מסחר בביטקוין – מדריך פשוט לאדם הממוצע

כמשקיע מושכל, עליכם להבין היטב את אסטרטגיות המסחר והמינוחים השונים של ביטקוין הנהוגים כיום. כל יום הכלכלה מתקרבת צעד אחד יותר לקראת הדיגיטציה. כתוצאה מכך, הביטקוין היומיומי הופך למרכיב קריטי יותר במערכת הפיננסית הבינלאומית.

חשוב לציין, מסחר בביטקוין יכול לכלול אסטרטגיות רבות. כדי לקבוע איזה סוג סוחר מתאים ביותר לאורח החיים שלך, עליך לשקול כמה גורמים חשובים. לדוגמא, מה מטרת ההשקעה הכוללת שלך? האם אתה רוצה לסחור כדי להשיג יותר פיאט, או יותר קריפטו, או שניהם?

מסחר בביטקוין לעומת השקעה

זכרו, מסחר בביטקוין שונה מהשקעה במובנים רבים. בעיקר, סוחרי ביטקוין לא מחזיקים את הקריפטו שלהם לפרקי זמן ארוכים כמו משקיעים. במקרים רבים, משקיע יכול פשוט לצבור ביטקוין ללא כוונה למכור את אחזקותיו לעולם. אסטרטגיה זו מכונה HODL (החזיקו מעמד לכל החיים היקרים).

מסחר בביטקוין - ניתוח באמצעות CoinMarketCap

מסחר בביטקוין – ניתוח באמצעות CoinMarketCap מסחר ביטקוין – ניתוח באמצעות CoinMarketCap

אנשי HODL משתמשים בביטקוין כחנות ערך ולא כ”מערכת מזומנים אלקטרונית “. בנוסף, HODLers מקבלים את התנודתיות של ביטקוין ובמקום זאת מתמקדים ברווחים לטווח הארוך ומשנים את המטבע המהפכני הזה שמביא לשוק. מקובל שמישהו HODL כמות מסוימת של ביטקוין ויסחר עם אחזקותיו האחרות.

כיצד להתחיל במסחר בביטקוין

כסוחר ביטקוין, המטרה העיקרית שלך היא לקנות נמוך ולמכור גבוה. כדי לבצע משימה זו, יהיה עליכם ללטש את כישורי ניתוח השוק שלכם. איש אינו יכול לקבוע את התנועות העתידיות של השוק. עם זאת, ישנם מספר אינדיקטורים שיכולים לעזור לך לנחש מושכל לגבי תנועות השוק העתידיות.

ישנם שני סוגים עיקריים של ניתוח שוק – טכני ויסודי. בהתאם לגישת ההשקעה שלך, ייתכן שתמצא אחת שמתאימה יותר לאסטרטגיה שלך מאשר השנייה. בניתוח טכני, אתה מסתכל רק על המחיר והנפח של ביטקוין. מידע זה מספיק בכדי לקבוע את הופעתן של מגמות כלשהן.

ניתוח טכני שונה מניתוח בסיסי בכמה דרכים מרכזיות. ראשית, ניתוח יסודי לוקח בחשבון את כל הגורמים המשפיעים על ערך הנכס. אנליסטים בסיסיים חוקרים קשת רחבה של נתונים כדי לקבוע את הערך הפנימי של הביטקוין. אסטרטגיה זו יכולה לכלול התחשבות בחדשות האחרונות, נפח, מחיר שוטף, התפתחויות בקהילה וכן חקיקה אפשרית שיכולה להשפיע על השוק..

טכניקות מסחר בביטקוין

כל סגנון מסחר בביטקוין יכול להתאים כך שיתאים ליעדי ההשקעה הכוללים שלך. הדבר העיקרי שיש להבין הוא שאתה לא קשור לסוג אחד של אסטרטגיית מסחר. למעשה, זה רעיון חכם לתרגל את כל טכניקות המסחר הללו כדי לקבוע מה הכי מתאים לך. להלן אסטרטגיות המסחר הנפוצות ביותר בביטקוין הנמצאות בשימוש כיום:

מסחר יומי

סוחרי יום הם בין מחלקת המסחר הפעילה ביותר בשוק. משקיעים אלה מבצעים מספר עסקאות ביום. עסקאות אלה מבוססות על תחזיות מחיר לטווח הקצר. רוב סוחרי היום משתמשים בשילוב של ניתוח שוק מסורתי ויסודי כדי להפחית את חשיפת הסיכון שלהם. בנוסף, מקובל שסוחרי יום סוגרים את כל העסקאות בסוף היום

קרקפת

אתה יכול לחשוב על הקרקפת כמסחר יומי בסטרואידים. סוחרים במשרה מלאה אלה מבצעים עסקאות רבות על בסיס תנודות מחירי המיקרו לאורך כל היום. למרבה ההפתעה. מדרג יכול לבצע מעל 100 עסקאות ביום. המטרה של כל הפעילות הזו היא למנף רווחים תוך צמצום החשיפה לסיכון. אם נעשה כהלכה, הקרקפת יכולה להיות דרך יעילה לערום סאטושיס לאט לאט.

מסחר בתנופה

סוחרי נדנדות נוקטים גישה סבלנית יותר לשוק. סוחרים אלה יפקחו על תבניות ארוכות טווח בשוק. ברגע שהם מזהים דפוס, הם מנסים להיכנס בנקודה הנמוכה ביותר ולמכור בגובה הגבוה ביותר. חשוב לציין, סוחרי סווינג הם הרבה פחות פעילים מסוחרי יום או קשקשים. נהוג שסוחר נדנדות מבצע טרייד אחד אחת לשבועיים.

טרמינולוגיית מסחר בביטקוין

כמשקיע משכיל, עליכם להבין היטב את המינוח המסחרי הבסיסי של ביטקוין הנמצא בשימוש כיום. רבים ממונחים אלה אינם בלעדיים לקריפטומארק. ככזה, תוכלו גם לקבל קצת תובנה חשובה לגבי המינוח של סחר בקטגוריות נכס אחרות.

כרך

נפח המסחר בביטקוין הוא מספר סך ביטקוינים הנסחרים במסגרת זמן נתונה. אתה יכול להשתמש בתזוזות בנפח כדי לזהות את המשמעות של מגמות. שינויים חדים בנפח מייצגים שינוי בתנופת השוק. חשוב לציין, כי נפח מסחר רב יותר לא בהכרח אומר שמחירו של ביטקוין עולה, זה יכול גם להיות בדיוק ההיפך. הנפח יכול להיות תוצאה של חבורת סוחרים שמוכרים את אחזקותיהם.

הזמנת שוק (או מיידי)

הזמנות שוק הן הזמנות שמתמלאות באופן מיידי. הזמנות אלה מתקיימות בכל מחיר אפשרי. בעיקרון, כאשר אתה מבצע הזמנת שוק, חילופי הדברים שלך ימלאו את ההזמנה עם מוכרים התואמים ביותר את בקשת המחיר שלך. מקובל שההזמנה שלך לא תואם על ידי קונה או מוכר אחד, אלא על ידי מספר אנשים במחירים שונים.

השימוש בסדר שוק הוא פשוט. אתה פשוט מגדיר את מספר הביטקוינים שאתה רוצה לקנות או למכור והאלגוריתמים המתקדמים של פלטפורמת המסחר המועדפת עליך עושים את השאר. סחר השוק שלך הושלם כשיש מספיק עסקאות למילוי ההזמנה שלך. הזמנות שוק נהדרות כאשר אתה צריך למכור או לקנות ביטקוין בחיפזון. עם זאת, בסופו של דבר תוכלו לשלם יותר או למכור בפחות ממה שהתכוונתם באמצעות אסטרטגיה זו.

הגבלת צו 

צו הגבלה הוא ספציפי יותר מאשר צו שוק. הזמנות מגבלה מאפשרות לך לקנות או למכור במחיר ספציפי, ורק במחיר זה. מכיוון שאסטרטגיה זו פחות גמישה, אתה עלול לגלות שההזמנות שלך יכולות להישאר ללא מילוי. כשזה קורה, המשמעות היא שלא היו מספיק מוכרים שמוכנים לשלם את המחיר המבוקש שלך כרגע. הזמנות מגבלה נהדרות לרכישה מדויקת. הם לא שיטה מצוינת להפחית את הסיכון מכיוון שבתקופות של תנודתיות בשוק, אתה לא רוצה להישאר מחזיק את התיק שלך.

צו עצור הפסד

אם אתה רוצה להיות סוחר מצליח בביטקוין, עליך להכיר את הזמנות עצירת הפסד. עצור הפסד עושה בדיוק כשמו כן הוא “הפסד הפסדים”. הפסדי הפסקה מאפשרים לך לקבוע מחיר שבו ברצונך לחסל את נכסיך באמצעות צו שוק. סוחרים נבונים יתאימו את הפסד ההפסקה שלהם לאורך כל עסקיהם כדי להבטיח שהם ינעלו את הרווחים שלהם.

פלטפורמות / בורסות מסחר בביטקוין

פלטפורמות מסחר בביטקוין פופולריות מתמיד. אתרים מקוונים אלה הם המקום בו קונים ומוכרים יכולים להיפגש ולהחליף סאטושי בצורה מאובטחת. חשוב לציין, שרוב פלטפורמות המסחר משתמשות בפרוטוקול כדי להתאים אוטומטית לקונים ומוכרים. קל להצטרף ולנווט בפלטפורמות המסחר בביטקוין. ככאלה, הם הדרך הפופולרית ביותר לסחור בביטקוין.

סַרְסוּר

מתווכי ביטקוין עובדים כמו בורסות אך ברמה האישית יותר. המתווכים מאפשרים לקונים ומוכרים לתקשר ישירות זה עם זה. בניגוד לבורסות מבוזרות, ברוקרים ימכרו לכם ביטקוין ישירות ועם יותר אמצעי פרטיות. עם זאת, כל ההתאמה האישית והאבטחה הנוספת הזו גובה מחיר דמי עסקה גבוהים יותר.

הזמנת ספר באמצעות Coinbase PRO

הזמנת ספר באמצעות Coinbase PRO

להזמין ספר

פנקס ההזמנות הוא רשימה מלאה של כל הזמנות הרכישה והזמנות המכירה בבורסה. מדד נתונים בזמן אמת זה מאפשר לך לעקוב טוב יותר אחר פעילות השוק. בספר הזמנות, הזמנות הקנייה נקראות “הצעות מחיר”, והזמנות המכירה מכונות “מבקשות”. רוב הבורסות מחזיקות את פקודת ההזמנות בחלון המסחר הראשי.

לוויתן

לווייתן של ביטקוין הוא מישהו שיש לו כמות גדולה של אחזקות ביטקוין. אנשים אלה מחזיקים נדודים מדהימים בשוק. ככזה, זה רעיון חכם לפקח על תנועותיהם באמצעות לוויתן ניטור פלטפורמות. לדוגמא, אם מקבלים הודעה על כך שלווייתן בדיוק העביר 100 BTC מאחסון קירור לבורסה, אפשר להניח שהם מתכננים לחסל את האחזקות הללו בימים הקרובים. חיסול זה יביא לתנודות במחירים.

בורסות ביטקוין לשימוש

סחר בביטקוין הוא אמנות שלוקח זמן לשלוט בה. חשוב לאתר חילופי מכובדים. Securities.io מציעים רשימה של 5 הבורסות המובילות במטבעות קריפטוגרפיים. אתה יכול לקרוא ביקורות עליהם אך הם מדורגים בסדר הבא:

  1. בינאנס (מזהה הפניה: EE59L0QP תמורת 10% קאשבק על כל עמלות המסחר.)
  2. KuCoin
  3. ביטרקס
  4. פולוניקס (קוד הפניה: P44N7LQZ תמורת 10% קאשבק על כל עמלות המסחר.)
  5. ביטפינקס

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner