אסימוני הון לעומת אסימוני אבטחה

לימוד ההבדלים בין אסימונים הוניים לעומת אסימוני אבטחה היא דרך חכמה לשפר את אסטרטגיית ההשקעה הכוללת שלך בקריפטו. בעוד שרוב משקיעי הצפנה מכירים את אסימוני השירות המסורתיים כמו את’ריום, אסימון האבטחה והאקוויטי הם די חדשים בתחום. אסימונים אלה משתנים מאסימונים של שירות בדרכים רבות ושונות.

אסימונים שונים כוללים תקנות משפטיות שונות. נכון לעכשיו, אסימוני הון, חוב ואבטחה נופלים תחת חוקי עסקאות ניירות ערך סטנדרטיים, ואילו אסימונים של שירות, מטבע ונכס אינם דורשים אישור SEC. בואו נקדיש רגע לבחון כמה הבדלים מרכזיים בין אסימוני הון לעומת אסימוני אבטחה.

מהם אסימונים ביטחוניים?

על פי ה- SEC, ניתן לבצע את “מבחן האווי” כדי לקבוע אם אסימון נופל תחת תקנות ניירות ערך. מבחן האווי הוא סדרת שאלות הכוללת:

 • השקעת כסף?
 • האם אתה מצפה לרווח?
 • השקעתם בארגון משותף?
 • האם הרווחים תלויים במאמץ של צד שלישי?

אם אתה עונה בחיוב לשאלות אלה, אתה משקיע באסימון אבטחה. לבעלי אסימון אבטחה אין זכויות בעלות על הישות בה הם השקיעו. במקום זאת מובטח להם אחוז מהרווחים המופקים מהישות. אסימונים לאבטחה מגיעים בצורות רבות:

 • ניירות ערך
 • קרנות נאמנות דיגיטליות
 • תעודות סל דיגיטליות
 • השקעות חוץ הוניות נגד הון

בנוסף, לא ניתן להעביר אסימוני אבטחה ללא עמידה בתקנות מסוימות. תקנות אלה כוללות דרישות AML ו- KYC. זה הופך את אסימוני האבטחה לנזילים פחות מעמיתיהם של אסימון השירות שלהם שניתן לסחור בעילום שם.

ישנם מספר פלטפורמות אסימון אבטחה בולטות הפועלות בקריפטוספייס כיום. Polymath, Securitize ו- Harbor הן שלוש מהפלטפורמות המבוססות ביותר הקיימות כיום. כל אחד מהם מציע למשתמשי הארגון אפשרות קלה להנפיק ולתחזק אסימוני אבטחה.

פרוטוקולי אסימון אבטחה

אסימוני אבטחה מכילים את תאימות הרגולציה שלהם ישירות במסגרת הפרוטוקול שלהם. על ידי הכללת תקנות אלה בחוזה החכם של אסימונים, מנפיקי אסימון האבטחה יכולים להבטיח שמוצרם נותר תואם בכל שלבי מחזור חייו. להלן פרוטוקולי אסימון האבטחה הפופולריים ביותר כיום בשימוש.

ERC-1400 / ERC-1404

ה- ERC-1400 נכנס לשוק בדצמבר 2018. פרוטוקול זה הוא פרי יצירתם של צוות הפיתוח של Polymath ו- סטפן גוסלין. מפתחים ידעו שאם יוכלו להשתמש בפרוטוקול ERC-20 מגוון שזה יאפשר את יכולת הפעולה ההדדית הגדולה ביותר בשוק. פרוטוקול ERC-20 הוא ללא ספק התקן להנפקת אסימון השירות הנפוץ ביותר.

סטפן גוסלין דרך SlidesLive

סטפן גוסלין דרך SlidesLive

הצוות ביקש ליצור תקן אסימון אבטחה שיכול לתפקד בבלוקצ’יין את’ריום. בנוסף, הצוות רצה פרוטוקול שלא הכיל מחיצות. כיום, תקן ERC-1400 משמש חברות רבות ברחבי העולם.

ST-20 – Polymath

Polymath לקחה את הרעיון שלהם צעד קדימה כאשר הם יצרו את פרוטוקול ST-20. תקן ה- ST-20 האסימון מתפקד בדומה ל- ERC-1400 אך עם יתרון מרכזי אחד, אסימוני ST-20 מסוגלים להישאר תואמים כאשר הם נסחרים בבורסות מבוזרות (DEX). פולימאת הוכיח תיאוריה זו בתחילת החודש באמצעות מבחן עם DEX Loopring.

אסימון DS – אבטחת אבטחה

תקן ה- DS token הוא פרי יוזמתה של פלטפורמת הנפקת האסימונים הפופולרית Securitize. Securitize משתמשת בשירות תאימות כדי להבטיח שהאסימונים שלהם מטופלים בצורה חוקית. על האסימונים לקבל אישור ממרשם זה ברשת כדי לאמת את מצב המשקיע לפני ביצוע עסקאות כלשהן. פירוש הדבר שלכל מחזיקי אסימון ה- DS יש חשיש מזהה.

תאימות משנית

ציות לשוק המשני ממשיך להיות נושא כפתור חם בתעשייה. רק החודש פרסמה ה- DTCC מאמר המתאר כיצד יש להתמודד עם חששות שוק משניים אלה בכדי להבטיח נוהלי שוק הוגנים. נכון לעכשיו, ה- DTCC היא בורסת המשמורת של צד שלישי לשווקי ניירות ערך מסורתיים. המשרד החליף את שיטות העברת הנייר הישנות ששימשו בשנות השבעים. בשנה שעברה טיפל ה- DTCC ביותר מארבע רבע מיליארד בעסקאות ניירות ערך בארה”ב בלבד.

מהם אסימוני הון?

אסימוני הון מתפקדים יותר כמו נכס מניות מסורתי. במילים אחרות, לבעלי אסימון הון יש איזושהי בעלות בהשקעותיהם. האסימונים שלהם מייצגים כמה אחוזי בעלות יש להם בפועל. ברוב המקרים, אסימונים הוניים מייצגים נכס, נכס או מיזם של צד שלישי. אסימונים למניות מגיעים בצורות רבות:

 • מניות
 • עתיד
 • אפשרויות חוזים
 • נדל”ן מסומן
 • מיזמים מסומנים

אסימוני הון ממשיכים לראות את השימוש הרב ביותר בפלטפורמות מימון המונים בנדל”ן כגון אטלנט. פלטפורמות אלו מאפשרות למשקיעים לפזר את כספם באופן חופשי יותר בשוק. אסימונים להון נדל”ן מייצגים חלק מהבעלות בנכס מסוים. אסטרטגיה זו מאפשרת למשקיעים להצטרף למספר השקעות עם פחות הון. בנוסף, פלטפורמות אלה מורידות את רף הכניסה להשקעות בנדל”ן ומאפשרות יותר פעילות בשוק.

טוקני הון לעומת תקני אסימון אבטחה

נכון לעכשיו, אסימונים הוניים חולקים את אותם פרוטוקולים כמו אסימוני אבטחה, אך בעתיד הקרוב, אתה יכול לצפות לראות סטנדרטים ספציפיים של אסימון הון. לעת עתה, פרוטוקולי אסימון אבטחה יכולים לבצע את כל הפונקציות הדרושות על ידי אסימונים הוניים. בנוסף, אסימוני הון מבוססי ERC זוכים לתפעול אינטראקטיביות מעט יותר בהשוואה למה שעשוי לכלול תקן אסימון עתיד.

פרויקטים בולטים של אסימון הון

אחד ה מְפוּרסָם פרויקטים של אסימון הון נכנסו לשוק באוקטובר 2018 תחת השם מקלחת מדיה. פלטפורמת Media Shower מאפשרת לחברות ליצור ולהנפיק אסימונים הוניים. על המיזם, מנכ”ל מדיה מקלחת, ג’ון הרגרב, הסביר כיצד הרעיון פותח דלתות להזדמנויות השקעה חדשות בכל הרמות..

SEC לעומת ICO

השנייה התחיל פיצוח שוק ה- ICO בשנת 2017 לאחר שגילה כי הוא מאמין שרוב ההנפקות היו באמת ניירות ערך מסומנים. אי בקשת אישור SEC בעת טיפול באסימונים ביטחוניים עלולה לגרום לקנסות כבדים ואף למאסר. מאז, היו מספר מקרים מפורסמים מאוד, וכיום רבים מהם יוצא לדרך.

ברוב המקרים, ה- SEC הלך אחרי חברות אלה למכירת ניירות ערך באופן לא חוקי. פקידי החברה שילמו קנסות ונאלצו להחזיר כספים למשקיעים. במקרה אחד, חברה בשם Gladius הצליחה להימנע מקנסות גדולים באמצעות דיווח עצמי על ה- ICO שלה. כתוצאה מכך, החזיר המשרד את כל כספי המשקיעים במסגרת העסקה.

שקול את האפשרויות שלך

כל סוג אסימון מספק לך הזדמנות השקעה ייחודית. הקפד לשקול את האפשרויות שלך באופן מלא. כמו כן, זכור תמיד כי גם אסימונים הוניים וגם ביטחוניים דורשים אישור לפני כל עסקאות. דרישות אלה יכולות להשפיע על היכולת שלך לסחור באסימונים אלה בשוק המשני.

לעת עתה, Cryptospace ממשיכה לצמוח מכיוון שהיתרונות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין ממשיכים להיות מובנים יותר על ידי חברות השקעות מסורתיות. אתה יכול לצפות לראות יותר סטנדרטים וסוגי אסימונים צצים ככל שמגמות אלה נמשכות.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner