מהי חקלאות תשואת DeFi? – מדריך קל למעקב למתחילים

הצגתו של מגזר DeFi הביאה הרבה הייפ סביב המוצרים והתכונות החדשות שלו. אחת התכונות הללו שהפכו לנפוצות בקרב התעשייה היא חקלאות DeFi תשואות. פרוטוקול ייחודי זה מאפשר למשתמשים חדשים להרוויח הכנסה פסיבית עם מעט מאוד הבנה של תנאי השוק והמטבעות הקריפטוגרפיים בכלל. מסיבות אלה, חקלאות התשואה של DeFi היא אחד מענפי ההשקעה בקריפטו הצומחים ביותר בשוק.

חקלאות או הפקה של DeFi מאפשרת לאנשים להרוויח אסימונים בתמורה להשתתפותם ביישומי DeFi. נכון לעכשיו, משתמשים יכולים להניח מטבעות יציבים, כגון מטבעות Dai, USDT או USD, יחד עם אינסופי אסימון ממשל לפלטפורמה. אפשר גם להניב חווה באמצעות מטבעות קריפטוגרפיים כגון אתר שכן רוב הפלטפורמות שוכנות בבלוקצ’יין את’ריום ברגע זה.

אילו בעיות חקלאות תשואת DeFi מנסה לתקן?

DeFi מניב ניסיונות חקלאיים לתקן כמה סוגיות עיקריות הפוקדות את השוק בשלב זה. בעיקר, חקלאות תשואה מספקת למשתמשי קריפטו חדשים חלופה קלה יותר להרוויח הכנסה פסיבית. בהשוואה למסחר במטבעות קריפטוגרפיים, חקלאות תשואה דורשת פחות הבנה ומאמץ. באופן זה, חקלאות תשואה מספקת אלטרנטיבה בטוחה יותר למסחר במטבעות קריפטוגרפיים ללא ניסיון.

מתחם

מתחם

כיצד פועלת חקלאות תשואת DeFi

לכל פלטפורמה יש את המפרט הטכני שלה לגבי אסטרטגיית החקלאות שלה. ככזה, תצטרך להשקיע מעט זמן כדי להבין טוב יותר את היתרונות של כל פלטפורמה, כגון תקופות הנעילה ושיעורי ההחזר שלה. עם זאת, באופן כללי, שיטת החקלאות הנפוצה ביותר מחייבת אותך לנעול את המטבע הקריפטוגרפי שלך בחוזה חכם של מאגר נזילות.

בהתאם לפלטפורמה, מאגר הנזילות יכול לשרת מטרות מרובות. הנזילות שלך יכולה להיות נעולה בבריכה ציבורית המאפשרת למשתמשים ללוות את הכספים בריבית. עניין זה חוזר גם לקרן כדי לזכות בתגמולים נוספים. בסופו של דבר, אסטרטגיה זו יוצרת לולאה רווחית עבור משקיעים נבונים.

ישנן גם מאגרי נזילות המספקים מימון לפרויקטים בשוק. בתרחיש זה אתה מקבל תגמולים על עזרה לחיזוק הנזילות של פרויקט מסוים. זהו סוג החקלאות הנפוץ ביותר ברגע זה. זו הייתה גם האסטרטגיה המקורית שחזו המפתחים בחלל.

היתרונות של חקלאות תשואת DeFi

לחקלאות של DeFi יש הרבה יתרונות. ראשית, משקיעים מקבלים גישה להחזר השקעות גדול יותר בפחות מאמץ באמצעות גישה זו. משקיעים מוקדמים מרוויחים יותר מכך שהם מרוויחים תגמולים ונהנים מהערכת האסימון במהלך ההשקה. בדרך כלל, המשקיעים ייקחו את הרווחים הללו וישקיעו אותם מחדש בפרויקטים אחרים של DeFi כדי לחוות תשואה רבה יותר.

יכולת פעולה הדדית

כל מגזר DeFi בנוי סביב יכולת פעולה הדדית ההופכת את השוק לרב-תכליתי ביותר. פלטפורמות מסוימות לוקחות את הקריפטו המאומץ שלך ומקפיצות אותו מפלטפורמה לפלטפורמה באופן אוטומטי. כל יכולת פעולה הדדית זו משפרת את תשואות המשקיעים ומספקת אפשרויות נוספות למשתמשים. מקובל שמשקיעים מנוסים מערימים פרוטוקולים כדי למנף רווחים עוד יותר.

היסטוריה של חקלאות תשואת DeFi

ההיסטוריה של חקלאות התשואה מתחילה בקיץ 2020. זה הזמן בו חברת COMPOUND הציגה לראשונה את השירות לשוק. האסטרטגיה של COMPOUND הייתה להציע למשתמשים חלק קטן מדמי העסקה בגין תרומת נזילות ליישום מסוים. במקרה זה, COMPOUND התחיל עם בריכות ב- Uniswap או באיזון. שני השירותים הוכיחו את עצמם כמוצלחים מאוד.

נזילות DeFi נעולה באמצעות Coindesk

נזילות DeFi נעולה באמצעות Coindesk

הצלחה זו גרמה למפל של פלטפורמות חתוליות להעתיק להיכנס לשוק. בנוסף, גם כמה פלטפורמות יוקרתיות נכנסו לחלל והרחיבו את תפיסת החקלאות. פלטפורמות אלה הציגו תכונות כגון ממשל משויך או אסימונים מקוריים. הפלטפורמות גם החלו לתגמל משתמשים באסימונים מקוריים ולא ב- ETH.

חקלאות תשואה מתקדמת

עקב יכולת הפעולה ההדדית של המגזר והכניסה המהירה של שיטות חקלאות חדשות ומרתקות, התעוררה טקטיקות חקלאיות מתקדמות. משתמשים אלה ישימו אסימונים בשרשרת פרוטוקולים כדי לייצר תשואה מקסימאלית. שיטות ההימור המתקדמות הללו מייצרות החזר ROI ללא תחרות אך מורכבות מאוד למשתמש הממוצע.

סיכונים של חקלאות תשואת DeFi

גידול בתשואה הוא מרגש אך מגיע עם מגוון סיכונים שיש לקחת בחשבון לפני שהם משקיעים. בעיקר אם ברצונך להרוויח פרס גדול על מאמצי החקלאות שלך, תצטרך להנפיק ערך גדול של הון ראשוני. זה מעלה את חשיפת הסיכון שלך.

ספקולציות טהורות

בנוסף, האופי ההפכפך של אסימוני DeFi מעורר חשש נוסף. רוב משקיעי DeFi הם ספקולטיביים בלבד ברגע זה. הם מתכוונים למכור את האסימון שלהם במועד מאוחר יותר לרווחים. הבעיה עם קבוצת המשקיעים הזו היא שלעתים קרובות הם מציגים ידיים רועדות.

משקיעים ספקולנטים ממהרים למכור את אחזקותיהם במהלך נפילות בשוק. מכירות אלה יכולות להוביל למפל של משקיעים אחרים המצטרפים. בסופו של דבר, בסופו של דבר אתה מבצע מכירה נגמרת שמבטלת את ערך הפלטפורמה ומשאירה את המשקיעים..

דוגמה מושלמת להתרחשות זו היא מתי החלפת נקניקיות ראה הפסדים גדולים השנה. באירוע השוק צנח לפתע והותיר משקיעים מחזיקים את התיק. באופן ספציפי, Hotdog זרקה 99.9% מערכה תוך מספר שעות בלבד לאחר ההשקה.

קידוד סיכונים

קידוד סיכונים הוא נושא נוסף שעליו לשקול משקיעים. רבות מהפלטפורמות הללו אינן קוד פתוח. פירוש הדבר שהקידוד לא נבדק על ידי הקהילה. כאשר צוות הפרויקט והבסיס חוזה חכם לא ניתן לאמת קודים, זה מעלה את רמת הסיכון באופן משמעותי. מגזר DeFi פורח ומפתחים אתגרים כל הזמן פרויקטים מאפס או מעתיקים את הקוד של קודמיהם. הפסדים מתרחשים בכל פעם שהקוד לא מתבצע ביקורת מכיוון שבאגים וקטורי תקיפה מתגלים על ידי משתמשים והאקרים ולא על ידי מפתחים..

דוגמה מושלמת לאופן בו קידוד לקוי יכול לעלות למשקיעים התרחש עם YAM Finance. שורה של קידוד רע גרמה למהומה עבור הפעלה זו. באופן ספציפי, הפלטפורמה ראתה את אסימון השירות שלה מזנק לשווי של 57 מיליון דולר תוך יומיים בלבד בגלל שגיאות קידוד. צמיחה זו הייתה טעות קידוד ברורה. חקירה מאוחרת יותר חשפה שפע של קידוד וביטחון עם הפלטפורמה.

חקלאות תשואת דפי – מה צופן העתיד

נראה שתחום DeFi נמצא בדרך טובה לביסוס מעמדו בשוק. עם זאת, בדומה לפריחת ה- ICO לשנת 2017, על המשקיעים לעבור ל- DYOR לפני שהם יוצאים לשוק זה. אם נעשה כהלכה, חקלאות תשואת DeFi היא דרך נהדרת להרוויח קריפטו בחינם. עם זאת, ההצלחה שלך תלויה ישירות ביכולת שלך להעריך את תקפות הפלטפורמה במדויק.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner