקציית התיווך הפיננסי שהם שיחקו בעבר במתן שירותי תשלום, הלוואות והפקדה. “

זה המשיך,

“… אנו מסיקים שבנק לאומי רשאי לספק שירותי שמירה על מטבעות קריפטוגרפיים אלה בשם לקוחות, כולל על ידי החזקת מפתחות הצפנה ייחודיים המשויכים לקריפטו. מכתב זה מאשר גם את עמדת ה- OCC לפיה בנקים לאומיים רשאים לספק שירותי בנקאות מותרים לכל עסק חוקי שהם יבחרו, לרבות עסקים מטבעות קריפטוגרפיים, כל עוד הם מנהלים את הסיכונים ביעילות ועומדים בחוקים הרלוונטיים. “


אימוץ בנק

מה הגיע קודם, העוף? או הביצה? הפתגם הישן הזה יכול להיות מיושם בקלות על עולם הבלוקצ’יין הנוכחי. האם הבנקים המסורתיים האלה קופצים על הרכבת בגלל התחייה האחרונה שנראתה בתחום? או שהמגזר גואה בגלל הבנקים שקופצים על הסיפון. ללא קשר לתשובה, סימנים לאימוץ בלוקצ’יין בתוך תעשיות מסורתיות הם חיוביים בהחלט.

אני מקווה שהתנופה הזו בסנטימנט בקרב הבנקים ממשיכה לתפוס תאוצה, מכיוון שבנקים לא תמיד ראו נכסים דיגיטליים באור חיובי. רק לפני חודשים דיווחנו על קשיים שעומדים בפני חברות גרמניות, מכיוון שהבנקים המסורתיים סירבו לשירותם.

בנק KB קוקמין

בנק קוקמין, שנוסד בשנת 2000, מתחזק את פעילותו בסיאול שבדרום קוריאה. מאז השקתו, גדל בנק קוקמין קוקמן ומעסיק למעלה מ -25,000, תוך שהוא מספק ללקוחות בקנה מידה עולמי גישה לשירותי בנקאות מסחרית..

מנכ”ל Hur Yin מפקח כיום על פעילות החברה.

משרד מבקר המטבע (OCC)

ה- OCC הוא גוף רגולטורי בארה”ב, המופקד על פיקוח על בנקים לאומיים. פיקוח זה מתבצע במטרה להבטיח שירותים פיננסיים הוגנים ושקופים לכל הלקוחות.

מבקר ממלא מקום, בריאן פ ‘ברוקס, מפקח כיום על הפעילות ב- OCC.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map