סחר יומי – כל מה שצריך לדעת

אם אתה טוב בזה, מסחר יומי יכול להיות משתלם מאוד. אתה יכול לייצר הכנסה או לגדל הון עם חשבון קטן יחסית. זה יכול להיות מאוד מרגש אם יש לך מזג נכון. וזה סוד המסחר היומי – זה מתאים לסוג מסוים של אישיות. להלן מבוא למסחר יומי וכמה טיפים להחלטה האם יתאים לך.

מה זה מסחר יומי?

ההגדרה הפשוטה של ​​סחר יומי היא סחר שנפתח ונסגר באותו יום. לסוחרי יום אין עמדות כאשר הם מתנתקים בסוף היום ואינם צריכים לדאוג למהלכי לילה.

יש סוחרי יום שמחזיקים בפוזיציות לפרקי זמן קצרים מאוד – דקות או אפילו שניות. אחרים יקיימו עסקאות עד שתגיע ליעד רווח או ברמת הפסד הפסד. ואחרים מחזיקים בעמדתם עד רגע לפני סגירת השוק אם זה ‘בכסף’.

אילוצי הזמן של סחר יומי פירושם שאתה קונה או מוכר מכשיר רק אם אתה די בטוח שהוא יעשה את מה שאתה חושב שיעשה לפני סוף היום. פירוש הדבר שהיצע וביקוש הם המאפיינים החשובים ביותר של שוק. ניתוח בסיסי הוא בעל ערך מוגבל לסוחרי יום, ורובם משתמשים באיזושהי ניתוח טכני או ‘קריאת קלטות’.

סוחרי יום צריכים להכיר מקרוב את השווקים שבחרו ולהבין מיהם השחקנים השונים בשוק, כיצד הם ממוקמים וכיצד הם עשויים להגיב לתנועות מחירים..

שווקים למסחר יומי

מסחר יומי אפשרי רק בשווקים נזילים שהם יחסית זולים למסחר. המשמעות היא שיעורי עמלה נמוכים ומרווחים צמודים. יש צורך גם בזמינות של חשבונות שוליים או מכשירים ממונפים כמו חוזים עתידיים. אלה השווקים הפופולריים לסוחרי יום:

מניות

אם אתה הולך לסחור במניות יומיות, חצי הקרב הוא להחליט באילו מניות לסחור. המניה הממוצעת פשוט לא זזה מספיק בכל יום כדי להצדיק מסחר תוך יום. אלו המסחרים היום במניות נוטים להתמחות באחת משלוש קבוצות המניות.

ראשית, ישנן מניות שהן נזילות מאוד ותנודתיות סבירות ברוב הימים. מדובר במניות של חברות כמו אמזון וטסלה הנסחרות על ידי אלפי סוחרי יום מדי יום, מה שמוסיף לתנודתיות ולנזילות..

שנית, יש סוחרים המתמחים במניות ‘במשחק’. מניה נמצאת במשחק כאשר מדובר בספקולציות ובחדשות, או בימים ששני הצדדים של שחרור הרווחים שלה. מניה עשויה להיות במשחק מספר ימים לאחר פרסום חדשות, או במשך חודשים בכל פעם אם היא מטרה להשתלטות או לנושא של סיפור מתמשך.

הקבוצה השלישית, מניות אגורה, לא הייתה מתאימה בדרך כלל למועמדות למסחר יום בשל הנזילות הנמוכה שלהן. עם זאת, מניות אגורה יכולות לחוות מהלכים נפיצים תוך יומיים כאשר התנאים תקינים. מסחר יומי במניות אגורה מסוכן מאוד, אך נראה כי חלק מהסוחרים מצליחים לעשות זאת.

מדדי הון


חוזים עתידיים באינדקס היו שוק מרכזי עבור סוחרי יום מאז שהוצגו בשנות השבעים. האינדקסים הפופולריים ביותר הם ה- S&P500, FTSE 100 ו- DAX 30. לשווקי החוזים העתידיים יש בדרך כלל ימי מסחר ארוכים יותר, עם ה- S&P500 נסחר כמעט 24 שעות ביממה.

מדדי כותרות מהווים ברומטר לשוק הכולל ומשמשים לגידור עמדות מניות ולשערים על הצעד הבא של הקרנות והמוסדות הגדולים בעולם. שווקים עתידיים נעים לעתים קרובות לפני כל שוק אחר כאשר אירועים גדולים מתרחשים. עתיד מדד המסחר אומר שאתה צריך לדעת בדיוק מה מניע את השוק ביום נתון ולהיות ערני לכל דבר חדש שיגיע לשוק.

מט”ח

שוק המטבעות העולמי הוא הגדול ביותר בעולם, מה שאומר שהוא גם הנזיל ביותר. מט”ח למסחר יומי פופולרי יותר מחוץ לארה”ב בשל העובדה שהוא מוסדר היטב באמריקה ומוסדר באופן רופף למדי במקומות אחרים.

יש סוחרי יום המסחר במט”ח בהצלחה, אך הרבה סוחרי מט”ח מעדיפים פרקי זמן ארוכים מעט יותר. ההבדל הגדול בין מט”ח לשווקים אחרים הוא ששווקי המט”ח פתוחים מסביב לשעון. עם זאת, מטבעות שונים פעילים יותר בשעות שונות ביום, ולכן סוחרי היום צריכים להחליט על צמדי המטבעות המועדפים עליהם ועל השעה ביום בהם הם יסחרו..

מסחר במט”ח דורש הבנה טובה הן בתרשימים והן בכלכלה – בפרט שיעורי הריבית ומה משפיע עליהם.

מטבעות קריפטו (ידועים גם בשם נכסים דיגיטליים)

שוק המסחר היומי החדש ביותר הוא שוק הקריפטו. מכיוון שהשוק עדיין בחיתוליו, הנזילות והתנודתיות משתנות לנצח, והמטבעות הדיגיטליים המתאימים למסחר יום משתנים לנצח..

פירוש הדבר שכל מי שסוחר במטבעות קריפטוגרפיים חייב להישאר מעודכן בשוק הקריפטו, המטבעות הנזילים ביותר ומה מניע את מחירם ונפחם.

סחורות

יש סוחרי יום שמתמחים בסחר בסחורות – בדרך כלל נפט, גז, זהב וכסף. שווקים אלה נסחרים ביום גם על ידי סוחרים הסוחרים בשווקי עתיד אחרים.

סחר בסחורות על בסיס תוך יום דורש ידע רב בתחום. עליכם להבין את התרשימים, את הענפים ואת כל השחקנים השונים בשוק. לכל שוק יש הרבה ניואנסים שמשפיעים על האופן שבו שוק הבסיס נסחר, כמו גם על שוק החוזים העתידיים שלו.

אסטרטגיות מסחר יומי

סוחרי היום המצליחים ביותר מפתחים שיטה ייחודית משלהם לניתוח ולסחר בשוק הנבחר שלהם. כדי לפתח את השיטה שלהם הם בדרך כלל מתאימים אחת או יותר מהאסטרטגיות המפורטות להלן. במקרים רבים אסטרטגיות אלה חופפות זו את זו – וכמעט בכל המקרים תרשימים הם הכלי החשוב ביותר.

בעקבות המגמה

מגמה הבאה היא גישה מוצלחת מאוד כאשר הטווח היומי רחב מספיק או אם הוא מתרחב בתקופות של תנודתיות. עוקב מגמות משתמש בקווי מגמה, ממוצעים נעים או אינדיקטורים דומים כדי לזהות מגמות חדשות. אסטרטגיה בעקבות מגמה היא בדרך כלל שיטתית מאוד ומבוססת על מערכת כללים.

תְנוּפָה

סוחרי מומנטום מזהים דפוסים המסמנים תאוצה גוברת בכיוון של מגמה. הם מחזיקים בתפקידים כל עוד המומנטום נמשך, ולעתים קרובות משתמשים בהפסד עצירה נגרר כדי לנעול רווחים.

תבניות תרשים

חלק מדפוסי הגרפים הקלאסיים בהם משתמשים סוחרים בתבניות תרשים יומיות ושבועיות יכולים לשמש גם לסחר תוך יום. לדפוסי התרשים יש יעדי מחיר ספציפיים והעמדות נסגרות כאשר המטרה נפגעת. דפוסי פמוטים נפוצים גם אצל סוחרי יום, במיוחד בשוק המט”ח.

הרבה סוחרי יום מעדיפים גם דפוסי תרשימי גלי אליוט – אם כי לגישה זו לוקח קצת זמן ללמוד.

ממוצע היפוך ומסחר בטווחים

כאשר שוק נסחר בטווח מסחר מוגדר בבירור, או בערוץ מגמה, ניתן לסחור בטווח המסחר. המשמעות היא קיצור השוק כשהמחיר בראש הטווח וקנייה כשהוא בתחתית הטווח.

מהפכים

ביטולים יכולים להתרחש בטווח המסחר או כאשר מגמה משנה כיוון. סוחרים משתמשים בדפוסים ובמדדים כדי לזהות היפוך פוטנציאלי ויעדי רווח. בתנאי שוק נכונים, היפוכים יכולים להיות רווחיים מאוד עבור סוחרים לטווח קצר.

קרקפת

קשקשים מזהים חוסר איזון רגעי בהיצע וביקוש לתפוס שינויים מהירים במחירים לפני שהם לוקחים רווחים ועוברים לסחר הבא. לפעמים קשקשים מבצעים 20 עסקאות ומעלה ביום.

סחר בחדשות

המחירים נעים לרוב באופן משמעותי לאחר פרסום חדשות כלכליות או חברות. חדשות תאגידיות מתפרסמות לעיתים קרובות לפני או אחרי סחר המסחר, כך שההזדמנויות לסחר במניות מוגבלות. עם זאת, חדשות כלכליות נקבעו, וסוחרי מט”ח ומדדים יכולים לסחור לפני או אחרי פרסום נתונים.

האם מסחר יומי מתאים לך?

בעוד שאנשים מסוימים משגשגים במסחר יום זה לא מתאים לכל אחד. זה מתאים לתכונות אישיות מסוימות יותר מאחרים. חלק מהתכונות של סוחר יום טוב חלות על רוב סוגי המסחר – אך כשמדובר במסחר יומי הם חיוניים עוד יותר.

בתור התחלה, אתה צריך להיות מסוגל להישאר מרוכז ולצפות בשוק כל היום. אם אתה מוסחת בקלות או סביר שתשתעמם בימים איטיים, תחמיץ הזדמנויות מכריעות.

כדי לשמור על מיקוד ומוטיבציה, זה עוזר אם אתה באמת מוקסם משווקים. זה כולל התעניינות בכלכלה, עסקים, פסיכולוגיה ותורת המשחקים. סקרנות ורצון ללמוד יסייעו גם ביצירת רעיונות.

הבא הוא משמעת. אתה צריך להיות ממושמע מאוד כדי להצליח במסחר יומי. זה חל על היצמדות למסגרת ניהול סיכונים ועל טיפול בבריאותך ועשיית הכנה לפני השוק מדי יום ביומו.

תצטרך להיות בעל חוסן כדי להמשיך כאשר הדברים לא הולכים בדרך שלך. סחר יומי יכול להיות מאוד מתסכל ויהיו ימים שבהם תרצו להתרחק ממנו. כל סוחר יום מצליח עבר תקופות של ספק עצמי והצליח להמשיך.

יכולת ההסתגלות מפרידה לרוב בין סוחרי היום הטובים ביותר לבין אלה הנאבקים. השווקים משתנים, והסוחרים צריכים להמשיך להסתגל לתנאי שוק שונים, ולעתים לשווקים חדשים לחלוטין.

סחר יומי אינו תחביב. כדי להצליח דורש זמן ועבודה קשה. אתה צריך להיות מוכן להקדיש לזה 8 עד 10 שעות ביום ולהתייחס אליו כמו לעסק, שזה בדיוק מה שהוא.

יתרונות וחסרונות של מסחר יומי

כמו רוב הדברים בחיים, לסחר יומי יש יתרונות וחסרונות.

יתרונות המסחר היומי

  • סוחרי יום זוכים להשתתף בכל המהלכים מעלה ומטה המרכיבים את תנועות המחירים לטווח הארוך. בין 2010 ל -2020 ה- S&מדד P500 חזר סביב 13% בשנה. עם זאת, במהלך אותה תקופה, המהלך היומי הממוצע היה סביב 0.7%, מה שמסתכם ב -175% בשנה. סוחרי יום זוכים לסחור בכל אותם מהלכים יומיים.
  • סחר יומי הוא דרך יעילה מאוד לשימוש בהון. אתה יכול להעביר הון מהזדמנות אחת לאחרת מספר פעמים ביום.
  • זו גם דרך טובה להשתמש במינוף עם יחסי תגמול לסיכונים נוחים. מכיוון שהפסדי עצירה צמודים, אתה מסתכן בסכום קטן יחסית לתקופה מוגבלת בכל יום, עם פוטנציאל לתגמולים גדולים בהרבה.
  • מכיוון שתפקידים סגורים כל יום, אינך צריך לדאוג למהלכי לילה.

חסרונות המסחר היומי

  • רווחי סוחר יום ממוסים בדרך כלל כהכנסה, ולא כרווחי הון, ולכן משלמים שיעור גבוה יותר.
  • מסחר יומי יכול להיות מלחיץ ומתיש להפליא לפעמים. חשוב במיוחד לנהל לחץ ולקחת חופש במידת הצורך. זה גם חיוני להתאמן, לאכול טוב, לישון מספיק.

מה אתה צריך כדי להתחיל במסחר ביום?

אז מה אתה צריך כדי להתחיל לסחור ביום? הדבר הראשון שאתה צריך זה זמן. סחר יומי הוא מקצוע במשרה מלאה, ותצטרך להיות במצב שייתן לו מספיק זמן. יש כאן קצת גמישות. אפשר לסחור רק בפגישת הפתיחה או הסגירה בכל יום – כל עוד מדובר באותה הפעלה בכל יום. יהיה עליכם למצוא אסטרטגיה עם אופק זמן קצר מאוד ותפספסו כמה מהמהלכים הגדולים יותר. בסך הכל, לא תוכל להרוויח כל כך הרבה זמן ללמוד – אבל זה יכול להיעשות.

הדרישה השנייה היא הון. כל סוחר מניות שמבצע ארבע יום או יותר עסקאות בשבוע באמצעות חשבון שוליים מסווג כסוחר יום על ידי FINRA. כלומר יתרת החשבון שלהם חייבת להישאר מעל 25,000 $. לכן, עבור סוחרי מניות, 25,000 דולר הם המינימום להתחלה. תיאורטית, אתה יכול לסחור ביום בחוזים עתידיים עם פחות מ -1,000 דולר – אך רוב המתווכים ידרשו שיהיה לך חשבון גדול יותר. באופן אידיאלי, אתה צריך לפחות 20,000 $ ללא קשר לשוק שאתה סוחר בו.

תזדקק גם להון או להכנסה כלשהי כלשהי כדי לחיות ממנה עד שאתה מרוויח באופן עקבי הכנסה מהשוק. אין סכום ספציפי – אך ככל שתתחיל עם יותר סיכוי שיהיה לך להיות רווחי.

כמובן, תזדקק גם למתווך. המתווך יהיה תלוי בשוק שתבחר לסחור בו. עדיף תמיד לבחור מתווך המתמחה בשוק שאתה מתכוון לסחור בו. מעבר לכך, יש הרבה משאבים למתווכים למחקר.

סוחרי יום זקוקים לפלטפורמות מסחר מהירות, אמינות ובעלות מגוון כלי ניתוח טכני. למרבה המזל, רוב המתווכים מספקים פלטפורמות נהדרות ללקוחות שלהם. עם זאת תצטרך מחשב טוב עם מסך נוסף – אינך זקוק לבנק צגים, אך צג נוסף אחד עוזר. תזדקק גם לחיבור אינטרנט אמין ולחיבור גיבוי במידה והתור שלך יירד.

איך להתחיל

כדי להתחיל כדאי להתחיל ללמוד על שווקים ואסטרטגיות. קרא כמה שאתה יכול על שווקים שונים והתחל לעקוב אחריהם ביום יום. במקביל, תוכלו להתחיל לקרוא עוד על אסטרטגיות המסחר השונות שתוארו לעיל. כדאי שתתחיל לקבל מושג לגבי השווקים המעניינים אותך, ושיטות מסחר הגיוניות לך. זה אמור לשים אותך במצב לחפש מתווך שבו תוכל לפתוח חשבון הדגמה ולהתחיל לסחור בנייר ובסופו של דבר להתחיל להוציא הון אמיתי לעבודה..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map