מה זה DeFi (מימון מבוזר)?

מימון מבוזר (DeFi) הוא מיזוג של שירותי בנק מסורתיים עם טכנולוגיות מבוזרות כמו בלוקצ’יין. DeFi יכול גם לעבור את השם Open Finance בגלל הפורמט הכלול שלו. חשוב לציין כי קהילת DeFi מבקשת ליצור חלופות לכל שירות פיננסי הקיים כיום. שירותים אלה כוללים פריטים כגון חשבונות חיסכון ושיקים, הלוואות, סחר בנכסים, ביטוח ועוד.

החשיבות של DeFi

DeFi ממשיך למלא תפקיד חשוב בהתפתחות המגזר הפיננסי מסיבות רבות. ראשית, DeFi מרחיב את הפונקציונליות ואת טווח ההגעה של הכסף. מכיוון שכל מה שאתה צריך כדי להשתתף בתחום DeFi הוא טלפון חכם, יש פוטנציאל עצום להרחבת הכלכלה העולמית. כתוצאה מכך, אנליסטים רואים במגזר זה אחד החשובים ביותר שנמצאים כעת בפיתוח במרחב הקריפטו.

קל להכיר במחויבות זו לפיתוח מערכת אקולוגית של DeFi. חשוב לציין כי DeFi הוא המגזר הצומח ביותר בתחום הבלוקצ’יין. על פי הדיווחים האחרונים, DEFI אסימונים ללא הרף עולים על הביצועים עמיתיהם. בנוסף, מכיוון שתקופת זמן זו מהווה את תחילתו של שלב אינטגרציה זה, לשוק יש כעת את ההזדמנות הייחודית לראות פריחה של תעשייה חדשה לגמרי..

מה הם Dapps (יישומים מבוזרים)?

DeFi תלוי במידה רבה בדאפים. כדי להבין את היכולות של DeFi, עליך להבין את הרעיון שמאחורי Dapps. Dapps הם תוכניות שנועדו לתפקד בתוך רשתות מבוזרות. רשתות אלה יכולות להיות רשתות חסימות, רשתות Tor או טכנולוגיות ספרים מבוזרות (DLT). המרכיב המרכזי בפרוטוקולים אלה הוא טבעם המבוזר. אין רשות מרכזית, תאגידים או סוכנות המפקחת ומאשרת את הפונקציות העסקיות של יישומים אלה.

מתחם - DeFi Dapp

מתחם – DeFi Dapp

למעשה, דאפים דורשים מעט מאוד התערבות אנושית. במקום זאת, פלטפורמות אלה משלבות חוזים חכמים מתקדמים לייעול המערכות העסקיות שלהן. חוזים חכמים הם פרוטוקולים מתוכננים מראש שמתחילים עם קבלת הצפנה לכתובת שלהם. חשוב לציין כי חוזים חכמים יכולים להתמודד עם מגוון עצום של משימות החל מאישור הלקוח וכלה בתשלומים.

רכיבי מפתח של DeFi

כיום יש יותר אפליקציות DeFi מתמיד. יישומים אלה כבר חוסכים לעסקים זמן וכסף של הלקוח. למעשה, פלטפורמות DeFi החלו להופיע כמעט בכל מגזר פיננסי. עם התרחבות מגזר DeFi, חשוב להבין אילו מאפיינים משותפים לכל DeFi Dapps. הנה הנפוצים ביותר.

קוד פתוח

יישום DeFi צריך להיות קוד פתוח. קידוד קוד פתוח מתייחס לעובדה שהקידוד נעשה ציבורי. באופן זה, כל אחד יכול לבקר אותו ולאמת את הפונקציונליות, האבטחה והיכולות שלו. קודי קוד פתוח הם הרבה יותר יציבים ובטוחים מקודים פרטיים בגלל אינטראקציה קהילתית זו. בנוסף, הוא מספק ביטחון רב יותר בפלטפורמה מכיוון שמשתמשים יכולים להיות סמוכים ובטוחים שלא פועל קידוד זדוני נסתר ברקע.

שְׁקִיפוּת


DeFi מספק לעולם רמות חדשות של שקיפות. מכיוון שרוב האפליקציות של DeFi מתפקדות בחסימות ציבוריות כגון Ethereum, כל העסקאות זמינות לציבור. למעשה, כל הפעילות בבלוקצ’יין היא ציבורית. ההבדל העיקרי בגישה זו לעומת חשבון בנק מסורתי הוא שהחשבונות אינם קשורים לאיש באופן ישיר. במקום זאת, חשבונות הם פסאודו-אנונימיים ומופיעים רק כתובת מספרית.

למרות שהחשבונות אינם מקושרים ישירות לשמו של מישהו, בפרט, ישנן דרכים לחוקרים להבין מי מחזיק בהם במידת הצורך. תוכניות כגון חוקרי בלוקים יכולות לעזור לאנשים לעקוב אחר מעקב אחר עסקאות מבוזרות של מטבעות שאינם ממוקדים בפרטיות.

קהל גלובלי

Dapps מייצגים הרחבה באופן שבו מפתחים רואים פלטפורמות פיננסיות. כל אחד מכל רחבי העולם יכול להשתתף בפלטפורמות DeFi. אתה רק צריך טלפון חכם עם גישה לאינטרנט ותוכל להיכנס לקהילת DeFi תוך מספר דקות.

כתוצאה מכך, ל- DeFi Dapps יש את היכולת לספק ללא בנקים בעולם גישה לשירותים פיננסיים לראשונה בהיסטוריה המתועדת. פתיחות זו מהווה שדרוג אדיר מהמערכת הבנקאית הנוכחית שמשאירה כ 40% מהאוכלוסייה העולמית ללא כל סוג של בנקאות.

חשוב לציין שכשחושבים על אוכלוסיות לא בנקאיות קל לדמיין כפר אי שם באזורים הטרופיים או במדבר, אך המציאות שונה בהרבה. לדוגמא, לאחרונה לימוד מצא כי 25% ממשקי הבית בארה”ב נותרים ללא בנק. במקומות אלה יש ל- DeFi השפעה מיידית.

ללא הרשאה

מגזר DeFi מתפקד ללא שומרי סף. ככזה, כל אחד יכול לפתח יישום DeFi ולהציע אותו לעולם. בנוסף, כל אחד יכול להשתתף ב- DeFi Dapps ללא חשש לאישור. אסטרטגיה זו רחוקה מאוד מהמערכת הפיננסית של ימינו הדורשת ממשתמשים פוטנציאליים לחצות מספר עצום של מערכות אימות רגולטוריות לפני שהם יכולים להשתתף בכלכלה העולמית..

יכולת פעולה הדדית

נדבך נוסף בקהילת DeFi הוא יכולת פעולה הדדית. יכולת פעולה הדדית היא קריטית מכיוון שהיא מבטיחה שככל שמפתחים רבים יותר נכנסים לחלל, כל העבודה הקודמת לא תאבד. במקום זאת, משתמשים יכולים לערום את מוצרי DeFi שלהם כדי להרחיב את חשיפתם לכלכלת העידן החדשה הזו. לדוגמא, מקובל שמשתמש יחיד מנצל יחד מטבעות אור, מרכזיות מבוזרות וארנקים. אסטרטגיה זו אפשרית עקב שילוב חלק של יישומי DeFi.

גְמִישׁוּת

בשל האופי הפתוח של סביבת DeFi, מפתחים מסוגלים לממש גמישות רבה יותר בפלטפורמות שלהם. המשתמשים מרוויחים אפשרויות ניכרות גם באמצעות שילוב של שילובי יישומים של צד שלישי. למעשה, משתמשים יכולים אפילו לבחור לבנות ממשקים משלהם אם הם מוצאים שהאפשרויות הנוכחיות אינן מספקות.

DeFi בהלוואות

אחד המגזרים המושפעים ביותר מהכנסת DeFi הוא תחום ההלוואות. אם ביקשתם אי פעם הלוואה, אתם יודעים שהתהליך גוזל זמן. והכי גרוע, אתה נאלץ לעבוד עם חברות הלוואות שתוכננו במיוחד כדי למקסם את ההחזר שלהן. למרבה המזל, קהילת DeFi העלתה כמה דרכים מעניינות לשיפור שוק זה.

מתחם

ה מתחם דאפ מציג את הכוח האמיתי של DeFi וכיצד יש לו את היכולת לשנות את האופן שבו העולם צופה את תפקידו של השוק הפיננסי. מתחם מאפשר למשתמשים להשאיל את הקריפטו שלהם למשתמשים אחרים. בתמורה למתן ההלוואה, המשתמשים מקבלים ריבית בצורת מטבע קריפטוגרפי. חשוב לציין שהפלטפורמה משתמשת בחוזים חכמים כדי להתאים בין מלווים ללווים. בנוסף, חוזים חכמים אלה מבצעים התאמות ריבית באופן אוטומטי על סמך מצבו הנוכחי של השוק.

בורסות מבוזרות

רבים רואים בבורסות מבוזרות את הצעד ההגיוני הבא באבולוציה של מגזר הקריפטו. פלטפורמות מסחר בין עמיתים אלה מספקות למשתמשים UX יעיל יותר, אבטחה הדוקה יותר וגמישות רבה יותר. בורסות מסורתיות פועלות באמצעות ארגון מרכזי המאפשר, עוקב ומאשר את כל העסקאות בפלטפורמה.

הבעיה בגישה זו היא שהיא משאירה יותר מדי וקטורי תקיפה פתוחים. האקרים יכולים להתמקד בבורסה ולהסתדר במיליונים. חיפוש מהיר בגוגל מדגים דוגמאות רבות לפריצות חליפין בהן הארגון המרכזי ספג הפסדים עצומים. במקרים רבים חברות אלה נאלצו להפסיק את פעילותן בגלל ההפסדים.

Binance DEX דרך דף הבית

בינאנס DEX דרך דף הבית

חילופי מבוזרים מבטלים רבים מהחששות הללו. כאשר משתמש מחליף נכס באמצעות מרכזיה מבוזרת, הפלטפורמה לעולם אינה מחזיקה בנכסים ישירות. במקום זאת, נעשה שימוש בחוזים חכמים כדי לאפשר החלפה ארנק-ארנק בו זמנית. באופן זה, אין נקודת חולשה עיקרית בפלטפורמה להאקר לנצל.

Uniswap

ה Uniswap פלטפורמה הציגה מנגנון חדשני המכונה Automated Market Making. פרוטוקול זה מאפשר התיישבות כמעט מיידית בין הצדדים. חשוב לציין שהפרוטוקול מוגדר לסגור עסקאות קרוב ככל האפשר לשווי השוק הנוכחי. אתה יכול אפילו להשאיל את הקריפטו שלך ולהרוויח קצת עניין באמצעות תכונת Pooling של הפלטפורמה.

חיסכון חדש בעידן באמצעות DeFi

DeFi מאפשר לכמה מהפעולות הפיננסיות הבסיסיות ביותר להחזיר חיים חדשים. לדוגמא, ה PoolTogether דאפ היא פלטפורמה שחוסכים יכולים להיפגש ולהשתתף במשחק ללא הפסד. במשחק כולם מפקידים קריפטו בארנק צובר ריבית. בסוף החודש, זוכה בר מזל אחד מסתלק עם כל העניין שצבר. באופן מדהים, כל השאר עוזבים עם ההשקעה הראשונית שלהם במקום.

פלטפורמות חיזוי של DeFi

התפתחות מעניינת נוספת במגזר היא הולדת פלטפורמות חיזוי. פלטפורמת חיזוי משמשת לניתוח דעת הקהל הנוכחית של אירוע מסוים. שימוש בחוכמת ההמונים יכול להיות כלי רב ערך לעסקים המחפשים תובנה רבה יותר בשוק.

מנחש

הפלטפורמה מנחש מאפשר לך לחזות ולבחון את התוצאות של אחרים בבריכה. באופן קריטי, אתה אפילו מרוויח קריפטו על השתתפותך. כל שעליך לעשות הוא לשים סכום עם התחזית שלך, אם אתה צודק, אתה מרוויח קריפטו נוסף על חוכמתך.

איך DeFi כאן כדי להישאר

מכיוון שהמערכות העיקריות של החברה שלנו עוברות שינוי לכיוון ביזור, תהיה יותר ביקוש ל- DeFi Dapps בעתיד. יישומים חדשים אלה ממשיכים לשבש את המערכות העסקיות הנוכחיות בדרכים מדהימות.

בקרוב יישומים מבוזרים יקבעו את הסטנדרט החדש למשק להתקדם. כתוצאה מכך, הכלכלה העולמית עשויה לקבל דחיפה עצומה בהשתתפות בשנים הקרובות. לעת עתה, DeFi מספק לעולם הצצה לקיום דמוקרטי יותר.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map