מהו ביטקוין עטוף (wBTC) ולמה זה כל כך חשוב

מאוחר, דיברו רבות על אסימונים עטופים. באופן ספציפי, Bitcoin Wrapped (WBTC) ממשיך לצוץ כאחת הדוגמאות העיקריות לכך שעטיפת אסימונים מועילה לכולם. הרעיון של wBTC עלה במטרה לשפר את הפונקציונליות והשימושיות של ביטקוין. כתוצאה מכך, אסימונים אלה מסייעים במתן שירותים פיננסיים מתוחכמים יותר לבעלי BTC מסורתיים.

מהו ביטקוין עטוף wBTC?

WBTC הוא חידוש חדש שמביא למעשה את BTC לבלוקצ’יין את’ריום. מכשיר פיננסי ייחודי זה מספק לסוחרים, מוסדות ודאפים גשר לרשת את’ריום תוך שמירה על חשיפה לביטקוין. המטרה היא להביא את ערך המחיר של ביטקוין למשחק ולשלב אותו עם התכנות של את’ריום.

כל wBTC הוא אסימון ERC-20 המייצג ביטקוין (BTC) על בסיס 1: 1. יש לציין כי ניתן להמיר כל ביטקוין ל- wBTC באמצעות רשתות שונות הזמינות לציבור כיום. אתה יכול גם להמיר את ה- wBTC שלך בחזרה ל- BTC מסורתי בכל עת שתרצה. גמישות זו מאפשרת למשתמשים להקפיץ ללא מאמץ בין wBTC ל- BTC כדי להתאים לאסטרטגיית ההשקעה שלהם.

היתרונות של אסימונים עטופים

כשתלמד על wBTC, אתה עשוי לתהות “מדוע ברצוני להמיר את ה- BTC שלי ל- wBTC.” למרבה המזל, יש הרבה סיבות מדוע משקיע ירצה לעטוף את ה- BTC שלהם. בעיקר, הוא מספק שילוב במערכת האקולוגית של את’ריום. לאתרום יש את המערכת האקולוגית הגדולה ביותר של כל מטבע קריפטוגרפי.

פלטפורמות wBTC מובילות דרך Coindesk

פלטפורמות wBTC מובילות דרך Coindesk

רשת עצומה זו כוללת ארנקים בלעדיים, Dapps, DEX, משחקים וחוזים חכמים. משתמשי Bitcoin עטופים יכולים אפילו לקבל גישה לרשתות הלוואות והשאלות של DeFi מבלי לוותר או לסחור ישירות בביטקוין שלהם. זו הסיבה האחרונה שגרמה לסערה כזו בשוק לאחרונה.

נְזִילוּת

יתרון משמעותי נוסף ש- wBTC מביא לשוק הוא נזילות גדולה יותר. המערכת האקולוגית של את’ריום מגוונת ופרושה. חלוקת כספים זו יכולה ליצור תרחיש שבו DEX (בורסות מבוזרות) ופלטפורמות אחרות חסרות את הנזילות הדרושה לתפקוד אופטימלי. נזילות נמוכה הופכת בורסה ליעילה פחות מכיוון שמשתמשים אינם יכולים לסחור באסימונים שלהם במהירות ובסכום שהם רוצים. wBTC משלבת את הנזילות של BTC בגמישות המערכת האקולוגית של את’ריום. באופן זה, wBTC סוגרת את לולאת הנזילות בין מוצרי CeFi ו- DeFi רבים.

מדרגיות

מדרגיות היא יתרון מרכזי נוסף שנצבר מעטיפת הביטקוין שלך. מכיוון שקיימים אסימונים עטופים בבלוקצ’יין של את’ריום, ולא באופן ישיר של ביטקוין, העסקאות המתבצעות עם wBTC מהירות יותר ועולות פחות. בנוסף, יש לך יותר אפשרויות עסקאות ואחסון.

פונקציות חדשות


BTC עטוף מספק למשתמשים פונקציונליות רבה יותר בהשוואה ל- BTC רגיל. לדוגמה, wBTC יכול למנף את החוזים החכמים החזקים של את’ריום. חוזים חכמים הם ביצוע פרוטוקולים מתוכנתים מראש. הם נחשבים לטכנולוגיית ליבה של תחום הבלוקצ’יין. עם זאת, הם לא הפכו לכאלו עד שאת’רום נכנס לשוק שנים אחרי BTC. כתוצאה מכך, ל- BTC אין יכולות חוזיות חכמות מלאות בצורה האמיתית שלה.

DeFi BTC

ניתן לטעון כי הרחבת ה- DeFi (פיננסים מבוזרים) הולידה את לידתו של wBTC. לכל הפחות, זה הניצוץ שהדליק את אש ה- wBTC. יישומי DeFi מבקשים להפוך שירותים פיננסיים מרכזיים מסורתיים לגרסה מבוזרת. אפליקציות פופולריות כמו Compound מאפשרות למשתמשים להחליף בנקים ולספק נזילות בתמורה לתגמולים.

הימור WBTC

ההימור הוא אחד הפונקציות הפופולריות ביותר של DeFi. כרגע קיימות גרסאות מרובות של פרוטוקולי ההימור בתוקף. רובם דורשים ממשתמש לנעול את המטבע הקריפטוגרפי שלהם בחוזה חכם לזמן מוסכם בתמורה לתגמולים. משתמשים אשר ממירים את ה- BTC שלהם ל- wBTC יכולים לנצל את הפרוטוקולים הבאים מהדור הבא. לדוגמה, פלטפורמות כגון CoinList מאפשרות לך להרוויח תגמולים באופן אוטומטי על ידי הצבת wBTC בארנק הרשת שלך.

חקלאות תשואה BTC

חקלאות תשואה היא פרוטוקול נוסף של DeFi שממשיך לצבור תאוצה בתחום. החקלאות שונה מההימור בכמה דרכים. באופן ספציפי, לפרוטוקולי חקלאות תקופות נעילה קצרות יותר. מערכות חקלאיות רבות מאפשרות למשתמשי רשת להשאיל את הקריפטו שלהם בריבית. לדוגמה, מתחם מאפשר לכל אחד להבטיח הכנסה פסיבית להלוואת wBTC למשתמשים אחרים ברשת באמצעות מאגרי חקלאות.

wBTC בעלייה

ישנם כמה יתרונות רציניים שהושגו כאשר אתה עוטף BTC. יתרונות אלה סייעו להולדת מגזר חדש בענף הבלוקצ’יין. כיום, יותר משקיעים מעולם ירצו להשתמש בשירותי wBTC. ספטמבר להגיש תלונה הדגיש צמיחה זו בצורה מרהיבה. על פי החוקרים, יש כיום יותר מ- 1.1 מיליארד דולר ב- wBTC בשימוש ברחבי העולם.

סטטיסטיקה של DeFi

סטטיסטיקה של DeFi

דגמי wBTC שונים

מעניין כי ישנם כמה מודלים שונים של עטיפת BTC בשימוש במגזר. כל אחת מהאסטרטגיות הללו נבדלת מעט אך מייצרת את אותה התוצאה – BTC ב- blockchain ETH. להלן שלושת פרוטוקולי העטיפה הפופולריים ביותר הנמצאים בשימוש כיום.

מְרוּכָּז

באסטרטגיית גלישת BTC מרכזית, אתה מסתמך על חברה שתשמור על ערך הנכסים שלך. במערכת זו, אתה מספק את ה- BTC שלך למתווך מרכזי. משם הם נועלים את הקריפטו שלך בחוזה חכם ומנפיקים אסימון ERC-20 מתאים. החיסרון של גישה זו הוא שאתה תלוי לחלוטין בחברה לשמור על ה- BTC שלך מאוחסן בבטחה. הפלטפורמה BitGo היא דוגמה מצוינת לאסטרטגיה זו בשימוש.

חסר אמון

הדרך השנייה והמתקדמת יותר לעטוף את הביטקוין היא באמצעות מערכת מבוזרת. רשת Keep מציעה למשתמשים שירותי BTC עטופים בצורה של tBTC. בתרחיש זה, האחריות המרכזית למשמורת מועברת לחוזים חכמים. ה- BTC שלך נשאר נעול בחוזה רשת שהפלטפורמה לא יכולה להתאים ללא אישור ממך. אסטרטגיה זו מספקת למשתמשים מערכת חסרת אמון ואוטונומית.

נכסים סינתטיים

צורה נוספת של wBTC שתופס תאוצה בשוק היא השימוש בנכסים סינתטיים. בתכנון זה אתה נועל את ה- BTC שלך בחוזה חכם ומקבל נכס סינתטי בעל ערך שווה. בניגוד לשני התרחישים האחרים, אסימון זה אינו מגובה על ידי BTC באופן ישיר. במקום זאת, הפלטפורמה מגבה את הנכס באמצעות אסימונים מקוריים.

ה- Synthetix DEX הוא חלוץ באסטרטגיה זו. יש לציין כי ה- wBTC של הפלטפורמה, הנקרא sBTC, אינו מגובה על ידי BTC, אלא על 800% מערך ה- BTC ב- SNX. SNX הוא אסימון הממשל העיקרי של הפלטפורמה עבור רשת Synthetix. זה מגובה בבריכות נזילות.

האם BTC עטוף (wBTC) בטוח?

הרעיון של wBTC בטוח למדי בכך שהטכנולוגיה בריאה. עם זאת, עדיין ישנם סיכונים רבים שכדאי להיות מודעים אליהם לפני שתמיר את ה- BTC שלך ל- wBTC. אחד החששות העיקריים נובע מהמודלים מבוססי האמון של פלטפורמות wBTC מוקדמות. בתרחיש זה, תמיד קיים סיכון שהפלטפורמה יכולה איכשהו לפתוח את ה- BTC האמיתי ולהשאיר מחזיקי אסימונים עם wBTC מזויף..

מִרכּוּז

נושא נוסף שכדאי להזכיר הוא ריכוזיות. בכל פעם שאתה מערב אפוטרופוסים של צד שלישי המחזיקים כמויות גדולות של ביטקוין, מנטלים אסימונים חדשים ומפקחים על ערך הביטחונות של ביטקוין, יש לך שוק בשלה לריכוז כוח.

כיצד עוטפים BTC

ברגע שאתה מבין את הסיכונים הכרוכים ב- wBTC, אתה מוכן להמשיך ולנסות את האסימונים החדשים האלה. פלטפורמות כגון רשימת מטבעות, מקל על גלישת BTC. בפרט Coinlist מציעה המרת ערך מובטחת של 1: 1 עם פריסה אפסית ועמלה אחידה של 0.025%.

מידע Bitcoin עטוף בדף הבית של Coinlist

מידע Bitcoin עטוף בדף הבית של Coinlist

הצעד הראשון הוא לעבור ל- Coinlist ולהירשם. לאחר שכולכם נרשמים, תוכלו פשוט ללחוץ על כפתור ה”עטיפה “מתוך ארנק ה- BTC שלכם. לאחר מכן, הרשת תבקש ממך להזין את כמות ה- BTC שברצונך להמיר ל- WBTC. לאחר שתקבל החלטה זו, תוכל ללחוץ על כפתור “אשר גלישה” כדי לעבד את העסקה. זה כזה קל.

היכן ניתן לרכוש ביטקוין עטוף wBTC

קניית wBTC קלה. המוניטין ואריכות הימים של אסימון זה הופכים אותו לזמין ברוב הבורסות הגדולות. בינאנס מספק מגוון של זוגות מסחר ב- wBTC. כדי להתחיל, עליך להירשם לחשבון. ההרשמה מהירה וישרה קדימה. עם זאת, יהיה עליך לאמת את זהותך לפני שתוכל להשתתף בעסקאות.

מהו ביטקוין עטוף (wBTC) ולמה זה כל כך חשוב מהו ביטקוין עטוף (wBTC) ולמה זה כל כך חשוב מהו ביטקוין עטוף (wBTC) ולמה זה כל כך חשוב
★★★★★ ★★★★★ סקירת בינאנס

דירוג Securities.io נקבע על ידי צוות המערכת שלנו. נוסחת הניקוד של מתווכי נכסים דיגיטליים (מטבעות קריפטוגרפיים) לוקחת בחשבון מעל עשרות גורמים, כולל עמלות ומינימום חשבונות, פלטפורמות מסחר, תמיכת לקוחות, גופי רגולציה ואפשרויות השקעה..

★★★★★ ★★★★★ סקירת Kraken

דירוג Securities.io נקבע על ידי צוות המערכת שלנו. נוסחת הניקוד של מתווכי נכסים דיגיטליים (מטבעות קריפטוגרפיים) לוקחת בחשבון מעל עשרות גורמים, כולל עמלות ומינימום חשבונות, פלטפורמות מסחר, תמיכת לקוחות, גופי רגולציה ואפשרויות השקעה..

★★★★★ ★★★★★ סקירת פולוניקס

דירוג Securities.io נקבע על ידי צוות המערכת שלנו. נוסחת הניקוד של מתווכי נכסים דיגיטליים (מטבעות קריפטוגרפיים) לוקחת בחשבון מעל עשרות גורמים, כולל עמלות ומינימום חשבונות, פלטפורמות מסחר, תמיכת לקוחות, גופי רגולציה ואפשרויות השקעה..

הכי טוב בשביל

סוחרים מתקדמים

הכי טוב בשביל

סוחרי ארה”ב

הכי טוב בשביל

קלות שימוש

עמלות מסחר

0.10%

עמלות מסחר

0.16%

עמלות מסחר

0.125%

מבצעים

10% קאשבק

קוד הנחה: EE59L0QP

מבצעים

אף אחד

מבצעים

אף אחד

העתיד של wBTC ביטקוין עטוף

בהתחשב בתועלת הכוללת ובמחיר המשתלם של עטיפת BTC, אין זה מפתיע לדעת שהמפתחים עובדים קשה בהרחבת המושג הזה. כבר עכשיו אתה רואה דחיפה להכניס ביטקוינים עטופים למושגים מורכבים יותר של DeFi.

רשתות DeFi מורכבות מאפשרות למשתמשים להכפיל את האסימונים שלהם. לדוגמה, תאר לעצמך לשים את ה- wBTC שלך ואז, מיד, לשים מחדש את התגמולים שלך בבריכה נפרדת. ישנן גם אסטרטגיות בהן מפתחים רוצים לשלם תגמולי סכום ישירות באמצעות הצפנה ולא עם אסימונים של DeFi. במצב זה, אתה ממוקד ב- wBTC אך מקבל ETH ישירות כפרס.

שרשראות אחרות

נכון לעכשיו, תחום DeFi נשלט על ידי את’ריום. עם זאת, הדומיננטיות הזו מתחילה להשתנות מעט מכיוון שחסימות אחרות מנסות לפרוץ לתחום DeFi. כתוצאה מכך, בטוח שתראו ש- wBTC יתחיל להופיע בבלוק-אפים אחרים בעתיד הקרוב. כמו ב- Ethereum, wBTC תזכה בפונקציונליות מלאה של הרשת בה היא מוצבת.

עטף BTC מהפכה טקית חדשה

הרעיון של wBTC ממשיך לראות תאוצה בשוק מסיבות רבות. בעיקר, אף אחד לא רוצה לסחור ב- BTC שלהם, במיוחד מכיוון שקריפטו זה נמצא כעת בשיאים של כל הזמנים. Bitcoin עטוף מאפשר ל- HODLers לטווח הארוך הזה לזכות בפרסים פסיביים מבלי לוותר על הבעלות על נכסים דיגיטליים יקרי ערך אלה. מסיבות אלה, ניתן לצפות לראות יותר wBTC שייכנס לשוק בשבועות הקרובים.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map